27.05.2013

Firma dla juniora i seniora

Szkoła matematyki 2 plus 2 przygotowała ofertę franczyzową dla przedsiębiorców z różnych grup wiekowych.

Przełom maja i czerwca to najlepszy okres na wejście w szeroko pojęty biznes edukacyjny, bo franczyzobiorcy mają całe wakacje na przygotowanie szkoły, do której już od września mogą zapukać pierwsi uczniowie. To również czas, kiedy właściciele różnych sieci franczyzowych świadczących usługi edukacyjne chcą pozyskać nowych partnerów. Założyciele Szkoły Matematyki 2 plus 2 postanowili poszukać franczyzobiorców w grupach wiekowych, które często są pomijane przez inne sieci. Specjalne warunki współpracy zostały przygotowane dla osób poniżej 25 roku życia i starszych niż 45 lat.

Uczniowie Szkoły Matematyki 2plus2. Fot. Szkoła matematyki 2plus2

Aby zachęcić do współpracy osoby młode oraz po 45 roku życia właściciele sieci Szkół matematyki 2 plus 2 obniżyli dla nich opłaty za przystąpienie do sieci do 0,5 tys. zł.

- Te dwie grupy wiekowe bardzo często są lekceważone przez pracodawców i pomijane, jako zbyt młodzi lub za starzy. Z tego powodu osoby z tych przedziałów wiekowych stanowią duży odsetek bezrobotnych, podczas gdy ich energia i doświadczenie oraz ogromny zapał do pracy mogłyby zostać twórczo wykorzystane – mówi Marcin Kruszyński, dyrektor Grupy Edukacyjnej 2BLC, rozwijającej sieć Szkół Matematyki 2 plus 2. - Mamy już bardzo dobre doświadczenia z pracy z franczyzobiorcami z tych grup wiekowych, dlatego zdecydowaliśmy się poszukać kolejnych partnerów w szczególny sposób zachęcając osoby w tym wieku.

Aby zachęcić do współpracy osoby młode oraz po 45 roku życia właściciele sieci Szkół matematyki 2 plus 2 obniżyli dla nich opłaty za przystąpienie do sieci do 0,5 tys. zł. Pozostałe osoby zainteresowane współpracą z siecią muszą uiścić opłatę wstępną w wysokości 3 tys. zł. Franczyzobiorca otrzymuje od sieci wszystkie materiały oraz informacje niezbędne do prowadzenia placówki edukacyjnej, przechodzi również szereg szkoleń. Centrala zapewnia także pomoc w uruchomieniu szkoły oraz we wszelkich działaniach promocyjnych. Franczyzobiorca ma zapewnioną wyłączność terytorialną na danym obszarze. Sieć Szkół Matematyki 2 plus 2 liczy obecnie 21 placówek.

- Jednym ze sposobów promowania nie tylko szkoły, ale samej nauki matematyki jest Ogólnopolski Konkurs Matematyczny o tytuł Mistrza Szkoły 2 plus 2. Wszystkie oddziały miały wspólne pytania, a uczniowie mogli pochwalić się swoją wiedzą i zdobyć cenne nagrody. Najlepsi okazali się uczniowie z Kłobucka i Lublina, którzy zdominowali pierwszą piątkę – opowiada Marcin Kruszyński.

(mak)