W zależności od takich czynników jak minimalna wielkość miasta, potencjał rynku czy istniejąca konkurencja metraż sklepów Toy Planet wynosi od 60 do 120 m2.
Poniedziałek
24.03.2014
Toy Planet albo Smyk. Pierwsza z sieci wchodzi do galerii handlowych, gdzie brakuje sklepów z zabawkami.
 

Wśród czynników mających wpływ na dobrą sytuację sklepów z zabawkami Robert Momocki, prezes zarządu Toy Planet, wymienia m.in. niższe ceny hurtowe zabawek i rosnącą świadomość rodziców, którzy doceniają wpływ markowych zabawek na rozwój ich dzieci. - Franczyzobiorcom Toy Planet sprzyjało również przenoszenie handlu do centrów handlowych, gdzie działa większość naszych sklepów. Bardzo często nasza sieć jest alternatywą dla Smyka, który do niektórych galerii nie chce wchodzić. My wykorzystujemy tę szansę i zapewniamy ofertę zabawkarską, która jest w stanie ściągnąć do galerii całe rodziny – wyjaśnia Robert Momocki.

Konsolidacja branży jest według Momockiego nieunikniona, dlatego też sieć Toy Planet postanowiła wdrożyć  drugą, po pozyskiwaniu nowych francyzzobiorców, metodę rozwoju sieci sprzedaży. - Konsolidacja to przejaw bardzo wyraźnej zmiany zachodzącej na rynku, z którego znikają tradycyjne sklepy niezrzeszone. Te placówki nie są w stanie konkurować z centrami handlowymi czy sklepami internetowymi, dlatego właściciele decydują się na ich zamknięcie. Żeby ułatwić im funkcjonowanie na rynku pracujemy nad ofertą współpracy skierowaną do już istniejących sklepów z zabawkami, które chciałyby przyłączyć się do naszej sieci – zapowiada prezes Toy Planet.

Pod logo Toy Planet działa 40 sklepów z zabawkami, a w tym roku sieć ma się powiększyć o 10-12 nowych sklepów. W ubiegłym roku Toy Planet przeprowadziło reorganizację firmy powiększając swoje zaplecze magazynowe oraz poszerzając dział rozwoju i koordynacji. Do sklepów wprowadzono też nowe marki zabawek, aby franczyzobiorcy mogli lepiej konkurować na rynku.

(mak)

 

 


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Dzień dziecka - prezenty

The Department of Labor is the sole government office that screens youngster work and authorizes kid work laws. The most clearing government law that confines the business and...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Pieluszki typu pampers

Mam dostęp do pieluszek dada w ilościach tir. Wszystko legalnie bo na rynkach wschodnich są juz podróbki. Zapraszam do współpracy :)

10 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Centra handlowe na celowniku

Jak dla mnie to wszystko padnie. Teraz wszystko Polacy kupują w necie! Drogie ciuchy u nas nie mają racji bytu. ____________________ http://szkolaglownahandlowawwarszawie.edu.pl

5 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Pieluszki typu pampers

Pieluchy Dada sa chybacałkiem niezłe. Za moich czasów ich nie było, albo miały kiepską renomę. Teraz widzę, że używa ich sporo dzieciaków, więc chyba dają radę?...

10 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

U nas na dzień dziecka są tylko słodycze i to tak w niewielkiej ilości. Dzieci jakoś nie mają wielkich oczekiwań w kwestii prezentów na ten dzień.

4 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Place zabaw we franczyzie

Te place zabaw są świetne. ____________________ Pisanie prac z Logistyki

9 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

Dzięki za podpowiedzi. _____________________ Pisanie prac licencjackich z Logistyki

4 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

Witam wszystkich! Macie już pomysł na prezent dla dzieciaków? Ja się zastanawiam nad takimi balonikami...

4 wypowiedzi
ostatnia 08.05.2018