Czego Jaś się nie nauczy…

Z badań szkoły językowej EF Education First wynika, że Polacy są z angielskim za pan brat. W rankingu znajomości tego języka prowadzonym w kilkudziesięciu krajach świata jesteśmy na 8. miejscu. Wyprzedzamy m.in. Belgię, Niemcy i Szwajcarię. Jest nieźle, ale na laurach spocząć nie wolno.
Piątek
11.04.2014
Akademia Speak4kids.eu chce wyróżnić się na rynku specjalnym programem dla dzieci.
 

"Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał" – to przysłowie szczególnie wzięli sobie do serca twórcy Akademii Speak4kids.eu. Uznali, że przyszłością szkół języka angielskiego jest orientacja na najmłodszego klienta. - To właśnie w wieku dziecięcym nasze możliwości przyswajania nowych języków są największe. Widzę to po swoich dzieciach, które dzięki nauce w oparciu o nasze metody już w szkole podstawowej potrafią się sprawnie komunikować w języku angielskim – mówi Wioletta Siwek, franczyzodawca Akademii.

Opracowana przez nią bezpośrednia metoda nauczania polega na przekazywaniu umiejętności posługiwania się obcym językiem w podobny sposób, jak poznaje się mowę ojczystą. Największy nacisk położony jest na konwersację, praktyczne użycie języka. Gramatyka jest na drugim miejscu.

Szkoła Speak4kids.eu działa od 14 lat, a od dwóch rozwija się przez franczyzę. W tym czasie udało jej się uruchomić 11 placówek własnych oraz 42  franczyzowe. Najwięcej placówek działa w Warszawie. Koncept doczekał się też licznej reprezentacji za granicą – oprócz Słowacji, Czech, Bułgarii czy Hiszpanii również w tak odległych zakątkach świata, jak Japonia i Brazylia. Jak zostać franczyzobiorcą Akademii? Dobra wiadomość jest taka, że nie potrzeba być dyplomowanym anglistą.
- Podejmujemy współpracę zarówno z osobami pracującymi jako nauczyciele i prowadzącymi własne szkoły językowe. Nie ma jednak przeciwwskazań, by franczyzobiorcą został przedsiębiorca bez znajomości języka, który zatrudni lektorów, a sam zajmie się zarządzaniem szkołą – tłumaczy Wioletta Siwek.

Przyznaje jednak, że wśród partnerów dominują przedsiębiorcy obecni wcześniej w branży, którzy postanowili wzbogacić swój program edukacyjny, kupując licencję  Speak4kids.eu. Jej koszt to 990 zł, w ramach promocji, która potrwa do końca sierpnia 2014 roku. Oprócz tego partnerzy muszą zakupić materiały dla prowadzących. Pakiet dla jednego poziomu zaawansowania kosztuje 130 zł.
- Nie ma sztywnych wymagań co do lokalizacji, w jakich mogą odbywać się zajęcia. Pod tym względem obowiązuje duża elastyczność. Sala musi pomieścić do 10 dzieci, to są najliczniejsze grupy – mówi franczyzodawca.

(gum)     


NAJCZEŚCIEJ CZYTANE

Firma z napędem elektrycznym /14.06.2018

O planach rozwoju sieci salonów sprzedaży jednośladów elektrycznych i hybrydowych opowiada Jakub Czarny, prezes Scoopper.

Franczyza - czym to się je? /27.10.2008

Franczyza to sposób na własny biznes pod znanym logo. Korzystają z niej największe światowe marki, warto więc wiedzieć czym jest biznes na licencji franczyzowej.

Kto może mieć McDonalda? /29.08.2015

Własny McDonald to nieosiągalny cel dla niejednego biznesowego marzyciela. Kto więc może mieć swojego McDonalda? Aneta Czaplicka ma pięć restauracji pod tym szyldem.

Jak odnieść sukces we franczyzie? /01.06.2018

Planujesz inwestycję w biznes franczyzowy? Podpowiadamy czym się kierować, żeby wybrać właściwą franczyzę dla siebie i odnieść sukces w biznesie. Analizujemy czy bardziej opłaca się otworzyć firmę transportową, piwny ogródek, drukarnię internetową czy firmę produkującą pościel. Ponadto prezentujemy 15 sprawdzonych pomysłów na sklep odzieżowy znanej marki. Zdradzamy 10 najczęstszych błędów franczyzobiorców. Radzimy, jakie triki marketingowe opłaca się zastosować, żeby sprzedać więcej. Zbigniew Inglot opowiada nam jak z małej firmy rodzinnej zbudować koncern znany niemal na całym świecie.

Wypożyczalnia samochodów: zysk na czterech kółkach /08.06.2015

Uruchomienie wypożyczalni samochodów jest kosztowne. Jednak wydatek szybko się zwraca, bo za kierownicą pożyczonego auta najczęściej siadają turyści, którzy podczas urlopu nie oszczędzają.

POPULARNE NA FORUM

Uczą i zarabiają

To jest bardzo dobry interes! Na pewno jest to bardzo przydatne. ______________________ Prawo - praca magisterska

23 wypowiedzi
ostatnia 08.06.2018
tłumacz niemiecki

Cześć, mam pytanie ponieważ potrzebuje kogoś kto potrafi dobrze język niemiecki i by zajął się paroma tekstami do przetłumaczenia nie musi być to tłumaczenie...

1 wypowiedzi
ostatnia 05.06.2018
Język na licencji

Jednej ze szkół języka angielskiego poświęciliśmy odcinek programu Biznes z Franczyzą. Zapraszam do oglądnięcia na kanale YT: https://www.youtube.com/watch?v=Yt0jTYX1Ido

8 wypowiedzi
ostatnia 29.05.2018
Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

This is the greatest one thing which is going to be one of the greatest stuff to witness order coursework have been working well enough for me its one of the finest information...

4 wypowiedzi
ostatnia 19.05.2018
Uczą i zarabiają

Świetny pomysł ! Wiele szkół potrzebuje czegoś takiego!

23 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Discovered this organization offering web based preparing on C#, Paper Writing Help Online and MVC obvious clarification they have practical experience in this three courses ....

4 wypowiedzi
ostatnia 05.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

4 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018