W Le Rêve uczą głównie native speakerzy, dzięki którym nauka jest dużo bardziej efektywna. Kadra nauczycielska jest złożona z osób młodych, ale już doświadczonych w nauczaniu.
Piątek
29.08.2014
Partnerzy Akademii Języka Francuskiego Le Rêve nie wnoszą opłaty wstępnej ani bieżącej za pierwszy semestr działalności.
 

Od 2013 roku pod logo Akademii Języka Francuskiego Le Rêve działają szkoły językowe, w których wszystkie zajęcia prowadzone są w 4-osobowych grupach.
- Małe grupy konwersacyjne gwarantują lepsze efekty, a tym samym zadowolenie słuchaczy – wyjaśnia Jan Srokowski, współwłaściciel firmy Akademia Języka Francuskiego Le Rêve. – Jesteśmy firmą rodzinną, która prowadzi szkoły języka francuskiego i hiszpańskiego El sueno. Nasze placówki własne i franczyzowe działają we Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie, a wkrótce również w Opolu.  

Firma planuje uruchomienie szkół w największych miastach Polski, m.in. w Krakowie i Gdańsku. Franczyzobiorca ma zagwarantowaną wyłączność terytorialną na dane miasto.- Docelowo chcielibyśmy, aby nasze szkoły działały w każdym województwie – mówi Jan Srokowski. – Widzimy ogromny potencjał rynku, np. Akademia w Warszawie działa bardzo prężnie pomimo dużej konkurencji.

Potencjalny partner nie musi dysponować dużym kapitałem na start. Koszty inwestycji początkowej wahają się w kwocie 5-7 tys. zł (wyposażenie sal wykładowych i wstępna kampania reklamowa). Niezbędnym warunkiem, jaki musi spełniać franczyzobiorca, jest dobra znajomość języka francuskiego lub angielskiego.
- Szukamy osób, które albo same będą uczyć, albo będą w stanie bez problemu komunikować się z native speakerami, których zatrudniamy – tłumaczy Jan Srokowski. – Dużym atutem jest  zaangażowanie w biznes i pomysłowość. Stawiamy na niestandardowe kampanie marketingowe, np. w ostatnim czasie wspólnie z innymi szkołami językowymi zorganizowaliśmy miejską grę językową, gdzie główną wygraną były darmowe kursy językowe. To była prawdopodobnie pierwsza tego typu akcja marketingowa w Polsce, podczas której różne szkoły językowe działały razem, a nie konkurowały ze sobą. Planujemy kolejne niebanalne kampanie, w których aktywnie będą uczestniczyć nasi franczyzobiorcy. Mile widziana jest również własna inicjatywa.

Aby zachęcić do współpracy potencjalnych biorców licencji właściciele systemu zrezygnowali z pobierania opłaty wstępnej i opłaty bieżącej w pierwszym semestrze działalności szkoły. W kolejnych okresach stała opłata bieżąca zależy od liczby uczniów. Dla szkoły uczącej 20-40 uczniów opłata bieżąca wynosi 600 zł/miesiąc, placówka kształcąca od 40 do 60 słuchaczy zapłaci 800 zł/miesiąc. W zamian za przystąpienie do sieci centrala oferuje m.in. szkolenia dla nauczycieli i z zarządzania szkołą, wsparcie w pierwszych miesiącach działalności i doradztwo w zakresie prowadzenia kampanii reklamowych.


Profil kobiety
Anna Siedlecka
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Szukam informacji o Szkołach Muzycznych YAMAHA

There are so many sites that I allude to for investigate. They give data in the article frame, an extraordinary way for sure. Their Affordable Essays are long and loaded with...

6 wypowiedzi
ostatnia 22.09.2018
Z korepetytora na dyrektora

Fajny artykuł o ciekawej historii. Trzeba przyznać, że pomysł jest dość oryginalny i na pewno jest na to zapotrzebowanie. Sama chodziłam na korepetycje z matmy, więc...

10 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Szkolenia prezentacje biznesowe

Really I Appreciate The Effort You Made To Share The Knowledge. This Is Really A Great Stuff For Sharing. Keep It Up. Thanks For Sharing. Αληθινή Ιστορία...

5 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Przedszkole czeka na start

Took me time to read all the comments, but I really enjoyed the article. It proved to be Very helpful to me and I am sure to all the commenters here! It’s always nice when...

12 wypowiedzi
ostatnia 21.09.2018
Szkolenia prezentacje biznesowe

its great post and help me alot. please keep continue posting articles on your great site. play solitaire

5 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2018
Przedszkole czeka na start

Thanks For sharing this information. It’s Nice..!!! play solitaire

12 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2018
Begin to write the dissertation

Commonly we attain confused when we finally hear the exact terms website development service in addition to internet developer getting used interchangeably. But thoughts is...

2 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2018
Szukam informacji o Szkołach Muzycznych YAMAHA

This is really a great stuff for sharing. Keep it up .Thanks for sharing. color switch

6 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2018