28.10.2014

Kto będzie dobry w te klocki?

Bricks4Kidz podpowiada, jak zarobić na zabawie klockami Lego. Najmłodszymi klientami placówek edukacyjnych są dwulatkowie.

Bricks4 Kidz to amerykański koncept polegający na zabawie i nauce przez budowanie z klocków Lego. Masterfranczyzodawcą w Polsce jest działające prawie trzy lata poznańskie Centrum Kreatywności. W placówce prowadzone są zajęcia o różnej tematyce, na których dzieci budują modele na podstawie gotowych planów, poznają tajniki robotyki lub bawią się w produkcję filmów. Bricks4Kidz organizuje też urodziny oraz wychodzi z zajęciami na zewnątrz - do szkół, przedszkoli i firm. Od stycznia 2015 roku masterfranczyzodawca chce rozpocząć rozwój sieci franczyzowej. Docelowo Centrum Kreatywności Bricks4Kidz ma pojawić się w każdym większym mieście.
- Partner kupuje u nas licencję na daną miejscowość. Chcemy, by w każdym z miast wojewódzkich było takie centrum – zapowiada Filip Morawski, prezes zarządu Bricks4Kidz Polska.

Placówka Bricks4Kidz Fot. Bricks4Kidz

Cena godzinnych zajęć dla dzieci w placówkach Bricks4Kidz zaczyna się od 35 zł.

Rozmowy i poszukiwania lokalu trwają około 3 miesięcy. Franczyzodawca oferuje m.in. 40 godzin szkolenia, po którym można prowadzić zajęcia. Daje także gotowe scenariusze zajęć i know-how związane z prowadzeniem centrum. Współpracując z Bricks4Kidz można zarabiać na kilka sposobów: prowadzić regularne zajęcia w ramach Centrum, organizować imprezy urodzinowe, letnie i zimowe półkolonie oraz zajęcia pozalekcyjne płatne za godzinę. Można również wprowadzić ofertę opieki nad dziećmi. Z zajęciami warto wychodzić poza Centrum – do szkół, przedszkoli czy ośrodków kultury. Kolejnym pomysłem na dodatkowy zarobek jest uczestniczenie w różnych eventach w galeriach handlowych czy korporacjach.

- Pomysłów na organizowanie eventów i imprez z wykorzystaniem Bricks4Kids poza Centrum Kreatywności jest mnóstwo. Wszystko zależy od pomysłowości franczyzobiobrcy. Z naszego doświadczenia wynika, że z klocków Lego chętnie budują nie tylko dzieci, lecz także dorośli, zwłaszcza panowie – mówi Filip Morawski.

W najbliższym czasie Centrum w Poznaniu rozpocznie organizację dni otwartych dla osób zainteresowanych franczyzą. Podczas spotkań będzie można samemu się przekonać, jak wyglądają zajęcia. (awr)

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Anna Wrona

dziennikarz