Koszt uruchomienia stoiska marki 5palców w centrum handlowym wynosi 100-120 tys. zł
Środa
19.11.2014
Przedstawiciel marki 5palców chce zbudować sieć franczyzowych stoisk z butami - tu uwaga - które będą miały pięć palców niczym rękawiczki.
 

RSA Sport jest wyłącznym dystrybutorem marki 5palców na Polskę. Firma przyciąga potencjalnych franczyzobiorców oryginalnym produktem, czyli dopasowanymi do kształtu stopy butami z pięcioma palcami. Buty produkuje włoska firma Vibram Fivefingers. Tylko kto kupuje takie buty? I po co?

Noszenie butów z palcami wpływa na wzmocnienie mięśni stóp i dolnych partii nóg. Ponadto takie buty poprawiają zakres ruchu stawów, stymulując funkcje neurologiczne odpowiedzialne za wyczucie równowagi i zręczność – zapewnia z kamienną twarzą Damian Nowak, dyrektor handlowy marki 5palców. – Nasze obuwie kupują trenerzy, zawodnicy, lekarze ortopedzi, podolodzy i fizjoterapeuci. Ci ostatni polecają je swoim rekonwalescentom. Ale są to buty dla każdego, kto po prostu lubi wygodę i dba o swoje zdrowie – dodaje.

Franczyzodawca zapewnia, że buty marki 5palców dobrze sprzedają się w Ameryce, w Europie firma dopiero rozwija sieć sklepów. W Polsce obecna jest od trzech lat, a sieć franczyzową rozwija od dwóch. Aktualnie w jej skład wchodzi 5 sklepów franczyzowych i 2 własne.

Franczyzobiorcy zainteresowani współpracą z marką 5palców mogą otworzyć wyspę w centrum handlowym, stoisko w sklepie multibrandowym albo samodzielny sklep. Koszt uruchomienia wyspy handlowej wynosi ok. 100-120 tys. zł, z czego 70 proc. przeznaczane jest na kupno towaru. Jeśli partner zechce otworzyć samodzielny sklep marki, wówczas inwestycja może wzrosnąć do nawet 200 tys. zł (w zależności od powierzchni i stanu lokalu). Najtańsza opcja współpracy to uruchomienie stoiska firmowego w ramach sklepu multibrandowego – 25 tys. zł.

Obecnie franczyzodawcy zależy przede wszystkim na otwarciu sklepu na Śląsku.

W Warszawie, Krakowie, we Wrocławiu i Trójmieście mamy już wystarczającą liczbę przedstawicieli marki 5palców – mówi Damian Nowak. (dp)