Koszt uruchomienia stoiska marki 5palców w centrum handlowym wynosi 100-120 tys. zł
Środa
19.11.2014
Przedstawiciel marki 5palców chce zbudować sieć franczyzowych stoisk z butami - tu uwaga - które będą miały pięć palców niczym rękawiczki.
 

RSA Sport jest wyłącznym dystrybutorem marki 5palców na Polskę. Firma przyciąga potencjalnych franczyzobiorców oryginalnym produktem, czyli dopasowanymi do kształtu stopy butami z pięcioma palcami. Buty produkuje włoska firma Vibram Fivefingers. Tylko kto kupuje takie buty? I po co?

Noszenie butów z palcami wpływa na wzmocnienie mięśni stóp i dolnych partii nóg. Ponadto takie buty poprawiają zakres ruchu stawów, stymulując funkcje neurologiczne odpowiedzialne za wyczucie równowagi i zręczność – zapewnia z kamienną twarzą Damian Nowak, dyrektor handlowy marki 5palców. – Nasze obuwie kupują trenerzy, zawodnicy, lekarze ortopedzi, podolodzy i fizjoterapeuci. Ci ostatni polecają je swoim rekonwalescentom. Ale są to buty dla każdego, kto po prostu lubi wygodę i dba o swoje zdrowie – dodaje.

Franczyzodawca zapewnia, że buty marki 5palców dobrze sprzedają się w Ameryce, w Europie firma dopiero rozwija sieć sklepów. W Polsce obecna jest od trzech lat, a sieć franczyzową rozwija od dwóch. Aktualnie w jej skład wchodzi 5 sklepów franczyzowych i 2 własne.

Franczyzobiorcy zainteresowani współpracą z marką 5palców mogą otworzyć wyspę w centrum handlowym, stoisko w sklepie multibrandowym albo samodzielny sklep. Koszt uruchomienia wyspy handlowej wynosi ok. 100-120 tys. zł, z czego 70 proc. przeznaczane jest na kupno towaru. Jeśli partner zechce otworzyć samodzielny sklep marki, wówczas inwestycja może wzrosnąć do nawet 200 tys. zł (w zależności od powierzchni i stanu lokalu). Najtańsza opcja współpracy to uruchomienie stoiska firmowego w ramach sklepu multibrandowego – 25 tys. zł.

Obecnie franczyzodawcy zależy przede wszystkim na otwarciu sklepu na Śląsku.

W Warszawie, Krakowie, we Wrocławiu i Trójmieście mamy już wystarczającą liczbę przedstawicieli marki 5palców – mówi Damian Nowak. (dp)

 


POPULARNE NA FORUM

Odzież męska - jeansy

This really interesting post. Thanks for sharing! - hotmail login

18 wypowiedzi
ostatnia 18.07.2018
Odzież męska - jeansy

Ja mam 2-3 wytypowane modele, konkretny rozmiar i po prostu poluję na okazje online (szukając po nazwie + rabat, promocja, zniżka itp.)

18 wypowiedzi
ostatnia 16.07.2018
Bershka w franczyzie

I want to encourage that you continue your great writing, have a nice day! Wifi hacking apk

2 wypowiedzi
ostatnia 14.07.2018
Hurtownik - opinie

ja mogę polecić hurtownię odzieży Beta Plus: https://www.hurt-odziez.pl/kontakt. Tanio, sprawna obsługa i szybka dostawa.

12 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Oczywiście że warto, ale należy pamiętać że kluczem do sukcesu jest dobra hurtownia odzieży, która musi mieć towar dobrej jakości w modnych fasonach i dobrych cenach...

69 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Jak założyć sklep z odzieżą

Do otwarcia sklepu internetowe z odzieżą niezbędne jest kilka elementów. 1. Dobra platforma sprzedażowa okraszona atrakcyjną grafiką 2. Dobra hurtownia odzieży...

21 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Medicine zamiast Reportera

Medicin ściąga towar z Indii, zapewne nie dla wyjątkowych tkanin i wykonania tylko leci po kosztach. Kupiłam spodnie, które nawet po praniach farbują skórę, dziwnie...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.07.2018
Sprzedaż ubrań z PRIMARKA w Polsce

It’s really awesome. I love it.very interesting and meaningfull post. I got some very important views in your post which are very good and applicable for me. I just wish that...

9 wypowiedzi
ostatnia 11.07.2018