Do Toy Planet mogą przyłączyć się zarówno osoby, które jeszcze nie znają branży, jak i właściciele już działających sklepów z zabawkami.
Czwartek
01.01.2015
Toy Planet umożliwia połączenie sklepu z zabawkami z innym biznesem, także w małych miastach.
 

Produkcją zabawek zajmuje się w Polsce 101 dużych przedsiębiorstw, a importem – 118. Ponadto funkcjonuje 348 hurtowni prowadzących dystrybucję. Raport UOKiK o rynku zabawek nie precyzuje dokładnej liczby sklepów sprzedających ten asortyment. Tym bardziej, że zajmują się tym nie tylko sklepy specjalistyczne, ale także supermarkety. Wielu spośród dystrybutorów zajmuje się także handlem detalicznym. Właśnie tak rozpoczynali działalność dekadę temu właściciele sieci sklepów Toy Planet. Początkowo dystrybuowali zabawki francuskiego producenta Berchet. Ich zdaniem brakowało wtedy w Polsce sklepów specjalistycznych z markowymi zabawkami, dlatego we Wrocławiu otworzyli pierwszy sklep firmowy pod nazwą Świat Zabawek Berchet. Kiedy pomysł się sprawdził, uruchomili kolejne punkty w dużych miastach i postawili na własną markę. Toy Planet liczy dziś 39 placówek, prawie wszystkie franczyzowe. Do końca przyszłego roku ta liczba może wzrosnąć do 50, a sklepy będą się pojawiać również w mniejszych miejscowościach.

- Dla nas oznacza to niższe koszty operacyjne działalności i brak konkurencji – twierdzi Robert Momocki, prezes firmy. - W takich miastach funkcjonują jedynie pojedyncze, małe sklepy z zabawkami, które są słabo wyposażone. Natomiast silna konkurencja w postaci Smyka czy Toys R Us to tzw. megastory, które skupiają się wyłącznie na dużych miastach. Toy Planet od tych marek chce się wyróżniać sposobem obsługi klienta. Kładziemy nacisk na doradztwo. Prowadzimy szkolenia tak, żeby każdy pracownik sklepu pod naszym szyldem potrafił w odpowiedni sposób pomóc klientowi w wyborze – zapewnia Robert Momocki. To jeden z powodów dla których w przypadku Toy Planet zaangażowanie partnera jest bardzo ważne. - Interesują nas franczyzobiorcy, którzy osobiście będą się angażować w prowadzenie sklepu.

Zainteresowani współpracą z Toy Planet powinni dysponować kwotą ok. 200 tys. zł na otwarcie sklepu. Ponadto jednorazowa opłata franczyzowa wynosi 15 tys. zł, a miesięczna 3 proc. od uzyskanego w tym czasie obrotu. Minimalne powierzchnia lokalu to ok. 60 m2, a optymalna 80-100 m2. Im jest ona większa, tym więcej zabawek można wystawić na widok klienta, a trzeba pamiętać, że nic tak nie działa na dzieci, jak atrakcyjnie wystawione zabawki na wysokości oczu. Jeżeli sklep będzie większy, partner oprócz zabawek może sprzedawać także ubrania, buty, akcesoria dziecięce czy artykuły papierniczo-szkolne.
- Istnieje również możliwość otwarcia na jednej powierzchni drugiej franczyzy. Współpracujemy w tym zakresie z siecią 5.10.15 i Tup Tup – dodaje prezes. (dp)


Profil kobiety
Dominika Pronarska
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Wydawanie książek dla dzieci – bajeczny interes

Ja polecam Wam książeczki Wydawnictwa MD Monika Duda https://www.wydawnictwomd.pl/ W swojej ofercie mają piękne bajeczki, kolorowanki, książki edukacyjne w rozsądnych cenach

61 wypowiedzi
ostatnia 31.07.2018
Dzień dziecka - prezenty

The Department of Labor is the sole government office that screens youngster work and authorizes kid work laws. The most clearing government law that confines the business and...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Pieluszki typu pampers

Mam dostęp do pieluszek dada w ilościach tir. Wszystko legalnie bo na rynkach wschodnich są juz podróbki. Zapraszam do współpracy :)

10 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Centra handlowe na celowniku

Jak dla mnie to wszystko padnie. Teraz wszystko Polacy kupują w necie! Drogie ciuchy u nas nie mają racji bytu. ____________________ http://szkolaglownahandlowawwarszawie.edu.pl

5 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Pieluszki typu pampers

Pieluchy Dada sa chybacałkiem niezłe. Za moich czasów ich nie było, albo miały kiepską renomę. Teraz widzę, że używa ich sporo dzieciaków, więc chyba dają radę?...

10 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

U nas na dzień dziecka są tylko słodycze i to tak w niewielkiej ilości. Dzieci jakoś nie mają wielkich oczekiwań w kwestii prezentów na ten dzień.

4 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Place zabaw we franczyzie

Te place zabaw są świetne. ____________________ Pisanie prac z Logistyki

9 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

Dzięki za podpowiedzi. _____________________ Pisanie prac licencjackich z Logistyki

4 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018