Salony Recman powstają w miastach powyżej 50 tys. mieszkańców. Ale niewykluczone, że pojawią się też w mniejszych miejscowościach, jeśli potencjał sprzedażowy okaże się obiecujący.
Poniedziałek
02.02.2015
Franczyzodawca, który oferuje prowadzenie salonu odzieżowego w dwóch formatach, przeprowadza lifting sklepów.
 

Nowa aranżacja przestrzeni, meble oraz elementy dekoracyjne – to wszystko ma pozwolić na lepszą ekspozycję odzieży i akcesoriów w salonach odzieżowych Recman. Firma działa na rynku od blisko trzech dekad, a jej ubrania można kupić w 65 sklepach franczyzowych, 7 partnerskich i jednym własnym.  Niedługo ich wnętrza zostaną odświeżone.
– Ze względu na rozwój marki oraz planowane otwarcia nowych lokalizacji podjęliśmy decyzję o przygotowaniu nowego shop conceptu, który nie tylko wyróżni nas na tle konkurencji, ale przede wszystkim sprawi, że klienci poczują się w naszych salonach wyjątkowo – mówi Wojciech Tulwin, marketing menedżer sieci.

Remodelling przeszły już trzy sklepy – na warszawskiej Woli, w Markach oraz w Gliwicach. Teraz na pierwszy ogień pójdą punkty otwarte 4-5 lat temu. Franczyzodawca zapewni projekt i wskaże dostawcę wyposażenia, ale koszty remontu są po stronie franczyzobiorców. Nowe placówki będą powstawać już według zmienionych wytycznych dotyczących wykończenia wnętrza.

Współpracę z Recmanem można podjąć na dwa sposoby – w systemie franczyzowym lub partnerskim. Franczyzobiorca otwiera nowy salon firmowy Recman, w którym oferowane są tylko i wyłącznie produkty sygnowane logo franczyzodawcy. Jego inwestycja wiąże się przede wszystkim z kosztami aranżacji salonu wg standardów marki. Prace wykończeniowe i zakup mebli wiążą się ze średnim wydatkiem na poziomie 750 zł na 1 m2. Ubrania z metką Recman można też sprzedawać w niezależnych sklepach multibrandowych. W takim przypadku do standardów sieci dostosowuje się tylko odpowiednią część powierzchni.
– W modelu partnerskim, w przeciwieństwie do franczyzowego, partner płaci dodatkowo za dostarczony towar. Towar w salonach franczyzowych jest własnością firmy, a franczyzobiorca otrzymuje atrakcyjną prowizję od uzyskanej sprzedaży – mówi Wojciech Tulwin.

Wysokości prowizji jednak nie zdradza, informując, że jest ona ustalana na końcowym etapie rozmów. Szacunkowy okres zwrotu dla salonu Recman wynosi 1-2 lata, choć oczywiście jest zależny od szeregu czynników: – Lokalizacji, kosztów inwestycji oraz przede wszystkim zaangażowania partnera – wylicza Tulwin. – W niektórych przypadkach inwestycja zwróciła się nawet w ciągu kilku miesięcy.

Franczyzodawca ma w planach kolejne otwarcia. W tym roku salony ruszą m.in. w Radomiu, Koninie, Płocku oraz Szczecinie.
– Jednocześnie chcemy zrealizować lifting wystroju w co najmniej 10 lokalach oraz skoncentrować się na przekształceniu najlepiej prosperujących sklepów partnerskich w salony franczyzowe – zapowiada Tulwin. – W ciągu 2-3 lat chcemy zarządzać także pierwszymi punktami za granicą.

Segment odzieży męskiej jest jednym z najszybciej rozwijających się w branży modowej. Co roku na rynek wchodzą kolejne nowe marki, nakręcając tym samym spiralę konkurencji. Zdaniem franczyzodawcy Recman, w takim środowisku przetrwają ci, którzy będą potrafili się wyróżnić. Stąd pomysł liftingu sklepów, dopracowywanie produktu oraz działania marketingowe.
– Dbamy o regularne szkolenia oraz badania Tajemniczy Klient. Od 2011 roku marka Recman jest oficjalnym sponsorem reprezentacji Polski mężczyzn w tenisie – dodaje menedżer. (gum)


POPULARNE NA FORUM

Ubrania dla nowoczesnych mężczyzn

Moim zdaniem ubrania dla nowoczesnych mężczyzn powinny być w stylu klasycznym. Nigdy nie wychodzą z mody, a mężczyzna wygląda super w koszuli i spodniach. Bardzo wiele...

31 wypowiedzi
ostatnia 20.09.2018
Sklep z tanią odzieżą sportową

I constantly spent my half an hour to read this weblog’s content all the time along with a cup of coffee. custom retail boxes

52 wypowiedzi
ostatnia 19.09.2018
Czy warto otworzyć sklep odżieżowy??

Może zastanów się nad otworzeniem sklepu na [url=https://allegro.pl/]allegro[/url] Mniejsze ryzyko.

75 wypowiedzi
ostatnia 18.09.2018
Hurtownik - opinie

Wonderful article, thanks for putting this together! This is obviously one great post. Thanks for the valuable information and insights you have so provided here. my gmail login

17 wypowiedzi
ostatnia 15.09.2018
Hurtownik - opinie

Get connect with HP Support Number 1 (844) 577-2999 to Find the solution best for HP Printer Support,HP Computer support ,HP Laptop Support ,HP Scanner Support , HP Tablet...

17 wypowiedzi
ostatnia 15.09.2018
Hurtownik - opinie

Get connect with Apple Support Number 1 (844) 577-2999 to Find the solution for Apple MacBook , Apple MacBook Pro,Apple MacBook Air ,Apple Mac OS X , Apple Mac Mini , Apple...

17 wypowiedzi
ostatnia 15.09.2018
Hurtownik - opinie

I wish more authors of this type of content would take the time you did to research and write so well. I am very impressed with your vision and insight. Minimize taxes

17 wypowiedzi
ostatnia 13.09.2018
wiosenne kurtki damskie

Piękne te sukienki. Niektóre z nich dałoby się włożyć i na imprezę, i na co dzień ;)

5 wypowiedzi
ostatnia 04.09.2018