Między porannymi zajęciami, a tymi, które startują ok. 14 franczyzobiorca ma czas na pracę administracyjną. Musimy pamiętać o tym, że franczyzobiorca jest przedsiębiorcą borykającym się na co dzień z wszystkimi sprawami dotyczącymi prowadzenia i rozwijania swojej firmy.
Katarzyna Rojkowska, właścicielka sieci szkół Leader
Czwartek
12.02.2015
O korzyściach wynikających z większej liczby partnerów w tym samym mieście opowiada Katarzyna Rojkowska, właścicielka sieci szkół Leader School.
 

Musieliśmy przełożyć naszą rozmowę ze względu na udział Leader School w targach w Norymberdze. Czego dotyczyły targi?
Była to impreza dla branży edukacyjnej i zabawkarskiej. Wystawcy pokazywali swoje nowe produkty dla dzieci, które później trafiają do sklepów, szkół i przedszkoli. Targi Spielwarenmesse w Norymberdze są największymi targami w Europie prezentującymi nowości w dziedzinie rozwoju i edukacji dzieci i młodzieży. Dlatego też, zdecydowaliśmy się wziąć w nich udział, zwłaszcza, że właśnie ukończyliśmy prace nad nową linią produktów edukacyjnych Play&Learn, która dedykowana jest dla dzieci w wieku 2-12 lat i wspiera ich naukę poprzez zabawę.

Jaki był miniony rok dla Leader School?
Do tej pory co roku otwieraliśmy 2-3 szkoły językowe. W 2014 roku uruchomiliśmy pięć placówek. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal rekrutując franczyzobiorców przeprowadzamy bardzo dokładną selekcję. W biznesie ważne są zyski, ale te są efektem ciężkiej pracy wynikającej z pasji i zaangażowania. Przedsiębiorca, który koncentruje się wyłącznie na zyskach od początku prowadzenia działalności, nie odniesie sukcesu. Dlatego nie chcemy współpracować z takimi osobami. W sieci franczyzowej, ważne jest to aby rozwijały się wszystkie placówki, aby nie było słabego ogniwa. To sprawia, że cała sieć się rozwija a marka staje się silna i rozpoznawalna na rynku.

W jakich miastach pojawiły się szkoły Leader School?
W Krakowie ruszyła już nasza trzecia placówka. Przed jej uruchomieniem musieliśmy oczywiście ustalić dokładny zasięg terytorialny nowo otwartej szkoły, aby nie rywalizowała z dwiema pozostałymi. Franczyzobiorca, który pojawia się w mieście, gdzie jesteśmy już obecni, ma łatwiej, ale korzyści odnoszą też pozostali partnerzy, na przykład dzięki rozłożeniu kosztów marketingu na kilku przedsiębiorców. Z reklamy i tak korzystają wszyscy po równo. Ważna jest przejrzystość zasad regulujących funkcjonowanie sieci franczyzowej co pozwala na współpracę placówek działających w tych samych miastach lub województwach, unikając niezdrowej rywalizacji. Pozostałe miasta, gdzie pojawiliśmy się w 2014 roku to Poznań – tu powstały dwie szkoły, Legionowo oraz Słomniki pod Krakowem. Ostatnia z miejscowości, mimo że liczy 4,5 tys. mieszkańców, ma już ponad 90 uczniów. Miasto posiada duży potencjał, dzięki temu, że wielu krakowian przeniosło się tutaj.

W ofercie Leader School znajdują się, obok kursów językowych, także inne zajęcia.
Są to m.in. kursy przygotowawcze do matury i innych egzaminów oraz kursy szybkiego czytania. Szeroka oferta to jeden z argumentów, który pozwala Leader School wyróżnić się na tle konkurencji. Z doświadczenia wynika, że 30-40 proc. klientów korzystających z kursów językowych jest zainteresowana innymi zajęciami. Pozwala nam to prowadzić sprzedaż pakietową. Tego rodzaju oferty cieszą się niezmiennie dużym zainteresowaniem. Leo Maniak (program do nauki czytania i technik pamięciowych) oraz Leo English (do nauki języka angielskiego dla dzieci) są wciąż doskonalone, uzupełniane nowymi pomocami dydaktycznymi. Klienci doceniają skuteczność tego programu i rekomendują Leader School znajomym. Również kursy przedmaturalne i przygotowawcze wsparte solidną metodą BLS (połączenie zajęć prowadzonych przez lektora z rozwiązaniami multimedialnymi) cieszą się niezmiennym zainteresowaniem i przyciągają nowe rzesze słuchaczy. Oferta Leader School pozwala zaspokoić oczekiwania i potrzeby całych rodzin, które często są naszymi klientami.

Czym zajmuje się franczyzobiorca w ciągu dnia? Zajęcia zwykle odbywają się wczesnym rankiem, a następnie od późnego popołudnia do wieczora.
To prawda – między porannymi zajęciami, a tymi, które startują ok. 14 franczyzobiorca ma czas na pracę administracyjną. Polega ona na przygotowaniu zajęć oraz zaplanowaniu działań marketingowych, zapewnieniu płynności funkcjonowania szkoły. Musimy pamiętać o tym, że franczyzobiorca jest przedsiębiorcą borykającym się na co dzień z wszystkimi sprawami dotyczącymi prowadzenia i rozwijania swojej firmy. Nie można więc powiedzieć, że zajęty jest tylko wtedy, gdy odbywają się zajęcia.
rozmawiał Daniel Wilk


POPULARNE NA FORUM

Write My Essay Cheap

We provide high quality Marketing write my essay cheap Help and Marketing Help at very affordable prices. Simply fill in your order form to get the best essay Help Online...

1 wypowiedzi
ostatnia 13.07.2018
Biuro tłumaczeń - tłumaczenia techniczne

Cześć, znacie może jakieś biuro tłumaczeń ruda śląska która oferuje tłumaczenia techniczne najlepiej żebym mógł podejść z dokumentacją, bo potrzebuje...

1 wypowiedzi
ostatnia 12.07.2018
Marketing Assignment Help

We offer high quality Marketing Assignment Help and Marketing Project Help at very affordable prices. Get the best grades with our Marketing Assignment Writing Service.

1 wypowiedzi
ostatnia 10.07.2018
Online Assignment Help Australia

Simply fill in your order form to get the best Assignment Help Online services. Our 24/7 support team help with Online Assignment Help Australia queries.

1 wypowiedzi
ostatnia 10.07.2018
Przedszkole czeka na start

hire Mass Texting service online distribution is very important for me and yours business to promote! Well the information must continue. Thank you so much to providing this...

5 wypowiedzi
ostatnia 06.07.2018
Franczyza British School

Polecam zapoznać się z artykułem na temat franchisingu z organami zagranicznymi http://vademecumzarzadzania.pl/firma/lqa/

7 wypowiedzi
ostatnia 05.07.2018
Szkolenia prezentacje biznesowe

Numerous understudies of UK don't have much information to take help and compose expositions. dissertation writing service

3 wypowiedzi
ostatnia 29.06.2018
Przedszkole czeka na start

Buy essay writing service :Most basic choice of understudies is to purchase paper on the web.

5 wypowiedzi
ostatnia 29.06.2018