Między porannymi zajęciami, a tymi, które startują ok. 14 franczyzobiorca ma czas na pracę administracyjną. Musimy pamiętać o tym, że franczyzobiorca jest przedsiębiorcą borykającym się na co dzień z wszystkimi sprawami dotyczącymi prowadzenia i rozwijania swojej firmy.
Katarzyna Rojkowska, właścicielka sieci szkół Leader
Czwartek
12.02.2015
O korzyściach wynikających z większej liczby partnerów w tym samym mieście opowiada Katarzyna Rojkowska, właścicielka sieci szkół Leader School.
 

Musieliśmy przełożyć naszą rozmowę ze względu na udział Leader School w targach w Norymberdze. Czego dotyczyły targi?
Była to impreza dla branży edukacyjnej i zabawkarskiej. Wystawcy pokazywali swoje nowe produkty dla dzieci, które później trafiają do sklepów, szkół i przedszkoli. Targi Spielwarenmesse w Norymberdze są największymi targami w Europie prezentującymi nowości w dziedzinie rozwoju i edukacji dzieci i młodzieży. Dlatego też, zdecydowaliśmy się wziąć w nich udział, zwłaszcza, że właśnie ukończyliśmy prace nad nową linią produktów edukacyjnych Play&Learn, która dedykowana jest dla dzieci w wieku 2-12 lat i wspiera ich naukę poprzez zabawę.

Jaki był miniony rok dla Leader School?
Do tej pory co roku otwieraliśmy 2-3 szkoły językowe. W 2014 roku uruchomiliśmy pięć placówek. Nie zmienia to jednak faktu, że nadal rekrutując franczyzobiorców przeprowadzamy bardzo dokładną selekcję. W biznesie ważne są zyski, ale te są efektem ciężkiej pracy wynikającej z pasji i zaangażowania. Przedsiębiorca, który koncentruje się wyłącznie na zyskach od początku prowadzenia działalności, nie odniesie sukcesu. Dlatego nie chcemy współpracować z takimi osobami. W sieci franczyzowej, ważne jest to aby rozwijały się wszystkie placówki, aby nie było słabego ogniwa. To sprawia, że cała sieć się rozwija a marka staje się silna i rozpoznawalna na rynku.

W jakich miastach pojawiły się szkoły Leader School?
W Krakowie ruszyła już nasza trzecia placówka. Przed jej uruchomieniem musieliśmy oczywiście ustalić dokładny zasięg terytorialny nowo otwartej szkoły, aby nie rywalizowała z dwiema pozostałymi. Franczyzobiorca, który pojawia się w mieście, gdzie jesteśmy już obecni, ma łatwiej, ale korzyści odnoszą też pozostali partnerzy, na przykład dzięki rozłożeniu kosztów marketingu na kilku przedsiębiorców. Z reklamy i tak korzystają wszyscy po równo. Ważna jest przejrzystość zasad regulujących funkcjonowanie sieci franczyzowej co pozwala na współpracę placówek działających w tych samych miastach lub województwach, unikając niezdrowej rywalizacji. Pozostałe miasta, gdzie pojawiliśmy się w 2014 roku to Poznań – tu powstały dwie szkoły, Legionowo oraz Słomniki pod Krakowem. Ostatnia z miejscowości, mimo że liczy 4,5 tys. mieszkańców, ma już ponad 90 uczniów. Miasto posiada duży potencjał, dzięki temu, że wielu krakowian przeniosło się tutaj.

W ofercie Leader School znajdują się, obok kursów językowych, także inne zajęcia.
Są to m.in. kursy przygotowawcze do matury i innych egzaminów oraz kursy szybkiego czytania. Szeroka oferta to jeden z argumentów, który pozwala Leader School wyróżnić się na tle konkurencji. Z doświadczenia wynika, że 30-40 proc. klientów korzystających z kursów językowych jest zainteresowana innymi zajęciami. Pozwala nam to prowadzić sprzedaż pakietową. Tego rodzaju oferty cieszą się niezmiennie dużym zainteresowaniem. Leo Maniak (program do nauki czytania i technik pamięciowych) oraz Leo English (do nauki języka angielskiego dla dzieci) są wciąż doskonalone, uzupełniane nowymi pomocami dydaktycznymi. Klienci doceniają skuteczność tego programu i rekomendują Leader School znajomym. Również kursy przedmaturalne i przygotowawcze wsparte solidną metodą BLS (połączenie zajęć prowadzonych przez lektora z rozwiązaniami multimedialnymi) cieszą się niezmiennym zainteresowaniem i przyciągają nowe rzesze słuchaczy. Oferta Leader School pozwala zaspokoić oczekiwania i potrzeby całych rodzin, które często są naszymi klientami.

Czym zajmuje się franczyzobiorca w ciągu dnia? Zajęcia zwykle odbywają się wczesnym rankiem, a następnie od późnego popołudnia do wieczora.
To prawda – między porannymi zajęciami, a tymi, które startują ok. 14 franczyzobiorca ma czas na pracę administracyjną. Polega ona na przygotowaniu zajęć oraz zaplanowaniu działań marketingowych, zapewnieniu płynności funkcjonowania szkoły. Musimy pamiętać o tym, że franczyzobiorca jest przedsiębiorcą borykającym się na co dzień z wszystkimi sprawami dotyczącymi prowadzenia i rozwijania swojej firmy. Nie można więc powiedzieć, że zajęty jest tylko wtedy, gdy odbywają się zajęcia.
rozmawiał Daniel Wilk


POPULARNE NA FORUM

Franczyza British School

Whirling within the whirlpool that academic strain is? Then you may relieve your self of the troubles by means of contacting British Essay Writing Service UK

5 wypowiedzi
ostatnia 18.04.2018
Franczyza British School

Język to przecież teraz podstawa edukacji bez znajomości choćby podstawowego angielskiego to raczej niewiele można osiągnąć na rynku pracy...

5 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2018
Szkolenia inżynierskie?

Dostaliśmy w firmie ofertę na takie szkolenie http://emt-systems.pl/oprogramowanie-siemens-tecnomatix.html i zastanawiamy się czy warto wysłać na nie naszych pracowników....

1 wypowiedzi
ostatnia 11.04.2018
Język na licencji

Ogólnie ci powiem że jeśli chodzi o języki to słabo u mnie z tym i przydaje mi się tłumacz stron i tekstów bo nauczyć się nie mam czasu a potrzebuje czasami...

7 wypowiedzi
ostatnia 10.04.2018
Szkoła Tańca Lilla House czy może biuro podróży Multita?

No chyba to nie tendy droga.Branże w której się zaczyna biznes trzeba wybierać na podstawie jej znajomości inaczej będzie ciężko ____________________BGŻ Optima:...

5 wypowiedzi
ostatnia 23.03.2018
Szkoła Tańca Lilla House czy może biuro podróży Multita?

Dobry taniec jest piękny.____________________________Prace licencjackie 

5 wypowiedzi
ostatnia 22.03.2018
Franczyza British School

To się musi udać. Języka angielski zawsze się może przydać.________________________________Prace magisterskie

5 wypowiedzi
ostatnia 22.03.2018
Przedszkole czeka na start

Polecam zajrzeć tutaj:  Dla Przedszkola - obsługa prawna przedszkola  , gdzie można dowiedzieć się naprawdę ciekawych rzeczy na ten temat, naprawdę warto skorzystać. 

2 wypowiedzi
ostatnia 19.03.2018
zobacz więcej na forum