03.08.2016

Agenci Natury

Drogerie Natura otworzyły kolejny sklep agencyjny. W systemie partnerskim działa 25 placówek tej sieci.

Nowa drogeria ruszyła 30 lipca w Jarosławiu. Po jej otwarciu cała sieć liczy 278 sklepów. Większość to placówki własne. W systemie agencyjnym działa 25 sklepów, 10 placówek funkcjonuje przy aptekach Dbam o Zdrowie. Obecnie spółka skupia się przede wszystkim na systemie drogerii agencyjnych.

Sklep sieci  Natura w centrum handlowym Fot. Natura

Sklepy otwierane są zarówno w dużych, jak i mniejszych miastach. Lokal powinien mieć powierzchnię od 100 m2. Może się mieścić zarówno w centrum handlowym, jak i przy ruchliwej ulicy.

W tej formie współpracy partner inwestuje w lokal – jego adaptację i wyposażenie, wykonane zgodnie z wytycznymi i projektami otrzymanymi od centrali. Nie płaci żadnej opłaty licencyjnej. Zarabia w systemie prowizyjnym, w zależności od wysokości sprzedaży. Towar jest własnością centrali, która dba o jego uzupełnianie.
- Przedsiębiorca pozostaje właścicielem sklepu, zarządza nim oraz pracownikami. Spółka ocenia natomiast potencjał wybranych punktów handlowych, zarządza całym asortymentem kosmetycznym, a także podpowiada jak dobrać produkty, w zależności od lokalizacji – tłumaczy Albert Kot, krajowy menedżer ds. rozwoju sieci franczyzowej i agencyjnej drogerii Natura. - Inwestorzy mogą liczyć na pełne wsparcie przy rozpoczęciu i w trakcie działalności.

Centrala Natury zapewnia też kasy fiskalne i system IT. Partner korzysta ze szkoleń oraz ogólnopolskich akcji marketingowych i promocyjnych. Sklepy otwierane są zarówno w dużych, jak i mniejszych miastach. Lokal powinien mieć powierzchnię nie mniejszą niż 100 m2, jednak jest to zawsze ustalane z partnerem i zależy od atrakcyjności lokalizacji. Może się mieścić zarówno w centrum handlowym, jak i przy ruchliwej ulicy.

W drogeriach Natury można kupić kosmetyki znanych polskich i zagranicznych marek, ale też produkty dostępne w sieci na wyłączność, jak m.in. Natura Care, KOBO Professional, My Secret, Sensique, Milly czy Seyo.