Forum: BPH - finanse i bankowość 106

ToG 24.10.2005 *.sith.blokowe.pl

Nie masz za co dziękować. Nikt Ci za to nie płaci, a mimo wszystko jesteś na tym forum niczym brat opatrznościowy. Mam takie przeczucie, że dał bym radę tą placówkę pociągnąć. zaczynam szukać dla siebie lokalizacji. Przez pierwszych kilka miesięcy przeżyłbym z oszczędności i pracując jako wolny strzelec dla lokalnych gazet. Zastanawiam się cz BPH będzie chciał dugą placówkę w moim 85 tysięcznym mieście. Wiem, że to nie pytanie do Ciebie. Bo jesli nie to są jeszce gminy, z małymi miastami ok 7-12 tyś w okolicy gdzie BPH'u nie ma, więc jak nie na miejscu to może w pobliżu. Aha do dyr. reg. to mam uderzać jak będę miał już konkretny upatrzony lokal tak? Czy może na wstępną rozmowę wystarczy rejon gdzie chciałbym działać? Pozdrawiam i życzę dużej liczby klientów.

Magik 24.10.2005 *.bpc151.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
do dyr. reg. wal od razu :)
Pozdrowionka Magik

ToG 24.10.2005 *.sith.blokowe.pl

No i pewnie tak zrobię. Mówię pewnie bo BPH jest jednym z 2 moich koncepcji. Myślę jeszce o tej sieci okazja bo u mnie w mieście brak jest sklepów wyprzedażowych. Niemniej jednak słyszałem, że trochę ta okazja ciucholandami zalatuje więc sam nie wiem. zresztą otworze nowy temat o tym może. Tymczasem do Ciebie drogi Magiku mam jeszce jedną sprawę. Może masz jakieś uwagi jak powinienem się przygotować do spotkania z dyr. co już powinienem wiedzieć żeby gafy nie szczelić. Innymi słowy co on ode mnie będzie na pierwszym spotkaniu oczekiwał. Z góry dzięki i pozdrawiam.

Magik 24.10.2005 *.bnl149.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Cześć,
wyślij mi na skrzynkę nr. telefonu do siebie.

Ojro 05.11.2005 *.apa250.internetdsl.tpnet.pl

Magic mam pytanie odnosnie stawek jakie proponuje bank BPH dla swoich agentow tzn. jaki procent od udzielonego kredytu oraz jaka jest mozliwosc poboru gotowki w agencji (dyspozycja ustna, terminal, czek) i jak wyglada koszt dla klienta a prowizja dla agenta za ta usluge? Za odpowiedzi na te pytania z góry dziekuje.

Magik 05.11.2005 *.bnk123.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Witam,
1. 50% (około) z pobranej prowizji
2. przy pomocy karty magnetycznej
3. (OF) do 1 tys. bez prowizji, powyżej 0.25% od kwoty, a cała prowizja jest dla agenta.
Na dziś, ale szykują się zmiany.
Magik

Magik 05.11.2005 *.bnk123.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Witam,
1. 50% (około) z pobranej prowizji
2. przy pomocy karty magnetycznej
3. (OF) do 1 tys. bez prowizji, powyżej 0.25% od kwoty, a cała prowizja jest dla agenta.
Na dziś, ale szykują się zmiany.
Magik

Trek 06.11.2005 *.btm6.neoplus.adsl.tpnet.pl

2
CZesc

Trek 06.11.2005 *.btm6.neoplus.adsl.tpnet.pl

2
Witam !!!
Mam swoj lokal i zastanawiam sie nad otworzeniem agencji banku. W poblizu mojego lokalu znajduja sie dwa inne banki oraz poczta.
Lokal znajduje sie na osiedlu mieszkaniowym (ok. 20000 mieszkancow)
Jak myslicie bank bedzie mial w takim miejscu racje bytu???
I jeszcze kilka pytan:
Ile osob trzeba zatrudnic do takiej placowki i ile im zaplacic?
Jakie sa miesieczne koszty prowadzenia takiej placowki?
Na czym sie zarabia prowadzac taka placowke?

Magik 06.11.2005 *.bod15.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
witam,
zapraszam do oddziału BPH, który ma pod sobą ten teren, tam się wszystkiego dowiesz.
Pozdrawiam Magik

Ojro 07.11.2005 *.apa250.internetdsl.tpnet.pl

Magik a ile agent dostaje za wyplate do 1 tys.zl.? (wyplata bez prowizji) Czy chodza sluchy jakie to beda zmiany, jakie nowe stawki?
Pozdrawiam

Magik 07.11.2005 *.bpk143.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Do 1 tys. na dziś nic. Będzie opcja innych ustawień prowizyjnych i to na razie tyle.
Nawet jak bym wiedział to nie mam uprawnień do tego, aby takie informacje podawać
Magik

harry 07.11.2005 *.aar10.internetdsl.tpnet.pl

3
Mam pytanie do Magika.
Ile już działasz miesięcy, czy wychodzisz już na plus i ilu masz średnio klientów dziennie (szczególnie jeśli chodzi o konta i pożyczki)
pozdrawiam

Magik 07.11.2005 *.boq220.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Witaj,
Będzie już pięć i pół miesiąca i jestem na zero, co do kont i pożyczek to po paręnaście i jednego i drugiego ale wcale nie za wiele :)
Magik

harry 07.11.2005 *.aar10.internetdsl.tpnet.pl

3
Paręnaście kont i pożyczek dziennie????? To byłoby super! I dodatkowo to wszystko w jednej agencji czy w dwóch? Bo z tego co pamiętam masz dwie. Pozdrawiam, Harry

46adams 08.11.2005 *.bli83.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
witam.
prowadzę punlk ajecyjny agencji BPH i niestety nie jest to tak rózowo jak tu pisze Magik przeczytajcie dokładnie opis przychody przeciętne agencji wynoszą ok 5000 zł i raczej mało szans by przekroczyło 10000 po ponad roku działalnośc pisze cały czas o przychodach od tego trzeba odjąc koszty działalności .
koszt utworzenia placówki jest bardzo duzy i np 3 osobowa placówka to ok 35000-40000 zł
i trzeba liczyć się z kosztami wciągu roku rzedu 120000 - 140000 zł. po roku gdzieśc placówka zacznie przynosić zyski lecz trzeba chyba jeszcze poczekać ze 2 lata zanim to się zwróci więć nie jest to tak rózowo jesli ktośc potrzebuje więcej unformacji służe wiadomościami

Magik 08.11.2005 *.bom149.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
HA HA tyle to oddział nie robi dziennie.
To oczywiście skala miesięczna z pierwszej agencji, ale w tym miesiącu obie ida leb w leb, zobaczymy.
Magik

Mal 08.11.2005 *.ip-83-238-209-240.netia.com.pl

Witam Magika oraz Adams46,

jaka rentownosc osiagacie z dzialalnosci? I jakie przychody? Czy rzeczywiscie srednio 5880? Czy teraz, po pewnym czasie dzialalnosci, weszlibyscie w bph?
Dzieki

Magik 08.11.2005 *.bom149.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Witaj Adams
Tak masz racje koszty placówki w mieście wojewódzkim mogą tyle wynieść, ale opisana przez ciebie placówka to najwyższa „półka” i ja od tego uciekłem.
Znam agencje BPH w sp. mieszkaniowej prowadzonych przez małżeństwo, które co miesiąc wystawia FV na ponad 10 tys. zł, a wynajmują pokuj w budynku sp. za 450zł. Mam też koleżankę, która od zeszłego roku nie zarobiła na koszty (ma inne dochody:)).
Agencja BPH to nie filia banku, ani oddział i trzeba mieć umiar w inwestowaniu, a przede wszystkim umiejętnie dobrać lokalizacje. Jak dla mnie górna granica inwestycji w Agencje to 30 tys. (dwa stanowiska). Ja w pierwszej Agencji uzyskałem przychody pokrywające koszty miesięczna po 4,5 miesiącach działalności, ale na konkretne zyski muszę popracować jeszcze przez 6 do 8 miesięcy, czyli ponad rok. Przygotowywany przez zemnie biznes plan przewidywał, iż po 8 miesiącach działalności przychód miesięczny przekroczy koszty miesięczne, ale życie pokazuje, że 80% sukcesu to lokalizacja.
Cieszę się, że na forum zaczynają pisać Agenci BPH.
Pozdrawiam Magik

Ojro 08.11.2005 *.apa250.internetdsl.tpnet.pl

Megiku mam do Ciebie prośbe a raczej "zadanie domowe" Odpowiedz jak masz czas i ochotę. Ile Agent BPH zarobi jeżeli w miesiącu będzie miał:
- 1000 wpłat na rachunki bankowe (500 na obcy bank, 500 na bank BPH)
- 1000 wypłat (do kwoty 1 tyś.zł.)
- 10 kredytów na kwote 2 tyś.zł. (1 rok)
- 10 otwartych ROR
- 10 kart bankomatowych

Policz to jeżeli oczywiście masz ochotę, dla mnie jest to na tyle istotne gdyż dostałem propozycje z BPH a obecnie pracuję dla konkurencji ;) Chodzi mi tylko o dochód nie licząc kosztów. Przykład oczywiście jest wymyślony i przypadkowy.
Pozdrawiam

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.