Forum: BPH - finanse i bankowość 106

mala 08.10.2005 *.213-238-92-119.adsl.inetia.pl

4
Witam
Obecnie pracuję w Citibank ale mam już dość pracy na etat, chcę otworzyć coś własnego.
Myślę o Agencji BPH
już wysłałam zgłoszenie i jakaś babeczka dzwoniła do mnie w tej sprawie
Teraz mam czekać do miesiąca na odpowiedź.
Dlaczego tak długo???
Czy nie da się tego przyspieszyć.
Proszę napiszcie czy w mieście 100 tyś gdzie są tylko 2 oddziały i nie ma tekiej agencji jest to możliwe???
Mam juz lokal (45m)w hipermarkecie zarezerwowany za 1800 zł
Czy możecie mi opisać cały przebieg otwarcia takiej agencji ???
Wiem , że to pewnie dużo pisania ale chętnie pogadam z kimś na ten temat na
gg. 7810601

iwona 11.10.2005 *.ajl227.internetdsl.tpnet.pl

48
"Agent" odezwij sie prosze do mnie .Mam pare pytan.Pozdrawiam.

agent 12.10.2005 *.agg18.neoplus.adsl.tpnet.pl

halo iwona!
co chcesz wiedzieć o agencjach pko
pozdrawiam

iwona 12.10.2005 *.ajl227.internetdsl.tpnet.pl

48
Czejsc Agent.Czy dobrze mi sie wydaje, zejestes agentem tego samego banku co ja? Interesuje mnie czy wiesz juz cos wiecej na temat nowych umow ? Do mnie jeszcze nie dotarly-ponoc mam je miec do konca X. Co w nich jest ciekawego , a czego nalezy sie bac? Pozdrawiam.

agent 12.10.2005 *.afs226.neoplus.adsl.tpnet.pl

do iwony
jest wiele spekulacji.Nic nie wiem i czekam.
pozdrawiam

mala 13.10.2005 *.213-238-93-235.adsl.inetia.pl

4
DO PALERMO
CZYTAM SOBIE TE WSZYSTKIE WYPOWIEDZI NA TEMAT AGENCJI BPH I JESTEM JUZ PO ROZMOWACH I PO SPOTKANIU Z MENAGEREM . LOKAL JEST OK. I CHCĄ ZE MNĄ WSPÓŁPRACOWAĆ. FAJNIE, ALE TO WSZYSTKO ZA SZYBKO SIĘ DZIEJE!!!!!
O CO W TYM WSZYSTKIM CHODZI .
SZCZERZE MÓWIĄC TO TROCHĘ SIĘ OBAWIAM.
BYŁAM ZDECYDOWANA DO TEJ PORY ALE TERAZ MAM SIĘ WYCOFAĆ ???
MYŚLAŁAM ŻE 20 TYŚ NA POCZĄTEK MI WYSTARCZY ALE TO CO JA TU WIDZE Z OBLICZEŃ ????
JAKI INTERES W TYM MA BANK BPH... ???

PALERMO2 15.10.2005 *.cof93.neoplus.adsl.tpnet.pl

3
CZEŚĆ WSZYSTKIM WRÓCIŁEM! MI TO CO MAGIK PISZE NA TEMAT TEJ SWOJEJ AGENCJI BPH TO PRZYPOMINA RACZEJ KIOSK Z BUŁKAMI A NIE BANK!!! JAKIŚ STARY KOMP ŻEBY UTRZYMAŁ XP-EKA, STARY UŻYWKA SEJF ZE ZŁOMOWISKA, O MEBLACH NIC NIE MÓWI ALE NAPEWNO JAKIEŚ ANTYKI KTÓRE PAMIĘTAJĄ DZIADKA STALINA, CIEKAW JESTEM JAK TO WSZYSTKO WYGLĄDA? MAM PYTANIE DO CIEBIE CO TO JEST TEN LEASING NA ŚRODKI TRANSPORTU NA 20 000 EURO? CZY BANK DAJE CI LEASING NA SAMOCHÓD CZY SAM SOBIE TO WZIĄŁEŚ? JA CZYTAŁEM UMOWĘ AGENCYJNĄ I TO CO PISZESZ O WYPOSAŻENIU SWOJEGO LOKALU TO SĄ JAKIEŚ BZDURY PONIEWAŻ W UMOWIE JEST NAPISANE CZARNE NA BIAŁYM JAKIE SĄ WYMOGI DOTYCZĄCE MEBLI KOMPÓW I SEJFÓW. CZY TY MAGIK NIE JESTEŚ OSOBĄ Z BPH KTÓRA REKLAMUJE TEN TYP DZIAŁALNOŚCI I TWOJE WYPOWIEDZI POWINNY BYĆ USUWANE PONIEWAŻ SĄ O TREŚCI REKLAMOWEJ? CZY TY NIE JESTEŚ PRZYPADKIEM DYREKTOREM REGIONALNYM D.S. SPRZEDAŻY?

PALERMO2 15.10.2005 *.cof93.neoplus.adsl.tpnet.pl

3
CZEŚĆ MAŁA, POWIEDZ W KTÓRYM ODDZIALE CITIBANKU PRACUJESZ.

Magik 16.10.2005 *.bpa128.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Palermo wybacz, ale z idiotami nie polemizuje
Magik

jackob 16.10.2005 *.arf210.internetdsl.tpnet.pl

23
palermo niestety bardzo sie mylisz co do wyposazenia placowki bph. Bo jak bys spotkal sie z dyrektorem regionalnym to bys sie dowiedzial ze takie rzeczy jak sejf komputer mozna kupic na wlasna reke. nawet odradza ci kupowanie komputera od nich bo maja "kiepski serwis". tak wiec palermo wiecej zaufania do ludzi i mniej pochopnego oceniania a bedziesz zyl dlugo i szczesliwie

mala 16.10.2005 *.213-238-95-22.adsl.inetia.pl

4
Palermo .
Dlaczego tak naskakujesz na tych wszystkich ...
masz coś z tego?????
prowadzisz taką agencje , że sie wypowiadasz???

Ja chcę otworzyc taką agencję i tez mam obawy tak jak Ty,że to dzieje sie wszystko za szybko i za tanio.
Ale nie obrażam z tego tytułu nikogo tylko wyjaśniam wszystkie szczegóły z kompetentnymi osobami.
A tak poza tym to możesz się wybrać do doradcy finansowego , czy prawnika i oni Ci ładnie to wszystko wyliczą .
Ja tego na razie nie robie bo chcę zaoszczędzić ale jak będzie trzeba to sie wybiorę.
Wiec oszczędz nam wszystkim swoich opini i załuż taką agencje to wtedy pogadamy , a jak Ci sie nie podoba ten pomysł to PROSZĘ CIĘ nie zniechęcaj innych. Np. Mnie.

tomash 20.10.2005 *.213.77.41.137

1
Magik jeśli masz chwilkę to chciałbym Ci zadać kilka pytań

Magik 20.10.2005 *.bnz1.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Witaj Tomash,
Na forum w temacie o BPH jest wiele informacji, co do tego, co i za ile, i jak, więc jeśli będziesz chciał jeszcze jakieś konkretne porady to pytaj o szczegóły po zapoznaniu się z tekstami tu zamieszczonymi, a jeśli jesteś jeszcze przed rozmowami z BPH to zacznij od nich będzie o wiele prościej rozmawiać.
Pozdrowiona Magik

tłusty 20.10.2005 *.ade203.neoplus.adsl.tpnet.pl

Kiedy jakis czas temu BPH zaczynało szukać partnerów do prowadzeniw placówek ukazywały sie ogłoszenia w prasie z informacją o tym. Odpisałem na takie ogłoszenie zamieszczone w "Gazecie Wyborczej" Podany był m.in. adres emailowy: sekretariat "coś tam..." (dokładnie nie pamiętam). No i... nic. Napisałem maila z zapytaniem czy w ogóle moja kandydatura jest brana pod uwagę na ten sam adres emailowy. I znowu cisza. No to ja znowu slę zapytanie dlaczego cisza?. Posłałem w ten sposób swoja ofertę gotowości do współpracy trzykrotnie. Ani be ani me ani pocałuj nas w plecy ze strony BPH. Ponieważ pracowałem w dużych międzynarodowych firmach ostatnio właśnie w instytucji finansowej (chyba największej na świecie) już na stanowisku kierowniczym, to dla mnie takie postępowanie z potencjalnymi kandydatami na partnerów nie jest nawet niekompetencją. To po prostu skrajna żenada (żeby nie użyć mocniejszych słów). Rozumiem, że każda firma ma swoje kryteria, którymi kieruje się przy rekrutacjach, ale wystarczy wtedy posłać tymże emailem jedno krótkie zdanie: dziękujemy , ale nie jesteśmy zainteresowani pana(i) kandydaturą. Tylko tyle i aż tyle. Chyba powinienem sie cieszyć, że nie doszło do współpracy, bo jakby ona wyglądała skoro już na etapie rozpatrywania ofert potencjalnego współpracownika traktuje sie go "per noga". Być może szefowie BPH popadli w megalomanię i uważają sie za takich mocarzy, którym już nikt w warunkach wolnej konkurencji nie może zagrozić. Zapominacie wszakże panowie i panie z BPH, że jestem tez potencjalnym Waszym klientem. Pozostał mi niestety niesmak i oczywiście podzielę się ze wszystkimi znajomymi i nieznajomymi swoją opinią na temat "obsługa klienta w BPH". Panowie menadżerowie powinniście mieć takie michałki w małym paluszku. Dotychczasowa praca nauczyła mnie , że nie należy sie poddawać. Zadzwoniłem do banku dostałem numer do dyrektora regionalnego, ale celowo czekałem czy otrzymam jakąś odpowiedź na email. Skoro podaje sie taki adres w ogłoszeniach prasowych to jest on równoważny ze zwykłym adresem pocztowym i korespondencję kierowaną na tenże adres email powinno sie traktować równie poważnie jak tą , którą dostarcza na piechotę listonosz . Mamy XXI wiek.
Zacznijcie jeszcze raz panie i panowie menadżerowie. Najlepiej od przedszkola.

MK 20.10.2005 *.bhx15.neoplus.adsl.tpnet.pl

100 % poparcia dla Ciebie!
Znakomita większość firm polskich nie odpowiada na meile z zapytaniem czy ofertami.
Ja się pytam po co podawać adresy e mail skoro mam wątpliwości czy poczta w danej firmie jest odczytywana.
Nie stety u nas ludzie listy piszą.... ale ich nikt nie czyta a przynajmniej nie odpowiada
Pozdrawiam

Magik 20.10.2005 *.bou226.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Cóż, i ja się muszę pod tym podpisać bo mam wiele przykładów na to, iż firmy olewają nas na całego np. na zapytania moich znajomych BPH też nie raczył odpowiadać dopiero podany przeze mnie tel. do dyr. przynosił pożądany skutek.
Pozdrawiam Magik

klucznik_Gerwazy 23.10.2005 *.bfq51.neoplus.adsl.tpnet.pl

17
Witam
Z dużym zainteresowaniem czytam wypowiedzi Magika. Sam pracowałem kiedyś w PBK. Znam dyrektora oddziału i dyrektora regionalnego. Cały czas zastanawiam się nad uruchomieniem placówki partnerskiej. Zastanawiam się tylko czy lepiej zacząć w mniejszej czy większej miejscowości.
Do moderatora: Palermo powinien zniknąć bo tylko denerwuje ludzi i zabiera czas na omijanie jego wypowiedzi.

Magik 23.10.2005 *.bon249.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Cześć,
Proponuję zacząć tam, gdzie masz lepiej rozpoznany rynek lub tam gdzie masz np. „dojście” do sp. mieszkaniowych, sądów, zarządców nieruchomości lub podobnych (super sprawa to przejęcie kasy US).
Moim zdaniem wielkość miejscowości to drugorzędna sprawa, choć bardzo istotna.
Zawsze mogę coś doradzić, ale muszę mieć więcej danych.
Zawsze proszę wszystkich, aby udali się na rozmowę z dyr. oddziału i dyr. reg. do spr. agencji, a potem snuli plany, bo już wielokrotnie teren działanie okazał się już zajęty.
Pozdrowiona Magik.
PS.
Zakłady pracy, firmy, a przede wszystkim ich pracownicy na to bym się nastawiał.

ToG 24.10.2005 *.sith.blokowe.pl

Cześć Magik, pozdrawiam najsłynniejszego forumowicza. Mam do Ciebie jeśli to nie problem pytanie. Czy BPH stawia potencjalnym agentom jakieś wymogi odnośnie doświadczenia w handlu usługami finansowymi? Bo ja obecnie pracuję w zawodzie dziennkikarza, ale dość mam już pracy na chleb redaktorów naczelnych i myślę o czymś swoim. A i jeszce jedno, takie trochę niedyskretne. Zdołasz w tym miesiącu wyjść na zero?

Magik 24.10.2005 *.bpc151.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Dzięki za uznanie,
Ale jest ponad 300 pośredników BPH i z rzadka się wypowiadają, tak, więc ja to nadrabiam :).
Nie ma specjalnych wymagań, co do osoby, która podpisze umowę agencyjną poza niekaralnością tej osoby i jej pracowników.
Co do niedyskrecji to ja nie mam, co ukrywać i po trzech i pół miesiącach jestem na zero z kosztami.
Mój biznes plan zakładał, że ten próg osiągnę po sześciu miesiącach, więc jest lepiej niż zakładałem, a pełną rentowność mogę osiągnąć po około 18 miesiącach

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.