Forum: BPH - finanse i bankowość 106

Magik 15.06.2005 *.bou24.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Nie jest źle, w dwa dni trzy ror-y jeden wniosek o pożyczke i 28 płatnych dyspozycji.
Zobaczymy co dalej bedzie.
Pozdrowionka Magik
PS.
Artek jutro się odezwe

Giersza 16.06.2005 *.bgd238.neoplus.adsl.tpnet.pl

Witam
Szanowni koledzy, ja również jestem poważnie zainteresowany placówką BPH i rozmawiałem już z dyrektorem centrali w moim mieście, posiadam również tabelę opłat i prowizji dla agencji. Lokal który jest w moim zainteresowaniu kosztuje okolo 2000 zl brutto i jest w jednym z osiedlowych marketów w których działa już Poczta oraz Oddział PKO BP. Skoro macie już doświadczenie w działalności takiej placówki, napiszcie proszę co myślicie o tym pomyśle. Dodam, że działalność odbywała by się pomiędzy 8-20 oraz 9-17 w niedzielę. Uważam, że to duży atut, takie godziny pracy. Mam jednak tylko podstawową obawę, dotyczącą przyszłości placówek BPH. Fuzja Unicredito z HVB stała się faktem, czego konsekwencją będzie najprawdopodobniej fuzja PEKAO SA z BPH w latach 2006-2007. Nikt nie wie czy będą to jak dotychczas dwie marki działające obok siebie, czy nastąpi ich połącznie. Pociągnie to za sobą likwidację dublujących się oddziałów BPH i PEKAO SA. Proszę, może posiadacie jakieś info na ten temat. Pozdrawiam Giersza

sev 16.06.2005 *.gm100.internetdsl.tpnet.pl

10
Wiadomosc na temat Placowek Partnerskich - info dyrekcja BPH
Włoska grupa bankowa UniCredit (właściciel pakietu większościowego akcji
banku PeKaO SA) oraz Grupa HVB (właściciel większościowego pakietu akcji
BPH SA) postanowiły połączyć siły.
W ostatnim czasie, zarówno w naszej prasie, jak również w mediach
zachodnioeuropejskich było dużo spekulacji na temat połączenia UniCredit z
HVB. Ze swej strony chcielibyśmy Państwa uspokoić, że w odniesieniu do
Placówek Partnerskich Banku BPH SA nie zamierzamy dokonywać żadnych zmian w
stosunku do przyjętej w roku 2003 strategii ich rozwoju. Rozwój
fukcjonalności, gamy produktowej, a także rozwój samej sieci Placówek
Partnerskich, będzie kontynuowany przez nasz Bank.

Magik 16.06.2005 *.bod131.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Chodzą słuchy, że przy zgodzie nadzoru bankowego i antymonopolowego znikną obie marki, a powstanie jedna nowa. Ja swój punkt na agencje wybierałem bardzo długo i nie mam PKO SA obok siebie, co nie znaczy, że obok niema konkurencji trzech banków spółdzielczych i jednego PKO BP.
Pozdrawiam Magik

Giersza 17.06.2005 *.bgq245.neoplus.adsl.tpnet.pl

To co napisał Magik wydaje się być logiczne, bezpieczniejsza jest lokalizacj bez PEKAO w tle. Tak naprawde jednak w przypadku połączenia firma będzie szukać oszczędności, a placówki partnerskie nie są kapitałochłonne a wręcz przeciwnie generują dochód w najczystszej postaci. W lokalizacji o której pisałem jest w pobliżu również PEKAO i stąd moje wątpliwości. Jeśli można prosić o kontakt na priva kolegów którzy chcieli by podzielić się za mną założeniami biznesplanu tego przedsięwzięcia (a ja z nimi swoimi) to proszę giersza@o2.pl P.S. Jestem również po rozmowach w centrali Mulitibanku i przyznam wam, że propozycja tego drugiego jest zdecydowanie atrakcyjniejsza. Mówimy tu oczywiście o dwóch zupełnie innych grupach produktów i klientóe, ale Mutti podchodzi do sprawy zdecydowanie profesjonalniej. Można sprawę nieco uprościć i potraktować wpłatę 35 000 zł jako koszt uruchomienia i wyposażenia placówki (120 m2) 30 000 zł kaucji - jest zwrotne jeżeli Partner sumiennie reguluje swoje zobowiązania wobec pracowników, a kasa do czasu osiągnięcia rentowności jest potrzebna wszędzie. Odpada problem czynszu w lokalu, co jest ogromnym atutem i jesteś jedyną placówką w 50 000-100 000 mieście. Pzdr, to tylko moje subiektywne spostrzeżenia, dlatego proszę o wyrozumiałość w swoich opiniach. Giersza

Magik 17.06.2005 *.bop95.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Witam,
MultiBank zdecydowanie tak, ale trzeba jednak mieć kasę, aby zainwestować i przeżyć pierwszy okres działalności :). Lokal, i oto jest pytanie, zawsze bank może zrezygnować z twoich usług, kiedy mu się spodoba :(. Jeżeli masz swój lokal Oki, a jeśli nie to warto się zastanowić nad decyzją. Po połączeniu BPH i PKO będzie nowa bardzo silna marka mająca kasę na marketing i reklamę, a MultiBank jest jednak mały.
Oferta BPH, jeśli zostanie powiększona o obsługę MiS-ów w małych miejscowościach gdzie istnieją tylko BS-y to przy tak niskim nakładzie inwestycyjnym moim zdaniem jest bardzo dobra.
Rozmawiam z wieloma agentami i muszę przyznać, iż bardzo wiele zależy, od dyr. oddziału od jego chęci i zaangażowania. Mam to szczęście, że jestem w Małopolsce gdzie logo BPH jest powszechnie znane, a dyr. oddziału, z którym współpracuje wiele mi pomaga. Jednak po paru dniach widzę, że bankomat jest bezwzględnie potrzebny jak najbliżej agencji, bo dopiero wtedy można pozyskiwać wszystkich klientów z terenu działalności. Jeśli chodzi o pytania związane z działalnością to proszę o konkretne pytania, a nie takie jak: „czy to się opłaca” albo „ile to kosztuje”, bo dziś już wiem, że np. opłaca się mieć stały internetowy adres IP, po prostu system lepiej pracuje.
Zapraszam wszystkich do dyskusji, a tym, którym nie odpisałem ostatnio przepraszam ale zajęty byłem otwarciem pierwszej agencji.
Pozdrowionka Magik

Giersza 18.06.2005 *.gprs5.idea.pl

Pytanie do Sev. Skąd masz to info na temat placówek partnerskich? Czy możesz podać źródło. Połączenie obu banków może być rzeczywiście wielką szansą dla placówek partnerskich, gdyż zwiększy to szansę na obsługę dotychczasowych, lokalnych klientów PEKAO. Mam serdecznego kolegę w PEKAO, który pracuje w departamencie kredytów od 9 lat i według jego subiektywnej oceny, Unicredito nie wróży niż dobrego dla placówek partnerskich BPH. Mentalność właścicieli Unicredito doświadczyło dotychczasowych współpracowników PEKAO w dotkliwy sposób, tzn, wychodzą z założenia, że jeżeli jakiś partner ich banku może zarobić na ich produktach, to znaczy, że sami też mogą zarobić na tym samym, pozbywając się partnera. Miało to miejsce w przypadku rzeczoznawców majątkowych, agentów ubezpieczoniowych itp. Mam nadzieję, że opinie które tu głoszę są skrajnie pesymistyczne i nie dojdzie do ich realizacji. Tak naprawde wszystkie dotychczasowe informacje, są tylko spekulacjami i rzecz wyjaśni się w najbliższych tygodniach. Czy możecie coś powiedzieć na temat założeń biznesplanu, chodzi mi o założenia kosztowe. Pzdr
Giersza

gązo 18.06.2005 *.aja82.neoplus.adsl.tpnet.pl

1
Witam jestem pierszy raz na forum . W temacie BPH niewiele mogę powiedzieć ale jestem właścicielem placówki Dominet Banku, proszę o pytania chętnie wymienię spostrzeżenia.

Super_Duper_Fly 19.06.2005 *.host82-143-150-30.ip.nd.e-wro.net.pl

1
Witam. Jestem zainteresowany otwarciem placówki BPH we wrocławiu. Nie prowadziłem jeszcze zadnej działalności ale pracuję w bankowości i interesuje mnie ta branża. Czy zwykły człowiek może założyć placówkę, jakie trzeba spełniać warunki, na jaką kwotę należy się przygotować na początek? Proszę o cenne rady właścicieli takich placówek. Dzięki

PrzyszłyPartnerBPH 19.06.2005 *.host-81-190-19-100.torun.mm.pl

3
Do Magika. Chcę otworzyć Punkt Finansowy BPH w północnej Polsce. Jestem w trakcie szukania lokalu. Widzę,że masz dużą wiedzę na temat swojej działalnści a co najważniejsze dzilisz się swoimi spostrzeżeniami z innymi. Chciałam się dowiedzić jakie są wymogi stałego internetu z adresem IP, czy można go mieć w każdym miejscu (co wymaga TP? i jakie są koszty w porównaniu z Internetem jaki masz teraz. Druga sprawa to bankomat. Nie masz w tej chwili bankomatu w okolicy. jakie są możliwości rozwiązania tego problemu? Czy możesz miec go u siebie, lub wpłynąć na bank,żeby zaintalował w pobliżu lub podpisał umowe z najbliższym Euronetem? Z góry dziękuje za pomoc.

Magik 20.06.2005 *.bom229.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Witam,
Do Gąza, opisz, jeśli możesz jak jesteś umocowany tzn. czy na etacie czy to własna działalność i ile czasu zajęło ci wyjście ponad zero.
Do Super_......_ fly, ciężki chleb jeśli nie masz doświadczenia, a zdrowy, pracowity i nie karany może prowadzić placówkę BPH . Kasy ile byś nie miał to tyle możesz wydać od 15 tys. do 25 tys.
Do Przyszły ……. , zacznij od dyr. regionalnego od spraw agencji i dyrektora oddziału BPH, który będzie podlegałrejonowo twoja agencja bo wielu już miało lokal, a okazało się, że ktoś inny miał taki sam pomysł i już lokalizacja zajęta (a i dyr. oddziałów mają swoje fochy). Co się tyczy Internetu to tepsa ma usługę Internet DSL, która ma stały IP, ale można u innego dostawcy taką usługę zamówić. Nawiązywane połączenie z serwerem banku przez program agencyjny tuneluje połączenie i przy dynamicznym IP się wywala za często.
Bankomat, oto jest pytanie, chmmmm, stanie czy nie stanie tego nie wie nikt nawet dyr. oddz. Pytać, pytać i pytać.
Pozdrowionka Magik
PS. Sorry za błędy ale jest 00:38 dnia 20.06

sev 20.06.2005 *.gm100.internetdsl.tpnet.pl

10
Odnosnie informacji dotyczacej polaczenia - kazdy partner dostal wiadomosc podpisana przez Dyrektora Departamentu Dystrybucji Pośredniej ds. Placówek Partnerskich plus dodatkowo list Prezesa Zarządu Banku, Pana Józefa Wancera - z informacji zawartych w liscie niedowiadujemy sie nic konkretnego pozatym co wszyscy juz wiedza z mediow.
W dniach 22-24 Bank organizuje spotkanie dla wszytkich partnerow, na spotkaniu tym beda omawiane szczegoly dotyczace zmiany systemu prowizyjenego dla Agentow a takze to co jest teraz priorytetem Western Union dla zainteresowanych placowek, wiecej nieudalo mi sie dowiedziec .
Pozdrowienia i czekam na pytania

Giersza 20.06.2005 *.bhf193.neoplus.adsl.tpnet.pl

Dzięki Sev za info, to już jakieś konkretne info. Po tym spotkaniu wiele powinno się wyjaśnić. Myślę, że na dniach również regionalni dyrektorzy będą znać więcej konkretów. Z drugiej strony, to oni też mają czego się bać. Zapowiadane redukcje, w większości dotyczą datoychczasowych pracowników i dublujących się oddziałów. Jeśli tylko dowiecie się szczegółów, to dajcie proszę info. Pzdr
Giersza

Magik 20.06.2005 *.bpc165.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Witam,
jade na to szkolenie, a co do Western Union to z tego co wiem wypłaty dla klienta realizowane są z własnych środków agenta, a nie z kasy bankowej (idiotyzm)zatem trzeba mieć sporo własnej kasy do dyspozycji.
Pozdrowionka Magik

sev 20.06.2005 *.gm100.internetdsl.tpnet.pl

10
witam
Nie jest to jeszcze takie pewne Magic - na szkoleniu z Western Union w Warszawie w dniu 11 czerwca byl poruszany ten temat, z jednego powodu nie jest to pewne o czym piszesz,w placowce agencyjnej nie mozesz miec zadnych innych pieniedzy oprocz bankowych - ale problem ten ma byc jakos rozwiazany tylko jak ? - drugi sejf ? A tak apropo dzisiaj jestem po audycie z banku - zycze POWODZENIA WSZYTKIM - Pozdrawiam.

PrzyszłyPartnerBPH 20.06.2005 *.host-81-190-19-100.torun.mm.pl

3
A jakie są koszty? Lokal ok. 2tyś, pracownik-1500zł, leasing-500zł. Ile kosztuje ubezpieczenie, telefon+internet, firma ochroniarska, jakie są inne miesięczne koszty z którymi trzeba się liczyć?

Magik 20.06.2005 *.bnz115.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Witaj SEV,
Mnie nie chodzi o rozdzielność kasy tylko o to, że do wypłat z Western Union używasz własnych pieniędzy, a nie bankowych i tego nie mogą rozstrzygnąć bo musisz założyć własną kasę, a firma ci ją zwróci na twoje konto (tak mi to przedstawiono w Krakowie, nie wiem na ile jest to prawdą, mogę się mylić)
Gratulacje z „okazji” audytu.
P.P. BPH, a kiedy chcesz zarobić na to wszystko o czym piszesz albo jak? (znaczy na koszty) ;-)
Pozdrawiam Magik

Redakcja 21.06.2005 *.www.profitsystem.pl

263

Szanowni Forumowicze!

W nr 14 "Franchising Info" przedstawiamy wyniki crash-testu pokazującego, które agencje finansowe w terminie realizują przelewy. Zachęcamy do lektury!

Zamów 14 numer magazynu w franchising.pl/ksiegarnia/.

"Test agencji kasowych. Czy płacą na czas?"

Na rynku samochodów przeprowadza się niezależne testy zderzeniowe aut różnych marek. My przeprowadziliśmy crash-test punktów kasowych. Sprawdzaliśmy, czy agencje przekazują na czas wpłacone przez klientów pieniądze. Wynik: strefa zgniotu w normie, skończyło się na drobnych zadrapaniach. Jest jednak jeden lekko potłuczony - agencja Grosik.

Redakcja 21.06.2005 *.www.profitsystem.pl

263

Szanowni Forumowicze!

W nr 14 "Franchising Info" przedstawiamy wyniki crash-testu pokazującego, które agencje finansowe w terminie realizują przelewy. Zachęcamy do lektury!

Zamów 14 numer magazynu w franchising.pl/ksiegarnia/.

"Test agencji kasowych. Czy płacą na czas?"

Na rynku samochodów przeprowadza się niezależne testy zderzeniowe aut różnych marek. My przeprowadziliśmy crash-test punktów kasowych. Sprawdzaliśmy, czy agencje przekazują na czas wpłacone przez klientów pieniądze. Wynik: strefa zgniotu w normie, skończyło się na drobnych zadrapaniach. Jest jednak jeden lekko potłuczony - agencja Grosik.

PrzyszłyPartnerBPH 21.06.2005 *.host-81-190-19-100.torun.mm.pl

3
Punk Finansowy zaczyna być dochodowy po 5-7 miesiącach, więc na pół roku trzeba mieć swój kapitał. Osobiście znam Parnera z małego miasteczka, który po 6 miesiącach zaczął zarabiać( głównie na kredytach), dlatego tego jestem raczej spokojna.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.