02.04.2003

Germanos na Targach On-line

Na pytania internautów odpowiadał Michał Wawrzynowicz z Germanos Polska.

weronika: Czy zdażyło się, że jakiś franczyzobiorca splajtował?
Michał Wawrzynowicz: Nie znane mi są takie przypadki, zdaża się natomiast,że my nie jesteśmy zadowoleni ze sposobu prowadzenia działalności przez niektórych franchisobiorców.

alabama: Jaka jest miesięczna opłata licencyjna? Jak to się ma do miesięcznych zysków biorcy - to znaczy ile mu faktycznie zostaje w kieszeni?
Michał Wawrzynowicz: Opłata miesięczna uzależniona jest od specyfiki poszczególnych punktów sprzedaży, zawsze jednak ustalajac ją wspólnie z franchisobiorcą bierzemy pod uwagę zyskowność przedsięwzięcia. Opłata jest stała i nie jest uzależniona od wygenerowanego obrotu.

AD: Czy pomagacie franchisobiorcom w uzyskiwaniu kredytu?
Michał Wawrzynowicz: Potencjalnych franchisobiorców traktujemy jako długoterminowych partnerów i staramy się wykorzystać wszystkie nasze możliwości, aby współpraca układała się jak najlepiej, może to polegać również na pomocy w uzyskaniu korzystnego kredytu na prowadzoną wspólnie działanlość.

honda: Dlaczego akurat zdecydowali się Państwo na rozwój franchisingowy?
Michał Wawrzynowicz: Zdobyte doświadczenie w innych krajach, w których działa sieć Germanos pokazało, że ten właśnie sposób prowadzenia działalności przynosi najlepsze efekty zarówno dla franchisobiorcy jak i franchisodawcy. W Polsce rozwijamy sieć również na zasadzie franchisingu, co pozwala nam zagwarantować jednakowy standard obsługi klienta i spójny wygląd sieci. Dla franchisobiorcy korzystanie z naszego systemu stanowi duże ułatwienie w prowadzeniu własnego biznesu.

Wisniewski: Jaki jest termin obowiązywania umowy franchisingowej?
Michał Wawrzynowicz: Umową franchisingową podpisujemy na czas określony i standardem w naszej sieci jest okres 10 lat.

Wisniewski: Czy wygląd salonów Sieci Germanos jest taki sam we wszystkich krajach, w których Wasza Siec jest obecna?
Michał Wawrzynowicz: Ze względu na ścisłą współpracę z największą siecią telefonii komórkowej w Polsce - Era nasze salony sprzedaży nieznacznie różnią się od pozostałych w innych krajach. Różnica ta polega na obecności części umeblowania oraz znaków operatora. Pozostałe elementy wyposażenia i wyglądu punktów sprzedzaży są jednakowe w całej grupie Germanos.

Olek: Ile jest już punktów sprzedaży Germanos? Ile chcecie mieć docelowo?
Michał Wawrzynowicz: W chwili obecnej posiadamy około 120 salonów sprzedaży . W tym roku planujemy uruchomienie kolejnych 50 punktów.

Wisniewski: Czy jest możliwość rozwiązania umowy przed upływem obowiązującego terminu? Jeśli tak, to jakie są tego konsekwencje, oraz jakie koszty musi ponieść f-biorca?
Michał Wawrzynowicz: Nasza umowa franchisingowa przewiduje możliwość jej rozwiązania przez franchisobiorcę jest to jednak ustalane indywidualnie z każdym z naszych partnerów. Jak do tej pory żaden z nich nie skorzystał z tej możliwości.

ewa_w: Czy w Warszawie jest "miejsce" na rynku dla jeszcze jednego biorcy?
Michał Wawrzynowicz: Obecnie w Warszawie i okolicy posiadamy ponad 20 punktów sprzedaży, co, biorąc pod uwagę ponad dwumilionową populację stwarza miejsce do otwarcia kilku nowych salonów. Rynek warszawski należy do najbardziej atrakcyjnych w całym kraju. Z przyjemnością nawiążemy współpracę z nowymi partnerami.

<-- WSTECZ | WIĘCEJ -->

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0