09.03.2013

Liczyć trzeba umieć

Edukacja to zajęcie dla odważnych, wymagające determinacji i wytrwałości. Wie o tym Anna Chlebus, franczyzobiorca Szkoły Matematyki 2plus2.

Podstawową cechą dobrego pedagoga i wykładowcy jest pasja do wykonywanej pracy. Doskonale o tym wie Anna Natalia Chlebus, która spędziła wiele lat najpierw po jednej, a następnie po drugiej stronie uniwersyteckiej katedry. Z wykształcenia doktor oceanografii fizycznej i magister informatyki, pedagog i trener szkoleń. Z zamiłowania wykładowca i żeglarz. Od dwóch lat prowadzi firmę organizującą szkolenia dla pracowników oświaty. Kilka miesięcy temu postanowiła wziąć ster we własne ręce i rozszerzyć działalność, realizując przy tym swoje zainteresowania. Idealnym rozwiązaniem okazała się oferta franczyzowa Szkoły Matematyki 2plus2.
– Prowadziłam zajęcia, wykłady i warsztaty dla dorosłych i młodzieży studenckiej, jednak najbardziej spełniam się, udzielając lekcji najmłodszym. To wspaniałe uczucie kreować postrzeganie świata u dzieci i móc obserwować ich rozwój. Młode umysły bywają zadziwiająco zdolne i otwarte – mówi Anna Natalia Chlebus, prowadząca Szkoły Matematyki 2plus2 w Gdańsku i Gdyni.

Anna Natalia Chlebus, franczyzobiorca Szkoły Matematyki 2plus2 Fot. Anna Natalia Chlebus/Szkoła Matematyki 2plus2

Osoba, która zdecyduje się na prowadzenie zajęć z dziećmi, nie można kierować się wyłącznie chęcią zysku. Oczywiście, jest to ważna kwestia w prowadzeniu własnej firmy, jednak w tego typu działalności niezbędna jest pasja.
Anna Natalia Chlebus, franczyzobiorca Szkoły Matematyki 2plus2

Licencja z nieba

Anna Natalia Chlebus nie musiała szukać franczyzodawcy. To on ją znalazł. Marcin Kruszyński, dyrektor Grupy Edukacyjnej 2BLC, w skład której wchodzi Szkoła Matematyki 2plu2, wysyłał maile z zapytaniem o chęć współpracy do osób potencjalnie nią zainteresowanych i w ten sposób nawiązał kontakt.
– Pierwsze kilka miesięcy działalności szkół w Gdańsku i w Gdyni wymagał ode mnie inwestycji kilkunastu tysięcy złotych – mówi Anna Natalia Chlebus.

Działalność związaną z edukacją warto rozpocząć wraz z początkiem września. Wówczas wiele osób zapoznaje się z ofertą zajęć edukacyjnych, czy to dla siebie, czy dla swoich dzieci. Łatwiej w tym okresie pozyskać pierwszych klientów. Anna Natalia Chlebus, dobrze znała specyfikę rynku usług edukacyjnych, więc uruchomiła swoją placówkę pod koniec sierpnia. Kilka miesięcy wcześniej uzgodniła z dyrekcją jednej ze szkół publicznych w Gdańsku, że zajęcia będą odbywały się w jednej z ich sal lekcyjnych. Lokal w Gdyni, położony w centrum dużego osiedla również znalazła bez problemu.

Szkoła rachowania

Chlebus wraz z franczyzodawcą zadbała o reklamę dla nowo powstających szkół. Akcja marketingowa przyniosła oczekiwane skutki. Już we wrześniu do nowo otwartej placówki w Gdańsku uczęszczało 40 uczniów. Dzieci i młodzież przychodzi na zajęcia co najmniej dwa razy w tygodniu w grupach od dwóch do pięciu osób, co pozwala zapełnić grafik dla trzech nauczycieli. Program lekcji dostosowany jest do bieżących potrzeb ucznia i zależy też od stopnia jego zaawansowania. Do Szkoły Matematyki 2plus2 uczęszczają zarówno dzieci, które nie radzą sobie z tym przedmiotem, jak i te przejawiające bardzo duże zdolności w matematyce, logice i myśleniu abstrakcyjnym.

Za uczestnictwo w zajęciach Szkoły Matematyki 2plus2 trzeba zapłacić ok. 185 zł miesięcznie, w zależności od regionu. Co ciekawe, w ramach jednej opłaty można przychodzić na lekcje bez ograniczeń. Zainteresowanie klientów zajęciami z matematyki w ciągu najbliższych kilku lat powinno dalej wzrastać m.in. dzięki przywróceniu matematyki jako obowiązkowego przedmiotu na maturze.

Bolesław Adamiec

Udostępnij artykuł

Komentarze na forum

0

Bolesław Adamiec

dziennikarz
Napisz do autora