Osoba, która zdecyduje się na prowadzenie zajęć z dziećmi, nie można kierować się wyłącznie chęcią zysku. Oczywiście, jest to ważna kwestia w prowadzeniu własnej firmy, jednak w tego typu działalności niezbędna jest pasja.
Anna Natalia Chlebus, franczyzobiorca Szkoły Matematyki 2plus2
Sobota
09.03.2013
Edukacja to zajęcie dla odważnych, wymagające determinacji i wytrwałości. Wie o tym Anna Chlebus, franczyzobiorca Szkoły Matematyki 2plus2.
 

Podstawową cechą dobrego pedagoga i wykładowcy jest pasja do wykonywanej pracy. Doskonale o tym wie Anna Natalia Chlebus, która spędziła wiele lat najpierw po jednej, a następnie po drugiej stronie uniwersyteckiej katedry. Z wykształcenia doktor oceanografii fizycznej i magister informatyki, pedagog i trener szkoleń. Z zamiłowania wykładowca i żeglarz. Od dwóch lat prowadzi firmę organizującą szkolenia dla pracowników oświaty. Kilka miesięcy temu postanowiła wziąć ster we własne ręce i rozszerzyć działalność, realizując przy tym swoje zainteresowania. Idealnym rozwiązaniem okazała się oferta franczyzowa Szkoły Matematyki 2plus2.
– Prowadziłam zajęcia, wykłady i warsztaty dla dorosłych i młodzieży studenckiej, jednak najbardziej spełniam się, udzielając lekcji najmłodszym. To wspaniałe uczucie kreować postrzeganie świata u dzieci i móc obserwować ich rozwój. Młode umysły bywają zadziwiająco zdolne i otwarte – mówi Anna Natalia Chlebus, prowadząca Szkoły Matematyki 2plus2 w Gdańsku i Gdyni.

Licencja z nieba

Anna Natalia Chlebus nie musiała szukać franczyzodawcy. To on ją znalazł. Marcin Kruszyński, dyrektor Grupy Edukacyjnej 2BLC, w skład której wchodzi Szkoła Matematyki 2plu2, wysyłał maile z zapytaniem o chęć współpracy do osób potencjalnie nią zainteresowanych i w ten sposób nawiązał kontakt.
– Pierwsze kilka miesięcy działalności szkół w Gdańsku i w Gdyni wymagał ode mnie inwestycji kilkunastu tysięcy złotych – mówi Anna Natalia Chlebus.

Działalność związaną z edukacją warto rozpocząć wraz z początkiem września. Wówczas wiele osób zapoznaje się z ofertą zajęć edukacyjnych, czy to dla siebie, czy dla swoich dzieci. Łatwiej w tym okresie pozyskać pierwszych klientów. Anna Natalia Chlebus, dobrze znała specyfikę rynku usług edukacyjnych, więc uruchomiła swoją placówkę pod koniec sierpnia. Kilka miesięcy wcześniej uzgodniła z dyrekcją jednej ze szkół publicznych w Gdańsku, że zajęcia będą odbywały się w jednej z ich sal lekcyjnych. Lokal w Gdyni, położony w centrum dużego osiedla również znalazła bez problemu.

Szkoła rachowania

Chlebus wraz z franczyzodawcą zadbała o reklamę dla nowo powstających szkół. Akcja marketingowa przyniosła oczekiwane skutki. Już we wrześniu do nowo otwartej placówki w Gdańsku uczęszczało 40 uczniów. Dzieci i młodzież przychodzi na zajęcia co najmniej dwa razy w tygodniu w grupach od dwóch do pięciu osób, co pozwala zapełnić grafik dla trzech nauczycieli. Program lekcji dostosowany jest do bieżących potrzeb ucznia i zależy też od stopnia jego zaawansowania. Do Szkoły Matematyki 2plus2 uczęszczają zarówno dzieci, które nie radzą sobie z tym przedmiotem, jak i te przejawiające bardzo duże zdolności w matematyce, logice i myśleniu abstrakcyjnym.

Za uczestnictwo w zajęciach Szkoły Matematyki 2plus2 trzeba zapłacić ok. 185 zł miesięcznie, w zależności od regionu. Co ciekawe, w ramach jednej opłaty można przychodzić na lekcje bez ograniczeń. Zainteresowanie klientów zajęciami z matematyki w ciągu najbliższych kilku lat powinno dalej wzrastać m.in. dzięki przywróceniu matematyki jako obowiązkowego przedmiotu na maturze.

Bolesław Adamiec


Bolesław Adamiec, dziennikarz
Bolesław Adamiec
dziennikarz

POPULARNE NA FORUM

Półkolonie dają zysk

Moja córka w tym roku jedzie na półkolonię do Warszawy, organizowana przez Akademię Nauki. Jest tematyczna 'Tytus, Romek i Atomek', są terminy na lipiec i sierpień. Jak...

1 wypowiedzi
ostatnia 22.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

This is the greatest one thing which is going to be one of the greatest stuff to witness order coursework have been working well enough for me its one of the finest information...

4 wypowiedzi
ostatnia 19.05.2018
Uczą i zarabiają

Świetny pomysł ! Wiele szkół potrzebuje czegoś takiego!

22 wypowiedzi
ostatnia 11.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Discovered this organization offering web based preparing on C#, Paper Writing Help Online and MVC obvious clarification they have practical experience in this three courses ....

4 wypowiedzi
ostatnia 05.05.2018
Szkolenia inżynierskie?

Moja znajoma kiedys korzystala i z tego co pamiętam to była zadowolona:)

4 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018
Firma szkoleniowa - pomysły na aktywizację uczestników

Moim zdaniem fajnie zrobic jakieś zabawy integracyjne typu praca w grupie, rozwiązywanie jakichś zadanek - to zawsze fajnie ludzi skupia :)

6 wypowiedzi
ostatnia 24.04.2018
Franczyza British School

Whirling within the whirlpool that academic strain is? Then you may relieve your self of the troubles by means of contacting British Essay Writing Service UK

5 wypowiedzi
ostatnia 18.04.2018
Franczyza British School

Język to przecież teraz podstawa edukacji bez znajomości choćby podstawowego angielskiego to raczej niewiele można osiągnąć na rynku pracy...

5 wypowiedzi
ostatnia 12.04.2018