Reporter Young zarządza siecią 25 własnych sklepów i 76 franczyzowych. Sklepy Reporter Young powstają zwykle w centrach handlowych miast liczących powyżej 100 tys. mieszkańców.
Wtorek
21.04.2015
Reporter Young otworzył wiosną setny sklep z odzieżą dziecięcą. Rynek ciągle rośnie mimo malejącej liczby dzieci.
 

Wiosną ubiegłego roku na rynku działały 84 sklepy Reporter Young. Niedawno jednak sieć przekroczyła setkę, a 3/4 sklepów prowadzą franczyzobiorcy. To zasługa otwarć, które ostatnio miały miejsce w Zawierciu i Piotrkowie Trybunalskim. Jeszcze w kwietniu ruszą sklepy w Jeleniej Górze, Toruniu i Niechorzu.
 Często deweloperzy zgłaszają do nas oferty najmu lokali w centrach handlowych. Bywa, że wskazujemy potencjalnym franczyzobiorcom konkretne lokalizacje, a następnie wspólnie analizujemy proponowane warunki najmu – mówi Monika Andrychowicz, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Reporter Young.

Mimo ciągłego spadku liczby urodzeń na rynku ciągle powstają kolejne sklepy z odzieżą dziecięcą. Według GUS w 2013 roku przyszło na świat blisko 370 tys. dzieci, czyli o 4,6 proc. mniej niż rok wcześniej. W międzyczasie wartość rynku produktów dla dzieci w Polsce wzrosła o 1,6 proc. r/r i wyniosła w 2013 roku 8,7 mld zł. Jak wynika z raportu PMR rynek w kolejnych latach ciągle będzie rósł a wysoka świadomość rodziców sprawia, że wybierają dla swoich dzieci produkty wysokiej jakości, a unikają produktów niesprawdzonych. PMR podkreśla, że rodzice nie oszczędzają na swoich pociechach. Częściej niż w innych segmentach wybierają produkty z wyższej półki cenowej, popularnych, cieszących się uznaniem marek. Nadal jednak polscy rodzice wydają mniej na produkty dla dzieci w porównaniu do krajów rozwiniętych.

Wśród franczyzodawców prowadzących sklepy z ubraniami dla dzieci, obok Reporter Young, znajduje się także 5.10.15, Coccodrillo, Tape a l’oeil. Często okazuje się, że wszystkie wymienione marki trafiają do tego samego centrum handlowego, a nawet sąsiadują ze sobą.
 Obecność w jednym miejscu firm oferujących konkurencyjny asortyment nie stanowi dla nas problemu, a nawet jest wskazana jako czynnik warunkujący większy przepływ klientów. Dodatkowo staramy się przyciągnąć kupujących organizując różnego typu akcje rabatowe, reklamując się w lokalnych mediach, rozsyłając newslettery i przygotowując pokazy mody – wylicza Monika Andrychowicz.

Decydując się na jakikolwiek biznes należy pamiętać, że to decyzja na lata. Często prywatne szkoły dla dzieci, sklepy z zabawkami lub odzieżą dla dzieci chcą otwierać młode mamy, których zapał przemija wraz z dorastającymi dziećmi. Jaki zatem powinien być franczyzobiorca Reporter Young?
 Decydując się na prowadzenie własnej działalności, niezależnie od branży, należy wykazywać duże zaangażowanie, odpowiedzialność, sumienność i kreatywność w działaniu. Idealny franczyzobiorca to osoba chętnie współpracująca, aktywna, która potrafi zadbać o przyjemną atmosferę w punkcie sprzedaży, umiejętnie zachęca klientów do zakupów i propaguje wizerunek marki – dodaje dyrektor ds. sprzedaży i marketingu.


POPULARNE NA FORUM

Wójcik Fashion chyli się ku końcowi?

Tak to już jest. Ciuchy w Polsce strasznie ciężko sprzedać. ________________ Prace inżynierskie z informatyki

2 wypowiedzi
ostatnia 20.04.2018
5 -10- 15 wypowiedziała wszystkie umowy

Niezłe numery z tym sklepem. _________________________ Prace dyplomowe z informatyki

9 wypowiedzi
ostatnia 20.04.2018
Wójcik Fashion chyli się ku końcowi?

Przed zakupem ubrań warto odwiedzić stronkę z różnymi promocjami https://promocje-okazje.pl

2 wypowiedzi
ostatnia 17.04.2018
Wydawanie książek dla dzieci – bajeczny interes

Ja z kolei kilka lat temu postanowiłem pójść w niszę i założyłem wraz z żoną wydawnictwo regionalne, wydające książki w języku kaszubskim i języku śląskim,...

60 wypowiedzi
ostatnia 23.03.2018
Centra handlowe na celowniku

A ja z kolei jestem ciekawa, jak polskie społeczeństwo zareaguje na zakaz handlu w kontekście zbliżających się świąt wielkanocnych. Dla mnie mie ma to większej...

4 wypowiedzi
ostatnia 23.03.2018
Centra handlowe na celowniku

To może być strasznie ryzykowny biznes. Ciuchy w Polsce sprzedają cię coraz gorzej._______________________________Dyplomowe prace

4 wypowiedzi
ostatnia 20.03.2018
NOWA SIEĆ czy ma sens na BABY BOOM

To może być ciekawy biznes.___________________________________Pisanie prac magisterskich  - ogłoszenia

3 wypowiedzi
ostatnia 20.03.2018
Współpraca ze sklepami 5.10.15 ubranie dziecięce

Polskę czeka zapaść demograficzna i takie biznesy to jest po prostu szaleństwo.__________________________pisaniepracmagisterskichogloszenia.katowice.pl

24 wypowiedzi
ostatnia 20.03.2018
zobacz więcej na forum