Reporter Young zarządza siecią 25 własnych sklepów i 76 franczyzowych. Sklepy Reporter Young powstają zwykle w centrach handlowych miast liczących powyżej 100 tys. mieszkańców.
Wtorek
21.04.2015
Reporter Young otworzył wiosną setny sklep z odzieżą dziecięcą. Rynek ciągle rośnie mimo malejącej liczby dzieci.
 

Wiosną ubiegłego roku na rynku działały 84 sklepy Reporter Young. Niedawno jednak sieć przekroczyła setkę, a 3/4 sklepów prowadzą franczyzobiorcy. To zasługa otwarć, które ostatnio miały miejsce w Zawierciu i Piotrkowie Trybunalskim. Jeszcze w kwietniu ruszą sklepy w Jeleniej Górze, Toruniu i Niechorzu.
 Często deweloperzy zgłaszają do nas oferty najmu lokali w centrach handlowych. Bywa, że wskazujemy potencjalnym franczyzobiorcom konkretne lokalizacje, a następnie wspólnie analizujemy proponowane warunki najmu – mówi Monika Andrychowicz, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Reporter Young.

Mimo ciągłego spadku liczby urodzeń na rynku ciągle powstają kolejne sklepy z odzieżą dziecięcą. Według GUS w 2013 roku przyszło na świat blisko 370 tys. dzieci, czyli o 4,6 proc. mniej niż rok wcześniej. W międzyczasie wartość rynku produktów dla dzieci w Polsce wzrosła o 1,6 proc. r/r i wyniosła w 2013 roku 8,7 mld zł. Jak wynika z raportu PMR rynek w kolejnych latach ciągle będzie rósł a wysoka świadomość rodziców sprawia, że wybierają dla swoich dzieci produkty wysokiej jakości, a unikają produktów niesprawdzonych. PMR podkreśla, że rodzice nie oszczędzają na swoich pociechach. Częściej niż w innych segmentach wybierają produkty z wyższej półki cenowej, popularnych, cieszących się uznaniem marek. Nadal jednak polscy rodzice wydają mniej na produkty dla dzieci w porównaniu do krajów rozwiniętych.

Wśród franczyzodawców prowadzących sklepy z ubraniami dla dzieci, obok Reporter Young, znajduje się także 5.10.15, Coccodrillo, Tape a l’oeil. Często okazuje się, że wszystkie wymienione marki trafiają do tego samego centrum handlowego, a nawet sąsiadują ze sobą.
 Obecność w jednym miejscu firm oferujących konkurencyjny asortyment nie stanowi dla nas problemu, a nawet jest wskazana jako czynnik warunkujący większy przepływ klientów. Dodatkowo staramy się przyciągnąć kupujących organizując różnego typu akcje rabatowe, reklamując się w lokalnych mediach, rozsyłając newslettery i przygotowując pokazy mody – wylicza Monika Andrychowicz.

Decydując się na jakikolwiek biznes należy pamiętać, że to decyzja na lata. Często prywatne szkoły dla dzieci, sklepy z zabawkami lub odzieżą dla dzieci chcą otwierać młode mamy, których zapał przemija wraz z dorastającymi dziećmi. Jaki zatem powinien być franczyzobiorca Reporter Young?
 Decydując się na prowadzenie własnej działalności, niezależnie od branży, należy wykazywać duże zaangażowanie, odpowiedzialność, sumienność i kreatywność w działaniu. Idealny franczyzobiorca to osoba chętnie współpracująca, aktywna, która potrafi zadbać o przyjemną atmosferę w punkcie sprzedaży, umiejętnie zachęca klientów do zakupów i propaguje wizerunek marki – dodaje dyrektor ds. sprzedaży i marketingu.


POPULARNE NA FORUM

Dzień dziecka - prezenty

The Department of Labor is the sole government office that screens youngster work and authorizes kid work laws. The most clearing government law that confines the business and...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Pieluszki typu pampers

Mam dostęp do pieluszek dada w ilościach tir. Wszystko legalnie bo na rynkach wschodnich są juz podróbki. Zapraszam do współpracy :)

10 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Centra handlowe na celowniku

Jak dla mnie to wszystko padnie. Teraz wszystko Polacy kupują w necie! Drogie ciuchy u nas nie mają racji bytu. ____________________ http://szkolaglownahandlowawwarszawie.edu.pl

5 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Pieluszki typu pampers

Pieluchy Dada sa chybacałkiem niezłe. Za moich czasów ich nie było, albo miały kiepską renomę. Teraz widzę, że używa ich sporo dzieciaków, więc chyba dają radę?...

10 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

U nas na dzień dziecka są tylko słodycze i to tak w niewielkiej ilości. Dzieci jakoś nie mają wielkich oczekiwań w kwestii prezentów na ten dzień.

4 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Place zabaw we franczyzie

Te place zabaw są świetne. ____________________ Pisanie prac z Logistyki

9 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

Dzięki za podpowiedzi. _____________________ Pisanie prac licencjackich z Logistyki

4 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

Witam wszystkich! Macie już pomysł na prezent dla dzieciaków? Ja się zastanawiam nad takimi balonikami...

4 wypowiedzi
ostatnia 08.05.2018