Potrzeba 30 tys. zł netto (nie zawierają się w tym koszty remontu czy adaptacji lokalu, które zależą oczywiście od stanu technicznego pomieszczeń), aby otworzyć sklep marki Reporter Young o wielkości około 60 m2.
Czwartek
29.10.2015
Ten rok Reporter Young zamknie liczbą 25 otwarć. Docelowo sieć chce liczyć 200 sklepów.
 

Ubrania marki Reporter Young dla dzieci w wieku 7-13 lat, można już kupić w 115 sklepach w Polsce. Ostatni został otwarty w październiku, w Galerii Jurowieckiej w Białymstoku. To jednak jeszcze nie koniec tegorocznych otwarć.
– Na 2015 rok zaplanowaliśmy 25 nowych salonów, z czego 21 już działa – mówi Monika Andrychowicz, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu marki. Pozostały jeszcze cztery: są to punkty w Stalowej Woli, Myszkowie, Pułtusku oraz Krakowie. Mamy już także plany na przyszły rok. Zamierzamy otworzyć kolejne 20 sklepów.

Nastaw się na pracę

Potrzeba 30 tys. zł netto (nie zawierają się w tym koszty remontu czy adaptacji lokalu, które zależą oczywiście od stanu technicznego pomieszczeń), aby otworzyć sklep o wielkości około 60 m2. Trzeba także wpłacić 25 tys. zł depozytu na zabezpieczenie umowy. Jednorazowa opłata licencyjna to 5 tys. zł.
– Innych opłat z tytułu pracy w naszym systemie nie przewidujemy – podkreśla Monika Andrychowicz.
Franczyzodawca dostaje towar w depozyt. Sprzedaż jest stale monitorowana, w związku z czym bieżące zatowarowanie sklepu odbywa się systemowo, bez konieczności dokonywania zamówień.
Reporter Young szuka franczyzobiorców w miastach powyżej 40 tys. mieszkańców.
– Dobrze, aby nasz przyszły partner miał już doświadczenie w handlu i znał branżę odzieżową. Atutem jest też znajomość prowadzenia biznesu w oparciu o franczyzę – dodaje Monika Andrychowicz. – Nie przekreślamy jednak współpracy z osobami, które dopiero rozpoczynają swoje doświadczenie z franczyzą. Wymaganiem koniecznym jest natomiast zaangażowanie franczyzobiorcy oraz duży wkład pracy w funkcjonowanie sklepu. Nie jest to biznes, który sam będzie działał – trzeba o niego dbać. Szczególnie ważne jest to w pierwszym roku prowadzenia sklepu, gdy trzeba zadbać np. o lokalny marketing.

Konkurencyjna nie śpi

Franczyzobiorca może liczyć ze strony franczyzodawcy na pomoc w zakresie wyboru lokalizacji, negocjacji warunków najmu, realizacji inwestycji. Licencjodawca zapewnia też wsparcie przy rekrutacji personelu i jego szkoleniu (m.in. ze znajomości oferty, zasad sprzedaży, obsługi systemu informatycznego), opiekę merytoryczną nad sklepem ze strony pracowników regionalnych oraz centrali, serwis systemu kasowo-komputerowego, stałe zaplecze marketingowe (zarówno w promocji całej sieci, jak i wsparcie przy lokalnych kampaniach).
 

W segmencie odzieży dziecięcej panuje obecnie spora konkurencja. Wiele sieci handlujących przede wszystkim ubrania dla dorosłych wprowadza też do swojej oferty odzież dla dzieci, np. Zara, H&M czy C&A.
– W naszej branży ostatnimi czasy rzeczywiście zauważamy tendencję do wprowadzania kolekcji dziecięcych przez operatorów, dotychczas mających w swojej ofercie odzież dla dorosłych. Można te działania oceniać jako chęć zdobycia większego udziału w rynku – przyznaje Monika Andrychowicz. – Nie widzimy jednak bezpośredniej krajowej konkurencji dla siebie.

Docelowo sieć Reporter Young chce liczyć 200 sklepów.


POPULARNE NA FORUM

Wydawanie książek dla dzieci – bajeczny interes

Ja polecam Wam książeczki Wydawnictwa MD Monika Duda https://www.wydawnictwomd.pl/ W swojej ofercie mają piękne bajeczki, kolorowanki, książki edukacyjne w rozsądnych cenach

61 wypowiedzi
ostatnia 31.07.2018
Dzień dziecka - prezenty

The Department of Labor is the sole government office that screens youngster work and authorizes kid work laws. The most clearing government law that confines the business and...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Pieluszki typu pampers

Mam dostęp do pieluszek dada w ilościach tir. Wszystko legalnie bo na rynkach wschodnich są juz podróbki. Zapraszam do współpracy :)

10 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Centra handlowe na celowniku

Jak dla mnie to wszystko padnie. Teraz wszystko Polacy kupują w necie! Drogie ciuchy u nas nie mają racji bytu. ____________________ http://szkolaglownahandlowawwarszawie.edu.pl

5 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Pieluszki typu pampers

Pieluchy Dada sa chybacałkiem niezłe. Za moich czasów ich nie było, albo miały kiepską renomę. Teraz widzę, że używa ich sporo dzieciaków, więc chyba dają radę?...

10 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

U nas na dzień dziecka są tylko słodycze i to tak w niewielkiej ilości. Dzieci jakoś nie mają wielkich oczekiwań w kwestii prezentów na ten dzień.

4 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Place zabaw we franczyzie

Te place zabaw są świetne. ____________________ Pisanie prac z Logistyki

9 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

Dzięki za podpowiedzi. _____________________ Pisanie prac licencjackich z Logistyki

4 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018