Obecnie sieć Reporter Young liczy 118 salonów. Przedstawiciele marki szukają franczyzobiorców w miastach powyżej 40 tys. mieszkańców.
Wtorek
12.04.2016
W pierwszym kwartale 2016 Reporter Young otworzył trzy nowe sklepy. To jedna piąta tegorocznego planu.
 

Sieć, sprzedająca odzież dla dzieci w wieku 7-13 lat, konsekwentnie realizuje plany swojej ekspansji. W 2015 roku planowała otworzyć 25 sklepów, a udało się o jeden więcej. Co dobrze wróży tegorocznym zamierzeniom.
– Na ten rok zaplanowaliśmy 15 otwarć, w tych regionach i miejscowościach, gdzie jeszcze nas nie ma. Trwają w tej chwili rozmowy z galeriami handlowymi i potencjalnymi agentami – mówi Monika Andrychowicz, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Reporter Young. – Do tej pory uruchomiliśmy trzy nowe lokalizacje, w Mławie, Mysłowicach i Przasnyszu, było też kilka remontów i przenosin sklepów pod nowe adresy.

Obecnie sieć liczy 118 salonów. Reporter Young szuka franczyzobiorców w miastach powyżej 40 tys. mieszkańców. Aby otworzyć sklep o wielkości około 60 m2 potrzeba 30 tys. zł netto (nie zawierają się w tym koszty remontu czy adaptacji lokalu, które zależą oczywiście od stanu technicznego pomieszczeń). Trzeba także wpłacić 25 tys. zł depozytu na zabezpieczenie umowy. Jednorazowa opłata licencyjna to 5 tys. zł. Innych opłat nie ma. Franczyzobiorca dostaje towar w depozyt.

Franczyzodawca zapewnia pomoc w zakresie wyboru lokalizacji, negocjacji warunków najmu, realizacji inwestycji, wsparcie przy rekrutacji personelu i jego szkoleniu (m.in. ze znajomości oferty, zasad sprzedaży, obsługi systemu informatycznego), opiekę merytoryczną nad sklepem ze strony pracowników regionalnych oraz centrali, serwis systemu kasowo-komputerowego.

Właśnie ruszył rządowy program 500+, dzięki któremu rodzice co miesiąc dostawać będą 500 zł na drugie i kolejne dziecko. Czy to może wpłynąć na wzrost obrotów w branży dziecięcej?
– Czas pokaże, czy program 500+ pozytywnie wpłynie na naszą branżę. Na razie jednak nie nastawiamy się na to i nie oczekujemy wielkiego wzrostu sprzedaży – mówi Monika Andrychowicz.


POPULARNE NA FORUM

Wójcik Fashion chyli się ku końcowi?

Tak to już jest. Ciuchy w Polsce strasznie ciężko sprzedać. ________________ Prace inżynierskie z informatyki

2 wypowiedzi
ostatnia 20.04.2018
5 -10- 15 wypowiedziała wszystkie umowy

Niezłe numery z tym sklepem. _________________________ Prace dyplomowe z informatyki

9 wypowiedzi
ostatnia 20.04.2018
Wójcik Fashion chyli się ku końcowi?

Przed zakupem ubrań warto odwiedzić stronkę z różnymi promocjami https://promocje-okazje.pl

2 wypowiedzi
ostatnia 17.04.2018
Wydawanie książek dla dzieci – bajeczny interes

Ja z kolei kilka lat temu postanowiłem pójść w niszę i założyłem wraz z żoną wydawnictwo regionalne, wydające książki w języku kaszubskim i języku śląskim,...

60 wypowiedzi
ostatnia 23.03.2018
Centra handlowe na celowniku

A ja z kolei jestem ciekawa, jak polskie społeczeństwo zareaguje na zakaz handlu w kontekście zbliżających się świąt wielkanocnych. Dla mnie mie ma to większej...

4 wypowiedzi
ostatnia 23.03.2018
Centra handlowe na celowniku

To może być strasznie ryzykowny biznes. Ciuchy w Polsce sprzedają cię coraz gorzej._______________________________Dyplomowe prace

4 wypowiedzi
ostatnia 20.03.2018
NOWA SIEĆ czy ma sens na BABY BOOM

To może być ciekawy biznes.___________________________________Pisanie prac magisterskich  - ogłoszenia

3 wypowiedzi
ostatnia 20.03.2018
Współpraca ze sklepami 5.10.15 ubranie dziecięce

Polskę czeka zapaść demograficzna i takie biznesy to jest po prostu szaleństwo.__________________________pisaniepracmagisterskichogloszenia.katowice.pl

24 wypowiedzi
ostatnia 20.03.2018
zobacz więcej na forum