Obecnie sieć Reporter Young liczy 118 salonów. Przedstawiciele marki szukają franczyzobiorców w miastach powyżej 40 tys. mieszkańców.
Wtorek
12.04.2016
W pierwszym kwartale 2016 Reporter Young otworzył trzy nowe sklepy. To jedna piąta tegorocznego planu.
 

Sieć, sprzedająca odzież dla dzieci w wieku 7-13 lat, konsekwentnie realizuje plany swojej ekspansji. W 2015 roku planowała otworzyć 25 sklepów, a udało się o jeden więcej. Co dobrze wróży tegorocznym zamierzeniom.
– Na ten rok zaplanowaliśmy 15 otwarć, w tych regionach i miejscowościach, gdzie jeszcze nas nie ma. Trwają w tej chwili rozmowy z galeriami handlowymi i potencjalnymi agentami – mówi Monika Andrychowicz, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu Reporter Young. – Do tej pory uruchomiliśmy trzy nowe lokalizacje, w Mławie, Mysłowicach i Przasnyszu, było też kilka remontów i przenosin sklepów pod nowe adresy.

Obecnie sieć liczy 118 salonów. Reporter Young szuka franczyzobiorców w miastach powyżej 40 tys. mieszkańców. Aby otworzyć sklep o wielkości około 60 m2 potrzeba 30 tys. zł netto (nie zawierają się w tym koszty remontu czy adaptacji lokalu, które zależą oczywiście od stanu technicznego pomieszczeń). Trzeba także wpłacić 25 tys. zł depozytu na zabezpieczenie umowy. Jednorazowa opłata licencyjna to 5 tys. zł. Innych opłat nie ma. Franczyzobiorca dostaje towar w depozyt.

Franczyzodawca zapewnia pomoc w zakresie wyboru lokalizacji, negocjacji warunków najmu, realizacji inwestycji, wsparcie przy rekrutacji personelu i jego szkoleniu (m.in. ze znajomości oferty, zasad sprzedaży, obsługi systemu informatycznego), opiekę merytoryczną nad sklepem ze strony pracowników regionalnych oraz centrali, serwis systemu kasowo-komputerowego.

Właśnie ruszył rządowy program 500+, dzięki któremu rodzice co miesiąc dostawać będą 500 zł na drugie i kolejne dziecko. Czy to może wpłynąć na wzrost obrotów w branży dziecięcej?
– Czas pokaże, czy program 500+ pozytywnie wpłynie na naszą branżę. Na razie jednak nie nastawiamy się na to i nie oczekujemy wielkiego wzrostu sprzedaży – mówi Monika Andrychowicz.


POPULARNE NA FORUM

Dzień dziecka - prezenty

The Department of Labor is the sole government office that screens youngster work and authorizes kid work laws. The most clearing government law that confines the business and...

4 wypowiedzi
ostatnia 11.06.2018
Pieluszki typu pampers

Mam dostęp do pieluszek dada w ilościach tir. Wszystko legalnie bo na rynkach wschodnich są juz podróbki. Zapraszam do współpracy :)

10 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Centra handlowe na celowniku

Jak dla mnie to wszystko padnie. Teraz wszystko Polacy kupują w necie! Drogie ciuchy u nas nie mają racji bytu. ____________________ http://szkolaglownahandlowawwarszawie.edu.pl

5 wypowiedzi
ostatnia 04.06.2018
Pieluszki typu pampers

Pieluchy Dada sa chybacałkiem niezłe. Za moich czasów ich nie było, albo miały kiepską renomę. Teraz widzę, że używa ich sporo dzieciaków, więc chyba dają radę?...

10 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

U nas na dzień dziecka są tylko słodycze i to tak w niewielkiej ilości. Dzieci jakoś nie mają wielkich oczekiwań w kwestii prezentów na ten dzień.

4 wypowiedzi
ostatnia 17.05.2018
Place zabaw we franczyzie

Te place zabaw są świetne. ____________________ Pisanie prac z Logistyki

9 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

Dzięki za podpowiedzi. _____________________ Pisanie prac licencjackich z Logistyki

4 wypowiedzi
ostatnia 09.05.2018
Dzień dziecka - prezenty

Witam wszystkich! Macie już pomysł na prezent dla dzieciaków? Ja się zastanawiam nad takimi balonikami...

4 wypowiedzi
ostatnia 08.05.2018