Forum: BPH - finanse i bankowość 106

Magik 20.02.2007 *.bss58.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Witaj,
Proponowałbym poczekać do jesieni ze względu na to, iż oprogramowanie agencji (Sezam@gent) zostaje w małym-BPH, a same agencje w PEKAO.
Magik

królowiec 23.02.2007 *.62.233.250.146

Nie rozumiem po co BPH podaje swój adres mailowy skoro kilka dni temu wysłałem im maila z zapytaniem a do dzisiaj nikt nie raczył na niego odpisać.

46adams 01.03.2007 *.bks34.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
Witam.
Czy ktość był wczoraj na spoktaniu w Warszawie wsprawie agencji BPH i moze coś na ten temat powiedzieć.

Magik 03.05.2007 *.bso63.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
GEMB kupuje „małe BPH”
To będzie bardzo ciekawe, bo GEMB posiada agencje kredytowe prowadzone przez współpracowników, a kupując małe BPH, kupuje też oprogramowanie Sezam Agent do obsługi agencji, które zawiera miedzy innymi obsługę kasową i wszystkich produktów bankowych z kontami osobistymi na czele ( KB też).
GEMB posiada kapitał na rozwój i jak dobrze zainwestuje to może sporo „narozrabiać” w detalu.
Posiadane przez BPH Agencje Partnerskie uciekają przed PEKAO jak mogą najszybciej, bo grozi to wypadnięciem z rynku gdyż oferta tego banku pozostawia wiele do życzenia, a niektóre z agencji sąsiadują bezpośrednio z oddziałami PEKAO.
Rynek dla agencji bankowych jest bardzo rozwojowy (franczyza) i następne banki zaczynają szykować ofertę dla partnerów.
Pożyjemy, zobaczymy.
Pozdrowiona Magik

46adams 07.05.2007 *.bmz88.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
Witam. jeśli by GM kupił BPH i miałby system sezam agent oraz byłby zainteresowany wspólpracą z większością placówek partnerskich mogło by to być interesujące choć nie wiadomo z jaką ofertą wystąpiłby. Bo juz zoztało niewiele czasu i większość placówek agencyjnych BPH ma już coś na uwadze gdyz jak tu pisałeś Magiku nie będzie chyba sensu wspólpracy z PKO a i PKO chyba nie jest zainteresowane placówkami agencyjnymi a przynajmiej do dziś dnia nawet nie rozmawiało chybaz zadną agencją BPH. Podejrzewam ze oni nie bardzo wiedzą co z tym fantem zrobić i wszystko się rozleci. Jeśli byłby jakiśc bank zainteresowany przejęciem placówek partnerskich BPH to juz powinien kontaktować się z nimi a tu cisza, a czas ucieka .

46adams 23.05.2007 *.blb231.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
Witam,
Co dalej z placówkami partnerskimi BPH?

Michał Macierzyński & Łukasz Radomski, 23.05.2007 08:02
Plan był prosty. Przejąć działające placówki partnerskie Banku BPH. Na początku nic nie zmieniać, potem wprowadzić swoje produkty, dzięki czemu szybko i w prosty sposób rozszerza się sieć dystrybucji. W dzisiejszych czasach to prawdziwy skarb. Zwłaszcza w mniejszych miejscowościach, gdzie pozycja Pekao SA nie jest znowu taka dobra.
Coś jednak nie wyszło z tych planów. Tak jak szybko partnerów przybywało, tak teraz ich ubywa – jak śniegu na wiosnę. Włosi nigdy nie byli zainteresowani takim sposobem działania – w końcu wystarczy im własnych oddziałów i nowych, przejętych od BPHu – zwłaszcza, że mogli pozbyć się najgorszych lub dublujących się z ich siecią. Placówki partnerskie zostały przejęte chyba tylko po to, żeby nie dostały się łatwo w ręce nowego właściciela miniBPH.

Jak pisze Halina Kochalska z Parkietu, Włosi z Pekao Sa odezwali się do współpracujących teraz z nimi przedsiębiorców tylko raz, a do tego w kwietniu z pracy zrezygnował Ryszard Kiewrel, który obecnie będzie się zajmował budową takich placówek w Getin Banku. Może źle powiedziane – na początku będzie pewnie zajęty zachęcaniem najrentowniejszych placówek partnerskich BPHu do przyłączenia się do banku dra Czarneckiego. Kto jak nie on wie najlepiej, z kim warto rozmawiać.

Partnerzy się wykruszają, bo oficjalnie nie wiadomo jaka będzie ich przyszłość. To prawda. Co gorsza można się spodziewać, że cała sieć agencyjna Pekao SA może za chwilę pójść w rozsypkę. Te obawy nie są bezpodstawne. W BPH agencjami zajmowało się kilka osób, ale w praktyce tylko dwie z nich miały o tym większe pojęcie. Kiewrel przeszedł do Getinu, a Mariusz Bielaszewski, dyrektor Departamentu Dystrybucji Pośredniej BPH, został w miniBPH. W efekcie w Żubrze nie ma doświadczonych pracowników. Nie potrafią nie tylko zachęcać nowych, ale też nie są w stanie jak się okazuje utrzymać starych „franczyzobiorców”. Ajencji już w zasadzie nikt nie pilnuje, zostały pozostawione same sobie i oddziałom, pod które podlegają. Sprawdza się zatem doskonale przysłowie, że pańskie oko konie tuczy.

Bez wątpienia placówki partnerskie BPHu są łakomym kąskiem dla konkurentów Pekao SA. Chodzi nawet nie o lokalizacje, co przede wszystkim o ich właścicieli i ich doświadczenie. W wielu przypadkach wystarczy tylko zmienić logo banku. Pytanie teraz, która instytucja przejmie więcej partnerów. I dlaczego Pekao SA pozwala na to wszystko? Czyżby bank uważał, że mu się ten model biznesowy nie opłaca? Byłoby to bardzo dziwne. Wytłumaczenie może być oczywiście bardzo proste - problemy z fuzją. 15 czerwca nie wypalił, szykuje się kolejny termin. A wiadomo, że to znacznie ważniejsze niż kilkadziesiąt małych placówek. Zwłaszcza, kiedy UniCredito ma się stać trzecim największym bankiem Europy. W razie czego kupi się całego Getina, czy co tam będzie na sprzedaż. I już! :)
No i po problemie rozwiązanie nasuwa sie oczywiste

tomek_krakus 25.05.2007 *.3.76.classcom.pl

Witam! Jak to Kiewrel już nie pracuje w bph-u skoro własnoręcznie podpisywał moją fakturę w dniu 14.05.07???

46adams 25.05.2007 *.bni251.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
Witam moze Kierdaj podpisywął a coś ci się pomyliło

tkarla 29.05.2007 *.cbi191.neoplus.adsl.tpnet.pl

8
Najbardziej urośnie w tym roku Pekao SA...

Albo nie;-)

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Banki-inwestuja-w-rozwoj-oddzialow-1589509.html

kocioł 03.06.2007 *.xdsl-12407.lubin.dialog.net.pl

22
Czas się ewakułować bo nasz statek tonie- kapitan RK i MB oraz część załogi już na lądze !!!!

kocioł 03.06.2007 *.xdsl-12407.lubin.dialog.net.pl

22
Coraz mniej nas do pieczenia chleba w PKO

46adams 04.06.2007 *.bna152.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
Wiatm. Mam ndzieję ze wiekszośc zdązy się ewakuować przed zatopieniem lecz jest mały problem nie widać zbyt wielu szalup ratowniczych.Moze przybędą inne statki z odsieczą.

Magik 04.06.2007 *.bth221.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Już są w drodze :)
Pozdrawiam Magik

Magik 04.06.2007 *.bth221.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Już są w drodze :)
Pozdrawiam Magik

46adams 04.06.2007 *.bne150.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
Witaj Magiku.
Mam nadzieję ze masz rację choć już większaść zaczyna szukać szalup ratunkowych bo to ze strony PKO jest trochę niepoważne by nawet nic nie zaproponować widać ze mają agencje gdzieść

Sroka 13.06.2007 *.chello084010049089.chello.pl

2
A ja w przeciwieństwie do większośći wypowiedzi na forum ,zastanawiam się czy w moim przypadku przejęcie placówek przez Pekao s.a nie będzie gwiazdka z nieba . Są bardziej zorganizowani ,dużo mniej biurokracji,lepsza akceptacja kredytów- a BPH niestety poraszka ,klient który ma w BPH rachunek i stałe wpłaty niezłą pensję nie dostał kredytu ich kalkulatory kredytowe są do du...y,a poszedł do Pekao s.a i z pocałowaniem ręki i to dużo więcej niż chciał jej dać Bph. Ja robię wszystko żeby przyciagnąć klienta ale ze strony banku nie mam żadnej pomocy muszę się o wszystko prosić , ci którzy otwierają Placówkę pamiętajcie z wpłat, wypłat ,przelewów nie zarobicie na Placówkę tylko kredyty,karty!! i to w sporych ilościach , na reklamę 3 tys. zapomnijcie nie mają już pieniędzy w tym roku na taką forme reklamy dla Placówek
ALE POWODZENIA -JA SIĘ ZASTANAWIAM NAD ZMIANĄ BANKU

Magik 14.06.2007 *.bts147.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
Witaj Sroka,
Byłem i jestem za Agencjami BPH w starym wydaniu i systemem SezamAgent, do którego wszyscy mają uwagi i pretensje, że nie jest taki, jaki by wszyscy chcieli, aby był.
Moim zdaniem przejście pod skrzydła PEKAO SA. Jest cofnięciem się, co najmniej o jedną epokę techniczną.
Największym problemem Agencji BPH były i są oddziały Banku, a właściwie ich dyrektorzy.
Otwierając jedną z moich byłych agencji otrzymałem pełne wsparcie ze strony byłego dyr. Oddziału, co pozwoliło mi w pierwszych miesiącach uzyskać około 8% wolumenu sprzedaży pożyczki bardzo dużego oddziału Banku BPH, co wszyscy uważali za wielki sukces agencji.
Niestety po roku został zmieniony dyr. oddziału i wszystko się posypało. Pan dyr. wprost powiedział mi, że on musi dbać o dochodowość „swojego” oddziału i nie interesuje go wspomaganie podległej mu agencji. I żadne argumenty do nie go nie docierały i tyle.
Na początku były dyr. wyznaczył opiekuna agencji, którym była osoba będąca kierownikiem działu obsługi klienta, co pozwoliło na bezproblemowy przepływ dokumentów i wniosków, np. dziś rano dokumenty dotarły do oddziału to na popołudnie pożyczka była do podpisania przez klienta itp.
Wszelkie teorie, co do oferty Banku BPH nijak się mają z rzeczywistością współpracy z dyr. oddziału i tu leży problem podstawowy, którego nikt nie potrafił przeskoczyć.
Co do oferty BPH to proszę pamiętać o tym, że tego Banku już praktycznie nie ma.
Życzę sukcesów wszystkim. Magik

psikusa 14.06.2007 *.dynamic-87-105-112-227.ssp.dialog.net.pl

3
http://www.allegro.pl/show_item.php?item=205962385

zapraszam!

kocioł 14.06.2007 *.xdsl-12407.lubin.dialog.net.pl

22
Sory Sorka ale chyba byłeś i piszesz o PKO BP SA a nas przejmuje PKO SA to taki ze zwierzakiem !!!!

Magik 14.06.2007 *.bsk87.neoplus.adsl.tpnet.pl

374
dobra cena :)
Magik

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.