Forum: BPH - finanse i bankowość 106

46adams 25.06.2007 *.bmc36.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
Witam
Coś się zmieniło BPH już nie poszukuje nowych agencji nie ma ich na tym portalu.czyżby koniec agencji BPH .
Do Magika
Miałeś rację już nadpływają szalupy ratunkowe
narazie pierwsza ŻAGIEL przysłał ofertę trzeba myslec co dalej lub czekać na następną

obiektywny komentator 27.06.2007 *.abir138.neoplus.adsl.tpnet.pl

354
szczerze powiem, że jeszcze do niedawna byłem optymistą w kwestii tego typu placówek bankowych, jednak ostatnio jakoś optymizm mnie opuścił Przecież to co stało sie z BPH może stać się z każdym innym bankiem, chocby na chwilę obecną wyglądał rewelacyjnie. BPH w końcu to też nie było byle co, a co się porobiło ? Myślę zatem, że temat partnerska placówka bankowa za więcej niż 5 tysięcy to temat nie poważny i niebezpieczny w tym kraju Nie ma sensu ryzykowac, kasy, czasu itp po ty by za rok się okazało że w wyniku fuzji czy sprzedania banku komus innemu nie mamy nic i nie ma od kogo żądać zwrotu czegokolwiek z inwestycji. co wtedy ? ano zostanie nam pare ładnych mebli, sejf i itp tylko jakoś to nie pasuje do mieszkania za bardzo

goranjs 27.06.2007 *.088156024108.ols.vectranet.pl

Masz "obiektywny ..." całkowita racje. i to dotyczy nie tylko banków , ale i innych branż / vide Alberty / . Cała ta franczyza to mocno ryzykowny biznes.

tomek_krakus 28.06.2007 *.bvy66.neoplus.adsl.tpnet.pl

Ja podzielam zdanie Sroki, agencję BPH prowadzę stosunkowo od niedawna, oczywiście nie mogę ukryć że jestem z tej współpracy niezadowolony, ale w wyniku fuzji banków liczę na dobrą ofertę kredytową NOWEGO Banku PeKaO i dzięki temu dodatkowych klientów.
Najgorsze jest to że nikt z Banku PeKaO SA nie podejmuje rozmów na temat współpracy
W dodatku nie wiadomo co z dotychczasowym dochodem agencji (chodzi mi o założone RORy i wolumen pożyczek) nikt nic nie wie, być może spotkanie agentów 9/10 VII coś wyjaśni.
PS. Nawiązując do wypowiedzi Panów Sroki i Magika współpraca z BPH w ostatnich tygodniach to koszmar, dla przykładu ostatnio odrzucono mi 5 wniosków o pożyczkę błachy powód - ocena scoringowa decline (klienci jak najbardziej wiarygodni, 2 to klienci BPH, jednak wnioski zostały odrzucone dodam że 4 z nich dostało pożyczki w innych bankach - 2 w PeKaO SA)
Co do wypowiedzi Pana Magika prawdą jest że w dużym stopniu dochodowość agencji zależy od współpracy z oddziałami. Niestety w oddziale któremu podlegam z nikim nie można się dogadać.
Dodam że nie pamiętam kiedy ktoś pytał ostatnio w agencji o kredyt hipoteczny, no bo przecież kto chciałby się wiązac na 20 lub 30 lat z bankiem który lada moment zostanie wcielony przez inny bank?!?

A o 3 tys na reklamę oczywiście mamy zapomnieć ponieważ ta kasa została przeznaczona dla PREZESÓW naszego kochanego banku.

Całą współpracę z BPH można podsumować jednym słowem Ż e n a d a

koteczek126 04.07.2007 *.cky190.neoplus.adsl.tpnet.pl

25
Witam, ja rownież od niedawna współpracuję z BPH, kontakt z placówką jest całkiem dobry ale czuć nutkę zawiści, zdarza się ze pracowenicy mówią klientom "po co pan będzie tam jechał skoro u mnie dostanie pan wszystko od ręki", pracownicy banku może nie zdaja sobie sprawy że każde "zadzwoń", "przyjedź", "przywieź", to dla nas koszt i nikt nam za to nie zapłaci. Co do puli na reklamę to był dla mnie szok. Co prawda dostałam jakieś ochłapy w postaci paru kubków, długopisów, ale kolportaż ulotek musiałam zrobić na swój koszt. No cóż lista narzekań mogłaby być dłuższa. Mimo wszystko mam nadzieję, że sprawa z fuzją zbytnio w nas nie uderzy. A co do kontaktu z placówkami, to wszystko zależy od ludzi tam pracujących, ja mam to szczeście, że mną opiekują się dobrzy ludzie, są cierpliwi i znajdują czas na pomaganiu mi w poszerzaniu wiedzy bankowej:D. Z góry ich pozdrawiam:)

46adams 11.07.2007 *.bkw86.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
Witam.
mam pytanie jak wrazenie po spotkaniu agentów bo ja byłam zażenowana zachowaniem si eniektórych kobiet z departamemtu sprzedaży bezpośredniej a i spotkanie niewiele powiedziło moze poza tym ze mamy jeszcze prawie rok

koteczek126 11.07.2007 *.cmz142.neoplus.adsl.tpnet.pl

25
Witam, nie bardzo wiem o jaką sytuację chodzi i o które Panie......Ja jestem przerażona tą sytuacją, ale pożyjemy zobaczymy...

tomek_krakus 11.07.2007 *.bvz12.neoplus.adsl.tpnet.pl

Witam!
Mnie cała ta konferencja jeszcze bardziej zniechęciła do przyszłej współpracy z PEKAO SA.
Do 46adams: co z tego że mamy jeszcze rok?? Przez ten czas zyskasz nowych klientów którzy przyjdą płacić do Ciebie rachunki, założysz im konta, Twój stały dochód wzrośnie, a wg zapowiedzi prezesów z PEKAO SA odbiorą Ci te możliwości pozostanie sprzedawać tylko 3 produkty....
Jeden z Prezesów PEKAO SA na konferencji przekonywał że obrót gotówkowy przechodzi do lamusa i że my agenci z tego nie wyżyjemy bo wszyscy za 2 lata będą robić darmowe przelewy przez internet, przecież to absurd...
A najlepsze jest to, że podczas bankietu ten sam prezes wydaje mi się że "niechcąco" wygadał się że cały ten obrót gotówkowy (a także przelewy) jest dla Banku poprostu NIEOPŁACALNY.

Pozostanie nam przyjmowanie wniosków do pożyczki expresowej i hipotecznych... na szczęscie jest jeszcze druga opcja - nie podjęcie współpracy z PEKAO SA

46adams 11.07.2007 *.blu121.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
Konta i właty stanowią ok 35% całego obrotu naszej placówki i przyciągają duzo nowych klientów a i pożyczka BPH się dobrze sprzedaje nie wiadomo jak będzie kształtować się sprzedaż pozyczki expresowej PKO wolałbym by nadal mozna było przyjmować wpłaty od klientów jak nie będzię wpłat trzeba będzie zredukować ilośc zatrudnionych osób bo do pozyczek wystarczy jedna osoba gdyż te kilka wniosków dziennie to do tego wystarczy jedna osoba i nie poitrzeba będzie dużego lokalu wystarczy pare metrów a ja mam lokal ok 70 m2 szkoda bo podejrzewam ze jak odejdą wpłaty to i odejdzie dużo klientów.

koteczek126 12.07.2007 *.ckw141.neoplus.adsl.tpnet.pl

25
Ja natomiast nie wiem co mam o tym wszystkim myśleć. Gdybym wiedziała o takiej sytuacji,że chcą nas przekształcić z instytucji parabankowych w zwykłe pośredniaki pozyczek to nie pakowalabym sie w tą cała agencję.my będziemy mieć możliwośc dania pożyczki gotówkowej i kredyt hipoteczny, bo na spotkaniu chyba nie było mowy o innych możliwościach, więc pytanie jak mogę być konkurencyjna, mówiono coś o jakości obsługi i uroku osobistym, czyżby mamy zrobić się na Pamele Anderson i Bradów Pitów?. Teraz mam jeden cel odzyskać pieniądze które włożyłam i zabieram sie z Pekao, razem ze swoimi kontami osobistymi. Racja,że ludzie zaczynają płacić poprzez internet, ale co z tą rzeszą ludzi, które tego internetu nie mają, emerytami??? To całe spotkamie to jakaś farsa. Powiedziano wyraźnie "dajemy Państwu czas"na co??dopowiedzmy sobie sami. ja wnioskuje że nie obchodzi ich ta forma sprzedaży.pozdrawiam

46adams 12.07.2007 *.bng219.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
Witam.
Mnie też się zdaje ze PKO nie jest zainteresowane tą forma sprzedaży.
Poprostu chcą się nas pozbyć i to naszymi rękami gdyż jak mówiliście po nowym roku będziemy zwykłym biurem kredytowym i nawet nie mamy szans konkurować z oddziałami gdyż kto do nas przyjdzie po porzyczkę jak w oddziale załatwi wszystko od ręki.Moim zdaniem w PKO nie chcą dalszej współpracy i dają nam czas na wyniesienie się od nich a zyskują wiele mase nowych klientów(konta)które juz wypracowaliśmy jeśli im się uda utrzymać choć 50% tych kont klientów to mają czyst zysk a nas się pozbędą a jak ktośc będzie współpracował z nimi i napędzał im dalej klietów to nie ich strata tylko nasza bo małe są szanse na utrzymanie się placówek agencyjnych w promieniu kilku kilometrów od siedzib PKO gdzie znajdzie lepsze warunki a podejrzewam ze pracownicy PKO będą robić wszystko by się nas pozbyć gdyż będą obawiać się o swoje miejsca pracy.

Sroka 12.07.2007 *.chello084010049089.chello.pl

2
Słuchajcie ,mi się wydaje że oni w jakim sęsie maja racje że chcą przestawić nas na sprzedaż kredytów, kart itp. Obrót gotówkowy jest już tak mały ,że faktycznie większość osób robi to przez internet -jet to wygodne i dużo tańsze. Ale uważam też iż powinno się nam zostawić taka obcję ,jeśli da się na tym zarabiać to czemu to zmieniać ,co im zależy nic nie tracą ,a mogą zarobić --- a jeśli nie to podpisać umowę z innymi firmami zainteresowanymi takimi usługami jak "INKASO" TAK SIĘ TO NAZYWA W MOJEJ MIEJSCOWOŚCI i kobieta na tym bardzo ładnie zarabia, a skoro Bank Pekao S.A. Z TEGO rezygnuje to my oferując taka ofertę nie będziemy dla nich konkuręcja i można będzie coś takiego obsługiwać bez kosekwencji że jest to konkurencja.
Ja i tak nigdy nie nastawiałam się, że wpłaty i wypłaty utrzymają moją placówkę,
tylko kredyty, - w tym są pieniądze i tylko z tego jestem wstanie utrzymać Placówkę.
Myślę że to jest przyszłościa ,cały świat zaczyna opierać się na bankowości internetowej.
Jeśli banki będą miały taką politykę i na tym będą zarabiać -to my też1!

46adams 13.07.2007 *.bnb224.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
Witam.
U mnie jak pisałem obrót gotówkowy jest bardzo duzy lecz wiekszośc to spłaty kredytów a trochę tylko rachunków prowizja z tego tytułu jest niewielka.Moze i mają rację gdyż zysku z tego niema a koszty duże lecz nie jestem pewien ze w ten sposób nie stracimy klientów.Największe pieniądze są z kredytów gotówkowych. I trochę trzeba będzie zmienić nasze nastawienie bo uważam ze PKO powinno dać nam pełną obsługę klientów a jak zostaną 2-3 produkty to naprawdę boję się ze ludzie będą nas omijać bokiem.Gdyż przy pełnej obsłudze klientów mielibyśmy dużą szansę na rozwój i w miarę godziwe zyski a o to chyba chodzi by wszyscy byli zadowoleni moze bedzie niedługo więcej informacji i pomoże nam to podjąć jakąść sensowną decyzje gdyż trudno decydować się już teraz a i szkoda stracić to wszystko na co się przez trzy lata pracowało.

obiektywny komentator 13.07.2007 *.abja193.neoplus.adsl.tpnet.pl

354
ehhh Jak widzę tych "bankowców" jak sroka, co to dobrze w ojczystym języku pisać nie potrafią to aż mam ciarki na plecach. To jest właśnie jeden z powodów dla których nie powinno się aż tak dosłownie dopuszczać do otwierania sobie "własnych banków" Z całym szacunkiem, ale bank to pieniądze i to duże i jakiś poziom obowiązywać powinien.

A tak wracając do meritum tematu. Jeśli faktycznie PKO S.A chce z Was zrobić zwykłe biura kredytowe to szczerze współczuje. Ich oferta jest na tyle kiepska dla indywidualnego kredytobiorcy, że długo na tym się wyżyć nie da, a szkoda nakładów finansowych poniesionych na ten biznes. O wiele lepsze bedzie dla Was "przepisanie" się pod innego opiekuna.

46adams 13.07.2007 *.blq40.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
Wiatm. do obiektywnego komentatora.
Wiesz w jednym masz rację poziom dyskusji jest jaki jest a ty nie musisz nam nic doradzać bo jak nie prowadzisz tego typu placówki tylko jakieśc punkty kasowo-kredytowe to nic na ten temat nie wiesz a decyzje jak postąpić dalej każdy z nas musi podjąc indywidualnie i nikt za nas tego nie zrobi jak masz coś ciekawego do zaoferowania to powiedz a teoretyków gawędziarzy nam nie trzeba mamy dośc własnych problemów

obiektywny komentator 13.07.2007 *.abje106.neoplus.adsl.tpnet.pl

354
no ja choc nie zacząłem współpracy z BPH to tez na nich wtopiłem. Żona szykowala się do do otwarcia 2 placówek, przeszła te wszyskie szkolenia, pokupowała weksle po 60 zł, zainwestowalismy w remonty lokali i..... I lipa nagle dowiedzielismy sie ze ani jeden ani drugi lokal nie dostanie akceptacji bo jest juz wiadomo co i jak i sa za blisko PKO S.A No i wszystko poszło się bujac, pieniedzy za remont nikt nie odda, weksel oddali ale na co mi on, rejestracja firmy i zusy zony nie potrzebne No ale z jednej strony nie mamy teraz aż takiego problemu.

46adams 18.07.2007 *.bmf160.neoplus.adsl.tpnet.pl

156
Źródło: Gazeta Bankowa


Pekao zabija sieć

Przejmowana od BPH sieć agencji, licząca obecnie ok. 340 placówek, czyli o ponad 100 mniej niż w ubiegłym roku, zostanie przekształcona w sieć sprzedawców produktów kredytowych.

9 lipca w Warszawie odbyło się doroczne spotkanie agentów BPH z przedstawicielami obu łączących się banków: Pekao i BPH. Jan Krzysztof Bielecki, prezes Pekao i Luigi Lovaglio, wiceprezes, próbowali nieco uspokoić agentów. Ci jednak krzyczeli, że rok temu zostali oszukani, że odbiera im się możliwość prowadzenia działalności i przekształca się w zwykłych sprzedawców kredytów, nie bacząc na ich doświadczenie i zaufanie klientów. – Co zrobię, jeśli sprzedam kredyt klientowi, który trafił do mojej placówki, choć obok ma oddział tego samego banku? – wołał jeden z obecnych na sali agentów. – Podpiszę z nim umowę, pokażę drogę do oddziału, gdzie może wypłacić pieniądze, a następnie uprzejmie wytłumaczę, że zawsze może do mnie przyjść? Po co? Przecież nie wypłacę mu kredytu i nie przyjmę wpłaty. Lovaglio ripostował: – Sam otworzyłbym ze 30 takich placówek. Przecież to złoty interes.
I może byłby złoty, gdyby nie pewne ograniczenia.

Nowe pomysły na sieć

Oba banki powołały zespół, który stworzył projekt Tasck Force, czyli proponowany model współpracy z agencjami po połączeniu prawnym. Projekt wyznacza agencjom nowe cele i zmienia ich dotychczasowy profil działalności. Dotychczas placówki agencyjne prowadziły pełną obsługę klienta, tzn. zakładały lokaty, udzielały kredytów, prowadziły rachunki oszczędnościowo-rozliczeniowe, obsługę gotówkową. Udział agencji w ogólnej sprzedaży pożyczek gotówkowych banku BPH wyniósł w ubiegłym roku 12 proc., a średni miesięczny wolumen sprzedaży kredytów hipotecznych przekraczał 50 mln zł. Poza tym agencje sprzedawały w 2006 roku średnio 1400 pakietów Sezam (rachunków ROR) i wykonywały średnio 250 tys. transakcji gotówkowych i bezgotówkowych w miesiącu, od każdej transakcji otrzymując prowizję.







Zgodnie z nowym projektem będą sprzedawały kredyty gotówkowe, hipoteczne i karty kredytowe, a obsługa kasowa zupełnie zniknie. Projekt Tasck Force zakłada wzrost sprzedaży kredytów gotówkowych przez agentów o 35 proc. (z 41,3 mln do 56 mln zł) i kredytów hipotecznych o 20 proc. (z 260 mln do 310 mln zł) w stosunku do I półrocza tego roku, co zdaniem Luigi Lovaglio ma zrekompensować agentom utracone zyski z obsługi transakcji. Pekao proponuje zatem pomoc w realizacji celów sprzedażowych poprzez kampanie reklamowe i system nagród. Każdy agent zaangażowany w sprzedaż i współpracujący z Pekao w grudniu tego roku, po zrealizowaniu celów otrzyma nagrodę w wysokości 1 tys. zł, a najlepszych 50 wyjedzie w styczniu lub w lutym na tygodniową wycieczkę zagraniczną do czterogwiazdkowego hotelu. Dochodowość agencji, według oceny Wojciecha Pantkowskiego (BPH) i Pawła Beyma (Pekao), liderów projektu Tasck Force, zmieni się na lepsze pod warunkiem, że dotyczyć będzie placówek specjalizujących się w sprzedaży kredytów hipotecznych (12 proc. wszystkich agencji) lub kredytów gotówkowych (52 proc.). Agencje uniwersalne, czyli specjalizujące się w bieżącej obsłudze klienta (36 proc. wszystkich) będą osiągały zyski nawet o 50 proc. niższe. Pekao zamierza dopłacać do wynagrodzeń.

– W pierwszym roku Pekao pokryje utracone dochody z tytułu transakcji w wysokości równowartości dochodów danej agencji za 12 miesięcy poprzedzających integrację – wyjaśniał Wojciech Pantkowski. – Zwrot nastąpi poprzez wzrost wynagrodzeń z tytułu sprzedaży pożyczki ekspresowej o 8 proc. i kredytów hipotecznych o 4 proc.

Uda się lub nie

Projekt Tasck Force wywołał poruszenie wśród agentów i gorącą dyskusję zmierzającą do przekonania Jana Krzysztofa Bieleckiego, że nie można agencjom odbierać obsługi gotówkowej.

– Od trzech lat prowadzę agencję. Budowałam ją w oparciu o potrzeby moich klientów, mieszkańców małego miasteczka, gdzie nie ma innej placówki bankowej – krzyczała jedna z agentek. – Czy teraz będę musiała powiedzieć moim klientom, że nie sprawdzę im salda rachunku, nie przyjmę wpłaty za rachunki? Kto z małej mieściny kupi u mnie kredyt hipoteczny?

W odpowiedzi usłyszała tylko, że Pekao zainstaluje ponad 100 nowych bankomatów w miastach, gdzie brak jest jednostek Pekao i BPH, a agenci będą mieli wpływ na wybór lokalizacji.

Jan Krzysztof Bielecki i Luigi Lovaglio nie mają pomysłu na sieć agencyjną. Próbują wykorzystać ją do sprzedaży kredytów, czyli przekształcić sieć w quasi-Xelion, do którego Pekao rokrocznie dopłaca miliony złotych. Proponując agentom uniwersalnym dopłaty do wynagrodzenia realizuje schemat Xeliona. Z drugiej strony wychodzi na to, że Pekao nie radzi sobie z informatyzacją przejmowanej sieci. Możliwość obsługi transakcji gotówkowych odróżnia agencje od konkurencyjnych sieci, a Luigi Lovaglio zapewniał, że brał to pod uwagę:
– Uznaliśmy, że liczba transakcji wykonywanych przez kredytobiorców jest zbyt niska. To zaledwie 7 proc. wszystkich transakcji. Musimy zatem zwiększyć ruch w agencjach poprzez reklamę. Wiem, że prowadzenie obsługi gotówkowej zwiększa ruch w placówkach, ale wiem też, że to samo można osiągnąć reklamą. Chcemy sprawdzić czy to się uda. Jeżeli w ciągu trzech miesięcy nie zwiększymy ruchu w agencjach, to poszukamy innego sposobu.

Agenci też już szukają pomysłów… na nowy biznes.

Małgorzata Alicja Dudek
Wyślij znajomemu Zamów przez SMS Drukuj RSS

koteczek126 18.07.2007 *.clk229.neoplus.adsl.tpnet.pl

25
HMMM, baaardzo ciekawy artykuł, odnoszę wrażenie że jedynym optymistą w tej całej sprawie jest pekao. Na spotkaniu widziałam minę Pana Bielaszewskiego (mam nadzieję, że nie przekręciłam nazwiska-z góry przepraszam) z BPH i mina jego była raczej zasępiona, z dużą uwagą obserwował nas agentów. Zastanawiam się jeszcze nad jedną kwestią, czy my mam jakąś szansę postawić weto, albo w jakiś sposób uzyskać odszkodowanie? Ktoś na spotkaniu wspomniał że wiąże nas umowa cywilno-prawna z bankiem, ale po szczegóły to chyba by trzeba iść do prawnika....

koteczek126 18.07.2007 *.clk229.neoplus.adsl.tpnet.pl

25
HMMM, baaardzo ciekawy artykuł, odnoszę wrażenie że jedynym optymistą w tej całej sprawie jest pekao. Na spotkaniu widziałam minę Pana Bielaszewskiego (mam nadzieję, że nie przekręciłam nazwiska-z góry przepraszam) z BPH i mina jego była raczej zasępiona, z dużą uwagą obserwował nas agentów. Zastanawiam się jeszcze nad jedną kwestią, czy my mam jakąś szansę postawić weto, albo w jakiś sposób uzyskać odszkodowanie? Ktoś na spotkaniu wspomniał że wiąże nas umowa cywilno-prawna z bankiem, ale po szczegóły to chyba by trzeba iść do prawnika....

koteczek126 18.09.2007 *.ckm49.neoplus.adsl.tpnet.pl

25
Witam po długiej przerwie, jak Wasze nastroje?
Co sądzicie o odejściu Pana Bielaszewskiego? Szkoda, że taki fajny bank się rozpada:/.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.