Arkadiusz Słodkowski

Arkadiusz Słodkowski jest członkiem zarządu Polskiej Organizacji Franczyzodawców. Jest autorem wielu artykułów na temat rynku licencji. W PROFIT system specjalizuje się w realizacji kampanii rekrutacyjnych dla sieci franczyzowych, agencyjnych i partnerskich. 

Ukończył Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacją stosunki międzynarodowe.

z kraju | 15.05.2024

Biznes na sprzedaż

– Jeśli ktoś był w stanie zbudować firmę i ją sprzedać, to przy odrobinie kreatywności i chęci będzie w stanie rozpocząć kolejny biznes – mówi Damian Ozga, inwestor, biznesmen.

z kraju | 04.04.2024

Myśl, zarabiaj, walcz z systemem

Rozmowa o pieniądzach i o życiu. Według rentiera i biznesmena Kuby Midela to nieprawda, że każdy może być zwycięzcą. I tylko idiota myśli: nie mogę się przewrócić.

z kraju | 13.03.2024

Sprzedać – jak to łatwo powiedzieć

Czy sprzedaż zawsze musi być nachalna? Jak skonstruować efektywny dział sprzedaży we własnej firmie opowiada Andrzej Twarowski z Sandlera, specjalista ds. szkoleń ze sprzedaży.

z kraju | 07.03.2024

Energia ze słońca za 0 Euro

Czy zielona energia to moda, ideologia czy szansa na zarobienie dużych pieniędzy? Piotr Markowski z Corab SA wyjaśnia, w które biznesy z branży OZE warto inwestować.

z kraju | 09.01.2024

Sekrety organizacji targów

W najnowszym wywiadzie z Agnieszką Huszczyńską, prezeską Kongresu Szefów Kuchni i Restauratorów, rozmawiamy o tym, czy organizacja targów jest dochodowym biznesem.

biznes | 26.12.2023

Kiedy zyski wychodzą uszami

Każdy przedsiębiorca walczy o dochody, a kiedy je w końcu ma, wypłaca dywidendę i od razu zaczyna się zamartwiać. Bo wie, że pieniądze powinny pracować, a nie leżeć.

z kraju | 21.12.2023

Portfel inwestycyjny na 2024 rok

Czy już czas na kupowanie akcji? Czy bitcoin jeszcze wzrośnie? A co ze złotem i dolarami? Marek Zuber wyjaśnia, w które biznesy warto inwestować.

wydarzenia | 19.10.2023

Na targach jest i McDonald’s, i Żabka!

Dla każdego coś ciekawego: wybierz inwestycję na miarę głębokości kieszeni oraz poziomu ryzyka. Targi Franczyza w Pałacu Kultury i Nauki to ponad 100 konceptów franczyzowych.

wydarzenia | 16.10.2023

Przewodnik dla ludzi sukcesu!

Myślisz o własnym biznesie we franczyzie? Oto między 19 a 21 października w Pałacu Kultury i Nauki nadarza się okazja do bezpośredniego porozmawiania z firmami oferującymi licencje...

wydarzenia | 11.10.2023

Targi Franczyza: każdy marzy o własnej firmie!

Każdy przynajmniej raz w życiu myśli o założeniu własnego biznesu. Targi Franczyza dają szansę zamienić marzenia w realny sukces.

wydarzenia | 28.09.2023

Wykorzystaj Targi na maksa

Targi Franczyza, które odbędą się 19-21 października w Warszawie, to targi biznesowe. A biznes lubi ludzi przygotowanych i pracowitych, którzy wykorzystują swoją szansę.

wydarzenia | 13.09.2023

Wybieramy najlepsze stoiska!

Na Targach Franczyza ci wystawcy sprzedają najwięcej franczyz, którzy mają fachowy team do rozmów z kandydatami, dobre materiały marketingowe i – oczywiście - atrakcyjne wizualnie...

wydarzenia | 07.09.2023

Biznes na obcasach na targach

Coraz więcej firm zakładają kobiety i nie są to bynajmniej małe firmy. Przecież we franczyzie działa sieć kosmetyczna Dr Irena Eris a także Kobieta i Rozwój(d) założona przez Krystynę...

wydarzenia | 29.08.2023

Targi: Lista pomysłów na biznes coraz dłuższa

Dwudziesta pierwsza edycja Targów Franczyza w Pałacu Kultury i Nauki przyciąga coraz więcej interesujących wystawców. Targi najlepszych pomysłów na biznes startują 19 października i...

z kraju | 04.08.2023

Franczyza: plan nowelizacji Kodeksu Cywilnego

Do wykazu prac rządu trafił projekt ustawy o franczyzie. Najpierw czekają nas konsultacje społeczne. A potem wybory, więc procentowa szansa uchwalenia tej ustawy jeszcze w tej kadencji jest...

wydarzenia | 31.07.2023

Targi dla ludzi sukcesu!

Jak prowadzić biznes franczyzowy z sukcesem? Tę tajemnicę odwiedzającym Targi Franczyzy przekażą najlepsi franczyzobiorcy znanych marek. Na targach już po raz drugi zostaną przyznane...

z kraju | 22.06.2023

Żabka: skrócimy cykl dostaw

Żabka otwiera nowe centrum logistyczne pod Radzyminem na Mazowszu i obiecuje franczyzobiorcom częstsze i lepiej skompletowane dostawy do sklepów.

z kraju | 13.04.2023

Sukcesja w Intermarché i Bricomarché

Gdy kończą się umowy albo franczyzobiorca chce przejść na emeryturę, zwalniają się sprawdzone lokalizacje. Takie sklepy chętnie przejmują nowi biorcy. Ale są też inne scenariusze.

raporty | 07.11.2022

Więcej franczyzobiorców, choć przybywa ich wolniej

„Rynek mówi sprawdzam. Polacy wciąż ufają franczyzie” – to główne tezy raportu o rynku franczyzy przygotowanego przez Polską Organizację Franczyzodawców i portal Franchising.pl.

wydarzenia | 07.09.2022

Na Targach Franczyza wręczą nagrody

Jak prowadzić biznes franczyzowy z sukcesem? Tę tajemnicę odwiedzającym Targi Franczyza przekażą najlepsi franczyzobiorcy znanych marek. Na targach zostaną im przyznane nagrody TOP...