VIP ma firmę

Irena Kamińska-Radomska | 01.09.2023

Dobry savoir-vivre pomaga w biznesie

W The Protocol School of Poland założonej przez dr Irenę Kamińską-Radomską, mentorkę znaną m.in. z programu telewizyjnego „Projekt Lady”, przedsiębiorcy podczas szkoleń dowiadują się, jak dzięki etykiecie biznesowej szybciej osiągnąć zamierzone cele.

W The Protocol School of Poland założonej przez dr Irenę Kamińską-Radomską, mentorkę znaną m.in. z programu telewizyjnego „Projekt Lady”, przedsiębiorcy podczas szkoleń dowiadują się, jak dzięki etykiecie biznesowej szybciej osiągnąć zamierzone cele.

Paweł Sitarz | 04.06.2023

Paweł Sitarz: Kucharz do wynajęcia

– Dobry kucharz w restauracji i dobry kucharz na wynajem różnią się bardzo, trzeba pamiętać przede wszystkim, że przestaję być anonimową osobą z kuchni – mówi Paweł Sitarz, mobilny kucharz.

Olga Łasak | 01.05.2023

Olga Łasak: Rozśmieszanie za pieniądze

– Nigdy nie zakładałam, że moim pomysłem na życie i zarabianie pieniędzy będzie kabaret – mówi Olga Łasak, artystka kabaretowa.

Tadeusz Gauer | 11.04.2023

Tadeusz Gauer: Wszystko albo nic

Biznesowo połączył pasję do muzyki ze zdrowym stylem życia. Tadeusz Gauer komponuje muzykę filmowo-reklamową, a w jego Gauer Fitness dbają o formę gwiazdy znane z pierwszych stron gazet.

Golec uOrkiestra | 02.03.2023

Golec uOrkiestra: Biznes z dobrym brzmieniem

– W naszym przypadku są dwa minusy prowadzenia biznesu rodzinnego: przenoszenie trudnych spraw zawodowych na grunt rodzinny oraz zbiorcza odpowiedzialność – mówią Łukasz i Paweł Golcowie, założyciele Golec uOrkiestra.

Mariusz Pudzianowski | 24.01.2023

Mariusz Pudzianowski: Silny brand to opłacalny biznes

– Nie tylko na sporcie, ale na biznesie też zjadłem zęby – mówi Mariusz Pudzianowski, sportowiec i przedsiębiorca.

Jurek Sobieniak | 03.01.2023

Jurek Sobieniak: Biznes jak ruletka

– Dobrze skonstruowany biznesplan restauracji to podstawa. Dodana do niego wiedza i doświadczenia w branży dają 80 proc. sukcesu. Pozostałe 20 proc. to szczęście – mówi Jurek Sobieniak, właściciel bistro Sypka Mąka, Sypka Mąka i Masło oraz restauracji Baraban.

Rafał Rutkowski | 02.12.2022

Rafał Rutkowski: Specjalista od stand-upów

Urodzony komik, aktor z wykształcenia – tak o sobie mówi Rafał Rutkowski. Największą przyjemność sprawia mu rozbawianie innych. Jest w tym mistrzem. Najbardziej lubi stand-up. Dlaczego?

Magdalena Soszyńska | 02.11.2022

Magdalena Soszyńska: Wyjątkowość zapewnia sukces w biznesie

– Czuję, że ubrania, które tworzę, dodają kobietom odwagi. Ale sam biznes odzieżowy w Polsce to niełatwa branża. Cały czas się uczę, jak popełniać jak najmniej błędów – mówi Magdalena Soszyńska, tancerka „Tańca z gwiazdami”, właścicielka marki Femispot.

Fit Lovers | 03.10.2022

Fit Lovers: Zarobione pieniądze trzeba inwestować

Fit Lovers, czyli Pamela Stefanowicz i Mateusz Janusz, jedni z czołowych polskich influencerów, pomysłodawcy aplikacji z dietami i treningami oraz właściciele marki z okularami El Wariato otworzyli dom gościnny Fit Lovers Guest House w Bieszczadach. I na tym wcale nie poprzestają.

Robert Kochanek | 01.09.2022

Robert Kochanek: W biznesie nie ma przypadków

Robert Kochanek po programie „Taniec z Gwiazdami” zajął się biznesem. Jaką firmę prowadzi?

Tomasz Bajer | 02.08.2022

Tomasz Bajer: Konkurencja jest potrzebna

Kultowy Laska z „Chłopaki nie płaczą”, czyli Tomasz Bajer zjechał pół świata w poszukiwaniu pomysłu na siebie. Wybrał Polskę i własną firmę SzkoleniePDR.pl – gdzie dziś wraz ze wspólnikiem naprawia i szkoli innych, jak usuwać wgniecenia z karoserii samochodów.

Łukasz Płoszajski | 01.07.2022

Łukasz Płoszajski: Zawód mentalista

W jednej osobie aktor, pomysłodawca „one men show” pt. „Haker Umysłu” i współwłaściciel sklepu Naturalny 24 Delikatesy Ekologiczne. Jak sam Łukasz Płoszajski przyznaje – w głowie ma już kolejne biznesowe pomysły.

Aneta Piotrowska | 01.06.2022

Aneta Piotrowska: Samodyscyplina sprzyja interesom

Aneta Piotrowska, zwyciężczyni „Tańca z Gwiazdami” chce zaistnieć w świecie fitnessu. Prowadzi w Gdańsku własne studio MINDsetBODY o nowatorskim charakterze. Wkrótce rozpoczyna budowę sieci franczyzowej.

Paulina Młynarska | 09.05.2022

Paulina Młynarska: W biznesie trzeba być szczęśliwym

Paulina Młynarska mieszka na stałe w Grecji, prowadzi autorskie warsztaty „Miejsce Mocy”, na których łączy jogę ze zwiedzaniem. W tym roku rusza z nowym projektem – Villą Tatrą na Krecie, która już niedługo przywita pierwszych turystów.

Piotr „Liroy” Marzec | 04.04.2022

Liroy: Najpierw edukacja, potem zarobek

Branżę konopną czeka wiele wyzwań – obniżka akcyzy na wiele produktów oraz wprowadzenie ich do szerokiej sprzedaży. Dlatego marka LiRoyal – prowadzona przez Piotra „Liroya” Marca oraz Macieja Sagala odważnie wchodzi na rynek spożywczy.

Michał Wiśniewski | 02.03.2022

Michał Wiśniewski: Zawsze jest dobry czas na własny biznes

– W Polsce działa dziś ponad tysiąc konceptów franczyzowych. Pandemia ich nie załamała – mówi Michał Wiśniewski, prezes firmy doradczej PROFIT system.

Stefano Terrazzino | 01.02.2022

Stefano Terrazzino: Stawiam na produkt, nie na nazwisko

Mistrz parkietu, piosenkarz, aktor i krawiec teatralny – do listy wykonywanych zawodów przez Stefano Terrazzino od niedawna można dopisać kolejny: właściciel lodziarni.

Marian Owerko | 03.12.2021

Marian Owerko: W biznesie ważni są ludzie

– Przy wyborze inwestycji dobrze jest kierować się potencjalnym zwrotem z niej. Ale w biznesie ważni są także ludzie. Czasem osoby z wysokim ego mogą zburzyć spory biznes, a te, które mają niskie poczucie własnej wartości – zbudować ogromną i silną organizację – mówi Marian Owerko, twórca firmy Bakalland, prezes Uno Capital.

2
3
4
5
następna  
ostatnia  

Biznes z gwiazdami

Jedni lepiej tańczą niż robią interesy. Są jednak wśród celebrytów prawdziwi biznesmeni.

Znane nazwisko najczęściej pomaga w interesach, choć nie zawsze wystarcza, by firma przynosiła zyski i utrzymała się na rynku. Bardzo chętnie czytamy o biznesach celebrytów - co robią i jak radzą sobie w biznesie. W rozmowach z kilkudziesięcioma gwiazdami polskiej estrady, kina, teatru czy sportu pytaliśmy o ich motywację, pomysły na biznes oraz sukcesy i porażki w prowadzeniu własnej firmy. Dzięki temu możecie przeczytać: