ze świata

ze świata | 17.02.2024

Do Francji po franczyzę

W dniach 16-18 marca 2024 roku odbędą się w targi franczyzy w Paryżu.

W dniach 16-18 marca 2024 roku odbędą się w targi franczyzy w Paryżu.

artykuł sponsorowany | 19.06.2024

Am Am Kebab stawia na silny marketing

Przepis na sukces franczyzy kebabów? Bezkompromisowy marketing. Właśnie dzięki przemyślanym, wielokanałowym działaniom promocyjnym Am Am Kebab skrada podniebienia fanów street foodu. / REKLAMA

ze świata | 05.07.2023

Biznes w motoryzacji

Auto Gamma znalazł masterfranczyzobiorców w Anglii i Niemczech. A jak rozwija się w Polsce?

ze świata | 07.06.2023

Polska franczyza za granicą

Grupa WGN otworzyła w tym roku dwa biura w Hiszpanii. Kolejne ruszą na Cyprze i w Turcji. Franczyzodawca nie zapomina też o rozwoju sieci franczyzowej w Polsce.

wydarzenia | 15.05.2024

Roczna subskrypcja w promocyjnej cenie

Rozważasz otwarcie firmy? Najpierw zainwestuj w subskrypcję miesięcznika "Własny Biznes FRANCHISING" i sprawdź, jaki biznes się opłaca! Tego nie przeczytasz w internecie!

ze świata | 17.03.2022

Wujek Wania zamiast McDonald's?

Rosjanie chcą podrobić McDonald's? Nieco zmodyfikowane logo i nazwa Wujek Wania miałyby zastąpić szyldy światowej sieci w Rosji.

ze świata | 14.07.2021

Edukido ruszyło za granicę

Firma pozyskała masterfranczyzobiorcę w Chorwacji. Jakie jeszcze kraje ma na celowniku? I co z rozwojem sieci w Polsce?

ze świata | 12.02.2021

Amerykanie doceniają perspektywy franczyzy w Polsce

Polska zajęła piąte miejsce w rankingu atrakcyjności franczyzowej przygotowanym przez Rosenberg International Franchise Center. Przed nami są Niemcy, Wielka Brytania, Kanada i Francja.

ze świata | 08.12.2020

Franczyza bez granic

TripInvest szuka partnerów, którzy będą pozyskiwać klientów w Turcji, Czechach, Norwegii, Danii, a także na Litwie i Węgrzech. Czym będą się zajmować?

ze świata | 06.05.2020

Pączki osłodzą kryzys

Franczyzodawca La Donuteria przekonał się, że dobra jakość produktów oraz lojalność klientów procentują w trudnych czasach. Mimo pandemii nie koryguje planów rozwoju firmy.

ze świata | 18.03.2020

Z ziemi włoskiej do Polski

Pierwszym krajem w Europie, gdzie pojawił się koronawirus były Włochy. Po czterech tygodniach epidemii przyglądamy się sytuacji biznesu w Italii i wdrożonym przez rząd w Rzymie środkom zaradczym. Jak na tym tle wygląda Polska?

ze świata | 05.03.2020

Koronawirus: Franchise EXPO odwołane!

Epidemia koronawirusa dosięgnęła imprez targowych. Dla bezpieczeństwa uczestników są one odwoływane lub przenoszone na inny termin.

ze świata | 08.01.2020

Zarabiamy na szyciu garniturów na miarę

Bułgarska marka Brutale szuka franczyzobiorców w Polsce. Ile trzeba mieć pieniędzy na inwestycję?

ze świata | 13.07.2019

Ukraina otwarta na franczyzę

PROFIT system, największa europejska firma doradcza wyspecjalizowana we franczyzie, podpisała umowę o współpracy z Franchise Group, liderem doradztwa franczyzowego na Ukrainie.

ze świata | 19.03.2019

Biznes z żoną

Znany słowacki hokeista Peter Frühauf zainwestował wraz z żoną we franczyzę Subwaya. Czemu wybrali właśnie tę markę?

ze świata | 13.03.2019

Sukces nie jest iluzją

Chociaż prywatne muzea są rzadkością, Muzeum Iluzji otwarte trzy lata temu w Zagrzebiu, okazało się hitem. Teraz można otworzyć je we franczyzie, również w Polsce.

ze świata | 10.02.2019

Franczyza w Paryżu

Weź udział w targach franczyzowych we Francji! Czytelnicy portalu Franchising.pl mogą skorzystać z bezpłatnych biletów wstępu na Franchise Expo Paris.

ze świata | 31.01.2019

Tajskie będą lepsze?

Firma Wojtex likwiduje markę Mangatto, a w zamian wprowadza na rynek lodziarnie Tairoll, serwujące lody tajskie.

ze świata | 21.01.2019

Pierre Cardin rusza za granicę

Marka Pierre Cardin w 2019 roku planuje rozwój swojej sieci na rynku czeskim i słowackim. Czy otwarcie sklepu franczyzowego w Polsce będzie jeszcze możliwe?

2
3
4
5
następna  
ostatnia  

Franczyza na świecie

Biznes na licencji ma się dobrze w wielu krajach. Wiele pomysłów na biznes nadaje się do przeniesienia na polski rynek. Sprawdź, które biznesy mogą być opłacalne!

Możesz pojechać na targi zagraniczne, najlepiej na te największe do Paryża i stamtąd przywieźć pomysł na biznes, ale jeszcze lepiej abyś najpierw w fotelu poczytał o zyskownych zagranicznych biznesach w dziale portalu „Na świecie”.

Wielu franczyzodawców z Europy, Ameryki i Azji szuka chętnych do poprowadzenia ich biznesu w Polsce. Masz szansę stać się master-franczyzobiorcą, czyli kupić licencję na budowę w kraju konkretnego biznesu wraz z prawem do dalszej sprzedaży licencji następnym biorcom. Możesz stać się szefem dużego biznesu, polską centralą zagranicznego przedsiębiorstwa.

Przeczytaj nasze artykuły o trendach na świecie, kto do Polski wchodzi a kto chce sprzedawać franczyzy za granicą. Stwórz własny plan na rozwój swojej firmy.