download

Własny Biznes FRANCHISING nr 3/2023 (213)

RAPORT SPECJALNY - BIZNESY PRZYSZŁOŚCI

Indywidualny trener finansowy, osobisty mentor osób starszych, doradca klimatyczny czy infobroker? Który z tych zawodów wypełni lukę biznesową lub poszerzy niszę na rynku pracy w Polsce?

SUPERTEMAT

Sklepy z artykułami spożywczymi i przemysłowymi to biznes dobry na każde czasy. Niezależnie od sytuacji gospodarczej, klienci muszą przecież kupować produkty niezbędne do życia.

POMYSŁY NA FIRMĘ

Sprawdziliśmy, jaki biznes bardziej opłaca się otworzyć: lodziarnię, wypożyczalnię samochodów, firmę oferującą opieką nad seniorami, warsztaty z klockami Lego, bar whisky czy studio streamingowe?


Własny Biznes FRANCHISING nr 2/2023 (212)

RAPORT SPECJALNY

Franczyza ze wspólnikiem – czy to możliwe? Prezentujemy sprawdzone pomysły na biznes we franczyzie, które można prowadzić w duecie.

POMYSŁY NA FIRMĘ

Pączkarnia, skup butelek, stacja ładująca, lodziarnia, radio internetowe czy zakład pogrzebowy – sprawdziliśmy co się bardziej opłaca otworzyć.

ABC FRANCZYZY

Skąd czerpać rzetelną wiedzę o franczyzie? Podajemy kilka źródeł, z których mogą skorzystać zarówno przyszli franczyzodawcy, jak i franczyzobiorcy. 


Własny Biznes FRANCHISING nr 1/2023 (211)

SUPERTEMAT: Gastronomia

Gastronomia nadal jest jedną z branż najchętniej wybieranych przez przedsiębiorców. Prezentujemy 30 sprawdzonym pomysłów na biznes we franczyzie w tej branży!

RAPORT SPECJALNY: Jak zarobić na ekologii?

Czy ekologiczny biznes prowadzi się tylko dla idei, czy też naprawdę można na tym zarobić? Oto pomysły na firmę, która dba o środowisko.

POMYSŁY NA FIRMĘ

Studio gamingowe, klub Xtreme Fitness Gym, firma diagnozująca zdrowe zwierząt na podstawie badania ich sierści a może mała manufaktura torebek? Sprawdź, jak otworzyć takie biznesy.


Własny Biznes FRANCHISING nr 12/2022 (210)

RAPORT SPECJALNY

Chciałbyś zainwestować w niesztampowy biznes jak np. szkoła pole dance albo centrum rozwodowe? Przedstawiamy 10 wyróżniających się biznesów we franczyzie.

POMYSŁY NA FIRMĘ

Krok po kroku otwieramy i opisujemy jak zarobić prowadząc cukiernię marki Sowa, burgerownię Cochise oraz car concierge Forza Engineering.

ABC FRANCZYZY

Radzimy co zrobić, aby inflacja nie zjadła zysków i biznes był nadal rentowny. Sprawdź jak radzą sobie z nią franczyzodawcy i franczyzobiorcy.


Własny Biznes FRANCHISING nr 11/2022 (209)

RAPORT SPECJALNY: Biznes na jesień i zimę

Jesień i zima też może być dobrym sezonem na biznes. Na czym można zarabiać o tej porze roku? Sprawdź, które biznesy notują największe przychody właśnie w tym okresie.

POMYSŁY NA FIRMĘ

Analizujemy co się bardziej opłaca otworzyć: studio projektowania wnętrz, firmę produkującą zegarki, agencję reklamową, firmę szkoleniową, sklep ze zdrową żywnością czy szkółkę piłkarską.

SUPERTEMAT: Nieruchomości

Sieciom biur nieruchomości przybywa klientów i chętnych do otwierania biznesu pod ich szyldem. Prezentujemy warunki współpracy franczyzowej z agecjami nieruchomości o ugruntowanej marce.


Własny Biznes FRANCHISING nr 10/2022 (208)

SUPERTEMAT: Superbrands 2022

Nie wiesz w jaką franczyzę zainwestować? W numerze prezentujemy 20 wybranych SUPERBRANDS 2022, z przedstawicielami których będzie można spotkać się na Targach Franczyza.

POMYSŁY NA FIRMĘ

Krok po kroku otwieramy: farmę wiatrową, fotowoltaiczną, restaurację japońską, agencję marketingu, komis samochodowy, wypożyczalnię hulajnóg, sklep z wegańskim jedzeniem.

RAPORT SPECJALNY

Ile trzeba mieć pieniędzy, aby poczuć się bogatym? Czy biznesmen tyra od rana do nocy, czy wręcz przeciwnie – nie musi się przepracowywać i jest panem swojego czasu? I na co wydaje pieniądze?


Własny Biznes FRANCHISING nr 9/2022 (207)

Supertemat: Sklepy odzieżowe

Co mają do zaoferowania franczyzodawcy z branży modowej? I czy  opłaca się prowadzić biznes w tym segmencie rynku? Prezentujemy kilkanaście pomysłów na sklep odzieżowy we franczyzie.

POMYSŁY NA FIRMĘ

Sprawdzamy ile można zarobić świadcząc usługi jako behawiorysta zwierząt lub kierowca Bolta czy Ubera oraz prowadząc firmę budowlaną, leśne przedszkole, mobilny kebab.

ABC FRANCZYZY: Polecenia w cenie

Rekomendacja zadowolonego franczyzobiorcy to najlepsza zachęta dla kolejnych kandydatów do kupna licencji. Niektórzy franczyzodawcy potrafią się za to odwdzięczyć.


Własny Biznes FRANCHISING nr 8/2022 (206)

SUPERTEMAT: ZDROWIE

Branża zdrowotna, kosmetyczna, a może sklep z biżuterią czy upominkami? Franczyza daje w tych branżach ciekawe możliwości. Sprawdź, w którą franczyzę warto zainwestować.

POMYSŁY NA FIRMĘ

Salon masażu, przestrzeń na wynajem, studio filmowe, manufakturę akcesoriów z wikliny a może firmę produkująca bieliznę z recyklingu? Co się bardziej opłaca otworzyć?

ABC FRANCZYZY

Doradcy we franczyzie radzą jak przygotować się do roli franczyzobiorcy - czego się nauczyć, co sprawdzić i jakie zadać pytania franczyzodawcy. Sprawdź zanim wybierzesz!


Własny Biznes FRANCHISING nr 7/2022 (205)

SUPERTEMAT: USŁUGI

Usługowe sieci franczyzowe wciąż się rozwijają i znajdują franczyzobiorców, chociaż czasy mamy niepewne. Które z firm radzą sobie najlepiej?

POMYSŁY NA FIRMĘ

Analizujemy w co się bardziej opłaca zainwestować: catering dietetyczny, sklep Homla, hodowlę alpak czy sklep Baumgart Kaffee.

ABC FRANCZYZY

Klienci, którzy robią zakupy w sieciowych lokalach, zazwyczaj są przekonani, że w każdym należącym do marki produkty kosztują tyle samo. A jak jest naprawdę?


Własny Biznes FRANCHISING nr 6/2022 (204)

SUPERTEMAT: Uroda i fitness

Ani koronawirus, ani zawirowania gospodarcze nie powstrzymały sieci działających w sektorze 
uroda i fitness przed rozwojem. Przedstawiamy sprawdzone i opłacalne franczyzy z tej branży.

POMYSŁY NA FIRMĘ

Krok po kroku opisujemy jak założyć i z powodzeniem prowadzić: pączkarnię, agencję marketingową, pole paintballowe, sklep z artykułami motoryzacyjnymi, skatepark, firmę handlującą klimatyzatyzatorami.

ABC FRANCZYZY

Twoja firma się zepsuła? Bez obaw. Zajrzyj do instrukcji i sprawdź, jak ją naprawić. Podręcznik operacyjny stanowi kompendium wiedzy o tym, jak prowadzić biznes na licencji franczyzowej. Sprawdź, co dokładnie powinien zawierać.


Własny Biznes FRANCHISING nr 5/2022 (203)

SUPERTEMAT: Finanse i bankowość

Pieniądz robi pieniądz – gdzie ta maksyma sprawdzi się lepiej niż w sektorze finansowym? Prezentujemy przegląd konceptów franczyzowych z tej branży.

POMYSŁY NA FIRMĘ

Opisujemy jak krok po kroku otworzyć i z sukcesem prowadzić m.in.: sklep wędkarski, wytwórnię płytową, firmę produkującą kosmetyki.

MÓJ FRANCHISING

Nie trzeba kupować floty ciężarówek, żeby mieć własną firmę spedycyjną. Wystarczy franczyza Northgate Logistics. Ile trzeba zainwestować w tę markę?


Własny Biznes FRANCHISING nr 4/2022 (202)

WZROŚNIE SPADNIE

Czy na złocie w ogóle można stracić? Inwestycja w ten fizyczny kruszec ma sens, zwłaszcza w długim terminie jako zabezpieczenie wartości majątku w czasie.

RAPORT SPECJALNY

Jaki biznes ma największe szanse przetrwać w trudnych czasach? Odpowiedź nie jest łatwa, ale można spróbować jej poszukać. 

MĘSKI BIZNES

Sprzedaż piwa opłaca się przez cały rok, choć są gorsze miesiące. Własny pub, serwujący piwo rzemieślnicze, to dobry pomysł na biznes, który szybko się zwróci.


Własny Biznes FRANCHISING nr 3/2022 (201)

RAPORT SPECJALNY

Co robić, gdy zmęczyliśmy się pracą w korporacji? Otworzyć własny biznes! Wielu franczyzodawców bardzo sobie ceni franczyzobiorców z takim doświadczeniem.

SUPERTEMAT: Dom i ogród

Branża wykończenia wnętrz korzysta na boomie mieszkaniowym. Warto więc skorzystać z licencji na biznes w tym segmencie rynku.

8 franczyz dla kobiet biznesu

Firmy zarządzane przez przedstawicielki płci pięknej to coraz częstsze zjawisko. W jakich konceptach franczyzowych kobiety odnajdują się najlepiej?


Własny Biznes FRANCHISING nr 2/2022 (200)

RAPORT SPECJALNY: Sezon na własny biznes

Jeśli w tym roku chcesz otworzyć sezonowy biznes, to najwyższy czas, żeby zacząć przygotowania. Jak zarabiać, kiedy inni odpoczywają? Możliwości jest sporo.

POMYSŁY NA FIRMĘ

Analizujemy w co się bardziej opłaca zainwestować: pączkarnię, warzywniak, gabinet dentystyczny, stację do ładowania elektroniki czy agroturystykę. 

ABC firmy: Leasing samochodów

Polski Ład zlikwidował możliwość sprzedaży leasingowego samochodu bez podatków. Jak to wpłynie na opłacalność tej formy finansowania pojazdów dla firm?


Własny Biznes FRANCHISING nr 1/2022 (199)

POMYSŁY NA FIRMĘ

Analizujemy co się bardziej opłaca otworzyć: dom seniora, lombard, perfumerię, firmę szkoleniową czy zajmującą się renowacją mebli?

E-firma

Najlepsi instagramerzy inkasują nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych za jeden post. Ile trzeba mieć followersów, żeby zacząć zarabiać na Instagramie?

ABC FRANCZYZY

Przestrzegamy przed dziesięcioma najczęstszymi błędami popełnianymi przez nowych franczyzobiorców.


Zasady i warunki zakupów

Prenumerata roczna - 12 wydań w promocyjnej cenie

Prenumerata obejmuje 12 kolejnych wydań miesięcznika Własny Biznes FRANCHISING i jest sprzedawana w promocyjnej cenie 59 zł. Zamawiający wybiera pierwsze wydanie. Od razu wysyłamy wszystkie wybrane wydania, które się ukazały. Wydania, które się ukażą w przyszłości będą nadane w pierwszym dniu sprzedaży danego wydania.

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza terenem Polski:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Wszystkie zamówienia wysyłamy w pierwszy dzień roboczy po potwierdzeniu otrzymania zapłaty. Zamówienia lekkie (do 3 egz.) wysyłamy Pocztą Polską. Zamówienia cięższe (4 lub więcej egz.) wysyłamy kurierem Inpost. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski przez Pocztę Polską to zazwyczaj od 1 do 4 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę Polski to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. UWAGA: w okresie pandemii Poczta Polska może dostarczać przesyłki dłużej, dotyczy to zwłaszcza przesyłek zagranicznych, które mogą podlegać kwarantannie. Również nasze biuro funkcjonuje w ograniczonym zakresie, więc przesyłki mogą być nadawane z opóźnieniem. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK, Google Pay;
  • karty kredytowe: Visa, Mastercard (kredytowe, debetowe, biznesowe, Maestro),
  • przez bankowość internetową: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander;
  • tradycyjny przelew bankowy (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni);
  • zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48225608022.

Dane firmy

PROFIT system sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP: 5222550821, REGON: 016299073, KRS: 183748