download

Własny Biznes FRANCHISING nr 9/2022 (207)

Supertemat: Sklepy odzieżowe

Co mają do zaoferowania franczyzodawcy z branży modowej? I czy  opłaca się prowadzić biznes w tym segmencie rynku? Prezentujemy kilkanaście pomysłów na sklep odzieżowy we franczyzie.

POMYSŁY NA FIRMĘ

Sprawdzamy ile można zarobić świadcząc usługi jako behawiorysta zwierząt lub kierowca Bolta czy Ubera oraz prowadząc firmę budowlaną, leśne przedszkole, mobilny kebab.

ABC FRANCZYZY: Polecenia w cenie

Rekomendacja zadowolonego franczyzobiorcy to najlepsza zachęta dla kolejnych kandydatów do kupna licencji. Niektórzy franczyzodawcy potrafią się za to odwdzięczyć.


Własny Biznes FRANCHISING nr 8/2022 (206)

SUPERTEMAT: ZDROWIE

Branża zdrowotna, kosmetyczna, a może sklep z biżuterią czy upominkami? Franczyza daje w tych branżach ciekawe możliwości. Sprawdź, w którą franczyzę warto zainwestować.

POMYSŁY NA FIRMĘ

Salon masażu, przestrzeń na wynajem, studio filmowe, manufakturę akcesoriów z wikliny a może firmę produkująca bieliznę z recyklingu? Co się bardziej opłaca otworzyć?

ABC FRANCZYZY

Doradcy we franczyzie radzą jak przygotować się do roli franczyzobiorcy - czego się nauczyć, co sprawdzić i jakie zadać pytania franczyzodawcy. Sprawdź zanim wybierzesz!


Własny Biznes FRANCHISING nr 7/2022 (205)

SUPERTEMAT: USŁUGI

Usługowe sieci franczyzowe wciąż się rozwijają i znajdują franczyzobiorców, chociaż czasy mamy niepewne. Które z firm radzą sobie najlepiej?

POMYSŁY NA FIRMĘ

Analizujemy w co się bardziej opłaca zainwestować: catering dietetyczny, sklep Homla, hodowlę alpak czy sklep Baumgart Kaffee.

ABC FRANCZYZY

Klienci, którzy robią zakupy w sieciowych lokalach, zazwyczaj są przekonani, że w każdym należącym do marki produkty kosztują tyle samo. A jak jest naprawdę?


Własny Biznes FRANCHISING nr 6/2022 (204)

SUPERTEMAT: Uroda i fitness

Ani koronawirus, ani zawirowania gospodarcze nie powstrzymały sieci działających w sektorze 
uroda i fitness przed rozwojem. Przedstawiamy sprawdzone i opłacalne franczyzy z tej branży.

POMYSŁY NA FIRMĘ

Krok po kroku opisujemy jak założyć i z powodzeniem prowadzić: pączkarnię, agencję marketingową, pole paintballowe, sklep z artykułami motoryzacyjnymi, skatepark, firmę handlującą klimatyzatyzatorami.

ABC FRANCZYZY

Twoja firma się zepsuła? Bez obaw. Zajrzyj do instrukcji i sprawdź, jak ją naprawić. Podręcznik operacyjny stanowi kompendium wiedzy o tym, jak prowadzić biznes na licencji franczyzowej. Sprawdź, co dokładnie powinien zawierać.


Własny Biznes FRANCHISING nr 5/2022 (203)

SUPERTEMAT: Finanse i bankowość

Pieniądz robi pieniądz – gdzie ta maksyma sprawdzi się lepiej niż w sektorze finansowym? Prezentujemy przegląd konceptów franczyzowych z tej branży.

POMYSŁY NA FIRMĘ

Opisujemy jak krok po kroku otworzyć i z sukcesem prowadzić m.in.: sklep wędkarski, wytwórnię płytową, firmę produkującą kosmetyki.

MÓJ FRANCHISING

Nie trzeba kupować floty ciężarówek, żeby mieć własną firmę spedycyjną. Wystarczy franczyza Northgate Logistics. Ile trzeba zainwestować w tę markę?


Własny Biznes FRANCHISING nr 4/2022 (202)

WZROŚNIE SPADNIE

Czy na złocie w ogóle można stracić? Inwestycja w ten fizyczny kruszec ma sens, zwłaszcza w długim terminie jako zabezpieczenie wartości majątku w czasie.

RAPORT SPECJALNY

Jaki biznes ma największe szanse przetrwać w trudnych czasach? Odpowiedź nie jest łatwa, ale można spróbować jej poszukać. 

MĘSKI BIZNES

Sprzedaż piwa opłaca się przez cały rok, choć są gorsze miesiące. Własny pub, serwujący piwo rzemieślnicze, to dobry pomysł na biznes, który szybko się zwróci.


Własny Biznes FRANCHISING nr 3/2022 (201)

RAPORT SPECJALNY

Co robić, gdy zmęczyliśmy się pracą w korporacji? Otworzyć własny biznes! Wielu franczyzodawców bardzo sobie ceni franczyzobiorców z takim doświadczeniem.

SUPERTEMAT: Dom i ogród

Branża wykończenia wnętrz korzysta na boomie mieszkaniowym. Warto więc skorzystać z licencji na biznes w tym segmencie rynku.

8 franczyz dla kobiet biznesu

Firmy zarządzane przez przedstawicielki płci pięknej to coraz częstsze zjawisko. W jakich konceptach franczyzowych kobiety odnajdują się najlepiej?


Własny Biznes FRANCHISING nr 2/2022 (200)

RAPORT SPECJALNY: Sezon na własny biznes

Jeśli w tym roku chcesz otworzyć sezonowy biznes, to najwyższy czas, żeby zacząć przygotowania. Jak zarabiać, kiedy inni odpoczywają? Możliwości jest sporo.

POMYSŁY NA FIRMĘ

Analizujemy w co się bardziej opłaca zainwestować: pączkarnię, warzywniak, gabinet dentystyczny, stację do ładowania elektroniki czy agroturystykę. 

ABC firmy: Leasing samochodów

Polski Ład zlikwidował możliwość sprzedaży leasingowego samochodu bez podatków. Jak to wpłynie na opłacalność tej formy finansowania pojazdów dla firm?


Własny Biznes FRANCHISING nr 1/2022 (199)

POMYSŁY NA FIRMĘ

Analizujemy co się bardziej opłaca otworzyć: dom seniora, lombard, perfumerię, firmę szkoleniową czy zajmującą się renowacją mebli?

E-firma

Najlepsi instagramerzy inkasują nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych za jeden post. Ile trzeba mieć followersów, żeby zacząć zarabiać na Instagramie?

ABC FRANCZYZY

Przestrzegamy przed dziesięcioma najczęstszymi błędami popełnianymi przez nowych franczyzobiorców.


Własny Biznes FRANCHISING nr 12/2021 (198)

RAPORT SPECJALNY

Sklep zoologiczny, petsitting, a może przychodnia weterynaryjna? Rynek usług dla zwierząt jest dość pojemny. A biznes na nim może otworzyć każdy.

POMYSŁY NA FIRMĘ

Analizujemy co się bardziej opłaca otworzyć: włoską restaurację, sklep z meblami kuchennymi, studio tatuażu czy firmę produkującą bombki? 

ABC FRANCZYZY: 10 pytań do franczyzodawcy

Wybór franczyzodawcy to decyzja długoterminowa. Od niej zależy, jak przez wiele lat ułożą się nasze losy zawodowe. Podpowiadamy, czym należy się kierować.


Własny Biznes FRANCHISING nr 11/2021 (197)

SUPERTEMAT: Nieruchomości

Mieszkania, działki, nowe domy sprzedają się na pniu, a ceny rosną jak szalone. Sieci działające na rynku nieruchomości mają prawdziwe żniwa. Z którą z nich najlepiej prowadzić biznes we franczyzie?

RAPORT SPECJALNY

Chcesz, aby praca była dla ciebie nie tylko przyzwoitym źródłem dochodu, ale też dawała satysfakcję? Przedstawiamy kilka rad, którymi warto się kierować przy wyborze biznesu dla siebie.

E-firma: dropshipping

Czy można sprzedawać coś, czego fizycznie się nie posiada i jeszcze zarabiać na tym pieniądze? Jest to możliwe dzięki dropshippingowi – coraz popularniejszej metodzie handlowania przez internet.


Własny Biznes FRANCHISING nr 10/2021 (196)

SUPERTEMAT

Prezentujemy 30 pomysłów na biznes we franczyzie, które przynoszą satysfakcjonujące dochody franczyzobiorcom.

POMYSŁY NA FIRMĘ

Krok po kroku piszemy, jak otworzyć m.in.: kawiarnię Cofix, restaurację Chilli Milli, akademię tenisa Power Tenis, salon gromerski i serwis komputerowy.

RAPORT SPECJALNY

Otwarcie własnej firmy to jedna z najważniejszych decyzji w życiu. Jak zrobić to mądrze i zwiększyć swoje szanse na sukces? Sprawdź co radzą franczyzobiorcy.


Własny Biznes FRANCHISING nr 9/2021 (195)

BIZNES STYLE: PRAWDZIWE ŻYCIE PRZEDSIĘBIORCY

Czy biznesmen to człowiek z innej gliny? Czy otwarcie własnej firmy wywraca życie do góry nogami? Przedstawiamy historie franczyzobiorców.

ABC FRANCZYZY: Jak ochronić franczyzę?

Franczyzodawca stara się maksymalnie zabezpieczyć swoje know-how. Czy da się ustrzec przed skopiowaniem naszego pomysłu na biznes?

E-FIRMA: Handel domenami

Handel domenami może przynosić krociowe zyski. Ale trzeba pamiętać o kilku zasadach. Sprawdź, ile możesz zarobić, jeśli będziesz ich przestrzegać.


Własny Biznes FRANCHISING nr 8/2021 (194)

BIZNES STYLE

Własna firma tuż po studiach? A może jeszcze na studiach?  Wejście na biznesową ścieżkę w młodym wieku daje sporą przewagę nad rówieśnikami.

DOCHODOWE POMYSŁY NA FIRMĘ

Sprawdzamy co się bardziej opłaca otworzyć: biuro coworkingowe, wirtualną restaurację, odzieżowy sklep outletowy czy samoobsługowy magazyn.

E-firma: ZYSKI Z GRANIA W GRY

Polski rynek gier rozwija się coraz szybciej. Co należy zrobić, żeby dobrze zarabiać, grając w gry? Ile trzeba zainwestować w sprzęt komputerowy?

 


Własny Biznes FRANCHISING nr 7/2021 (193)

SUPERTEMAT: Franczyza do usług

Wiele usług dla konsument w w czasie pandemii ostro wyhamowało, ale niektóre z nich przeżyły dzięki koronawirusowi prawdziwy boom. W które koncepty warto zainwestować?

POMYSŁY NA FIRMĘ

Sprawdzamy w co się bardziej opłaca zainwestować: azjatycką restaurację, akademię uważności, kawiarnię All Cafe Smaki Miast, żłobek, przyczepę z kebabami czy antykwariat sportowy.

ABC FIRMY: EKSPANSJA

Planujesz ekspansję online na rynki zagraniczne? I słusznie, bo potencjał e-handlu jest ogromny. Market Finder pomoże ci wybrać rynki, na których masz szansę na największy zysk.


Własny Biznes FRANCHISING nr 6/2021 (192)

BIZNES STYLE: Zamiast etatu w korporacji

A może by tak rzucić wszystko i przeprowadzić się na wieś? Coraz więcej osób wybiera taki sposób na życie. Na czym zarabiają, mieszkając poza miastem?

SUPERTEMAT: Uroda i fitnes

Salony urody, siłownie i kluby fitness znów mogą działać bez przeszkód. Przedstawiamy 10 top franczyz z branży uroda i fitness.

POMYSŁ NA BIZNES: FIRMA BUDOWLANA

Ogromny popyt na usługi budowlane zachęca do otwarcia własnej firmy budowlanej. Kto ma szansę odnieść sukces w tej branży i zarobić krocie?


Własny Biznes FRANCHISING nr 5/2021 (191)

ABC FRANCZYZY: NIEZBĘDNIK FRANCZYZOBIORCY

Jaki wybrać biznes, żeby dobrze zarabiać? Co to jest pakiet franczyzowy? To tylko niektóre z pytań, które zadają sobie przyszli franczyzobiorcy. Poznaj odpowiedzi.

POMYSŁY NA FIRMĘ

Krok po kroku otwieramy i radzimy, jak z sukcesem prowadzić: salon fryzjerski, firmę produkującą czekoladę, Muzeum Zmysłów oraz manufakturę rękodzieł.

SUPERTEMAT: FINANSE I BANKOWOŚĆ

Zapotrzebowania na usługi finansowe i ubezpieczeniowe nie zatrzymała nawet pandemia. Które koncepty franczyzowe z tej branży szukają licencjobiorców?


Własny Biznes FRANCHISING nr 4/2021 (190)

POMYSŁY NA FIRMĘ

Otwieramy firmę cateringową, sklep Żabki, lodziarnię, prywatną szkołę podstawową, sklep monopolowy oraz salon urody.

RAPORT SPECJALNY: Nieruchomości

Flip, wynajem, a może inwestycja deweloperska? Możliwości zarabiania w branży nieruchomości jest sporo.

ABC FIRMY: Pieniądze dla przedsiębiorczych

Dofinansowanie dla firmy można otrzymać obecnie z kilku źródeł. Sprawdź skąd i ile pieniędzy możesz pozyskać.


Własny Biznes FRANCHISING nr 3/2021 (189)

POMYSŁY NA FIRMĘ

Krok po kroku opisujemy jak założyć: pizzerię, studio gamingowe, luksusowy kemping, drogerię, SPA w mieście i salon aut poleasingowych.

SUPERTEMAT: dom i ogród

Przedstawiamy warunki współpracy z m.in.: Bricomarche, Honda, Concept Energy, Grene, Komfort, VOX, Sleeping Expert, DDD, Majster Budowlane ABC.

ABC FRANCZYZY

W umowach franczyzowych zastrzeżenie kar jest standardowym postanowieniem. Jednak nie zawsze są prawidłowo skonstruowane. Na co zwrócić uwagę?


Własny Biznes FRANCHISING nr 2/2021 (188)

SUPERTEMAT: SKLEPY SPOŻYWCZE I PRZEMYSŁOWE

Sklepy z żywnością to stabilny biznes. Ale i one musiały sprostać wyzwaniom związanym z pandemią koronawirusa. Jak sobie poradziły?

E-FIRMA: PLATFORMA INTERNETOWA

Przeprowadzka.pl łączy osoby, które chcą się przeprowadzić z firmami świadczącymi tego typu usługi. Właściciele marki startują z franczyzą. 

ABC FRANCZYZY: ZALETY FRANCZYZY

Jednym z atutów franczyzy jest stała pomoc w prowadzeniu biznesu przez doświadczonego franczyzodawcę. Jakich aspektów ona dotyczy?


Zasady i warunki zakupów

Koszt dostawy

Dostawa na terenie Polski jest bezpłatna, dotyczy to wszystkich produktów dostępnych na Franchising.pl. Koszt dostawy poza terenem Polski:

  • Europa (w tym Rosja, Turcja i Izrael) - 25 zł (w przypadku prenumeraty 300 zł);
  • Ameryka Północna i Afryka - 30 zł (w przypadku prenumeraty 360 zł);
  • Ameryka Południowa i Azja - 36 zł (w przypadku prenumeraty 432 zł);
  • Australia i Oceania - 50 zł (w przypadku prenumeraty 600 zł).

Warunki dostawy

Wszystkie zamówienia wysyłamy w pierwszy dzień roboczy po potwierdzeniu otrzymania zapłaty. Zamówienia lekkie (do 3 egz.) wysyłamy Pocztą Polską. Zamówienia cięższe (4 lub więcej egz.) wysyłamy kurierem Inpost. Czas dostawy zamówienia na terenie Polski przez Pocztę Polską to zazwyczaj od 1 do 4 dni roboczych. Czas dostawy kurierem Inpost to zazwyczaj 1-2 dni robocze. Przesyłki zagraniczne nadajemy wyłącznie Pocztą Polską. Czas dostawy zamówienia za granicę Polski to zazwyczaj od 7 do 14 dni roboczych. UWAGA: w okresie pandemii Poczta Polska może dostarczać przesyłki dłużej, dotyczy to zwłaszcza przesyłek zagranicznych, które mogą podlegać kwarantannie. Również nasze biuro funkcjonuje w ograniczonym zakresie, więc przesyłki mogą być nadawane z opóźnieniem. 

Formy płatności

Lista dostępnych form płatności:

  • BLIK, Google Pay;
  • karty kredytowe: Visa, Mastercard (kredytowe, debetowe, biznesowe, Maestro),
  • przez bankowość internetową: Alior Bank, Bank Nowy, BNP Paribas, BOŚ, Banki Spółdzielcze, CitiHandlowy, Crédit Agricole, Getin, ING, iPKO, Inteligo, mBank, Millennium, Nest Bank, Pekao, Plus Bank, Santander;
  • tradycyjny przelew bankowy (potwierdzenie wpłaty otrzymujemy wraz z wyciągiem bankowym za dzień poprzedni);
  • zapłata kurierowi Inpost przy odbiorze za dopłatą 9,50 zł.

Płatności BLIK i przez system bankowości internetowej realizowane są przez PayU S.A.

Zwroty i reklamacje

Prasa nie podlega zwrotom, w przypadku pozostałych artykułów nabywca może je zwrócić 14 dni od otrzymania przesyłki. Prosimy o odesłanie zwracanych artykułów na adres firmy podany poniżej. Pytania i reklamacje prosimy kierować na adres zakupy@franchising.pl lub telefonicznie na numer +48225608022.

Dane firmy

PROFIT system sp. z o.o.
ul. Brązownicza 16
01-929 Warszawa
NIP: 5222550821, REGON: 016299073, KRS: 183748