pomysł na biznes

Zarabiaj na pieczeniu tortów
Zazwyczaj zaczyna się od wypiekania tortów we własnej kuchni, w wolnej chwili, żeby dorobić do pensji. Gdy klientów przybywa, własna firma zastępuje etat, a profesjonalna pracownia cukiernicza — kuchnię.
Zazwyczaj zaczyna się od wypiekania tortów we własnej kuchni, w wolnej chwili, żeby dorobić do pensji. Gdy klientów przybywa, własna firma zastępuje etat, a profesjonalna pracownia cukiernicza — kuchnię.

Otwieramy zakład stolarski
Stolarze nie narzekają na brak zleceń. Ale działalność w tej branży to nie lada wyzwanie, nawet dla tych, którzy z fizyczną pracą są za pan brat.

Biznes założony przez studenta
Właściciel Muchamy nie wierzył, że jego pasja tworzenia oryginalnych męskich much przerodzi się w biznes, z którego będzie mógł się utrzymać. Skala zainteresowania produktami przerosła jego najśmielsze oczekiwania.

Kiedy masz dość korpo...
Życie nie kończy się na korporacji. Wręcz przeciwnie – wiele osób po pozbyciu się białego kołnierzyka zaczyna je na nowo we własnym biznesie. Jakie działalności wybierają?

Biznes bez wychodzenia z domu
Wirtualne asystentki na początku często łączą działalność biznesową z etatem. Gdy zdobędą kilku klientów, skupiają się już tylko na rozwoju firmy. Na jaki zarobek mogą liczyć?

Zarabianie poprzez podróżowanie
Zanim koronawirus rozszalał się na dobre, właściciele bloga Busem Przez Świat zarabiali rocznie 400 tys. zł. Jak im się to udawało?

Otwieramy przedszkole
W przedszkole Montessori trzeba zainwestować nieco więcej niż w otwarcie tradycyjnego. Czy się opłaca? Czesne jest porównywalnej wysokości co w innych prywatnych przedszkolach.

Chleb znów powszedni
Piekarnie rzemieślnicze przeżywają dziś renesans, zarówno pod względem otwarć, jak i popytu na zdrowe pieczywo. Kto w tej branży ma szansę zarobić najwięcej?

Uprawiamy pieczarki
O ile popyt na boczniaki i shiitake rośnie, a producentów wciąż jest niewiele, to na rynku pieczarek coraz trudniej przetrwać.

Otwieramy wrotkarnię
Wrotkarni jest w Polsce niewiele, choć cieszą się coraz większą popularnością szczególnie wśród rodzin z dziećmi. Nisza jest do zagospodarowania głównie w mniejszych miastach.

Zakładamy sad
Uprawa jabłek może być opłacalnym biznesem, pod warunkiem że podejdzie się do niej w niestandardowy sposób. A tych jest co najmniej kilka.

Jak zarobić na youtubie?
Masz świetny pomysł na biznes, ale w kieszeniach pustkę? Nic straconego. Jeżeli masz pasję, wiedzę i potrafisz ciężko pracować, możesz zbić fortunę na YouTubie.

Wytrenowany zysk
Na otwarcie szkoły kick boxingu najczęściej decydują się instruktorzy tego sportu. Połączenie roli właściciela placówki i instruktora znacznie zwiększa szanse na sukces.

Inwestujemy w akademiki z kontenerów
Rosnąca liczba studentów zagranicznych w Polsce oraz niska podaż domów akademickich sprawia, że inwestowanie w prywatne akademiki stanowi atrakcyjną opcję pomnażania kapitału.

Czy opłaca się siać rzepak?
Brak alternatywy dla rzepaku w wielu gałęziach przemysłu zapewnia popyt na ten surowiec. Kto może prowadzić uprawę rzepaku?

Sklep z piwem rzemieślniczym
Polacy pokochali piwa rzemieślnicze. Czy w takim razie prowadzenie sklepu z kraftowymi piwami może być dochodowym biznesem?

Zakładamy plantację dyń
Popyt na dynie rośnie, a tym samym ich uprawa jest opłacalna. Zyski są tym większe, im ciekawszy pomysł na dodatkowe wykorzystanie warzywa w ramach prowadzonego biznesu.

10 pomysłów na biznes dla kobiet
Ekologiczny salon fryzjerski, stylizacja paznokci, szkoła gotowania, przedszkole a może firma budowlana albo szkoła nauki jazdy? Kobiety mogą się sprawdzić w wielu biznesach.

Chusty mają wzięcie
Twórcy marki Lekko trafili w niszę i otworzyli firmę szyjącą chusty antysmogowe. Dziś popyt na nie jest jeszcze większy, w związku z wprowadzeniem obowiązku zakrywania ust i nosa w miejscach publicznych.

Zakładamy plantację lawendy
Lawenda to zioło, które można wykorzystać na wiele sposobów. Mnogość zastosowań sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na jej uprawę.

Hodujemy kozy
Dla hodowli kóz nastały dobre czasy. Klienci chętnie sięgają po zdrowe kozie mleko i jego przetwory. A polską kozinę pokochała Europa Zachodnia, uznając ją za rarytas.
Wymyśl biznes dla siebie
Który pomysł na biznes może przynieść zyski? To jedno z najważniejszych pytań przy zakładaniu własnej firmy. Początkujący biznesmen zastanawia się również, jak rozpocząć działalność. Dowiedz się, jak krok po kroku założyć biznes w każdej ze znanych, opłacalnych branż. Poznaj również pomysły mniej oczywiste, które mogą być źródłem twoich przychodów:
- Prawie każdy, kto rozważał założenie firmy, marzył o własnej restauracji, kawiarni czy pubie. A jakim biznesem jest bar mleczny?
- Na czym zarabia sklep papierniczy?
- Biznes dla cierpliwych, czyli jak zarobić na plantacji choinek.
- Klient jeździ, ty zarabiasz. Co trzeba wiedzieć otwierając wypożyczalnię aut?
- Prywatna przychodnia lekarska - biznes na zdrowie?
- Hodowla kóz - to brzmi jak żart? Nie dla wszystkich. Ceny koziego sera dojrzewającego przekraczają nawet 100 zł za kilogram. Przeczytaj, jak czerpać zyski z hodowli kóz.
- Firma, w której pracują miliony pracowników, a otwarcie kolejnego oddziału to wzrost zatrudnienia o kilkadziesiąt tysięcy „etatów”. Dowiedz się, jak założyć i prowadzić pasiekę.
- Jak umyjesz, tak zarobisz. Otwieramy myjnię samochodową.
- Pieczarkarnia - właściciel jednej hali ogląda zyski raz na sześć tygodni. A gdyby tak, mieć sześć hal?
- Czy da się zarobić na badaniu drzew? Nie musisz być dendrologiem, bo badać będziesz drzewa genealogiczne. Sprawdź, czy taki biznes przynosi zyski.
- Wy nie wiecie, a ja wiem… jak zarabiać na hodowli psów.
- Plantator czosnku - czy to brzmi dumnie? Nie musi, ponieważ uprawa czosnku może być bardzo zyskowna. Przeczytaj, jak tym zarobić.
- Zrobi się! Dowiedz się, jakim biznesem jest warsztat samochodowy.
- Kwiaty to delikatny towar, ale właściciel kwiaciarni musi być twardzielem.
- Amatorów i znawców dobrej kawy jest coraz więcej. Niektórzy z nich wiedzą, jak z pasji czerpać zyski. Czy palarnia kawy to biznes dla każdego?