Jak wybrać najlepszą franczyzę dla siebie?

Każdy chce wybrać najlepszy biznes franczyzowy. Pomagamy zdecydować, w który warto zainwestować.

Czy warto kupić cudzy pomysł na biznes?

Argumentów za kupnem franczyzy jest tyle samo co przeciw. Decydują okoliczności, w których podejmujemy decyzję.

Zyski zgodne z planem

Od franczyzodawcy powinniśmy otrzymać wzorcowy biznesplan. Podpowiadamy, na jakie elementy prognozy finansowej warto zwrócić uwagę, by nic nas później nie zaskoczyło.

Zalety franczyzy dla franczyzobiorcy

Przedsiębiorca przystępujący do systemu franczyzowego może liczyć na osiągnięcie wielu korzyści na starcie i podczas współpracy.

Wady franczyzy dla franczyzobiorcy

Wszystkie przedsięwzięcia gospodarcze wiążą się z ryzykiem, a franczyza nie jest tu wyjątkiem. Na co zwrócić uwagę?

Najczęstsze błędy franczyzobiorców

Franczyzobiorcy dość niefrasobliwie podpisują umowy franczyzowe. Na co należy zwrócić uwagę, zanim podejmiemy się zobowiązań na lata?

Zanim się zdecydujesz na franczyzę

Podpowiadamy, jakie kwestie należy rozważyć i przeanalizować, zanim zdecydujesz się zostać franczyzobiorcą.

Jak znaleźć franczyzodawcę?

Przedstawiamy kilka rad jak wyszukać najlepszego franczyzodawcę. Podpowiadamy gdzie i jak szukać tych franczyzodawców, którzy są mniej widoczni.

Jak uniknąć złudzeń przy wyborze marki

Każdy kto wybiera franczyzę sądzi, że podejmuje decyzję racjonalną. Powinien jednak dokładnie przyjrzeć się swoim emocjom.

Wchodzić czy zachować ostrożność?

Wybór sieci franczyzowej determinuje nasze losy na najbliższe lata. Dlatego warto wykazać się ostrożnością przy jej wyborze.

Ile kosztuje franczyza?

Wybrałeś już firmę franczyzowej, której licencję zamierzasz kupić. Zanim podpiszesz umowę, oblicz czy podołasz finansowo wykupieniu licencji i bieżącym kosztom prowadzenia biznesu.

Franczyzowi potentaci

Franczyza jest biznesem absorbującym i wymagającym zaangażowania. Są jednak franczyzobiorcy, którzy nie poprzestają na jednej placówce i otwierają kolejne.

Najczęstsze nieporozumienia we franczyzie

Jak zaoszczędzić swój własny czas, a w skrajnych przypadkach uniknąć oszustów? Na co szczególnie uważać?

Dwie licencje, większy zysk

Marki franczyzowe często łączą swoje siły. Dwa wspierające się nawzajem koncepty franczyzowe zwiększają rentowność biznesu.

Ile i dlaczego aż tyle?

Jak obliczyć realny koszt inwestycji we franczyzę? Porady jak zweryfikować koszty wstępne i koszty bieżące działalności.

Wybieramy pomysł na biznes

Wybór systemu franczyzowego przypomina czasem początki miłości. Uroda może wtedy przesłonić jego charakter. Jak się przed tym ustrzec?

TEST: Czy nadaję się na franczyzobiorcę?

Chcesz mieć własny biznes? Myślisz o zakupie franczyzy, a rodzina przestrzega Cię, abyś zbyt wiele nie ryzykował? Sprawdź więc, czy poradzisz sobie z prowadzeniem firmy franczyzowej.

Piszemy franczyzowy biznesplan

Niektórzy franczyzodawcy wręcz żądają od kandydatów przedstawienia biznesplanu pod konkretną wielkość inwestycji i konkretną lokalizację. Sprawdzają w ten sposób biznesowy talent biorcy.

Franczyza, agencja, czy na własną rękę

Wybierając biznes dla siebie analizujemy jego rentowność w porównaniu do wysokości inwestycji. Wybrany model działania ma na to istotny wpływ.

Multilicencja, czyli wyższa szkoła jazdy

W centralach firm franczyzowych mówi się na nich „sieciowi”, „wielokrotni” lub „multibiorcy”, bo zamiast doglądać jednej placówki prowadzą ich kilka.

Blaski i cienie franczyzy

Kupując licencję znanej marki, ułatwiamy sobie start w biznesie w zamian za część własnej niezależności. Franczyza ma zalety i wady, ale te pierwsze przeważają.

Wiedza, dzięki której oszczędzasz

Szkolenia to jeden z ważniejszych aspektów pakietu franczyzowego. Początkujący licencjobiorca powinien nauczyć się na nich prowadzenia biznesu.

Jak wybrać najlepszy biznes?

Chcesz skorzystać ze sprawdzonego i wiarygodnego konceptu biznesowego? Przeczytaj nasze porady dla przyszłych franczyzobiorców, pomożemy Ci podjąć przemyślaną decyzję.

W Polsce masz do wyboru ponad 1000 konceptów franczyzowych i agencyjnych. Nie wszystkie z nich poszukują aktualnie partnerów, w katalogu franczyz jest opisanych kilkaset dostępnych koncepów. Sam wybór franczyzy nie jest łatwy. Franczyza zwiększa bezpieczeństwo i szanse na sukces, ale ich nie gwarantuje. 85 procent firm na licencji franczyzowej ma sukces i przeżywa bez problemu cały okres umowy, ale 15 procent biznesów się nie udaje. Jak zrobić, żeby trafić do grupy zwycięzców?

Oto lista najważniejszych rad

  • Wybierz biznes zgodny ze swoimi kompetencjami i zainteresowaniami;
  • Nie analizuj wszystkich ofert, wybierz trzy branże, a z każdej po dwie firmy i te wybrane firmy przeanalizuj dogłębnie;
  • Sprawdź, ile kosztuje franczyza i czy cię na nią stać;
  • Pytaj o wszystko franczyzodawcę – musi cię wyposażyć w pełną wiedzę o biznesie;
  • Przeanalizuj umowę franczyzowa zanim ją podpiszesz;
  • Zrób własny biznesplan i zweryfikuj obietnice dawcy licencji

No i dużo czytaj w temacie: dowiedz się jakie są wady franczyzy, a jakie zalety franczyzy. Przeanalizuj najczęstsze błędy franczyzobiorców, a jak już będziesz wiedział, jak ich uniknąć jeszcze raz zajmij się analizą ofert. Pomoże ci w tym tekst jak wybrać najlepszy pomysł na biznes. Gdyby nadal tkwiła w Tobie niepewność, czy warto kupić franczyzę zrób sobie test, czy nadajesz się na franczyzobiorcę. Zapraszamy też na szkolenia dla franczyzobiorców organizowane przez PROFIT system.