Forum: Zakłady Mięsne Sobkowiak 1475

anielapo 17.11.2005 *.chello084010196117.chello.pl

Drodzy koledzy, chciałabym podjąć współpracę z Zakładami Mięsnymi Sobkowiak, mam pytanie, czy ktoś może mi na ten temat coś napisać. Czy warto wkładać 25.000 zł w ten biznes i czy są jeszcze jakieś haki, o których nie wiem. Z góry dziękuje. Pieniądze, jakie miałabym zainwestować pochodziłyby z kredytu, więc muszę spłacać raty w wysokości ok. 600 zł/miesiąc przez 5 lat. Do tego ZUS, księgowa, US itp. Czy wyciągnę z tego chociaż 2000 - 3000 zł netto dla siebie? Czekam na wypowiedzi.

jmnowacki 18.11.2005 *.dynamic245-183.tvk.torun.pl

Podstawowa sprawa: analiza umowy - jesli są jakieś "ale", to najpierw trzeba ich szukać w umowie... Inna kwestia: zapytać się o już funkcjonujące w podobny sposób punkty i zwykłe "wybadanie" sprawy.. Czasem najprostsze metody są najbardziej efektywne ;-)

piotrek_111 18.11.2005 *.bic167.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Nauczony doświadczeniem radzę Ci z każdą umową udać się do dobrego prawnika w celu jej analizy. Jeśli będzie ona zbyt jednostronna to prawnik wszystko wypunktuje. Wtedy albo renegocjacja przed podpisaniem, albo niech się dawca wali na ryj!Np. kary umowne muszą obowiązywać dwie strony, podobnie możliwość natychmiastowego zerwania umowy. Zresztą kodeks cywilny (umowa agencyjna) daje możliwość natychmiastowego wypowiedzenia umowy bez zachowania terminów wypowiedzenia jeśli któraś ze stron narusza istotne postanowienia umowy. Jeśli dawca nie jest zbyt uczciwy to naturalnie będzie się wzbraniał przed Twoimi kontaktami z innymi biorcami sieci, którzy już działają od jakiegoś czasu. To powinno dać wiele do myślenia a nawet jest czynnikiem dyskwalifikującym dawcę. A swoją drogą uważam, ze Polacy jeszcze nie dorośli do franczyzy. Powstaje zbyt dużo świeżych, nie sprawdzonych przez kilka lat w praktyce systemów, których pazerni właściciele bardzo chętnie wcisną Ci "licencję" za grube pieniądze. Trzeba uważać, bo wiele biznesów można prowadzić samemu i nie jest to wcale trudne. Można w ten sposób zaoszczędzić wiele pieniędzy i owiele mądrzej je zainwestować.

ralph 26.11.2005 *.cng5.neoplus.adsl.tpnet.pl

2
witaj, czy można się z Tobą jakoś skontaktować poza siecią. Byliśmy u samego źródła, czyli u Sobkowiaka i naszym zdaniem warto podjąć współpracę. Czy możesz się odezwać?

anielapo 30.11.2005 *.chello084010196117.chello.pl

Do Ralpha: Zgodnie z prośbą przesyłam Ci możliwość kontaktu ze mną email: anielapo@interia.pl

ToG 19.12.2005 *.sith.blokowe.pl

Witam wszystkich.

Czy są osoby chętne z województwa świętokrzyskiego współpracą z Sobkowiakiem. Sam chciałbym podpisać z nimi umowę jednak nie ma ich w tej chwili na tym rynku i jest to uzależnione od liczby osób które chciałyby podjąć współpracę.
Ewentualnie drugie pytanie, czy któś ma doświadczenie w prowadzeniu sklepu mięsno - wędliniarskiego?
Pozdrawiam

prima3 21.12.2005 *.bub242.neoplus.adsl.tpnet.pl

Także prowadziłem rozmowy z firma sobkowiak, i ze względu na brak ich klientów w małopolsce temat upadł, niemniej p.Zych z firmy sobkowiak zasugerował ,abym znalazł jeszcze 2 potencjalnych kontrachentów i wtedy podjęli by temat,tak ze prosze wszystkich zainteresowanych wspópracą z firmą sobkowiak o info jak u nich przebiegaja rozmowy, mam lokal w Krakowie i także chciałbym nawiązć z nimi współpracę
wszystkich zainteresowanych prosze o kontakt .mój e-mail prima3@interia.pl

ToG 03.01.2006 *.sith.blokowe.pl

Ja również szukam osoby/osób z woj świętokrzyskiego którzy chcieliby otworzyć sklep sobkowiaka.

maximus 16.01.2006 *.gprs6.orange.pl

10
Proszę o kontakt osoby które podpisały umowę z ZM Sobkowiak, lub są w trakcie negocjacji.

sokół 19.04.2006 *.dck4.neoplus.adsl.tpnet.pl

2
Planuję podpisanie umowy z firmą Sobkowiak - czy jest osoba, która prowadzi już taką współpracę ? Bardzo proszę o kontakt i informacje jak się układa współpraca.Pozdrawiam

sokół 19.04.2006 *.dck4.neoplus.adsl.tpnet.pl

2
Jeszcze raz proszę o informacje za które z góry dziękuję - mój nr gg : 3481704
Pozdrawiam

Fotomaker 24.05.2006 *.abmw231.neoplus.adsl.tpnet.pl

Widać niezbyt wiele osób współpracuje z Sobkowiakiem, zastanawiające :) ciekawe dlaczego ;)

Pawlik 15.06.2006 *.edh9.neoplus.adsl.tpnet.pl

2
no właśnie ja też o tym myśle, tylko że jeszcze z nimi nie rozmawiałem!tzn. dokładnie to chciałem do tego przekonac tate, ale on jest nieufny bardzo! więc żeby go przekonac niech ktoś napisze jak sie wam układa z sobkowiakiem współpraca! plizz

joanna 03.07.2006 *.baa118.neoplus.adsl.tpnet.pl

2
witam , znam te firme i nie polecam , wsparcie marketingowe ??? ahahahahahahaaa, szkolenia ???? hihihih , niestety sposob myslenia zostal zatrzymany w latach 90 tych , ateraz mamy xx1 wiekm i aby odnoscic sukces tzreba myslec rozwojowo , naprawde , nie polecam !!!!!!!!! br

bm 19.12.2016 *.188.146.95.71.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

2

U nich zawsze są haki. Jest więcej firm w tym rejonie. Polecam Zygułę. ZM Sobkowiak znam od podszewki- jak najdalej od nich. Od oferty/umowy do rzeczywistości jest dłuuuuuuuuuuuuga droga...

bm 19.12.2016 *.188.146.95.71.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

2

Z ogromnymi wybojami.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.