Forum o artykule: Tankowanie drukarek 1475

Asystentka prezesa 16.10.2002 *.pa98.rodlo.sdi.tpnet.pl

Bardzo lubię ten sklep, znajduje się on niedaleko mojego miejsca zamieszkania, akurat jak będę jechać do pracy mam szansę kupić coś do firmy. Dobrze, że jest czynny od tak wczesnych godzin.

Piotr 22.10.2002 *.caffe19.arsenal.shaco.pl

Pomysł na otwarcie tego typu sklepu jest bardzo dobry.Ludzie zawsze będą potrzebowali tuszu do drukarek nawet w czasach najwiekszej recesji, co gwarantuje istnienie firmy na długie lata.Jestem zainteresowany prowadzeniem sklepu CARTRIGE WORLD w Gorzowie Wlkp.

Tomasz 21.11.2002 *.rw102.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl

Dlaczego inwestycja pochłonie 160 tys, złotych?

PAWEŁ 01.02.2003 *.qd26.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl

DLACZEGO AŻ 160 TYŚ

Piotrek 05.06.2003 *.pb130.lublin.sdi.tpnet.pl

Mam mam nadzieję, że w tekście po prostu nastąpiła pomyłka i chodzi o 16 tyś. złotych

Piotrek 05.06.2003 *.pb130.lublin.sdi.tpnet.pl

Sprawdziłem wszystko u źródła i niestety rzeczywiście na początek trzeba wyłożyć 40 tyś. dolarów na licencję, wyposażenie sklepu i towar na 3 miesiące. Dla mnie taka kwota jest zabójcza i pewnie dla wielu innych osób także :-( A swoją drogą, to ciekawe, co oni tam dają w tym wyposażeniu, że trzeba za to aż tyle zabulić. Mając taką kwotę można myśleć już o własnej stacji gazowej, a nawet paliwowej, a nie o sklepiku z tuszami. No, chyba że Panowie uważają, że tyle powinna kosztować licencja na dobry pomysł, może i racja, ale na polskim rynku to chyba mało kogo stać tyle płacić za pomysł.

mateo 05.06.2003 *.pa98.rodlo.sdi.tpnet.pl

Koszt budowy stacji paliw to ok. 1 miliona dolarów. Za 40 tys. dolarów możesz kupić sobie dwa nowoczesne dystrybutory.

londynczyk 08.06.2003 *.host81-136-145-17.in-addr.btopenworld.com

chlopcy to jest biznes dla panow z pieniedzmi a nie dla was co zarabiaja 2000 tysiace zl niestety dobre pomysly tyle kosztuju

Piotr 02.10.2003 *.uc134.neoplus.adsl.tpnet.pl

londynczyk znasz powiedzenie buraku zapomniał wół jak cielęciem był? ty pewno od razu urodziłes sie z kasą?

Piotr 02.10.2003 *.uc134.neoplus.adsl.tpnet.pl

skąd ta kwota wam sie wzięła 160 000 pln na stronie informacyjnej jest koszt iwestycji 25 000 euro to ok. 100 000 pln

bleee 24.10.2003 *.pf8.torun.sdi.tpnet.pl

A co z tankowaniem, jak np HP wypuści na rynek cartridge bez możliwości tankowania???

marek 22.01.2004 *.pl250.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl

Poprosiłem panów od tenkowania o przysłanie i oferty. Jest tak kiepsko przygotowana , nie wspominając o mnóstwie błędów i niespójności w wyliczeniach, że strach się za to zabierać. Z materiałów, które otrzymałem wynika, że się to po prostu nie opłaca.

Radek 26.01.2004 *.pa104.barlinek.sdi.tpnet.pl

Przede wszystkim chciałbym sprecyzować kilka rzeczy, które się w tej dyskusji pojawiły. Stacja paliwowa to dziś koszt minimum 350 tysięcy złoty, w skład czego wchodzą dwa dystrybutory, zbiorniki podziemne, budynek, system komputerowy, reklama wizualna. Oczywiście jest to mała stacja benzynowa, jednak i na takową 160 000 złoty jest za mało. Po drugie, Panowie, jesteście dorośli a zachowujecie się jak dzieci. Po trzecie, niestety, takie przedsięwzięcie jak to o którym tu mowa wiąże się z astronomicznymi kosztami, dlatego, że dogi jest sprzet. To nie jest tak panowie i Panie, że siedzimy z rurką i zbiorniczkiem i napełniamy cartrige. Wszystko to wysokiej klasy technologia. Jednak jest to firma opłacalna, choćby w Gorzowie, gdzie jest 120 000 mieszkańców, ale przede wszystkim tu nalezy nastawić się na odbiorcę hurtowego. Mój pomysł jest taki, aby z takim przedsięwzięciem zapukać do firm, do wszelkich sklepów z całego województwa i wówczas zaproponować nabijanie kartdrigów. Z klienta indywidualnego da się wyzyć, ale inwestycja zwracałaby się latami. Istota i kolejnośc jest taka: Najpierw badamy rynek, powiedzmy właśnie Gorzowski (sam jestem z Barlinka a to niedaleko) Orientujemy się ile firm byłoby chętnych korzystać z takowej usługi. Wówczas dopiero inwestujemy w licencje, naukę, ogsługę a także w... przedstawiciela handlowego z samochodem, wyszkolonego aby prowadził nasze interesy po za miastem, w województwie. To bardzo dobry pomysł taka firma, tylko trzeba mieć 200 000 złoty i przemyślane etapy działania, wiedze, doświadczenie i umiejętności praktyczne.

Radek 26.01.2004 *.pa104.barlinek.sdi.tpnet.pl

... ponieważ jest to poważne przedsięwzięcie, mozna zawiązać spółkę z.o.o, powiedzmy 2,3, lub 4 osobową. Jednak nie liczy się tylko posiadany kapitał kazdego z współwłaścicieli, a to co mógły do firmy po za kapitałem wnieść. W takiej firmie musi być osoba, która w mig łapie nowinki techniczne, która jednym słowem zajmowała by się cześcią usługową całego przedsięwzięcia. Musi być też osoba, która potrafi załatwiać sprawy, umiejętności nawiązywania kontaktu, interpersonalne, przekonywanie to cechy potencjalnego przestawiciela handlowego pozyskującego klientów dla firmy. Małe firmy, przedsiębiorstwa, szkoły i inne instytucje a także klienci indywidualni, ale skupiani poprzez sklepy komputerowe, to system działania takiej firmy. Myśle, że to tak powinno wygladać.

krzysiek 27.01.2004 *.webcacheH15a.cache.pol.co.uk

Radek dobrze prawisz,jestem ze Szczecina,kasę mam ale pojecie zielone,jak sie znasz i masz cos pieniedzy do wydania to społka z o.o. moze byc chociaz jak mówiły jaskółki...tfu do d... z przesądami GG4508896

Radek 28.01.2004 *.pa104.barlinek.sdi.tpnet.pl

Witam. Krzysztof, ja jestem studentem Akademii Rolniczej w Szczecinie. Licencjat zrobiłem dziennymi ale teraz magisteriat robię zaocznie, ponieważ powolutku rozwijam swój interes. To narazie nic wielkiego, ale nabieram doświadczenia, które napewno kiedyś w przyszłości przyda się do stworzenia czegoś poważniejszego.Wiedza teoretyczna jest ważna, ale doświadczenie jeszcze ważniejsze, dlatego najpierw trzeba się sprawdzić w czymś mniejszym, co chłonie mniejsze pieniażki. Jeśli to się uda, będę myślał o większych przedsięwzięciach. Mam kilka pomysłów, możliwe, że kiedyś uda się zrealizować. Jeśli Pan jest zainteresowany taką firmą, o której rozmawiamy, zawsze służe radą jeśli tylko bedę wstanie :) Pozdrawiam

zaq 04.02.2004 *.xo187.neoplus.adsl.tpnet.pl

Radek, jezeli masz faktycznie dobre pomysły to proponuje ci comiesięczną opłatę za jego sprzedanie

krzysiek 16.02.2004 *.maluch.bondi.pl

witam Radek.zapraszam na kawę,porozmawiać nie zaszkodzi a może pomóc.skrobnij smsa lub zadzwoń,jestem dyspozycyjny.0692859888

radziu 17.02.2004 *.interspeed170-99.stnet.pl

Jak wpadniecie na dobry pomysł dajci znać to może się dołaczę.

krzysiek 20.02.2004 *.maluch.bondi.pl

chyba Radek przestał zaglądać.GG 4508896

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.