Forum: Kancelarie Krislex - czy warto? - doradztwo i księgowość 24

Poirot 14.02.2011 *.d84-4.icpnet.pl

17
@jolax Czy to samo dotyczy innych franczyz w tym sektorze, czy tylko Krislexu? Warto przecież podkreślić, że Krislex nie wymaga wykształcenia prawniczego. A otwierając samodzielnie będę zmuszony znaleźć prawnika (-ów) do spółki. Co oczywiście wiąże się z mniejszą inwestycją. Ale także brakiem marki. Jednak tego typu kancelarie jak Krislex mają swoją renomę, i to daje szansę na pozyskiwanie klientów. W Twoim wypadku, jak sądzę, biznes nie wypalił także dlatego, że nie było innych klientów niż osoby fizyczne. Być może też sporo zależy od miejsca otwarcia takiego biznesu. Co innego duże miasto, co innego mała miejscowość, spoglądając także pod kontem zainteresowania ludzi na tego typu usługi. Inne pytanie, to czy ilość upadłości przez Ciebie przytoczona, to jakaś oficjalna statystyka?

Brist 19.02.2011 *.89-72-126-89.dynamic.chello.pl

9
Moim zdaniem jest to sprawa opłacalna dla ludzi którzy mają łeb a karku i zają się choć trochę na marketingu i zarządzaniu. Potrzeba usług prawniczych w naszym systemie państwowym zawsze będzie a przekoanie ludzi do skorzytania z tańszej alternatywy jest prosta, wystarczy trochę pracy. Oczywiście jeśli otworzymy Kancelarię i będziemy siedzieć nic nie robiąc czekając na klinentów to choćbysmy otworzyli jedynt wodopój na sacharze nic z tego nie będzie

Poirot 19.02.2011 *.d84-4.icpnet.pl

17
@Brist Otworzenie jakiegokolwiek biznesu wymaga głowy na karku. Przy takich nieco bardziej rozwiniętych biznesach jak wspomniana franczyza, także nie ma co liczyć na konfitury zaraz po przyjęciu pierwszego klienta. Stąd pytania o rentowność, przy której oczywiście wkładam sporo pracy i zaangażowania. Sprawa jest na pewno ciekawa, ale to nie handel na allegro, który można tak sobie założyć, stosunkowo niewiele wkładu finansowego włożyć i zamknąć jeżeli biznes nie będzie szedł. Kancelaria to jednak poważniejsza sprawa i mam nadzieję, że po okresie budowania, przynosząca stabilne zyski.

Majki 21.02.2011 *.host-89-228-232-131.kalisz.mm.pl

18

o ile w przypadku wolnych zawodów, prawników można mówić o możliwościach prawnych reklamy to ok. Z tym zamknięciem krislexów to z tego co zdąrzyłem się dowiedzieć chodziło o totalną zmianę strategii działania. I to by się pokrywało z tym co napisała Jolax.

Jeśli za marketing uważamy wsparcie sprzedaży to dział handlowy pracujący na rzecz sieci jest. Nie wiem co jest ich dokładnym zadaniem i jak działają - czy szukają klientów, czy ich działalność polega na infolinii. Tego się dowiem.

Tak jak pisałem wcześniej znajomy pracuje w branży w dużej kancelarii, ale jeszcze nie korpo i mówi że największą kase zarabia się na obsludze bieżącej MSP. Klienci z zewnątrz są traktowani jako miły dodatek (ale to duża kancelaria). Chyba też duże znaczenie mają rekomendacje innych, tzw polecenia. Ja przynajmniej kiedyś tak trafiłem do prawnika.

Poirot 22.02.2011 *.d84-4.icpnet.pl

17
@Majki W znacznej części różnego typu biznesów najlepszą opcją jest \"złapanie\" dużego klienta, który będzie dojną krową. Wiem, że to brzydko brzmi, ale to w zasadzie daje zysk i stabilizację w przypadku wielu firm usługowych. Przypuszczam, że kancelarie prawne mają podobnie. Tutaj bardzo ciekawe, a także istotne jest to wsparcie działu marketingu Krislexu, bo być może to jest dodatkowa różnica w porównaniu do samodzielnego otwierania kancelarii. Coś trochę na zasadzie powiedzenia - duży może więcej. Czyli dobrze rozwinięty marketing większej firmy zawsze przebije \"malucha\".

Brist 22.02.2011 *.89-72-126-89.dynamic.chello.pl

9
@Poirot, ależ ja wiem że kancelaria to nie handel myszkami komputerowymi na allegro. Po prostu uważam że jest to bardzo ciekawa oferta bo można zacząć działać w ciekawym zakresie naszego społeczeństwa niekoniecznie musząc mu poświęcać parę lat swojego życia na naukę, dla mnie taka franczyza to świetny pomysł na 2 lub 3 biznes.

Poirot 23.02.2011 *.d84-4.icpnet.pl

17
@Brist Rozumiem, że wiesz. Moim celem nie była krytyka Twojej opinii. Jeżeli tak to zostało odebrane. To przepraszam. Racja, że to jest okazja, by robić coś ciekawego. Choć zapewne także nie łatwego. No ale łatwych dobrych zarobków to nigdzie nie ma. Mnie ta oferta intryguje. Ale też mam sporo wątpliwości. Nie co do samego biznesu, ale tego czy wszystko przemyślałem. Może dla osoby, która przeszła (jako DG) różne branże, to nic wielkiego. Ale moje dotychczasowe doświadczenia w działalności gospodarczej mają podobną naturę jak wspomniany przez Ciebie handel myszkami na allegro. A dochodzę do wniosku, że należy się rozwijać.

Majki 23.02.2011 *.host-89-228-232-131.kalisz.mm.pl

18
zrobić coś ciekawego na pewno. szczególnie że ta branża nie jest oklepana tak bardzo jak np. handel czy usługi dla mas. Tutaj specjalizujesz się w konkretnej branży, w konkretnej działalności. A specjalizacja to wyższe marże. A perspektywy są bo firmy doradztwa prawnego lobbują podobno zmiany legislacyjne w sejmie.

Brist 23.02.2011 *.89-72-126-89.dynamic.chello.pl

9

Spoko, po prostu trochę przewrażliwiony jestem, wiesz na innych forach o innej tematyce też działam a tam ludzie nie tacy mili :P

 Jeśli chcesz się rozwijać to moim zdaniem ciekawszej branży nie znajdziesz, to naprawdę genialna specjalizacjia zakresu działania z dużym zakresem rozwoju, a praca pod czyjąś marką tylko ułatwia zdobycie nowych klijentów. 

Poirot 24.02.2011 *.d84-4.icpnet.pl

17
Majki w sumie wywował coś nad czym się jeszcze nie zastanawiałem. Ciekawe czy podobnie sprawa wygląda w innych franczyzach? Czy jest jakaś reguła? No i jak to ewentualnie wyglada w Krislexie? Czyli marża. Jak to wygląda? Jest odgórnie ustalana? Franczyzobiorca ma na nią wpływ?

Brist 24.02.2011 *.89-72-126-89.dynamic.chello.pl

9
Powiem szczerzę że nie mam dokładnych danych ale wydaje mi się że marża jest stała i ustalana w czasie podpissywania umowy frannczyzy, z tego co wiem to w Krislexie jest licencja droższa niż u konkuręcji ale to dlatego że są pierwszą taką działalnością na rynku i mają większe doświadczenie w franczyzowaniu do zaoferowania

Poirot 25.02.2011 *.d84-4.icpnet.pl

17
No i tutaj jest pewne sedno. Czy ja jako franczyzobiorca jestem traktowany jako pracownik na marży, zależnej np. od obrotu, czy Krislex jest \"tylko\" instytucją ściągającą sobie podatek za danie dobrego imienia, pomocy, itd.? Wiem, że to są szczegóły techniczne i w gruncie rzeczy może nie aż tak bardzo istotne, choć kto wie.

Brist 25.02.2011 *.89-72-126-89.dynamic.chello.pl

9
Na pewno nie jesteś pracownikiem na marży, prędzej współtwórcą marki. Krislex możę mieć do Ciebie tylko pretensję jeśli niszczysz markę albo twój biznes nie przynosi założonych dochodów i tylę.

Majki 26.02.2011 *.host-89-228-232-131.kalisz.mm.pl

18

no na pewno jakiś % i na pewno muszą to jakoś w miare miarodajny sposób kontrolować. I nie zabierać za dużo bo dawcą kapitału nikt nie jest. A skoro to się kręci w wielu miastach...

Słyszałem o gościu który prowadził pizze dagrasso (o ile dobrze pamiętam) i ostro zaniżał dochody a zawyżał koszty zakupów żywności. Skarbówka schwyciła co jest grane i przy współpracy z samym franczyzodawcą doszacowali drania i następnie odebrano mu licencję. Ale to gastronomia, tak jak w przypadku Mcdonald's średnio może mieć to zastosowanie. Aczkolwiek słynna sprawa Mcdonald'sa i dopłacania do hamburgerów. W przypadku usług sepcjalistycznych no to raczej marże są wysokie (te z perspektywy przedsiębiorcy). Najprostrza porady 50-70zł itd. Tu raczej liczy się know how i wiedza, zdolności. 

Poirot 28.02.2011 *.d84-4.icpnet.pl

17
@Brist Podoba mi się określenie współtwórca marki. Choć częściowo jest nieprawdziwe, bo przecież marka już istnieje. Ale z drugiej strony faktycznie wszystko się zmienia, a jak wchodzę na rynek to buduję coś w ramach marki Krislex. Przy założeniu franczyzy.

Arek645 03.03.2011 *.unused-19321910733.juwentus.pl

2

Wpis usunięty na prośbę Autora.

Majki 04.03.2011 *.host-89-228-232-131.kalisz.mm.pl

18

piramida to może nie, bo ty nie musisz szukać już kolejnych franczyzobiorców.

ten nieaktualny KRS czasem nie wynika ze zmian strukturalnych w samym Krislexie?

a powiedz dlaczego przestałeś prowadzić swoją kancelarie? Sami zrezygnowali czy ty zrezygnowałeś. Wiem ze swojego czasu kilka kancelarii zostało zlikwidowanych / pozbawionych licencji [?].

Poirot 04.03.2011 *.d84-4.icpnet.pl

17
@Arek645 Co to znaczy młode chłopaki? Bo z tego co się orientuję i można znaleźć u nich na stronie to firma aż taka młoda nie jest. Możesz napisać coś więcej o swoim przypadku (bez szczegółów)? No i dlaczego postanowiłeś zrezygnować? Jakie były tego główne przyczyny? Jak tobie szedł biznes? Jak to było z know-how?

Brist 10.03.2011 *.89-72-126-89.dynamic.chello.pl

9

Poirot oczywiście ze jak zostajesz franczyzobiorcą stajesz się współtwórcą marki.

 Jak otworzysz mcdonalda  i w tym mcbędziesz podawał burgery od ktorych ludzie się pochorują to stały klijent oczywiście będzie wiedział że to tylko ten MC ale ktoś kto pierwszy raz przyszedł do MC czy drugi może się zrazić do całej marki. Doradztwo prawne nie jest jeszcze tak codziennym produktem jak burger z MC

Poirot 10.03.2011 *.d84-4.icpnet.pl

17
@Brist Co racja to racja. Tak się w rozważaniu na temat franczyzy, zagłębiłem, że dopiero teraz zdałem sobie sprawę, że przecież klient (w zapewne prawie każdym przypadku), niezależnie od branży, nie zadaje sobie pytanie o to jak firma przed nim siedzi, tylko wie, że to MCdonald, Krislex, itd.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.