Forum: Chcę założyć restaurację na zasadach fanchisingu - Sphinx - gastronomia 214

stefan 21.11.2002 *.dev77.gazeta.pl

Chciałbym założyć restaurację albo i dwie na zasadach franchisingu. Konkretnie chodzi mi o restaurację Sphinx. Niestety nic na ten temat nie mogę znaleźć. Wystrczyłby mi telefon do centrali, albo jakieś inne namiary. Za każdą pomoc z góry wielkie dzięki.

Albin 21.11.2002 *.pc65.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl

No własnie - też interesuje mnie ta restauracja.
Myślę , że w tej sprawie pomóc może tylko Redakcja.


Paweł 21.11.2002 *.prosie9.acn.pl

Z tego co wiem ta sieć nie szuka na rynku nowych biorców, korzystają raczej z osób z którymi już współpracują lub już znają. Zawsze jednak warto spróbować.

Albert 21.11.2002 *.pc185.koszalin.sdi.tpnet.pl

jedną restaurację Sphinx widziałem w poznaniu na placu ratuszowym

Redakcja 27.11.2002 *.www.profitsystem.pl

263
Wypowiedź Pawłą jest prawdziwa. Dlatego sieć Sphinks nie chciała zaistnieć w Katalogu Firm Franchisingowych.

Nick 02.12.2002 *.py35.warszawa.cvx.ppp.tpnet.pl

Redakcja nie do końca ma rację.
Ta sieć prowadzi letnie lokala w miejscowościach wczasowych tj. Jastrzębia Góra np. O ile mi wiadomo działają na zasadzie licencji. Taka letnia współpraca to dobry sposób na nawiązanie trwalszej współpracy. Centrala sieci znajduje się w Trójmieście. Polecam książkę telefoniczną i telefoniczną informację i firmach - to lepsza metoda szukania informacji niż pisanie po skąd inąd - szacownych -redakcjach.

Sphinx 23.01.2009 *.akl107.neoplus.adsl.tpnet.pl

2

Ludzie, Wy chyba nie wiecie w co się chcecie wpakować. Prowadziłem dla tej spółki kilka restauracji i jedyne czego można się na tym dorobić to chroniczne zmęczenie i zszarpane nerwy, jak chcecie zarobić więcej jak na tej franczyzie ze Sphinxem to lepiej idźcie do normalnej pracy w jakiejkolwiek firmie, napewno zarobicie więcej a do tego nie będziecie musieli pracować 14 do 16 godzin na dobę przez 360 dni w roku. Firma Sphinx bardzo dużo obiecuje ale na tym się kończy. Sam dałem się kiedyś na to nabrać ale dziwię się że nadal są chętni, naprawdę lepiej iśc do pracy w jakimś urzędzie czy firmie i stukać w klawiaturę do godziny 15:00, a jak ktoś chce więcej zarobić to proponuję otworzyć własny nawet malutki biznes, napewno większe  pieniądze z tego wyjdą. Naprawde jestescie gotowi tyrać jak woły za grosze? Zastanówcie się bo potem może byc za późno.

obiektywny komentator 24.01.2009 *.wimax3-64.telbeskid.com.pl

354
Sfinksowi grozi bankructwo(Parkiet/ 24.01.2009, godz. 08:12)

Wojciech Mroczyński, członek zarządu AmRestu, obawia się, że Sfinks może zbankrutować, jeśli spółka nie zostanie dokapitalizowana (18 lutego odbędzie się zgromadzenie akcjonariuszy, w trakcie którego głosowana będzie m.in. emisja akcji).Do końca stycznia powinny być znane wyniki audytu w spółce, której 33 proc. kapitału należy do AmRestu. Jeśli potwierdzi on nieprawidłowości w informowaniu o sytuacji finansowej firmy, to AmRest może zażądać odszkodowania od członków dawnego zarządu i byłego przewodniczącego rady nadzorczej (Tomasza Morawskiego), którym zarzuca nierzetelność.

Tymczasem AmRest porozumiał się z bankami w sprawie zaciągnięcia kolejnego kredytu.

aragonis 26.01.2009 *.aags108.neoplus.adsl.tpnet.pl

76

Sytuacja wSpinxa nie jest ciekawa.Toczy się wewnętrzny spór o to kto będzie miał większość w zarządzie.Amrest chce przejąć za grosze Spinxa od założyciela tejże knajpy,akcje spółki spadały na łeb na szyję w wyniku działań Amrestu,który pragnąć kupić większościowe udziały po jak najniższej cenie,z premedytacją działał na niekorzyść spółki.

Jako sama restauracja jako biznes to raczej mało opłacalny interes,koszta spore,knajpa droga,sporo trzeba się przy tym napracować i napocić by jeszcze teraz w dobie kryzysu gospodarczego zarobić nieźle na branży gastronomicznej. Tylko Mc Donald zarabia i ma się dobrze.

Rumcajs 26.01.2009 *.77.236.0.201

6
W dobie kryzysu szukamy oszczędności, zapominamy o zdrowiu, czas na fast-food i pizzę :)

MiWi 27.01.2009 *.dmj73.neoplus.adsl.tpnet.pl

164
To że McDonalds jest lepszym biznesem od Sfinksa to widać od razu. W MCD zawsze kolejka klientów (nawet arano jest ruch). Także jest się czym dzielić i franczyzodawca zarobi, franczyzobiorca też. A w sfinksie da się zarobić jak druga strona nie zarobi.

1983tomaszek 01.05.2011 *.apn-77-113-159-129.dynamic.gprs.plus.pl

1
Witam, czy ktoś otworzył restauracje Sphinx'a i może sie podzielić wrazeniami, czy warto, jakie koszty opłaty franczyzowej, itd.?

Twoj_biz_pl 18.05.2011 *.adne134.neoplus.adsl.tpnet.pl

14
W tym wypadku najlepiej byłoby zwrócić się bezpośrednio do firmy i zapytać o szczegóły. A w jakim mieście mieszkasz? Z doświadczenia wiem,że im mniejsza miejscowość tym niższy zysk. 

mariusz88 20.05.2011 *.178.182.69.219.nat.umts.dynamic.eranet.pl

5
UFF tylko nie sphinks !!

ag_dub 27.05.2011 *.klient-89.171.163.232.dotnet.lublin.pl

5

Witam

Spotkałam kilku byłych franczyzobiorcow Sphnxa, i rzeczywiście od żadnego z nich nie usłyszałam dobrego zdania na temat tego systemu. Jeśli interesuje Was podobny ze względu na oferowaną kuchnię system to zapraszam z pytaniami do mnie. 

Dawid2404 01.09.2011 *.aanj179.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Broń Was Boże

Wypowiedzi poprzedników to czysta prawda. To co Sphinx oferuje na zasadzie franczyzy to absurd. Po bardzo skrupulatnych obliczeniach wyszło mi, że jeśli wezmę sphinxa na siebie, biorąc pod uwagę miasto w którym miałby się znajdować, zarobki ludności, miesieczny utarg restauracji, opłatę pracownikow itp. to musiałbym jeszcze dokładać z własnej kieszeni, a chyba nie o to chodzi.

PiotrdrugiPiotr 01.09.2011 *.80.51.151.237

94

mam sfinxa w mieście pół miliona mieszkańców.

wszystko zalezy od lokalizacji, moja jest w bardzo dużym centrum handlowym.

jestem bardzo zadowolony i w tej chwili ubiegam się o kolejna lokalizacje.

tak że punkt myślenia zalezy od punktu siedzenia

a tutaj < tak mi się wydaje> wypowiadaja się ludzie którzy z branżą nie mają nic wpólnego, albo maja jakies mgliste wyobrażenie.

kłania się jeszcze ekonomia, upadłość firmy, tak naprawdę dla samej firmy nie znaczy nic, proszę trochę poczytać o prawie upadłościowym. Oczywiście tak, zmiana akcjonaratu itd, itd

ale dla frnaczyzobiorców, to żadna różnica

oj kochani, kochani.........................

pozdrawiam

Łucja116 21.06.2020 *.public-gprs362876.centertel.pl

9
Czemu na tym forum nie ma zadnych pozytywnych opinii o zadnym biznesie? Tutaj widze nawet wpis z 2009 roku ze Spinx ma zbakurtowac zaraz, a minelo 11 lat i nadl dziala na rynku. Moze ci zadowoleni ze wspolpracy po prostu nie maja ani checi ani czasu zeby pisac cokolowiek na tym forum bo sa zajeeci prowadzeniem swoich franzczyz i dlatego im dobrze idzie? Inaczej tego nie widze. Przyszlam tutaj czegos sie dowiedziec, a okazuje sie ze najwieksze w Polsce forum o franczyzie to zlot nieudacznikow i hejterow oraz pole do opluwania konkurencji. Po co to forum w ogole jest?

GrzegorzK 09.07.2020 *.31-178-147-113.dynamic.chello.pl

6
Rozglądam się za biznesem modowym lub gastronomicznym. pytałem jakiś czas temu na modowym forum franczyzy w co warto inwestowac i jakie sa opinie. Zagladam teraz tutaj i widze,ze tutaj dokladnie to samo sie dzieje co na forum moda, czyli hejt, frustraci i zarzuty do firmy. Moze jednak tutaj ktos opisze cos o biznesie, kto prowdzi i dobrze mu idzie

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.