Forum: Sklep z ziołami - apteki i art. zdrowotne 19

Grzegorz 19.10.2007 *.87-205-197-21.adsl.inetia.pl

Witam,
planuje uruchomienie sklepu z ziołami. Proszę forumowiczów o opinie dotyczące takiego sklepu w miejscowości 35 tys. oraz proszę o kontakty do dostawców, bądź do sieci jeżeli ktoś z Państwa takie posiada.

dora1950 04.02.2008 *.host-89-228-247-183.kalisz.mm.pl

53
Ciekawa jestem czy otworzyłeś sklep zielarski?Przechodzę koło sklepu zielarskiego często i widzę kolejki ,więc może to jest dobry pomysł, pozdrowienia

kaskada 15.01.2009 *.aebc204.neoplus.adsl.tpnet.pl

1
Witam szkoda że nikt nie wypowiedział się więcej na ten temat !Sam też noszę sie z zamiarem otwarcia sklepu zielarskiego i chetnie bym wysłuchał Waszych opini ! Mieszkam w mieście 95 000 mieszkańców ...jak myślicie wypali?pozdrawiam 

technik123 13.02.2010 *.apn-95-40-95-219.dynamic.gprs.plus.pl

1

Zioła kupują głównie ludzie ubodzy, emeryci, renciści. Minister zdrowia, który odbiera im szansę nabycia tych środków leczniczych i wyjścia z choroby świadomie skazuje tą grupę na śmierć lub kupowanie drogich leków w aptekach. Tu jak wiemy nie ma i nigdy nie będzie ziół bo w interesie farmaceutów jest sprzedaż drogich zachodnich leków, i co z tego, że o licznych działaniach ubocznych, że szkodzą i zatruwają organizm chorego, najważniejszy jest biznes aptekarsko-lekarski nie zdrowie pacjentów. Tak nas urządziła lekarz Ewa Kopacz. Jest to działanie przeciwko zdrowiu i życiu pacjentów, przeciwko rozwojowi przedsiębiorczości w Polsce, przeciwko małym rodzinnym firmom, przeciwko gospodarce i budżetowi państwa (wiadomo przecież, że leki w aptekach są refundowane z budżetu) i przeciwko temu co mówił przed wyborami Tusk, że Platforma zadba o rozwój przedsiębiorczości w Polsce. Wniosek jest jeden, Kopacz, Tusk i platforma musi odejść. Ci ludzie zapomnieli, że Polska to nie kraj jednego urzędnika, który jednym przepisem chce zniszczyć rynek ziół ale nasz kraj, kraj w którym emeryci, renciści, ludzie chorzy i przedsiębiorcy mają prawo do decydowania czym się chcą leczyć i gdzie chcą kupować lecznicze zioła. Inaczej wszystkie poradniki zielarskie, receptariusze ziołolecznictwa i podręczniki zielarstwa trzeba będzie zniszczyć. Zamiast dbać o rozwój branży zielarskiej w Polsce jako gałęzi prozdrowotnej Kopacz ją niszczy. Dlatego apeluję do wszystkich ludzi chorych, emerytów, rencistów i przedsiębiorców aby w nadchodzących wyborach głosować przeciwko platformie obywatelskiej, przeciwko P.O. przeciwko takim urzędnikom jak Kopacz. Dzisiaj niszczy się zielarstwo w Polsce, jutro pójdą pod nóż następne branże gospodarcze.

PiotrdrugiPiotr 13.02.2010 *.212.160.203.24

94
moim zdaniem same zioła nie wystarczą, można tu wrzucić również wszelkiego rodzaju parafarmaceutyki, oraz leki, powszechnie dostępne a nie wymagające koncesji, Ja wrzucił bym jeszcze wszystkie rodzaje herbaty,i zrobił coś w rodzaju sklepu kolonialnego

andrecourt 30.06.2015 *.194.153.107.130

24

moim zdaniem świetny biznes, i to bez konieczności posiadania własnego lokalu to właśnie sklep online ze sprzętem medycznym - wszelkiego typu stetoskopy, inhalatory czy aparaty ekg zawsze znajdą nabywców - zarówno indywidualnych jak i placówki medyczne czy np. domy opieki.

Julienna 07.01.2016 *.176.221.125.198

10

Myślę, że wypali. Taki sklep jest w moim mieście i często są w nim kolejki ale arortyment jest zioła, produkty ziołowe i zdrowa żywność.

Amanda Nagiet 28.04.2017 *.user-94-254-145-41.play-internet.pl

1

Mój mąż ostatnio zażywa mieszankę ziół naturalnego pochodzenia, po której spadł mu poziom trójglicerydów i złego cholesterolu. Zamawia je na stronie pod adresem www.cholegin.pl .

Gus!a 28.04.2017 *.31-179-0-208.dynamic.chello.pl

73

Moim zdaniem to dobry pomysł. Warto jeszcze pomyśleć o sprzedazy online.

Asiula 18.09.2017 *.apn-77-113-16-169.dynamic.gprs.plus.pl

136

To zależy, czy to lek, czy suplement. Ale myślę, że można.

FilipSasniak 20.09.2017 *.095160244216.zabrze.vectranet.pl

4

Sklep zielarski - rozwinąłbym działalność, o medycyne naturalną, nie tylko same zioła, ale też mieszanki, kremy... dużo osób kupuje takie rzeczy prozdrowotnie, nie tylko w przypadku chorób. Myślę, że jest to dobra opcja na biznes, jednak pytanie, w jak dużym mieście, będzie to opłacalne - myślę, że tutaj nie ma co liczyć na mniejsze miejscowości.

MarekG 24.09.2017 *.89-64-47-104.dynamic.chello.pl

95

no nie, dla mnie nie cena tylko jakość. bardzo tanie zioła zapewne nie będa skuteczne, będa żle suszone czy zbierane, będa miały mało zdrowotnych właściwości.

Natalia Orłowska 26.07.2019 *.89-64-36-71.dynamic.chello.pl

1
W Greenport mają franczyzę gdzie oferują pełne wsparcie z zakresu prowadzenia sklepu zielarsko-medycznego. Szkolenia wewnętrzne, wsparcie w rozwoju biznesu – wszystkie etapy skierowane na maksymalizację zysków, które możesz osiągnąć. Czyli tak naprawdę gotowy biznes!

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.