Forum: Getin franczyza - jakie są warunki wejścia - finanse i bankowość 106

leon24 27.10.2007 *.xdsl-8875.wroclaw.dialog.net.pl

94
Na ostatni kwartał br. Getin zapowiadał, że wystartuje z ofertą franczyzową. Czy ktoś posiada jakieś informacje ?

leon24 06.01.2008 *.xdsl-8875.wroclaw.dialog.net.pl

94
Trochę to chyba "blado wygląda" . http://www.getinbank.pl/448.php

bartomada 07.01.2008 *.207-29.is.net.pl

Warunki faktycznie bez rewelacji.Moim zdaniem taniej i efektywniej jest podpisać bezpośrednie umowy ze wszystkimi firmami grupy Getin-Fiolet(gotówka,raty,karty,hipoteka),Getin Leasing(leasing samochodów,maszyn itp)Faktorinbank(faktoring).W takiej sytuacji posiada się kompleksową ofertę dla firm i klientów indywidualnych bez potrzeby wiązania się umowami na sprzedaż produktów niekoniecznie najatrakcyjniejszych finansowo.A wszystkie te firmy chętnie podejmując współprace i oferuja niezłe produkty i marże.

radex 11.01.2008 *.87-205-32-203.adsl.inetia.pl

63
Rzeczywiście coś tej ofercie brakuje, choć może ją poszerzą. Przede wszystkim muszą dojść kredyty gotówkowe i pozostała oferta firm grupy Getinu. Z kolei koszt otworzenia placówki jest nawet niższy niż w przypadku Eurobanku. Ma już ktoś bardziej szczegółowe informacje?

gabi 15.01.2008 *.aaoe143.neoplus.adsl.tpnet.pl

19
nie wiem czy zapomnieli ale faktycznie placówki franczyzowe Getinu mogą sprzedawać wszystkie pożyczki ikredyty jak w oddziale,łącznie z hipem

leon24 15.01.2008 *.xdsl-8875.wroclaw.dialog.net.pl

94
Nie bardzo rozumiem - jak zapomnieli ?
Raczej wydaje mi się że jeszcze oferta nie jest przygotowana. A może chodzi o to aby posiadać jak bnajwięcej placówek aby dobrze się sprzedać np. La Caixa. Tylko co wtedy ?
przykład partnerów BPH znają wszyscy?
Wychodzi na to iiż trudniej o ofertę lepszą niż ma Euro bank.

klucznik_Gerwazy 18.01.2008 *.77-253-154-66.adsl.inetia.pl

17
W ofercie banku są zarówno kredyty gotówkowe jak i obsługa firm. Myślę więc, że podpisywanie osobnych umów nie ma sensu. Pod jedną umową pracujesz pod logo banku.

radex 19.01.2008 *.87-205-33-184.adsl.inetia.pl

63
W placówkach partnerskich GetinBank na razie nie ma obsługi SME...

gabi 25.01.2008 *.aaok145.neoplus.adsl.tpnet.pl

19
na razie nie........ale za pół roku ....

sam 26.01.2008 *.aagx145.neoplus.adsl.tpnet.pl

Getin ma i rachunki ROR, i lokaty, i kredyty gotówkowe, samochodowe, konsolidacyjne oraz hipoteczne, karty kredytowe, opłaty tak więc czego jeszcze wiecej mozna chcieć? Placówki są otwierane w mniejszych miejscowościach, prowizja całkiem niezła choć wiadomo ze zawsze może byc lepsza, marka rozpoznawana (głównie za sprawą lokat i kredytów gotówkowych). Koszty wejscia to do 25 tys. ale moze byc znacznie mniej jeżeli masz juz np. sprzęt komputerowy oraz odremontowany lokal (wystarczy tylko odpowiednio pomalować). Brak stałych opłat i wsparcie marketiongowe (niewielkie nie licząc reklamy telewizyjnej).

Myśle ze to obecnie bardzo dobra oferta

radex 26.01.2008 *.87-205-34-233.adsl.inetia.pl

63
sam - masz rację, moja wcześniejsza wypowiedź została zamieszczona kiedy nie znałem jeszcze szczegółów. Co do prowizji - najgorzej jest z kredytami gotówkowymi...

patyczak 31.01.2008 *.apn-77-112-46-121.gprs.plus.pl

28
witam,

Czy może ktoś wie jakie ss stawki za kredyt gotówkowy,konsolidacyjny i samochodowy u pośredników którzy również oferują w swojej ofercie produkt getinbanku i poszukują biura kredytowe, bo zapoznałem sie ze stawkami dla partnerów getinbanku i są one chyba kiepskie.

bartomada 01.02.2008 *.207-29.is.net.pl

Gotówke teraz przejąl Fiolet nie wiem ile dają,dawniej oferowali sztywną marżę.Getin Raty oferował prowizję do 10%-o jej wysokości decydowało sie samemu.Na kredycie samochodowym tez nie ma sztywnej marży-generalnie prowizja max .jest 5%,więc jesli bank bierze 3%,to dla posrednika pozostaje 2.Wszystko zalezy od rocznika samochodu,ubezpieczenia AC itp.Natomiast duzo wiecej mozna zarobic na zwiększeniu oprocentowania kredytu-nie ma tu prostego przelicznika ale sa to niemałe pieniadze.Przy niektórych kredytach bank wynmaga ubezpieczenia na zycie-to tez źródło dochodu.Generalnie np.na kredycie 30 000 zł mozna zarobic 200 zł jesli bedzie to stare auto,a mozna i 3000 jesli auto bedzie nowe,podniesie sie oprocentowanie,zwiekszy prowizję itp.

sam 01.02.2008 *.www2.intra.koncept.pl

Prowizje są różne w zalezności od pośrednika (5-15%) niemniej jednak musisz pamiętac że Twoja prowizja ma wpływ na koszt kredytu - im wyższa tym droższy kredyt, im droższy tym trudniej sprzedać. Czasami jest lepiej dac nizszą i miec więcej klientów niż raz maksymalną i później pustki.

patyczak 01.02.2008 *.apn-77-114-82-157.gprs.plus.pl

28
Czy jeżeli np. klient bierze kredyt przez pośrednika to musi zapłacić normalną prowizją dla banku+prowizję za pośrednictwo dla nas którą teoretycznie sami ustalamy? Więc dla klienta wyjdzie taniej gdy taki kredyt zaciągną by w placówce partnerskiej banku, bo tam zapłaci tylko zwykła prowizję za przyznanie kredytu, a część z tej prowizji bank wypłaci nam jako wynagrodzenie?

sam 01.02.2008 *.www2.intra.koncept.pl

Tak - bedzie drożej jednak w placówkach partnerskich tez bedzie nieco drożej. Niestety bank chce zarobic na wszystkim (nawet na prowizji choc odsetki sa nie małe) i nie bardzo chce sie dzielić już narzucona prowizją przez siebie.

bartomada 01.02.2008 *.207-29.is.net.pl

Drożej czy nie-to kwestia względna bo po kredyt samochodowy raczej nikt do banku nie przychodzi tylko załatwia u sprzedawcy.A ten rynek wygląda tak ,że kazdy sprzedawca(pomijając dealerów majacych na swoje auta oferty specjalne-to z reguły jest nie do przeskoczenia)chce na kredycie też zarobić.Więc ofertu jakie ma-od kilku banków są z reguły zawyżone o prowizje dla niego.Jesli klient sam nie ma jakichś preferencji to sprzeda mu taką,na której najwięcej zarobi.W Getinie jest tu akurat duże pole do popisu-samochody uzywane,sprowadzane,kredyty na większą wartośc niz wynika z deklaracji celnej,dochody na oswiadczenia -to wszystko robią-ale warunek sukcesu jest taki,żeby jezdzic po komisach,dealerach itp.bo w biurze tego sie nie wysiedzi.

radex 02.02.2008 *.87-205-193-124.adsl.inetia.pl

63
sam - nie masz racji. Kredyt w placówkach franczyzowych będzie kosztował tyle samo co w placówkach własnych banku. Pobraną opłatą dzieli się z placówką franczyzową. Faktem jest natomiast, że ta prowizja dla kredytów gotówkowych jest niska. Z wszystkimi bankami jakimi rozmawiałem Getin daje najmniej. Mowa oczywiście wyłącznie o kredytach gotówkowych.

Mnie bardziej martwi to, że coraz więcej banków/pośredników daje kredyt na dowód (bez zaświadczeń o zarobkach). Tymczasem Getin tego nie dostrzega i na tym zbytnim formaliźmie może się przejechać, a wraz z nim partnerzy...

sam 03.02.2008 *.ackf88.neoplus.adsl.tpnet.pl

radex: na wstepie zapytam czy jesteś praktykiem czy też tylko teoretykiem. Bez obrazy ale z Twojej wypowiedzi wnioskuje że to drugie. Osobiście zajmuję sie pośrednictwem kredytowem od prawie 7 lat. Sprzedaje produkty prawie 20 banków. Także mocno zagłębiałem sie w temat franczyzy - też Getinu - i po pierwsze:
1. kredyt gotówkowy getinu bedzie (jak mnie poinformowano u źródła) minimalnie droższy (do 2%) w placówce franczyzowej niz w placówce własnej banku
2. Getin od dawna ma kredyt na dowód i jest to bardzo dobry produkt bo go najwiecej moje punkty sprzedają.
3. W Getinie prowizja za kredyty gotówkowe nie jest taka zła jak na ofertę franszyzową. Oczywiście nie mozna tego porównać z propozycją które maja pośrednictwa kredytowe ale tę prowizję co mają pośrednicy niestety trzeba doliczyć (oprócz bankowej) do kosztów kredytu.

hebra 19.02.2008 *.89.174.61.162

5
Czy ktoś nawiązał współpracę z bankiem GETIN Bank?? Jak wygląda współpraca?? Prosze napiszcie.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.