Forum: Agencja banku??? 1461

Anna_Maria 30.11.2007 *.amg1-spsk1-rtr.amg.gda.pl

1
Witajcie. Mam do Was pytanie: czy warto otworzyć agencję baku w 60-tysięcznym mieście? Ile można na tym zarobić, jakie są koszty i jaki bank wybrać? Proszę o rady. Pozdrawiam

sam 05.12.2007 *.www2.intra.koncept.pl

Koszty otwarcia placówki są uzależnione od jej wielkości i od ilości stanowisk. W systemach franchisingowych jest kilka ofert na bankowe placówki partnerskie: GE, Eurobank, ING, WBK, Dominet. Różnia sie one kosztami ale też ofertą produktowa co jest bardzo ważne ponieważ nawet jezeli jakis z banków ma lepszą reklame a duzo słabszą ofertę to mozesz być problem aby zarobic na koszty które nie są zwykle małe (lokalu, mediów, pracownika(ów), podatki i ZUS-y, reklamy). Osobiście sprzedaje oferty większości banków jako multibroker i jeżeli miałbym otwierać jakąś placówkę partnerską banku to wybrałbym albo GE albo Eurobank. Eurobank ze wzgledu na dobrą gotówkę i bardzo dobrą reklamę. GE równiez ze względu na bogatą ofertę (gotówka, konsolidacja, hipoteka, samochodówka, karty) oraz ostre wejście na rynek z marką. Koszty inwestycji w obu przypadkach nie są małe - od 35 tyś. za euro (1 stanowisko) do sześćdziesięciu paru za GE wiec proponuję zastanowić sie nad alternatywą jaką jest placówka pośrednictwa finansowego aby nabrać doświadczenia (koszt otwarcia to 10-15 tys. za dwa stanowiska) a później dopiero pchać się w placówkę bankową (no chyba że ma sie doświadczenie i umiejetność w kierowaniu takiej placówki). Prosze równeiz pamiętac że otwierając taki punkt (jak i inne) trzeba mieć zapas środków finansowych na minimum 3 miesiące bo nie od razu ludzie będą walić drzwiami i oknami.

Odradzałbym oferty kredytowe WBK i ING - strasznie trzepią klientów i jest baaardzo dużo odrzutów. Placówka nastawiona na obsługe kredytową musi brac po uwagę przyznawalnosć gdyż partnerzy nie mają płaconych stałych pensji tylko prowizję od uruchomionych kredytów czy przyjętych opłat.

Co do placówki w miejscowości 60 tyś. to uważam że bez problemu da sie zarobić. (sam mam placówki w 700 tyś. mieście jak i 40 tyś.) - chyba nawet łatwiej zarobić w niejszej miejscowości niż w takiej kilkuset tysięcznej.

Pozdrawiam

Paulina Rojek 10.05.2018 *.public-gprs382334.centertel.pl

1
Hej wspomniałeś , że masz pośrednictwo finansowe i sprzedajesz oferty z różnych banków. Czy jest to franczyza jakiegoś multiblokera?? chce otworzyć pośrednictwo finansowe i zbieram informacje jak do tego się zabrać z kim współpracować Pozdrawiam

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.