Forum: Co myślicie o sieci Kolporter? - art. spożywcze i przemysłowe 131

BEATA 24.08.2002 *.

Chciałbym poznać opinię osób które obecnie, lub w przeszłości współpracowały z KOLPORTEREM.
Chętnie nawiąze kontakt.

Chris 27.08.2002 *.

Beata, napisz do mnie w25@kki.net.pl

Iwona 09.09.2002 *.

czy warto w kolportera wchodzic ?

Redakcja 09.09.2002 *.www.profitsystem.pl

263
Prosimy nie zakładać nowych tematów przed sprawdzeniem czy nie są już założone.

beata 12.09.2002 *.

Dziękuje KRYZ

PAWEŁ 28.01.2003 *.proxy.satfilm.net.pl

Zamierzam otworzyć tali salonik we współpracy z firmą Kolporter. Czy jest może ktoś kto ma to za sobą. Jak kształtują sie jego zyski i czy jest to opłacalny interes. Dowiedziałem się że oprócz stałego wynagrodzenia otrzymuje się 15% od wygenerowanej przez Kolporter marży czy ktoś wie jaka to kwota w rzeczywistości.

martin 28.01.2003 *.212.160.134.177

Muszę Cię zmartwic ale przeczytałem niezbyt pochlebne wypowiedzi na ich temat.Możesz sprawdzić w Google na listach dyskusyjnych lub na forum GW.Sprawdż również forum na ktorym jesteśmy ,chyba poprzednio byl ten temat poruszany.

Mariusz 07.02.2003 *.net1.chomiczowka.net.pl

Wpisz w wyszukiwarkę powyżej nazwę kolporter a dowiesz się więcej.

Adam II 17.04.2003 *.kat01229156.visp.energis.pl

Ostatnio coraz głośniej o drapieżności franchisingu saloników.Wymagania sprzedażowe wygórowane - zwłaszcza w asortymentach poza prasowych.
Czy zatem przetrwa?Np. wobec warunków Ruchu.

pasikonik 17.04.2003 *.62.233.167.146

Jest o tym artykuł w pismie Franchising Info. raczej w tonie wątpiacym, czy franchising Kolportera przetrwa. Przeczytajcie zwłaszcza wypowiedź rzecznika kolportera. Miodzik.

desperat 13.05.2003 *.poz01170248.visp.energis.pl

Czy Wy chcecie też dać się nabrać na piękne słowa Kolportera?! Wszystko jest ok przez pierwsze chwile, dopiero po chwili przychodzi rozczarowanie. Towary bezsensowne, brak jakichkolwiek zainteresowania ze strony "sieci", promocje (tylko te na których firma zarabia - nie wpływają na obrót a trzeba kupić dziwny towar).
Co do systemu partnerskiego 15 % zysku to jest to kwota obliczona od zysku netto minus czynsz, stały dochód partnera inne koszty, z mojego doświadczenia gra nie warta świeczki - ponieważ jedna osoba nie jest w stanie prowadzić punktu a odliczając ZUS zostaje 1400 zł netto niby dużo ale zorientujcie się o godziny otwarcia i czy jesteście w stanie tyle pracować.
Jeżeli ktoś ma dodatkowe pytania odpowiem chetnie na forum.

Dobi 13.05.2003 *.vs145.neoplus.adsl.tpnet.pl

Przedstawiasz jakąś kalkulację, ale przecież w różnych lokalizacjach zysk może być inny np. w dobrym centrum handlowym obroty będą większe od obrotów na jakiejś bocznej uliczce.

Marek 13.05.2003 *.router.betacom.pl

Uważaj na szczegóły umowy. Szczególnie odpowiedzialność finansową za straty i kradzieże...To wszystko łącznie z kosztami utrzymania punktu musisz opłacić z tych 15% z marży. Średnio ta marża to nie więcej niż 12%. reszte policz sobie sam. Uważam że biznes jest nie opłacalny dla franchisobiorcy ale za to bardzo ryzykowny... Powodzenia

sylwia 08.07.2003 *.po201.gdansk.sdi.tpnet.pl

Zastanawiam się nad odtworzeniem Saloniku Prasowego sieci Kolportera w systemie partnerskim. czy ktoś już " tego " próbował? proszę o informacje. Chętnie nawiąże kontakt. pozdrawiam.

browq 09.07.2003 *.pg158.gliwice.sdi.tpnet.pl

Dosyc problematyczny koncept

marcin 15.07.2003 *.router.enetwork.pl

Właśnie wypowiedziałem umowęfranchisingową i będę musiał się sądzić. Naliczyli mi 34 tys.zł kary za zerwanie umowy. Potrzebuję kontakt z kimś, kto już się sądził i może mi coś podpowiedzieć.

marcin 15.07.2003 *.router.enetwork.pl

Osoby, które mogą mi pomóc proszę o kontakt telefoniczny pod nr tel.(0-12) 422 09 82.Z góry dziękuję.

Hallo 15.07.2003 *.net1.chomiczowka.net.pl

Porozmawiaj też z prawnikiem...

DESPERAT 17.07.2003 *.poz01168188.visp.energis.pl

ZA CO JEST TA KARA? MOZESZ PODAC TROCHE SZCZEGOLOW LUB MAILA
CHETNIE SIE SKONTAKTUJE PONIEWAZ MYSLE O PODOBNYM ROZWIAZANIU - ZERWANIE UMOWY.

marcin 21.07.2003 *.router.enetwork.pl

Mój e-mail to jamrozek2@poczta.onet.pl proszę o szybki kontakt.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.