Forum o artykule: Sklep odzieżowy w mniejszym mieście 114

DAMAR 25.03.2008 *.gyb18.internetdsl.tpnet.pl

18

Witam!

Ja również planuję otwarcie sklepu odzieżowego ale w mieście wielkości 20-25 tysięcy mieszkańców. Po obliczeniu wszystkich kosztów (dzierżawa, zatrudnienie pracownika, inne opłaty) doszedłem do wniosku, iż musiałbym sprzedać towarów za 25000 złotych miesięcznie (dzienna sprzedaż na poziomie 1000 zł) Jak myślicie, czy w mieście tej wielkości, posiadając sklep w bardzo dobrej lokalizacji i atrakcyjny towar jestem w stanie osiągnąć taki poziom sprzedaży? A może ktoś prowadzi sklep w mieście podobnej wielkości i coś podpowie w tym temacie? pozdrawiam forumowiczów!

Jaras 25.03.2008 *.drj217.neoplus.adsl.tpnet.pl

23

Jeżeli będzie to znana marka to bez problemu osiagniez obroty 50 tyś./miesięcznie a nawet więcej.Wszystko zależy od tego z od firmy z jaką masz zamiar współpracować i co to za miasto. Sama wielkość miasta to nie wszystko.

DAMAR 26.03.2008 *.gyb18.internetdsl.tpnet.pl

18

naturalnie, że liczy się jeszcze jakość i atrakcyjność sprzedawanego towaru a także zasobność portfeli mieszkańców. O sprzedaży wielkości 50 tysięcy miesięcznie, to przyznam szczerze nawet nie marzyłem....byłaby to bardzo miła niespodzianka, mnie już satysfakcjonuje sprzedaż 25-30 tysięcy- przy takich obrotach ta działalność miałaby sens. A czy Ty Jarku, prowadzisz jakiś sklep? Masz jakieś własne doświadczenia w tej branży?

Jaras 26.03.2008 *.dsk47.neoplus.adsl.tpnet.pl

23
Witam. Prowadzę kilka sklepów odzieżowych w różnych miastach na zasadzie franczyzy. W tej chwili zastanawiam się nad otwarciem salonu  Reporterea .

Pablo 26.03.2008 *.cgr87.neoplus.adsl.tpnet.pl

3
Jaras a jeśli można wiedzieć w jakiej wielkości mieście masz te sklepy i co najważniejsze za ile tysięcy złotych ci tak mniej więcej schodzi towar w jednym z twoich sklepów??Oczywiście tak mniej więcej jak to wygląda u ciebie. I jeszcze jedno pytanie: ile na początek tak średnio musiałeś zaiwestować by otworzyć jeden z tych sklepów odzieżowych??Dzięki i pozdrawiam.

DAMAR 06.04.2008 *.gyb18.internetdsl.tpnet.pl

18
Nie oszukujmy się, nikt nic nam na tym forum ciekawego nie doradzi i nie podpowie! Zauważyliście, że forum odwiedzają głównie te osoby, które dopiero chcą coś otworzyć a nie te, które już coś prowadzą? Nawet nie ma się co dziwić, iż osoby prowadzące własną firmę skrzętnie pilnują wszelkich informacji dotyczących jej prowadzenia, gdyż po co mają informować o tym innych i ......ułatwić życie potencjalnej konkurencji. Nie pozostaje zatem nic innego jak tylko samemu podjąć ryzyko i otworzyć własny sklep, a wtedy przekonamy się czy mieliśmy tzw. nosa! pozdrawiam

mmkk 07.04.2008 *.abga72.neoplus.adsl.tpnet.pl

16
Mam sklepy w małych i troche większych miastach.W mieście ok 50 tys.we franchyznie nie osiagam 50tys.ale ok 25tys.do 35tys.to oczywiscie srednio na lokalu 50m.wiec nie jest to tak dobrze prowizja 30%.Napewno wiecej zarobisz na sklepie w którym będziesz miał swój towar,ale trzeba zainwestowac i ryzyko bo jak sie nie sprzeda.pozdrawiam

DAMAR 09.04.2008 *.gyb18.internetdsl.tpnet.pl

18
hmmm...."mmkk"...a co byś powiedział na inwestowanie  w mieście w przedziale  20-25 tysięcy mieszkańców, na lokalu 50 m...w dobrym punkcie i na prowizji? Czy posiadając już sporo doświadczenia w handlu doradziłbyś otwarcie takiej działalności? Dzięki za zabranie głosu w dyskusji pozdrawiam!

Anus 03.06.2008 *.aiw88.neoplus.adsl.tpnet.pl

2

Witam !!

Do Jarasa.Dziwię się ,że ktoś kto prowadzi tyle sklepów i zamierza otwierać salon Reportera nie wie co sie dzieje,nie zasiegnal info i nie zrobil jakiegos audytu firmy z ktora chce wspolpracowac , jak wygląda wspópraca z Reporterem.Ta firma to powoli bankrut.Co rok zmienia sie cala gora. Kazdy nowy prezes przychadzac ma swoja wizje ktora po roku okazuje sie tylko mrzonka.Nie ma zadnej dlugofalowej polityki wizerunku firmy.Nie ma normalnego pelnego depozytu ,dostaja je tylko "centra" i to tez są pseudo depozyty.W tej firmie zostaja juz ludzie ,którzy są zwiazani umowami dzierzawy badz ze wzgledu na otaczajaca konkurencje sa juz na ta marke skazani.Jaras sprawdz jakie sa warunki umowy ,ktora mialbys podpisac i zycze powodzenia.Ja teraz sam poszukuje nowej marki bo na pewno juz z nimi nowej umowy nie podpisze tak jak wielu ktorzy juz zrezygnowali jeszcze bo mogli.Czy ktos ma moze doswiadczenie  ze wspolpracy z OXIDE,DEEP lub z jakimis dobrymi markami z  jeansem ???? Pozdrawiam i czekam na jakies info o wspomnianych markach.

Anus 04.06.2008 *.aiw88.neoplus.adsl.tpnet.pl

2

Witam !!

Do Jarasa.Dziwię się ,że ktoś kto prowadzi tyle sklepów i zamierza otwierać salon Reportera nie wie co sie dzieje,nie zasiegnal info i nie zrobil jakiegos audytu firmy z ktora chce wspolpracowac , jak wygląda wspópraca z Reporterem.Ta firma to powoli bankrut.Co rok zmienia sie cala gora. Kazdy nowy prezes przychadzac ma swoja wizje ktora po roku okazuje sie tylko mrzonka.Nie ma zadnej dlugofalowej polityki wizerunku firmy.Nie ma normalnego pelnego depozytu ,dostaja je tylko "centra" i to tez są pseudo depozyty.W tej firmie zostaja juz ludzie ,którzy są zwiazani umowami dzierzawy badz ze wzgledu na otaczajaca konkurencje sa juz na ta marke skazani.Jaras sprawdz jakie sa warunki umowy ,ktora mialbys podpisac i zycze powodzenia.Ja teraz sam poszukuje nowej marki bo na pewno juz z nimi nowej umowy nie podpisze tak jak wielu ktorzy juz zrezygnowali jeszcze bo mogli.Czy ktos ma moze doswiadczenie  ze wspolpracy z OXIDE,DEEP lub z jakimis dobrymi markami z  jeansem ???? Pozdrawiam i czekam na jakies info o wspomnianych markach.

Akrim 16.06.2008 *.etj126.neoplus.adsl.tpnet.pl

4
Czy ktoś  może podzielić się swoimi spostrzezeniami na temat firmy MOODO?

Inwestor 29.06.2008 *.chello089078205023.chello.pl

18

Mam takie pytanie? Tak czytam wasze wypowiedzi i pytam jeśli osiągacie nawet te Wasze 50tys obrotu i macie prowizje 30% to wychodzi 15tys brutto TAK?

To pytam ilu macie pracowników, ile płacicie za lokal, ile płacicie za media, ile płacicie z tego Vatu i ile płacicie podatku???

Żyjecie za 2-3tys na czysto? 

Podpowiadam tylko znane marki i duże uznane centra handlowe (większe czynsze ale proporcjonalnie większe zarobki!!!)

Ludzie liczcie i róbcie biznes plany bo wszyscy młodzi tracą swoje oszczędności w łatwy sposób ale powiem wam z doświadczenia kilka razy klapa a później wszystko umiemy i robimy kase! 

mmkk 26.08.2008 *.abil217.neoplus.adsl.tpnet.pl

16
Witam dawno mnie nie było.Mowa o małych miastach a w małych miastach jest trudniej osiągnąć duże obroty niestety.Posiadamy sklepy w małych misatach tzn.40-60 tys. oraz w duzym 300tys.no i niestety sa różnice w obrotach im większe miasto tym większe obroty.W sklepach na zasadach franchisowych jest dość ciężko,ale jakoś się nie dokłada,kokosów też nie ma ale coś trzeba robić nawet jak się zarobi te 2 tys. na czystko to zawsze na plus a nie minus i nie masz ryzyka towarowego za który musisz zapłacić  ze sprzedażą jest róznie.pozdrawiam

Ayrton 07.01.2009 *.drs110.neoplus.adsl.tpnet.pl

2
A co powiecie na temat otwarcia sklepu z odzieżą dziecięcą w nowo powstajacej galerii w miescie liczacym 55 tys mieszkancow. Lokal jest na parterze przy samych drzwiach wejsciowych, jest to 57m2. Niestety czynsz jest wysoki bo 7 tys. zł netto. Całe koszty licze na 11 tys zł wiec obrót musiałbym miec w wysokosci 45-50 tys zł zeby był sens prowadzenia takiego sklepu. Czy jest to realne waszym zdaniem?

kornik 08.02.2011 *.public92218.cdma.centertel.pl

2

Witam

Planuje otworzyć  sklep na zasadach fanszczyzny . Miasto nie jest duże ok. 50tsy mieszkańców powiat liczy ok. 110tys przeciętny mieszkaniec zarabia ok. 1500zł/netto. Jeśli chodzi o młodzież to tak do 19/20 lat jeszcze nie jest źle powyżej 20 roku życia większość  wyjeżdża na studia do innych miast lub szuka lepszego życia zagranica. Odzież która planuje sprzedawać jest przeznaczona dla młodzieży od 15 do 29lat męska i damska do tego dochodzą dodatki typu obuwie biżuteria okulary itp.

Co do lokalizacji będzie to galeria metraż ok. 50 opłaty ok. 33euro/m (czynsz)+ 6,5euro/m (opłata eksploatacyjna) +7%od obrotu

Koszty inwestycjo oceniam na ok. 100tys zł  (wejście w system + 3miesięczne opłaty na rzecz galerii).

Pytanie:

1.       Jakiego obrotu mogę się spodziewać po takiej lokalizacji (względne obroty według moich wyliczeń i badan przy których wychodzę na +  zaczynają się od 60tys zł w górę)

2.       Czy opłaty za tak umieszczona galerie nie są stanowczo za duże zwłaszcza ze nie będzie ona znajdować się w centrum miasta lecz na ich obrzeżach?? W centrum miasta funkcjonuje już 3 małe galerie i planowana będzie jeszcze jedna.

3.       Czy rynek odzieżowy odbija się powoli już z kryzysu cz nadal jest zapaść na tym rynku??

 

Proszę o konkretne odp i porady za co z góry dziękuje.

Pozdrawiam

Fellmann 08.02.2011 *.89-72-95-115.dynamic.chello.pl

1
Witam.Ja mam kamienice jedna ulice od rynku w miescie (75tys ludnosci).ulica nie jest super ruchliwa ale najgorzej nie jest.Blisko jest duza szkola itd.Chce tam otworzyc sklep odziezowy.Sklep ma okolo 20m2.Dzierzawa odpada rzecz jasna.Koszty nie da duze poniewaz mam zamiar sam tam sprzedawac.Po towar mysle zeby jezdzic do Lodzi.Co o tym myslicie ?? Ile mozna wyciagnac z takiego sklepu ??

PrzemekP 09.02.2011 *.aqw205.neoplus.adsl.tpnet.pl

10

Ja działam na rynku odzieżowym od kilkunastu lat i powiem szczerze , że tak ciężko jak obecnie nie było nigdy. Jeśli macie zamiar zaczynać tego typu interes to proponuję przeprowadzić bardzo dokładną kalkulację kosztów bo to one będą odgrywały główną rolę w tym czy się uda przetrwać początkowy rok działalności. Ja działam na własną rękę , ale znam część z tych firm odziezowych, które oferują swoje systemy franszyzowe. Jedno jest pewne, franszyza jest w 99% opłacalna dla franszyzodawcy, biorcy to tylko marionetki lub jak kto woli dostawcy kapitału dla firmy matki. Nikt wam tego wprost nie powie ( wśród tych którzy już są w tego typu działalności ), ponieważ każdy z nich podpisał umowę o zachowaniu poufności i wie  że za jej złamanie grożą im bardzo wysokie kary.

pasikonik 10.02.2011 *.arj122.internetdsl.tpnet.pl

40

Potwierdzam, branżą odzieżowa w dzisiejszych czasach to męczarnia!!!!!!!!!!!!!!

kornik 11.02.2011 *.public30403.cdma.centertel.pl

2

ogólnie jest kryzs (wbrew zapewnienim o zielonej wyspie) znajomy co zajmuje sie mechaniką samochodowa ost miesiącach mowi ze ruch praktcznie zamarł nic sie nie dzieje. Ja naszczescie jeszcze pracuje w miare pewnej firmie. Sklep ma byc takim dodatkowym zródłem dochodu i ma sie nim zajomowac moja dziewczna. No ale po wpowiedziach waszych nei wgląda na to ze bedzie to jakiekolwiek zrodło dochodu...byc moze nigd sie nie wróci nawet ten kapitał co zainwestujemy...

pozdrawiam

Mazda 14.02.2011 *.afnm83.neoplus.adsl.tpnet.pl

16

W sklepie o pow 20m2 przy dzisiejszym slabym handlu nie zarobisz na podstawowe koszty

Ile towaru wyeksponowanego zmiescisz na tak malej pow .?Czarno to widze .Dzis ludzie lubia duze eleganckie sklepy,szczegolnie odziezowe ,minely czasy handlu w" szczekach "

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.