Forum: Stacje Paliw - stacje paliw i art. motoryzacyjne 31

Oktan 24.02.2002 *.

Ile kosztuje budowa stacji paliw?
Czy działają one na zasadzie franczyzy?

Redakcja 25.02.2002 *.www.profitsystem.pl

263
Na zachodzie duża część sieci stacji paliw działa na zasadzie franchisingu. W Polsce na tej zasadzie rozwijały się m.in. Rafineria Gdańska, Petrochemia Płock, Aral. Inne, np. CPN, Shell, Statoil miały wyłącznie własne jednoski, bądź licencyjne. Obecnie sytuacja się skomplikowała, przez powstanie PKN z połączenia CPN z Petrochemią Płock i przejęcia Aral przez BP.

Były 26.03.2002 *.

Obecnie na zasadzie franchisingu działa tylko Aral (którego właścicielem jest obecnie BP), ale w związku ze sprzedażą sieci nie wiadomo czy nie zmieni formy prowadzenia na kierowniczą. Jako były franszyzobiorca radzę dokładnie czytać podpisywane umowy, choć ja dotrzymania warunków umowy przez franszyzodawcę będę musiał dochodzić kilka lat przed sądem (franszyzodawca odmawia realizacji jednego z istotnych jej punktów twierdząc że jego treść jest efektem pomyłki pisarskiej - He He!)
Ja mam umowę w ręku, ale oni siłę i pieniądze.

etylinek 26.03.2002 *.

właśnie. ile??
Były, jaka firma cię tak oszukała?
Może nas uchronisz

martin 31.03.2002 *.

Prawdopodobnie przedmówca mial na myśli Aral,swego czasu prasa pisała na ten temat.

Adam98 25.09.2017 *.user-94-254-156-14.play-internet.pl

2

We franczyzie nie polecam. Lepiej zamówić myjnię u doświadczonego wykonawcy - np. firma Aspera. Ważna jest lokalizacja, ale o wiele ważniejsza jest jakość mycia - to klucz do sukcesu. Na tym nigdy nie oszczędzajcie.

Ptrski 06.09.2018 *.user-94-254-169-46.play-internet.pl

1
A nie lepiej otworzyć myjnie samochodową z dobrej jakości środkami czyszczącymi. Na takich rzeczach nie warto oszczędzać. Takie rzeczy z biegiem czasu się zwrócą ;)

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.