Forum: BZ WBK - czy franczyza bankowa się opłaca - finanse i bankowość 106

leon24 16.03.2007 *.xdsl-8875.wroclaw.dialog.net.pl

94
minibank - ktoś coś już wie ?

obiektywny komentator 17.03.2007 *.inet20909nb-1.eranet.pl

354
www.minibank.pl Oferta dość enigmatyczna

leon24 18.03.2007 *.xdsl-8875.wroclaw.dialog.net.pl

94
stronę www znam, wiem,że działają już jakieś jednostki. Co rozumiesz pod pojęciem enigmatyczna ?

obiektywny komentator 18.03.2007 *.inet20908na-3.eranet.pl

354
ano to właśnie że na tej stronie za wiele w sumie nie ma Tak na pierwszy rzut oka to wynika z niej że to mają być takie ładniejsze punkty kasowe bo o produktach kredytowych czy też obsłudze kont nie ma nic mowy

obiektywny komentator 19.03.2007 *.inet20908nb-3.eranet.pl

354
zasięgnąłem wiadomości u źródła i ....... Lipa na maxa Tyle mogę powiedzieć.

Opłata franczyzowa = 8.000 dla tych co podpiszą umowę do konca kwietnia promocja Opłato to "jedyne" 5.000 zł. Lokal ma mieć około 40 metrów tak by się 3 stanowiska do obsługi zmieściły. Remont, lokalu i wyposażenie w meble, sprzet itp. na koszt agenta oczywiście. Z ich strony dostajesz logo i szkolenie.

Na dzien dzisiejszy zakres działalnosci to przyjmowanie rachunków + Western Union. W czerwcu może pojawią sie kredyty. I tyle Nie bedzie obsługi kont tak jak np. w BPH. Ogólnie jednak lipa Bynajmniej w relacji inwestycja i wymogi a zyski

leon24 19.03.2007 *.xdsl-8875.wroclaw.dialog.net.pl

94
niezłe dojścia masz obiektywny. No faktycznie nie wygląda to dobrze, ale może początki są zawsze trudne? Coś może więc może wiesz więcej o ing ?

obiektywny komentator 19.03.2007 *.inet20908nb-3.eranet.pl

354
no niestety o ING nie zawiele Chciałem z nimi pogadac ale moje miasto (30 tys mieszkanców) ich nie interesuje - bynajmniej na razie do konca tego roku :-( Wstepnie oferta wydaje sie przystepna i ciekawa, ale jak zwykle diabłe tkwi w szczegółach

jarolakers78 20.03.2007 *.bgb128.neoplus.adsl.tpnet.pl

102
Witam,
leon wskocz sobie na www.minibank.pl, tam jest zakładka dla agentów. Wypełnij formularz kontaktowy i wszystkiego dowiesz się sam. Jedno trzeba przedstawicielom BZ WBK przyznać, że bardzo szybko się kontaktują z potencjalnymi kandydatami - do mnie zadzwonili w tym samym dniu w którym wypełniłem formularz. Generalnie zgadzam się z Obiektywnym Komentatorem, takie usługi jak kredyty i obsługa kont to podstawa dochodów a tego minibank na dzień dzisiejszy w ofercie nie ma. Chociaż przedstawiciele mówia, że usłui zostaną wprowadzone w czerwcu. Do czerwca nie jest daleko i (jeżeli wierzyć przedstawicielom, że termin będzie dotrzymany) przy tej kwocie inwestycji pomysł nie jest głupi. Ja osobiście mam wątpliwości co do inwestycji, ale z innego powodu. W moim regionie (Lubelskie) BZ WBK nie jest tak rozpoznawalną marką, a o minibanku już nie wspomnę. W żadnym wypadku nie chcę oceniać firmy, że kiepska czy coś podobnego, ale trudno jest ocenić rentowność biznesu, kiedy markę trzeba praktycznie tworzyć od podstaw. O ile się nie mylę placówek Minibanku w Polsce jest dopiero 3.
Pozdrawiam

jarolakers78 20.03.2007 *.bgg103.neoplus.adsl.tpnet.pl

102
I jeszcze o ING,
nikt o zdrowych zmysłach nie przedstawi żadnych konkretów na temat współpracy z ING Bank Śląski. Każdy kandydat przed rozpoczęciem rozmów podpisuje klauzulę o poufności i raczej będzie trzymał wiadomości dla siebie. Mnie osobiście pomysł ING na placówki się podoba, podoba mi się przede wszystkim pomysł na promocję banku, jak również i sama oferta. Warunki przystąpienia do sieci też są ok. Trochę mnie martwi ta zbędna nowoczesność w placówkach partnerskich.
Pozdro raz jeszcze.

leon24 20.03.2007 *.xdsl-8875.wroclaw.dialog.net.pl

94
Cieszę się, że jest w końcu profesjonalne podejście do rzeczonego tematu przez moich przedmówców a nie pisanie dydymał. Dzięki Panowie o pozdrawiam.

Dan 21.03.2007 *.edt59.internetdsl.tpnet.pl

10
Powiem wam coś i ING. Mam biuro kredytowe w 15 tyś. mieście, oprócz mojego biura są jeszcze 3 inne, oprócz tego w miejscowości jest jeszcze około 10 banków. Cała czołówka (BPH,Polbank,PKO,PEKAO,BISE, oddział Żagla, i około 5 spółdzielczych). Z czego na jednej króciutkiej ulicy znajdują się 4 banki obok siebie, i właśnie na w/w uliczce powstała partnerska placówka ING. Jest przepiękna, 2 punkty obsługi klient, punkt kasowy, kanapy,bankomat, wpłatomat, internet za darmo ,plafony,bardzo duży lokal, słowem pewnie władowane ponad 100 tyś zł.Działa ona już chyba 3 miesiąc.Tak się składa że mieszkam niedaleko niej i kiedy wyskakuje z biura na chwilę załatwić coś w domu zawsze przechodzę obok niej. Zaglądam tam o każdej porze dnia, z reguły od 13 do 17. Od początku powstania banku nie widziałem tam ani jednego klienta.
Rozumiem ze jest to początek, no ale po trzech miesiącach powinno się dziać cokolwiek, a tam siedzą od 3 miesięcy 3 dziewczyny i się tyko nudzą. A w bankach sąsiadujących dosłownie przez ściana i ulicę cały czas pełno ludzi.

piotrek_111 21.03.2007 *.bkw130.neoplus.adsl.tpnet.pl

285
Hehe, problemem jest pewnie to, że jest tam zbyt ładnie i ludzie się wstydzą wejśc:)Mało swojskiej atmosfery, moherowy beret nie pasuje do takiego przepychu:)
Pewnie klienci myślą, że im tam buty każą zdejmować:)

pasikonik 21.03.2007 *.arj114.internetdsl.tpnet.pl

Czy chodzi o miasto Grójec?Możesz napisać coś bliżej o swojej agencji kredytowej,zastanawiam się nad otwarciem biura kredytowego w mieście 25 tyś,jest tu tylko punkt żAGLA, ale też jakoś tam nie widać ludzi.Myślałem nad MULTIKą i FINES.

rafal_s 09.10.2007 *.acvm119.neoplus.adsl.tpnet.pl

19
do placowek minibank wchodzi oferta kredytowa.

koteczek126 09.10.2007 *.clk195.neoplus.adsl.tpnet.pl

25
jaka?

rafal_s 09.10.2007 *.acvm119.neoplus.adsl.tpnet.pl

19
kredyt gotowkowy od 1 tys do 20 tys

ponadto inne uslugi:

wplaty, wyplaty,
konta osobiste, karta debetowa od reki
przekazy WU,
przelewy w euro,
terminale pos dzialajace jak bankomaty na stanowiskach kasjerskich,

koteczek126 10.10.2007 *.clj142.neoplus.adsl.tpnet.pl

25
przepraszam za moje ignoranctwo, ale nie wiem o jaki mini bank chodzi, czy o te pozostałości po BPH?, (słyszałam że są na sprzedaż dla GE Money)

rafal_s 10.10.2007 *.gw-100.lublin.enterpol.pl

19
minibank to nowa siec tworzona przez BZ WBK

koteczek126 10.10.2007 *.clj142.neoplus.adsl.tpnet.pl

25
a jak się z nimi bezpośrednio skontaktować?, na ich stronie nic nie odnośnie współpracy, wiem że sie sprzedają przez dom kredytowy QS, ale oni nie mają nic fajnego poza tym do zaproponowania i jeszcze akurat od tego bz wbk podaktek trzeba płacić :/

rafal_s 10.10.2007 *.acvo187.neoplus.adsl.tpnet.pl

19
www.minibank.pl

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.