Forum: BZ WBK - czy franczyza bankowa się opłaca - finanse i bankowość 106

George 05.04.2011 *.87-205-49-2.adsl.inetia.pl

7
Kwestaia jest taka, że w obecnych czasach kiedy ta działalnosc polega tylko i wyłacznie na sprzedaży to nikt nikomu za siedzenie w placówce nie zapłaci nie wiadomo jakiej kasy. Gdybyśmy liczyli tylko na to, to bank musiałby płacić Partnerowi 100 zł za rachunek, może 500 zł za kartę kredytową czy za otwarcie limitu w koncie. Bo ilu jest w końcu Partnerów którzy mają jakąkolwiek sprzedaż chociażby 1 kart ykredytowej w miesiącu? Ilu Partnerów sprzedaje rachunki osobiste gdzie jednocześnie potrafi obsłużyć kilka tysięcy płatności za rachunki miesięcznie i nie potrafi tym Klientom zaproponować czegokolwiek. Wieleu tego nie robi więc dlaczego bank miałby takie placówki utrzymywać. Nie dziwię się temu i temu podejściu b-zetki do Partnerów bo moi drodzy - jak nie ma efektów to bank podnosi poprzeczke i to dla wszystkich, równiez dla mnie z czego też nie jestem zadowolony. Dlatego tez możemy podziękować za to samym sobie. Nie bronie tu banku bo to nie moja rola, uważam, że za dobra pracę powinno byc dobre wynagrodzenie. Dlatego też obecne rozwiązanie w zakresie premiowania Partnerów za sprzedaż uważam za rozsądne podejście banku.

Jarekelblag 05.04.2011 *.z25-16.opera-mini.net

8
Jestem przekonany George, ze nie do konca przemyslales ta kwestie. Pewne limity sprzedazy oczywiscie powinny byc zachowane ale nie w obecnej wysokosci przy kulejacej reklamie. Wielu partnerow dziala w malych miejscowosciach gdzie marka banku jest malo znana. Wiec moje pytanie, komu chcesz cos sprzedac skoro ludzie nie maja zaufania?

credo 05.04.2011 *.178.180.22.39.nat.umts.dynamic.eranet.pl

76
To może zamiast prowadzić placówkę Santandera, pomyslą partnerzy współnie z Bankiem o zmianie swojego statusu na sprzedawców mobilnych. A w bliżej nieokreślonej przyszłości może powrócą do idei prowadzenia "swojego banku".

khkierownik 05.04.2011 *.178-214-25-147.mtm-info.pl

7
to w takim razie może otworzyc taką placówkę multi, z szeroką gamą produktów finansowych, coś na wzór Open Finance czy Expander i wyjśc z ofertą do mniejszych miast i miasteczek?

pszol 06.04.2011 *.host-89-228-138-66.gorzow.mm.pl

14

Nie byłem na tym formu rok. Miałem Placówkę już nie mam. Szkoda, że lata płyną a nic się nie zmienia.

Wszyscy macie rację i Ci zadowoleni i Ci zniesmaczeni. Medal ma dwie strony. Przelanalizujcie biznes podejmijcie decyzje czy warto. Są zadowoleni i wysoce nie zadowoleni.

Pozdrawiam byłych, życze powodzenia obecnym i zachęcam przyszłych.

P.S. Pozdrownienia dla BRPP które nadal jest obecne na forum.

credo 07.04.2011 *.188.147.138.132.nat.umts.dynamic.eranet.pl

76

witaj pszol, ale luzak z Ciebie się zrobił:)

A nie chciałbyś powrócić do partnerstwa z Santanderem?

Koro1 07.04.2011 *.mydevil.net

2
A Santander da jakieś inne warunki?

credo 08.04.2011 *.178.180.122.195.nat.umts.dynamic.eranet.pl

76
Oczywiście, że będą ulegać zmianie:)

modestvermin 18.04.2011 *.jasko.ds.pg.gda.pl

4
Uff dobrze, że trafiłem na ten serwis. A już miałem jakoś na poważnie myśleć o otwarciu placówki partnerskiej BZ, bo niskie koszty i znacząca marka a tu nagle okazuje się jak jest w większości przypadków.

Marzenawo 06.05.2011 *.nat-dom1-136.aster.pl

2

Witam Wszystkich poszukuję osoby która prowadziła bądź prowadzi placówkę bankową BZWBK , piszę pracę magisterską , mam materiały ale chciałabym porozmawiać telefonicznie bądź e mailowo na temat czy warto otwierać tą franczyzę??? Przydałyby mi się jakieś ciekawe uwagi, bardzo proszę, mój e mail to marzenadobrzynska@wp.pl

pozdrawiam :)

mariusz88 06.05.2011 *.46.205.40.108.nat.umts.dynamic.eranet.pl

5
nie przesadzajcie

mariusz88 06.05.2011 *.46.205.40.108.nat.umts.dynamic.eranet.pl

5
sorry pomylka

Nina 24.05.2011 *.89-77-114-165.dynamic.chello.pl

13

Słyszałam, że bohaterem tego filmu jest partner, który w rzeczywistości działa. Skoro zgodził się wystąpić osobiście to chyba znaczy, że niektórym osobom wiedzie się w tym biznesie.

http://franchising.pl/artykul/4126/bank-zachodni-wbk-partner-prezentacja-systemu/

tadek 24.05.2011 *.bkp193.neoplus.adsl.tpnet.pl

32
Tak,tylko niektórym,nielicznym.A zdecydowana większość ledwo wiąże koniec z końcem.

ry_zy 26.05.2011 *.aasp154.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

dobrze działają placówki, które nie mają w pobliżu oddziału. które startują w miejscach gdzie swiadomosc marki istnieje, ale nie ma konkurencji. można tam naprawdę dobrze zarobić. system powoli nabiera spójności z ofertą oddziałową, przy dużym nakładzie pracy można osiągnąć wymierne efekty. przestrzegam jednak przed otwieraniem placówek w miejscowościach małych ( 50 - 100 tys. mieszkańców), gdzie istnienie od x- lat oddziału sprowadza placówkę do punktu kasowego (wpłaty, wypłaty, przelewy z kont otwartych sto pięćdziesiąt lat temu w oddziale - bo mniejsza kolejka ;)). w takich miejscach sprzedaz jest znikoma, rynek jest mocno nasycony, wiele wysiłku trzeba, żeby się utrzymać. prowadzę placówkę od dwóch lat w takim właśnie miejscu.i, oczywiście, wolę taką pracę niż etat, ale o wakacjach na kanarach można zapomnieć ;)

co do samej inwestycji  - koszt podawany przez bank (22 tys.?) można spokojnie pomnożyć razy dwa. zależy to m.in. od kondycji lokalu i jego statusu (własny vs. dzierżawa) + koszty prowadzenia placówki przez pierwsze miesiące, kiedy nasze wynagrodzenie stanowi odsetek kosztów.

zainteresowanych odsyłam na priv, chętnie podzielę się swoją wiedzą n/t.

pozdrawiam obecnych i przyszłych "partnerów" ;)

 

Nina 27.05.2011 *.89-77-53-14.dynamic.chello.pl

13
Czy w takim razie bank robi sobie wewnętrzną konkurencję? Jaki byłby sens otwierać placówkę partnerską obok własnego oddziału? Czy w takim razie bank robi sobie wewnętrzną konkurecję? Nie wierzę! Przecież z góry wiadomo, że partner będzie wtedy tracił, a jeśli będzie tracił to Bz wbk też będzie tracił, no więc po co tam placówka partnerska? Przecież placówki partnerskie nie są otwierane dla przyjemności BZ WBK. Mają zarabiać bo wtedy zarabia bank. Jaki więc jest sens budować sobie wewnętrzną konkurencję?

Ruth 27.05.2011 *.nat-bem2-80.aster.pl

19
Tadek, filmik pokazuje, że są tacy, którym się udaje, ale jak w każdym systemie franczyzowym pewnie są tacy, którzy dopiero wychodzą na swoje. Franczyza to nie remedium na wszystkie bolączki i frustracje, tylko szansa na działalność w oparciu o ten czy inny system czy markę, no i jak w każdej działalności trzeba "harówki", żeby się coś opłaciło. A filmik bardziej pokazuje na czym ta robota polega. Jak na razie wszyscy o tym tylko pisali, a bezet to pokazał.

stasek16 27.05.2011 *.217-98-6-8.simset.net

14
Ruth, po minach osób w filmie widac jak się im powodzi!!!!!! szczególnie byłej Pani DYR. Normalnie padłem!!!!!!!!!!! Sciema!

Mmonika 28.06.2011 *.user-46-113-43-66.play-internet.pl

7

Obiecałam, jestem :)

druga placówka też działa.

pracowników 3 i ja, w tym doradca mobilny.

 można?? można... tylko do roboty!!

credo 02.07.2011 *.178.182.53.174.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

76

Co można? Otworzyć? Oczywiście, że można.

Natomiast biznes polega na tym, aby inwestycja się zwróciła w rozsądnym czasie zgodnym z biznes planem ustalonym razem z bankiem.

A o opłacalności będzie można dopiero powiedzieć, jak się wycofasz z tego biznesu. Życzę Ci aby było to "na górce" i w oparciu o sprzedaż placówki.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.