Forum: BZ WBK - czy franczyza bankowa się opłaca - finanse i bankowość 106

Mmonika 06.07.2011 *.user-109-243-135-178.play-internet.pl

7

Credo... a Ty myślisz, że za co otworzyłam drugą placówkę?? moje zadziorne pytanie "Można??" dotyczyło kwestii możliwości zarobku na tym modelu a nie samego faktu otwarcia... swoją drogą nie moja rola udowadniać na tym forum, że jestem  bądź nie wielbłądem, i bardzo się cieszę, że coraz więcej osób stąd pisze do mnie z zapytaniem "jak to robisz" a nie "po co??". Wniosek z tego prosty, na forum dużo krzykaczy, w rozmowie na priv więcej merytoryki. Pozdrawiam wszystkich obecnych i przyszłych biorców i życzę sukcesów.

marak1916 06.07.2011 *.user-46-112-123-171.play-internet.pl

69

To forum ma to do siebie,  że można napisać wszystko. I to jest neweryfikowalne.

Jednak jakoś bardziej wierzę tym, którzy piszą że im nie wyszło i dlaczego, niż tym co to otwierają następne placówki. Być może otwierają, być może tylko w necie.

W realu jakoś trudno mi spotkać tych zadowolonych, tych którzy dołożyli do bankowego biznesu wielu poznałem.

Kenau 29.10.2011 *.178235062209.lowicz.vectranet.pl

1

Witam,

Czy ktoś z Was przejmował/ kupował istniejącą już od jakiegoś czasu Placówke BZWBK?

pszol 28.12.2011 *.host-89-228-159-82.gorzow.mm.pl

14

Wszystkim zadowolonym i nie zadowolonym ze współpracy z BZWBK. Życze udanego 2012 roku.

credo 28.12.2011 *.178.181.63.29.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

76

Wszyskim zaangażowanym w rozwój franczyzy bankowej, dużo sukcesów w 2012.

Z niecierpliwością czekam też na coroczne raporty o stanie franczyz w poszczególnych bankach. Z radością porównam zapowiedzi rozwoju i ekspansji z lat ubigłych z ich realizacją. A może znajdzie się bank, który pochwali się realizacją biznes planów jego franczyzobiorców -ilu i ile średnio dokłada do tego prestiżowego biznesu?

Natomiast franczyzobiorcom wbk życzę udanej fuzji operacyjnej z Santanderem:)

pszol 02.10.2012 *.host-89-228-152-32.gorzow.mm.pl

14
Jak wyglada obecnie ten projekt. bilansuje się?

Monika100 26.03.2013 *.afad73.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Witam :)

Zamierzam otwprzyć placówkę WBK. Czytam te wszystkie opinie i juz sama nie wiem. Czy ze strony banku sa jakies doplaty do utrzymania placówki? Bo wynajem (2tys), pracownik (2tys), rachunku i zus (1,5tys) to juz koszty miesiecznie rzędu 5,5 - 6 tys zł. Podpowie mi ktoś? maruda31lat@wp.pl

kysa 26.03.2013 *.bzl21.neoplus.adsl.tpnet.pl

31

Bank to nie instytucja charytatywna. Nic nie da za darmo. Nie zarobisz nie będziesz miał/-a

iola 08.04.2013 *.v058813.home.net.pl

6
minibank.pl

Zygmunt 13.04.2013 *.public-gprs418416.centertel.pl

1

Witam,

może ktoś podzieli się doświadczeniami

w temacie prowadzenia placówki partnerskiej,

pozdrawiam,

Zygmunt

pako544@wp.pl

Rafi01 15.04.2013 *.xt2105.stansat.pl

1

Witam,

Ja rownież zastanawiam się nad otwarciem placówki partnerskiej BZ WBK w mieście

ok 20 000 mieszkańców, czy ktoś podzieli się ze mną swoimi doświadczeniami ?

Pozdrawiam. Rafalra@onet.pl

betty40 16.04.2013 *.ip-31-0-148-241.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

1

Witam,

z  przyjemnoscia uslysze o doswiadczeniach w prowadzeniu placowki partnerskiej.

Rozwazam otwarcie placowki banku w miejscowosci ok. 10 tys mieszkancow. 

Z gory dziekuje za wszelkie info; e-mail:bmwk2011@gmail.com

Maro1 29.04.2013 *.host-81-190-202-25.gorzow.mm.pl

9

Boże, widzisz i nie grzmisz!!!!

Ludki, poczytajcie sobie statystyki. Iler nowych placówek sie otwiera , a ile zamyka. 

Tych zamykanych jest wiele więcej. Owszem fajnie jest być szefem ,,swego\'\' banku nie mając nawet wyższego bankowego wykształcenia. 

Ale realia sa takie, że banki tna koszty i chcąc być blizej klienta szukaja naiwnych franczyzobiorców, którzy wyłożą swoją prywatna kasę na placówkę bankową

A zyski są jakie są. Niemal Żadne. Poszukajcie ludzi, którzy prowadzili placówki Polbanku lub innych. 

Banki tłumaczą się, że w dobie kryzysu wprowadziły super atrakcyjne produkty dla franczyzobiorców a więc np. lokaty. Za pozyskanie lokat dla banku dostajesz prowizje. 

Ale jak świat światem, bankier przede wszystkim zarabia na udzielaniu kredytu. 

A jesli banki nie mają środków na ich udzielania i kuszą, że gdzieś tam w przyszłości będą kredyty, to omjać ja z daleka. 

Rewasumując, najpierw chłopie pozyskaj lokaty, a jak juz ich duzo pozyskasz i bank stanie na nogi, to łaskawie dostaniesz w ofercie kredyty. 

Właśnie dlatego taki renesans przechodzą firmy kapitałowe, które udzielają małych kredytów konsumenckich (nie wspomnę, że na lichwiarskich warunkach) i mają ciągle klientów, którym zaden bank nie udzieli kredytu. 

No, ale jak ktoś chce wtopić 50 tys zł i np. przez  3 miesiące być poważnym bankierem na swój koszt, to zapraszam. 

Wiktorrr 22.12.2013 *.87-250-177-152.slupsk.hypnet.pl

1

witam,

jestem partnerem BZ WBK i już kolejny rok bank zmienia nam stawki wynagrodzenia, już nie tylko z nowym rokiem ale również w trakcie jego trwania. Zaczyna mi brakować poczucia stabilności z tym bankiem w związku z tym zaczynam się interesować zmianą banku. Jak jest w temacie stawek w innych bankach? Nie pytam o wysokość ale częstotliwość zmian. I jeśli gdzieś jest stawka zaniżana to przynajmniej czy w innym obszarze jest w zamian podnoszona. Pytam ponieważ m/nami w BZ WBK często sie powtarza, że tylko w BZ WBK są tak częste zmiany. Pozytywnie natomiast mówi się (mam na myśli wyłącznie brak zmian zapisów w umowie) np. o BPH i Meritum. w tym zakresie, ale to tylko takie tam lakoniczne info, wolałbym coś bardziej konkretnego i od konkretnych partnerów. Z góry wszystkim dzięki za podjęcie tematu.

nikola 23.12.2013 *.user-5-173-168-71.play-internet.pl

22

Zanim przystapiłam do bzwbk porownałam stawki 4 bankow oraz rozmawiałam z partnerami . Powiem ci. wszedzie jest podbnie,Jak tylko partnerzy zaczynaja troche wiecej zarabiac to banki kmbinuja przy prowizjach. Tylko z zewnatrz  wyglada ze w innym banku jest naczej. jezeli nie podoba ci sie partnerstwo z bzwbk to sprobuj innego banku a wspomnisz to co pisze i za jakis czas bedziesz szukał nastepnego banku. Mam kontakt z znjomymi ktorzy prowadza inne banki i tez mowia ze zaczyna sie kombinowanie przy stawkach, pewnie dltego ze placowki zaczynaja sprzedawac.

Jolcia 31.12.2013 *.dxd31.neoplus.adsl.tpnet.pl

2

Witam,

przymierzam się do otwarcia placówki partnerskiej, ale wybór jest bardzo ciężki. Moją przychylność zdobył Meritum Bank, ale marka jest praktycznie nierozpoznawalna. PeKaO S.A. mocnosie reklamuje, ale nie wiem jak te placówki się sprawują. Getin Bank też wchodziłby w grę, ale nie mam opinii na ten temat. Czy możecie wypowiedzieć się na temat tych trzech banków. Będę wdzięczna za szczerość.

kola99 29.01.2014 *.avx237.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

witam ,  jestem na etapie otwarcia placówki , czy współpraca z  BZWBK  jest w miarę normalna ?  koleżanka prowadzi placówkę PEKAO SA  , i ma problemy z oddziałem a pozatym jest ok. 

Aisen 02.04.2014 *.89-75-35-162.dynamic.chello.pl

1

Witam wszystkich,

bardzo proszę o pomoc i opinie osoby które prowadziły bądź prowadzą placówki partnerskie banku BZ WBK. 

Planuję otworzyć taka placówkę w mieście ok. 17.000 mieszkańców. Cała gmina ma ok 27.000 mieszkańców. W mieście tym byłaby to oczywiście jedyna placówka tego banku.

Jeśli chodzi o konkurencje to w miescie znajdują sie placówki Euro Banku, Pekao, PKO i Bank Spółdzielczy. Jest chyba jeszcze Alior i Getin. 

Mam spore doświadczenie w sprzedaży. Prowadziłbym to z kolegą, który rownież ma doświadczenie w branży. 

Proszę o informację czy jest to opłacalne? Po jakim okresie można zacząć już zarabiać?

Czy współpraca z bankiem układa sie dobrze? 

Jakiego rzędu mniej wiecej dochód można uzyskać?

Bardzo proszę o pomoc i opinie w tej kwestii.

Z góry dziękuję.

 

nikola 04.04.2014 *.user-164-126-63-134.play-internet.pl

22
Ja swoją przyrodę z bzwbk kończę niebawem dzięki bogu . Mają najlepsze kredyty i inne produkty ale w tym kryzysie jeżeli masz 150 tys na półtora roku przerwania to staruj. Nie słuchaj menadżerów oni nie maja pojęcia o małych miastach truja głupotę. Druga rzecz nikt ci nie pomoże . Jedyny wyjsciem według banku na wzrost sprzedaży to książka telefoniczna. Oni żyją w innym świecie. Te placówki sprawdzają sie w 40 -45 tys miastach gdzie nie ma oddziału

nikola 04.04.2014 *.user-164-126-63-134.play-internet.pl

22
Dlaczego nie ma sprzedaży bzwbk . Bak zamyka ten temat wewnątrz a tak naprawdę około 100 się zamknęło 50 zmieniło właściciela a to to samo jak się zamknęli

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.