Forum: BZ WBK - czy franczyza bankowa się opłaca - finanse i bankowość 106

spółka jawna 02.02.2010 *.jvt25.internetdsl.tpnet.pl

6

Sprzedam Placówke w centranej Polsce

Zainteresowanych prosze o maila

stasek16 05.02.2010 *.217-98-6-8.simset.net

14
LIPA LIPA LIPA!!! LUDZIE NIE DAJCIE SIE nabrać! Bo stracicie swoje kapitały!

janekws 06.02.2010 *.078088114235.dzierzoniow.vectranet.pl

1
Bardzo rózne opinie widac, niektorzy sa zadowoleni niektorzy odradzaja, ciekawe jaka jest prawda. ALe zawsze tak bedzie ze ludzia sie nie dogodzi. jedni liczyli pewnie na wysokie zarobki inni pewnie mysleli ze odrazu beda zarabiac, jak to wyglada przekoanamy sie za jakis czas, czy placowki beda upadac czy powstawac

sperprocent 07.02.2010 *.62.152.149.70.dsl.dynamic.eranet.pl

9
Ale warto zauważyć, że po wywypie innych banków również jest coraz więcej ogłoszeń o sprzedaży placówek BZ WBK. Czyli wcale nie jest tak różowo...

majka 07.02.2010 *.109.243.15.130

1
SPRZEDAM FUNKCJONUJĄCĄ PLACÓWKĘ PARTNERSKĄ BZ WBK W 60 TYSIĘCZNYM POWIECIE NA PÓŁNOCNYM MAZOWSZU, TEL. 791 15 11 81

brenda 07.02.2010 *.host-81-190-140-82.olsztyn.mm.pl

21
do "mic" - a jesli można wiedziec z jakim bankiem masz szczęście współpracować?

mic 08.02.2010 *.apn-77-114-235-240.dynamic.gprs.plus.pl

5

Z Bankiem który nie zamyka placówek ale na dziś również już nie otwiera  nowych…Nigdzie nie jest „ różowo” ale jak dotychczas nie można narzekać. Przyznawalnośc chyba najwyższa .Zobaczymy jak długo

sprzedambank 08.02.2010 *.188.146.198.34.nat.umts.dynamic.eranet.pl

5

Sprzedam Placówkę Partnerska Banku Zachodniego WBK w województwie kujawsko-pomorskim, miasto 15 tyś mieszkańców, niewielka konkurencja, placówka w pełni funkcjonalna, na głównej ulicy miasta, bankomat.

Zainteresowanych proszę o wiadomość e-mail

Sprzedaję, ponieważ nawiązałem współpracę z europejskim koncernem na utworzenie przedstawicielstwa w Polsce i wiąże się to z wyjazdem na szkolenie za granicę.

sperprocent 10.02.2010 *.62.152.156.226.dsl.dynamic.eranet.pl

9
Sprzedam tanio wyposażenie placówki mBanku - osoby zainteresowane proszę o kontakt pod numerem 600 612 011

elwro 20.02.2010 *.acyx121.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Powiem krotko. Koncepcja placówek partnerskich jest mocno niedopracowana. Osobom zainteresowanym doradzałbym kontakt z właścicielami 2-3 placówke (tylko nie tymi wskazanymi przez BANK - naprawde uważajcie na takie rekomendacje). Jeśli w dalszym ciagu jestescie zainteresowani biznesem odkupic wyposazenie, a w przypadku dobrych lokalizacji - cały lokal (nie musicei budowac marketingu od poczatku). Ofert sprzedaży wyposażenia czy całej placówki jest sporo. Nie wiem czy przykręcenie kurka kredytów niezaowocuje jeszcze większa ilościa ofert.

BANK z pewnoscia pozyska nowych 100 chetnych bo ma ludzi którzy potrafia sprzedac wizje biznesu. Partnera utrzymanie biznesu kosztuje srednio 10.000 mc BANK na oddział musiałby wyłożyć dużo więcej

iks 20.02.2010 *.aaud137.neoplus.adsl.tpnet.pl

172

W Warszawie za 10 000 złotych to  nie wynajmiesz dobrego lokalu na placówkę partnerską. A gdzie koszty pracownicze i inne? . Banków i placówek tutaj jak "krpoeczek" po muszkach, jedne znikają inne się pojawiają z nadzieją na  zyski. Zainteresowanym działalnością tego typu polecam szukanie i czytanie, szukanie i czytanie a potem analizę strategii banków, oraz tego co i w jaki sposób dzieje się na tym rynku. Jeśli dobrze się poszuka to nawet w internecie znajdzie się informacje na temat strategii i planów rozwojowych poszczególnych banków. Powszechnie wiadomo, do czego potrzebna jest "szybkość". W przypadku tej działalności powinna dominować rozwaga i głęboka analiza tematu.

monia_pat 23.02.2010 *.public68507.cdma.centertel.pl

4

witam, właśnie otwieram placówkę BZ w miejscowości ok 25 tys mieszkańców. konkurencja to BPH,PKO, Skok, Spóldzielczy i Eurobank. W jednym z tych banków pracowałam i odeszłam nie ze względu na słabe zarobki, ale ze względu na politykę kredytową. Szybko i dużo to nie to samo co dobrze, ok.fajnie na chwilę, bo mamy prowizję, ale co później? w mojej poprzedniej pracy zapomnieli o etyce, a skupili się na wpychologi... skutki są takie że po 3 latach liczba dziennych wniosków kredytowych dorównuje liczbie wniosków o restrukturyzację... bank to owszem- kredyty,bo na nich najwięcej zarabiamy, ale to też konta (w dzisiejszych czasach banki szczególny nacisk na nie kładą), lokaty (choć w BZ szału nie ma), opłaty itp. Niektórzy chyba zapomnieli,ze otwierając placówkę partnrską chcieli mieć "bank" a nie kolejne biuro kredytowe.Liczę na to że przemyślene decyzje, jesno określone cele i uczciwość wyróżnią placówkę zarówno moją jak i przyszłych agentów BZ WBK. W swojej wypowiedzi pominęłam kwestię marketingu, doświadczenia i naturalnych predyspozycji jakie powinien meć każdy doradca... ale to tylko 50%... reszta to szczęście. Powodzenia.

mic 23.02.2010 *.apn-77-114-82-169.dynamic.gprs.plus.pl

5
Z takim podejściem do tego biznesu podziałasz jakieś 3 mce :-)

Qark 24.02.2010 *.ip-89-174-83-66.multimo.pl

55

monia_pat niby Twoje myślenie jest słuszne...

ale w czasach gdy ideały się sprzedały... :) będzie ciężko... :)

monia_pat 24.02.2010 *.public31427.cdma.centertel.pl

4
widzisz mic... problem polega na tym że prawdopodobnie współpracujesz z konkurencyjną franczyzą, natomiast chciałabym wiedzieć z iloma tak naprawdę bankami miałeś stycznoość ( w sensie zawodowym oczywiście)? ja w ciągu 10 lat pracowałam w 3 spośród 5 w mojej miejscowości... nie twierdzę że BZ jest super a reszta jest ble, tak naprawdę wszędzie wszystko jest takie samo... kwestia tylko jak to sprzedajemy. A dla zapatrzonych tylko w swój idealany biznes mam jedną radę: "język wroga trzeba znać...", konkurencję trzeba docenić, przemyśleć i realizować swój plan bez własnej idealizacji i demonizacji mankamentów innych.

Qark 24.02.2010 *.ip-89-174-83-66.multimo.pl

55

Monia a miałaś do czynienia z BZ WBK zawodowo?

Prowadziłaś działalność gospodarczą na własny rachunek?

iks 24.02.2010 *.aaua176.neoplus.adsl.tpnet.pl

172

Jakoś cyt: "jasno określone cele i uczciwość" brzmią fałszywie w działalności bankowej, monia_pat... Znany jest mi bankowiec ("poważna figura" w dużym banku), który otwarcie mówi o tym, że codziennie rano podczas golenia drżą mu ręce, kiedy widzi siebie w lustrze. Otwarcie mówi o tym, że od kilkunastu lat po prostu oszukuje ludzi... Nie opowiadaj zatem o uczciwości w bankowości. Tutaj w znacznie większym stopniu jak gdzie indziej, "rolowanie klienta" to podstawa sukcesu i Twoich dochodów. Banki  to nie są instytucje charytatywne. Banki to najbardziej "krwiożerce" instytucje na świecie, nastawione na maksymalny zysk i to bez względu na to, czy działają jako placówki stricte bankowe, czy też placówki partnerskie. Powiedz otwarcie swoim klientom, że na kredycie któy akurat im oferujesz zarabiasz na czysto np 3%. Powiedz klientowi, iż za to że dostaje kredyt u Ciebie w wys. 100 000 zł, wpłaca ekstra do twojej kieszeni 3 000 złotych... Zobaczysz czy go weźmie, czy wyjdzie. Wszyscy wiedzą, że darmowe konta, raty za zero % itd, to kit wciskany klientowi od zawsze - wiedzą o tym również klienci a raczej desperaci, którzy akurat muszą wziąć kredyt. Tacy desperaci byli są i będą, tyle że jest ich coraz mniej. Poczytaj sobie jak kurczy się liczba potencjalnych kredytobiorców, posiadających zdolność kredytową a zrozumiesz, że ten biznes przez najbliższych kilka lat będzie bardzo "kulawy"

monia_pat 24.02.2010 *.public56644.cdma.centertel.pl

4
heh, a czy wy myślicie że klienci są aż takimi idiotami? że oni nie wiedzą że doradca ma z tego kasę?? hellooo...  a co do kolegi który nie może na siebie patrzeć przy goleniu radzę zmienić pracę albo zapuścić brodę, przykro że na tym forum osoby którym coś w życiu wychodzi zaraz są krytykowani przez tych którym nie dokońca jest "miękko" na siedzeniu. Tymczasem mimo wszystko życzę powodzenia, i patrzenia w czyste lusterko:)

iks 25.02.2010 *.aauc227.neoplus.adsl.tpnet.pl

172
Nie mam "odcisków" na siedzeniu, monia_pat, nie drżą też moje ręce w czasie golenia, pomimo wieku przedemerytalnego w jakim jestem. W lusterko też patrzę bez  obrzydzenia... Za to Ty odkryłaś karty i pokazałaś, że jesteś "bankowcem z krwi i kości". Życzę Ci zatem powodzenia i całkiem szczerze co najmniej tylu klientów, ilu odwiedza mnie co miesiąc.

Qark 12.03.2010 *.ip-89-174-127-228.multimo.pl

55

Zmiana właściciela jak pokazują doświadczenia najgorzej odbija się na franczyzobiorcach.

http://gielda.onet.pl/co-dalej-z-bankiem-bz-wbk,18727,3190620,1,prasa-detal

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.