Forum: Star Finance nowa marka Gold Finance - finanse i bankowość 106

nikola 23.10.2009 *.aaxs178.neoplus.adsl.tpnet.pl

22
A co myslicie o nowym pomyslie  Gold finance . Otwieranie biur w małych miastach pod nazwą Star Finance. Czy ma to szanse powodzenia.

rumak 23.10.2009 *.194.181.22.6

155

wszystko ma szanse. Ale w tym wypadku powiedziałbym, że są to bardzo małe szanse.

Choć oczywiście wszystko zależy od doświadczenia i (zwłaszcza) kontaktów posiadnych przez właściciela/pracowników. Nawet na najgorszym rynku są tacy, którzyrobia kookosy.

nikola 23.10.2009 *.aaxt40.neoplus.adsl.tpnet.pl

22
Zgadzam się, pozatym plan otwarcia 1000 biur w Polsce w ciągu 3 lat  przez star finance jest chyba zbyt ambitny.

hert 24.10.2009 *.217.96.62.1

54
słuchajcie, Star Finance pięknie się prezentuje, pachnące i świeże foldery, z ktorych aż tryska  niesłychaną rentownością-słowem: biznse pierwsza klasa, no i te 1000 placówek. Realnie patrząc na to teraz-nieporozumienie. Główny trzon utrzymania biura -kredyty...których przyznawalność obecnie-znikoma, podobnie-leasing, hipoteki-słabo, płatności masowe-lepiej nie mówic. Tak jest teraz. Jak będzie gdy sytuacja się zmieni-nie wiadomo, tym bardziej nie wiadomo, kiedy to nastapi. I tu pojawia się podstawowe pytanie-wchodzić w to, teraz kiedy, delikatnie mówiąc, jest nędznie ale może będzie wkrótce lepiej, czy poczekać aż pojawią się symptomy poprawy w bankowości.?

wroclawianka 25.10.2009 *.217.153.67.211

15

jak chcesz wtopić to teraz, sprzedaż kredytów na poziomie prawie 0  nawet  na minusie , strata i nie jestem laikiem biuro 10 lat , 20 banków w ofercie ,masa klientów i banki ,które nie dają akceptacji - to tyle co mam do powiedzenia a szaleńcom życzę powodzenia ( ale to nierealne) pozdrawiam

nikola 25.10.2009 *.abat177.neoplus.adsl.tpnet.pl

22
Wrocławianka ma racje. ale co przyszłosć

nikola 31.10.2009 *.abaq68.neoplus.adsl.tpnet.pl

22
Wkrótce mam rozmowę w star finance na temat francyzy. Rozmawiac zawsze można. Co dalej zobaczymy.

nikola 08.11.2009 *.aazp4.neoplus.adsl.tpnet.pl

22
oferta star finance jest dosyc otrakcyjna. Trzeba by było według mnie zmienic 2 punkty i było by ok. wiecej info na priv

alban 13.11.2009 *.abvz78.neoplus.adsl.tpnet.pl

2
prosze o przesłanie informacji o systemie star finance krych78@o2.pl

kecaj 14.11.2009 *.ip-85-198-252-60.broker.com.pl

1

witam,

również bardzo proszę o jakies szczegóły na maila

kecaj777@wp.pl

pozdrawiam 

iva 15.11.2009 *.acgi180.neoplus.adsl.tpnet.pl

11

a co myslicie o tych wyliczeniach - pytanie do praktykow - na ile sa one rzeczywiste?

http://forum.gazeta.pl/forum/w,24,101924402,,1_tys_placowek_w_trzy_lata_Nowy_posrednik_fin_.html?v=2 

Nestor 14.12.2009 *.abvp85.neoplus.adsl.tpnet.pl

1
Myślę , że oferta jest niezła. W małych miejscowościach jest dla nich miejsce. A poza tym mają w ofercie 10 różnych Banków i różnych ofert kredytowych. Jak nie uda Ci się przeprocesować kredytu w jednym banku zawsze możesz klientowi sprzedać kredyt innego banku. A w ich ofercie jest i Eurobank i Getin Bank i banki większe jak PKO SA i BP więc jest w czym wybierać.

obiektywny komentator 15.12.2009 *.wimax2-252.telbeskid.com.pl

354
Wszystko fajnie pięknie, że mają 10 banków. Mogą ich mieć i 110 tylko co z tego jak klient nie przejdzie w żadnym z nich. Scoring jest teraz taki, że ,masakra więc problemem nie jest ilość banków a pozyskanie klienta

yottka 26.12.2009 *.static-ip-87-248-76-89.promax.media.pl

1

Czy ktoś z Was podjął się współpracy ze Star Finance? Interesują mnie warunki i konkretna oferta.

z góry dzięki za info

iva 04.01.2010 *.acfe194.neoplus.adsl.tpnet.pl

11

pierwsze placowki dopiero eda sie otwieraly, wiec raczej doswiadczony franszyzobiorca z ta marka sie nie odezwie!!

Nie znam ofert konkurencji (poza 1 - o ktorej mowia ze jst kiepska) ale oferta SF jest wg mnie jeszcze mniej rokujaca na przyszlosc.

Wlasnie przeczytalam artykul w styczniowym franchisingu str.26 i jak dla mnie zenada - oferta dla naiwnych. Podaja nawet wyliczenia ze taka placowka powinna miec obroty 150 tys gotowki i 75tys hipotek m-nie - sory ale tyle to wystarczy na pokrycie oplat i pracownikow!!! a co z zyskiem - przeciez po to sie otwiera wlasny biznes!

Podaja przyklad miast 50tys, ale juz konkurencje wypisuja z miast 10tys.

Moje miasto nie ma nawet 30tys mieszkancow i jest w nim co najmniej 15 bankow plus posrednicy.

I SF ma oferte  6 bankow: Pekao SA, PKO BP, EuroBank, Multibank, Getin Bank i BPH.

na dzien dzisiejszy a nie 10!!! U mnie w miescie wszystkie sa!!! Niektore nawet podwojnie!

Najwiekszy ich minus to fakt ze za duza chca dla siebie z wypracowanych obrotow placowki!!!

AgnieszkaWW 05.01.2010 *.ip-89-250-203-146.rev.snt.net.pl

5

Chyba ktoś czegoś nie rozumie albo po prostu pluje, bo jest z konkurencji owej firmy.

 Przecież w mniejszej miejscowości lokal 30 metrów to koszt ok 2000-3000 pln

Pracownik 2000 pln

 a przy minimalnym założeniu jakiego wymagaja zostaje po kosztach 10-11 tys a do tego  są jeszcze inne produkty jak ubezpieczenia, leasing i przedewszystkim punkt kasowy ktory nakreca ruch w takim oddziale.

 Jak komus malo to przeciez moze robic i 400 tys kredytow gotowkowych wtedy moze zarobic 20 i nawet 30 tys pln miesiecznie ale do tego trzeba byc kreatywnym i pracowitym a nie tak jak niektorzy marudnym i pasywnym.

Leniwemu zawsze piach w oczy!! ha ha

 Ja uwazam ze kazdy biznes ma sens o ile ma sie na niego pomysl, bo zadna franczyza bez aktywnosci na rynku nie da nikomu sukcesu. Masz latwiej bo jest logo i wsparcie, ale samo nic nie przyjdzie. 

Nie rozumiem tez menalnosci niektorych ludzi odnosnie oplat franczyzowych. Mieszkalam wiele lat w niemczech i tam ludzie rozumieja, ze jezeli cos robisz wspolnie to trzeba sie dzielic - biznes to nie charytatywna dzialanosci i franczyzodawca tez musi zarabiac.

natomiast w polsce to najchetniej ludzie wzieli by znane logo, caly know how, cala prowizje i najlepiej zeby nikt do nich nie dzwonil i nic od nich nie chcial, bo oni wiedza najlepiej. na kazdym kroku to widze, i to dotyczy franczyobiorcow jak i pracownikow

Smutne, ale prawdziwe co?

obiektywny komentator 05.01.2010 *.wimax2-252.telbeskid.com.pl

354

Agnieszko albo kłamiesz albo nie wiesz o czym mówisz !

Jeśli naprawdę mieszkałaś w niemczech i miałaś do czynienia z systemami franczyzowymi to MUSISZ wiedzieć, że nie ma tam ani jednego systemu sprzedającgo

- licencję na franczyzę nie mając własnych placówek

- licencję na franczyzę mając od miesiąca własną placówkę

- licencję na markę o której nie ma pojęcia jej pomysłodawca

Jak widać jest franczyza i franczyza. Ja się bardzo chętnie podzielę, tylko muszę wiedzieć za co płacę i muszę wiedzieć, że to ma sens. Bo bezsensem jest to, że ktoś chce ów pomysł sprawdzić i jak się uda wypromować za moje pieniądze.

Wtedy to się nie nazywa franczyza, a zwykłe oszustwo

rumak 05.01.2010 *.194.181.22.6

155

może robić też 2 mln kredytów i mieć 100 tyś. - teoretycznie :).

tylko: w mniejszej miejscowości znajdzie na tyle klientów? wątpię. Kiedy nawet w tych naprawde niedużych miejscowościach jest kilka banków i banczków oraz agencji już dobrze zakorzenionych? Owszem można wiele zwojować odpowiednim wyszkoleniem i zmotywowaniem załogi. Ale trzeba patrzeć realnie. W miejscowości 10 tys. ludzi na  dziś szanse na stabilną sprzedaż kredytów 100-200 tyś. miesięcznie przez nową firmę (bez bazy zadowolonych klientów) to mrzonka. Czytaj: To dużo pracy, czasu (=pieniędzy).

punkt kasowy - fajnie. ale ile takich punktów już jest w tej miejscowości? Ile ma dobrą opinię? A może maja złą?

Różnie może być. trzeba przemyśleć KONKRETNĄ lokalizację i tyle... Nie ma pomysłów zawsze i bezwzględnie złych czy dobrych.

Doradca Hipoteczny 06.01.2010 *.188.33.52.79

16

Witam wszystkich!

Odniosę się do kwękania co niektorych jak to niby jest źle...

Primo:

Wybaczcie, że ujmę to w żołnierskich slowach, ale pieprzycie takie same farmazony jak 95% pośredników i biur kredytowych w Polsce!!! Zauważacie tylko swój zakichany koniec nosa, ale w żaden sposób nie potraficie przyznać się do tego, że jak były żniwa na gotówki, to nikomu z was nie przyszło do głowy, by pomyśleć co się stanie, kiedy nie daj Boże przyjdzie jakiś kryzys! Trzepaliście gotówki na lewo i prawo i cieszyliście się jak głupi do sera licząc zyski! A tu nagle zonk! Przyszedł kryzys i zaczął się dramat! Dramat i szukanie winy wszędzie, ale nie u siebie!!! Jakże to polskie!!!

Secundo:

Tak się składa, że też współpracuję z bankiem. I wiecie co? Ostatni rok to były dla mnie prawdziwe żniwa!!! Udzieliłem mnóstwo kredytów! Wiecie jakich? Konsolidacji pod hipotekę! Przez cały zeszły rok w jednym z banków byla znakomita oferta na te kredyty! I kiedy wszyscy pośrednicy skamlali jak jest źle, to ja nie wiedziałem gdzie mam ręce włożyć - tyle miałem pracy!!! Tylko, że ja znalazłem niszę tam, gdzie:
1. Wam (pośrednikom) się nie chciało szukać, lub
2. Nie chciało Wam się zająć tematem, bo było za dużo zachodu z wnioskami - cały czas żyliście nadzieją, że kryzys szybko minie i znów zaczniecie bezkarnie trzaskać gotówki!!! Wiadomo, że przy hipotekach jest dużo więcej pracy, ale zapłata akurat w tym banku też była godziwa - słyszałem, że najlepsi doradcy w tym banku wystawiali co miesiąc faktury 5, a nawet 6 cyfrowe!!! I tak przez cały 2009 rok!!!

Teraz rynek jest na etapie oczyszczania się z drobnych cwaniaczków i nierobów - szukających łatwych pieniędzy bez pracy. Mnóstwo biur padło, jeszcze trochę padnie! I super!!! Precz z amatorami i leserami!!!

A ja? A ja widząc, że zmienia się oferta w "moim" banku już szukam nowych pomysłów na dotarcie do innego targetu klientów - wyprzedzam fakty o jakieś 2-3 miesiące. Wy dalej skamlajcie jak jest źle, a ja będę robił kolejne kredyty!!!

Pozdrowienia dla rozsądnych!!! :)

obiektywny komentator 06.01.2010 *.wimax2-252.telbeskid.com.pl

354

kolego nie podniecaj się tak bo ci żyłka pęknie i co to będzie ?

Chcę widzieć te tłumy klientów u Ciebie, jak pierwsi z tych, ktorzy zapożyczyli się pod zastaw domu czy mieszkania stracą je bo nie są w stanie uregulować rat. Niestety szkodowośc jest coraz większa i nie ma opcji, żeby tak się nie stało.

Porozmawiamy wtedy jak będziesz entuzjastycznie nastawiony. Nie wiem jak u Ciebie ale u mnie w malym miasteczku w którym pośrednictwem zajmuje się od 2002 znają mnie prawie wszyscy, wielu przez te lata się kredytowało za moim pośrednictwem, do dziś prawie każda z tych osób kłania sie z szacunkiem na ulicy.

Ciekawe jak będą na Twój widok reagować na mieście osoby ktorym doradziłeś kredyt gotówkowy pod zastaw jego czterech własnych ścian

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.