Forum: Salon Play - oplacalność, doświadczenia - telekomunikacja, IT, AGD/RTV 26

Sebastien 05.12.2009 *.77-253-80-80.adsl.inetia.pl

1

Witam

Noszę się już od dłuższego czasu z otwarciem działalności o charakterze stacjonarnym. Wybór padł na franszczyznę z racji mniejszych kosztów. Razem ze wspólnikiem postanowiliśmy spróbować z Playem...salonów jeszcze mało, a ofertę jak i rozwój tej sieci stoi na wysokim poziomie, jedyne co może zniechęcać to bardzo średni zasięg ich internetu bezprzewodowego jak i 'niechęć' innych operatorów poprzez zawyżanie stawek do tej sieci. Istnieje 6 partnerów, z którymi można podjąć współpracę, my wybraliśmy 3: Connex, Jamatel i Krismilton. Czy ktoś z was miał z nimi do czynienia oraz z samym Playem ? Czy ktoś z was ma taki salonik lub mini salonik ?? Czy te kwoty od 5-30tyś zł w ramach inwestycji są realne?? Obydwaj posiadamy doświadczenie w handlu i mamy 2 niezależne źródła comiesięcznych dochodów. 

Pozdrawiam Sebastian

jarolakers78 06.12.2009 *.abeo217.neoplus.adsl.tpnet.pl

102

Witam,

jak osoba doświadczona, a nawet bardzo doświadczona w tym biznesie radzę troszkę realniej spoglądać na branże i samego PLAY-a. Nie chcę tutaj założyciela tematu krytykowć, ale troszkę goryczki się przyda. Po pierwsze branża. Nie jest to łatwy chleb. Bardzo dużo pilnowania, papierkowej roboty. Do tego potrzeba świetnych pracowników, którzy potrafią sprzedać taki sam produkt, który ma konkurencja. Proszę mi wierzyć, jeżeli się przyjżeć dokładniej PLAY nie ma jakiejś wspaniałej oferty i niczym szczególnym się od konkurencji nie wyróżnia. To pracownik ma sprawić aby klient myślał, że kupuje coś wyjątkowego. Taki pracownik kosztuje i trudno go znaleźć. Zawszę radzę osobom, którzy chcą wejść w ten bznes aby na początku sami w nim popracowali jako konsultnci, wtedy zdobędą doświadczenie jak to wszystko ogarnąć, a proszę mi wierzyć, że trochę tego jest. Są pewne niuanse tego biznesu, które trzeba samemu zbadać i doświadczyć aby pracownik nie robił Cię w trąbe lub nie olewał sobie pracy. Inaczej może przyjść taki moment, że mimo wyrobionej np. 30-tysięcznej prowizji Ty jeszcze będziesz musiał do tego dołożyć. Co do samego PLAY - operator jak każdy inny. Jego zadaniem jest zdobycie jak największej liczby użytkowników a Ty musisz mu w tym pomóc - w tym celu nawiązuje się z tobą współpracę. Musisz się trzymać sztywno pewnych reguł inaczej szybko z biznesu możesz wyskoczyć. Współpraca z PLAY a szczególnie z firmami, które tu zostały wymienione nie jest łatwa, ponieważ one same jeszcze się tego uczą. Z jedną z firmą współpracowałem, wiem co mówię. Jeśli chodzi o lokaliacje, wcale nie jest tak łatwo - PLAY trzyma się sztywno swoich zasad i liczby salonów w danej miejscowości. W większości one już są, jako pierwsze powstały z reguły salony własne i8 to one zgarniają większość klientów. Jak wejdziesz tam musisz twardo walczyć z samym PLAY aby coś złapać a to jest trudne. Z kilku powodó o których tu nie będę wspominał. O mini posie zapomnij, szkoda zachodu!

Na ten moment tyle

M.A.K.MEDIA 09.04.2010 *.host-89-230-25-240.ostrowmaz.mm.pl

8

Witam wszystkich,

Planuję otworzyć mini pos Play, pierwsze pytanie czy to sie opłaca w małej miejscowości do ok.15 tyś, a drugie pytanie jakiego agenta wybrać.

fabienna 08.04.2013 *.78.156.186.237.dynamic.ip.euron.pl

1

Witam,

Czy posiada ktoś numer kontaktowy do osoby , z którą można porozmawiać o założeniu punktu Playa. Bardzo proszę o informację. 

Frania_ 06.04.2015 *.aafb70.neoplus.adsl.tpnet.pl

3

Najlepiej to chyba się kontaktowąć z Marcinem Gruszką -rzecznikiem Play myślę, że skieruje w odpowiednie miejsce w tych sprawach.

kysa 08.04.2015 *.aamd149.neoplus.adsl.tpnet.pl

31

Proponuje skontaktować się z takimi firmami jak krismilton lub play4mix lub innymi. Rzecznik prasowy Play`a raczej nic nie pomoże w tej kwestii.

jajojek 10.05.2015 *.178-214-146-98.internetia.net.pl

1

Witam, przekopałem cały internet i znalazlem wiele tematow o franczyzie z Play ale bez konkretnych odpowiedzi.

Czy jest ktos kto wspolpracuje z nimi? Jak to wyglada wszystko

Jaki procent od umów

na czym sie zarabia

jaki przewidywany obrot miesieczny moglbym miec

Czy drugi raz tez byscie w to weszli?

Czy sa jakies plany do wyrobienia?

Jakies potracenia?

Dziekuje za odpowiedz

Pozdrawiam

DawidPotul 08.03.2016 *.user-109-243-139-63.play-internet.pl

27

Po latach oczy otworzyłem i odchodze z Play. Mają nijakie oferty dla przedłużających umowę.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.