Forum: Franczyza PSB Mrówka 1475

pawel_z 11.02.2010 *.87-205-35-38.adsl.inetia.pl

4

Witajcie,
Przeglądając sieć internet napotkałem się na dosyć ciekawą propozycję Biznesu. Mieszkam w małej miejscowości około 90 tyś mieszkanców. Nie ma u nas żadnego większego sklepu/marketu z sektora dom ogród. Chciałem zainwestować w dobry biznes ... co o tym sądzicie ??
http://www.grupapsb.com.pl/grupa-psb/relacje-inwestorskie/psb-mrowka

Jerzy.K 12.02.2010 *.83-1-122-54.tsm.tarnobrzeg.pl

27

Kiedyś pracując jako przedstawiciel handlowy odsługiwałem grupę PSB, zarówno składy jak i Mrówki. Znam kilkudziesięciu akcjonariuszy PSB (właścicieli składów budowlanych i Mrówek). Wiem jak się handluje z tą siecią, jakie zasady panują wewnątrz sieci.
Na forum mogę napisać tylko że mam same pozytywne wrażenia.

Jeśli chcesz szczegółów pisz do mnie maila, być może pomogę podjąć decyzję :) 

pawel_z 17.02.2010 *.inet20909ns-3s.nat.umts.dynamic.eranet.pl

4

Będę wdzięczny oto moj meil:

zielinskipawel@o2.pl

adler 21.02.2010 *.duo34.neoplus.adsl.tpnet.pl

5

Synu,jeśli masz kapitał po co potrzebny ci franczyszysta któremu będziesz oddawał haracz i daninę podczas gdy on cię bynajmniej nie dokapitalizuje ani w żaden inny sposób nie wesprze?Mówiąc inaczej hydra komunizmu i czerpanie zysków z cudzych inwestycji bez udziału kapitału własnego w nowym przebraniu,i?wydaniu.A że głupich nie sieją a sami się rodzą to i lezą sami w macki obleśnej?hydry.

adler 21.02.2010 *.duo34.neoplus.adsl.tpnet.pl

5

No i tak mi umknęło:Który nie weżmie na siebie przypadających w części kosztów ryzyka. To jest jakiś błęd.franczyszysta nie inwestując złamanego szeląga dyktuje mi wystruj wnętrz,etc,etc,etc i nie zawraca sobie czerepa generowanymi kosztami które,de facto,tylko biją we mnie.Chce rozwijać swój gischeft całkowicie cudzym kosztem i na wyłączny koszt przygłupa który nie wie co z pieniądzmi robić.Masz haracz płacić franczyszyście?Daj Dzieciom,Wnukom a jak nie masz jednych przepij z Kolegami i Przyjaciółmi_.[P.Mojżeszowe].Nie pozwalaj jak krówcia doić się cwaniasiom z pod,nie tylko przysłowiowej,ciemnej gwiazdy.=Radzi się bogacić bez inwestowania w rozwój choćby?grosza_.

bartomada 22.02.2010 *.aczq189.neoplus.adsl.tpnet.pl

137

Witam.

Kupowałem osobiście mat.budowlane w Mrówce Tarnów.Trzeba przyznac,ze ceny maja niezłe na tle występujacej tu konkurencji.Jesli wiec myslisz o franczyzie w tej firmie-to zacznij od sprawdzenia co na twoim rynku stanowi potencjalna konkurencję-i czym dysponuja.Gdyz jesli nie masz doswiadczenia to byc moze w hurtowniach czy tez u producentów wcisną ci rzeczy drogie i niechodliwe-gdybys chciał cos otworzyc na własna rękę.Sądzę,ze taka sieć jak Mrówka-zakupujaca materiały bud.hurtowo pozwala na zejscie z cena sprzedaży do konkurencyjnej  z zachowaniem dobrej marży dla siebie. Natomiast reszta-opłaty franczyzowe,na reklame itp.o ile wystepują-to mozna na ich podstawie wyliczyć na co cię stac.Zapewne firma wie w jakim miejscu punkt można otworzyc,ile obrotu moze on generować,ile osób zatrudnic itp.Pytanie nic nie kosztuje.Powodzenia.

pawel_z 23.02.2010 *.inet20909nr-0s.nat.umts.dynamic.eranet.pl

4

Panie Adler czy jak Ci tam powiedz co dobrego reprezentujesz swoimi wypowiedziami ??
Jestem po wstępnych rozmowach z osobą z Polskich Składów Budowlanych. Teraz badanie rynku i latanina po urzędach. Jak narazie wszystko idzie w dobrym keirunku. Miejmy nadzieję że to wypali :)

pozdrawiam 

Jerzy.K 08.03.2010 *.83-1-122-54.tsm.tarnobrzeg.pl

27

Sprzedając towar do PSB jak i do innych odbiorców mogę powiedzieć że ten do PSB szedł czasami o 20% taniej.
Duże rabaty mieli wynegocjowane. Inna sprawa że towar był fakturowany na PSB i oni refakturowali do konkretnego sklepu oczywiście po nieco innej cenie ;-) ale i takcena była bardzo atrakcyjna.

Poza tym przedstawiciel handlowy miał obowiązek być raz w tygodniu w Mrówce, dbać o ekspozycję towaru nie tylko uzupełniając braki, ale np. wycierając towar z kurzu :)
Po każdej wizycie pisał raport, który podpisywał kierownik sklepu. 

Myślisz że przedstawiciel będzie tak koło Ciebie skakał jeśli będziesz niezależny?
Wiem, wiem, wymogi rynku itp. zgadzam się, będzie skakał, jeśli będziesz robić obroty, ale w pojedynke nie kupisz tyle co grupa.

Towar kupuje się od dostawców, którzy są w grupie, ja pracowałem u takiego właśnie.
PSB nazywaliśmy "świętą krową", mieli przywileje i trzeba było koło nich biegać.
Dużo towaru kupowali z prawem do zwrotu, były to wszystkie towary występujące w gazetce promocyjnej, większość sezonówki.
Myślisz że z indywidualnego sklepu przyjmowaliśmy zwroty?

Jedna mrówka robiła u mnie takie obroty jak 10 sklepów w tym  samym mieście, a towar w gazetce mieli w cenie w jakiej inni kupowali go od nas, czyli importera. 

Ja widzę same plusy bycia w grupie PSB.
To sprawdzony biznes, istnieją już trochę na rynku i opanowali jego znaczną część.
Masz kogo popytać, bo akcjonariuszy jest dużo w polsce.

Ja życzę powodzenia.

Lu_6 14.02.2011 *.jvo226.internetdsl.tpnet.pl

1

Witam serdecznie,

Jestem zainteresowana współpraca z PSB, stąd moje pytanie do osób które takową współpracę już zawiązały.

Jak układa się taka współpraca, czy napotkali się Państwo na jakieś niedogodności podczas trwania umowy? Czy są Państwo zadowoleni, czy może coś by zmienili w relacjach z PSB?

Może ktoś z Państwa bylby skłonny naświetlić bardziej wymagania grupy PSB podczas zawiązywania współpracy (warunki umowy franchisingu).

Będę wdzięczna za jakiekolwiek infrormacje.

Pozdrawiam

Lucyna

andrecourt 31.08.2015 *.194.153.107.130

24

z punktu widzenia klienta trzeba przyznać że Mrówka zaczyna wyrastać na konkurencję dla innych sieciówek budowlanych - nie było najmniejszego problemu z zakupem w dobrej cenie płytek basenowych - oczywiście gresowych. Dla porównania - w konkurencji ceny 20 % wyższe...

FLEK 29.04.2017 *.89-67-45-76.dynamic.chello.pl

1

Ciekawostka... Szefostwo MRÓWKi w Świebodzinie zostałoz atrzymane przez CBŚ. Zarzuty: pranie brudnych pieniędzy, wyłudzenie podatku VAT wspólnie i w porozumieniu n kwotę około 53 mln zł...

Super sprawa. Polakom gartulujemy Mrówki...

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.