Forum: Mix electronics - zastanawiam się nad wejściem do sieci - telekomunikacja, IT, AGD/RTV 26

JON 23.02.2010 *.dro54.neoplus.adsl.tpnet.pl

2
CO SĄDZICIE ????

Reebot 28.02.2010 *.aaig21.neoplus.adsl.tpnet.pl

4

Licz się z częstą rotacją pracowników. Nie każdemu odpowiada licha podstawa + prowizja.

Poza tym jest spora odpowiedzialność za wypisywane przez pracowników kredyty i ubezpieczenia. 

Na koniec chciałbym dodać że poczetek tego roku jest bardzo kiepski na  inwestowanie w elektronikę.

JON 01.03.2010 *.apn-77-115-65-155.dynamic.gprs.plus.pl

2

ALE WIESZ TO Z AUTOPSJI CZY Z OD KOGOŚ??

zółta_żaba 15.11.2010 *.195.170.191.28

1

Witam, podłacze się do tematu, choć nie licze na jakieś info bo wyglada jakby była jakas blokada informacji. Nigdzie nie ma zadnych danych jak to jest z tą współpraca z tą firmą. Czego oczekują, jakie sa wymogi, jaka umowa jak koszty licencyjne itp. Oczywiście nie interesuje mnie zdanie przedstawiciela firmy lecz osob, które taki salon/sklep prowadzą pod szyldem Mix Elecrtonics. Podzielcie się Państwo wrażeniami, podzielcie się danymi na co uważać i zwracać uwagę i tp. sprawy. Czy jest ktos kto moze nam odpowiedziec?

Pozdrawiam

Reebot 20.11.2010 *.83-238-128-26.ip.netia.com.pl

4

Szczegółów typu koszt licencji nie znam bo to jest uzależnione od wielkości lokalu i lokalizacji. Poza tym nie byłem właścicielem tylko kierownikiem.

Ale jak już wcześniej wspominałem jest ogólny problem z rotacją pracowników. Więc raczej ciężko o wykwalifikowany personel. Pracownik z najdłuższym stażem pracował u mnie 2 lata. To był rekordzista i poniekąd tez sytuacja rodzinna go do tego zmusiła. Średnio jeden pracownik zostaje na około rok czasu. 

Kolejny znaczący problem to dostępność towaru. Chodliwych towarów zazwyczaj nie ma albo jak są to w opłakanych ilościach (np.8-10 sztuk na całą Polskę). Nie ma podziału towaru na sklepy więc kto pierwszy ten lepszy. W modzie jest podbieranie sobie towaru. Zdarzało się nawet że owe 10 sztuk dostał tylko jeden sklep. 

Zapomnijcie o nowościach w terminie. W tedy kiedy np RTV Euro ma dostępną nowość dla klienta w waszych magazynach pojawi się dopiero za 3 miesiące. 

Zapomniałem dodać o pewny zjawisku, a mianowicie o tzw. "zrzutkach mix-owskich". Gdy jakiś sklep mix'a się zamyka  do wszystkich sklepów rozsyłane są towary nie rotujące i ekspozycyjne (pułkowniki). Oczywiście na to co dostaniecie nie macie najmniejszego wpływu, bo przecież macie wszech wiedzących kierowników regionalnych. Czegoś takiego trudno jest się później pozbyć jeśli się porządnie nie obniży ceny, a wtedy całodniowa marża tak spada.

Co do tajemnic to Pan Henryk S. wkłada wiele wysiłku i pieniążków, że by zbyt wiele nie wyszło na jaw. 

Jeśli macie jeszcze jakieś pytania to piszcie spróbuję na nie udzielić odpowiedzi. 

Ajent X 11.12.2010 *.83-238-230-48.adsl.inetia.pl

1

Witam, na początku chciałem zaznaczyć, iż jestem "czynnym ajentem" tzn. obecnie prowadzę swoją działalność pod logo Mix Electronics, więc mogę rozwiać część wątpliwości i zdementować pewne zarzuty,informacje nieaktualne. Z kilkoma rzeczami jak najbardziej mogę się zgodzić, tzn: z ryzykiem podejmowanym przez ajenta - brak gwarancji zysku, problem z doborem pracowników oraz ewentualną rotacją. Problemy takie występują natomiast w każdej działalności i nie jest to niczym dziwnym (takie jest moje zdanie). Ajencja/prowadzenie własnego biznesu polega przecież na tym, że ponosimy większe ryzyko, ale w zamian otrzymujemy możliwość większych dochodów, de facto ograniczonych tylko naszymi umiejętnościami prowadzenia biznesu.

Jeżeli chodzi o poruszone zagadnienia:

- problem płac pracowników, teraz ustala to ajent, więc wszystko w jego rękach, płacąc dobrze nie musi bać się o rotację pracowników, czy problemy kadrowe,

- kwestia opłat za "licencję" - nie chcę tego poruszać na tym forum, bo same cyfry nic nikomu nie powiedzą, jeżeli nie będą one porównane z korzyściami, jakie wynikają z prowadzenia takiej formy działalności - wszyscy ajenci funkcjonją na tych zasadach, więc naturalne jest, że da się zarobić (w kwestii konkretów najlepiej skontaktować się z odpowiednią osobą w firmie i wtedy pewnie nie będzie żadnych problemów z uzyskaniem pełnej informacji)

- poruszony problem braku towarów teraz nie występuje, oczywiście zdarzają się czasowe braki, ale to naturalne w takiej branży, nie ma też opóźnien w porównaniu z konkurencją, dostaw nowości na rynku,

- problem "wrzutek" towarów słabo rotujących , mój przedmówca "Reebot" jak sam pisze pracował w zupełnie innych realiach firmy, teraz ewentualne zabranie takich sprzętów jest uzgadniane i odpowiednio premiowane (często zdarza się, iż warto zabrać taki sprzęt)

pozdrawiam

Face 18.12.2010 *.public6872.xdsl.centertel.pl

1

Witam wszystkich,

Jestem zainteresowany otworzeniem punktu pod logiem MIX'a, lecz przyznam że po przeczytaniu wielu postów na wielu forach troszkę się zmartwiłem.

Gdyby to nie był problem prosiłbym was o konkretne informacje (czyli jak to w końcy jest z tym franczyzodawcą).

Czy pracujemy dla siebie czy dla centrali?

Jakie są prowizje dla MIX'a?

itd.

Z góry dziękuje za wypowiedzi.

 Pozdrawiam

Face

dudi999 05.02.2012 *.maluch.bondi.pl

2

Witam

Odświeże troche temat. 

Czy ktoś mógłby udzielić więcej informacji na temat współpracy z Mix Electronics?. Na jakie prowizje można liczyć? Jak ogólnie układa się współpraca z firmą? Ceny są ustalane odgórnie czy każdy sam o tym decyduje?

xtweetyx 10.02.2012 *.87-207-71-66.dynamic.chello.pl

2

Ja również podbijam temat, czy mógłby ktoś wyjaśnić jak wygląda współpraca na zasadach ajencji, jaki trzeba miec lokal ? kto oplaca lokal? jak wyglada zatowarowanie? jaka maraz mniej wiecej ? w jakich wielkosciowo miastach mozna otwierac sklepy? itp. itd. I czy poza sprzedaza w sklepie mozna sprzedawac towar na wlasna ręke np. w internecie.

Pozdrawiam

GAJA 14.02.2012 *.ackf168.neoplus.adsl.tpnet.pl

15

Witaj 

Panowie do dojenia krowy podchodzi sie od przodu nie od tyłu. Chesz prowadzić swój biznes?

Z góry przepraszam. 

xtweetyx 17.02.2012 *.87-207-71-66.dynamic.chello.pl

2

Witam

za wiele to mi nie wyjaśniłaś ;/ chce prowadzic swoj własny biznes wiec dlatego pytam o szczegóły, rozwazam różne opcje i możliwości ostatnio wpadlem właśnie na tą oferte dlatego pytam o nią.

pozdrawiam

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.