Forum: CUK - Centrum Ubezpieczeń Komunikacyjnych - finanse i bankowość 106

Re82 07.08.2016 *.public-gprs392717.centertel.pl

15

Punkt partnerski to dobra forma współpracy gdy już jakiś biznes prowadzisz, dobra okazja żeby się czegoś nowego nauczyć.A szkolenia w cuk są niezłe, coś mogę o tym powiedzieć:)

Hanna 04.09.2016 *.d222-2.icpnet.pl

12

Ja działam jako niezależny doradca, ale powoli dojrzewam do myśli o własnej placówce franczyzowej.Na pewno wsparcie sprzedaży - Help Desk dużo mi pomogło na początku.Teraz już pewnie się czuję:) Gdy ktoś już prowadzi jakiś interes to punkt partnerski będzie dobrą formą współpracy z Cuk -iem.

ANETA 24.09.2016 *.ecs211.neoplus.adsl.tpnet.pl

1

Hanna jak z Twojego doświadczenia układa się współpraca z CUK jako niezależny doradca. Pytam, bo też planuję podjąć z nimi współpracę jako agent. Podobnie pracuję na etacie i szukam dodatkowego zajęcia , a że 20 lat pracowałam w banku, to chcę wykorzystać swoje doświadczenie pracy z klientem. Chodzi mi o to czy mają dobrą porównywarkę, system informatyczny, kiedy od podpisania umowy otrzymałaś prawo do wykonywania czynności jako Agent itp

Hanna 09.10.2016 *.d221-179.icpnet.pl

12

Dawno tu nie zaglądałam, bo właśnie działam żeby własny punkt cuk otworzyć.Co do porównywarki a właściwie kalkulatora to najlepiej się przekonasz jak sama sprawdzisz, przetestujesz na sobie - jest dostępny na stronie. Ja się wszystkiego nauczyłam od podstaw, bo nie znałam się na ubezpieczeniach, ale szkolenia sporo mi dały i cały czas mam wsparcie menedżera.Jestem humanistką, ale system do obsługi klenta szybko opanowałam.

Dżakula 12.10.2016 *.static-85-57.is.net.pl

1

Witam

W latach 90tych byłem agentem , potem wyjechałem do Anglii.

Od kilku lat zastanawiamy się z żonusią nad powrotem.

W związku z tym szukamy sobie zajęcia , przeczesujemy internet

i robimy przeszpiegi w Polsce.

Franczyza to chyba na całym świecie wyzysk.

Znajomyzwiązał się z Pizza Hut.

Długo zdobywał klientów , potem było nieźle ale kierowca u niego potrafił zarobić 160 funtów

jeżdżąc 12-15 godzin , czego on na czysto chyba nigdy nie zrobił.

Gdy po trzech latach udało mu się odsprzedać biznes był najszczęśliwszym z ludzi.

Ale wróćmy do franczyzy banku czy ubezpieczeń.

Myśleliśmy nad tym i nie widzimy przyszłości.

Do Polski docierają chociaż z opuźnieniem trendy z zachodu.

W naszym mieście było 9 oddziałów Halifax.

Teraz są 3 a jeden też się zamknie.

Agenta ubezpieczeniowego biegającego i dzwoniącego wściekle za klientem nie widziałem

tu od początku pobytu (1999).

Wszystko załatwia się przez telefon a obecnie internet.

Miasto około 250000 mieszkańców a było raptem kilka biur w których mogłeś kupić polisę od

żywego człowieka i za gotówkę.

Obecnie tylko AXA jeszcze takie biuro prowadzi i jest ewidentnie prowadzone pod ludzi

starszych i obcokrajowców.

U nas też oddziały się raczej likwidują niż powstają i jeżeli bank szuka ajentów to po prostu

tnie koszty.

Niby prowadzi "oddział" ale nie zatrudnia , nie płaci czynszu , mediów itd.

Za wszystko odpowiada pełen optymizmu ajent.

A co do ubezpieczeń do dosłownie na każdej ulicy widzę kilka biur.

Może jeszcze poegzystują kilka lat ale internet i u nas przeniesie usługi finansowe w świat

wirtualny.

To pewnie spory prestiż być poważnym finansistą ale de facto robi się za jelenia.

Bank czy ubezpieczyciel chce ajencję zawsze w prestiżowym miejscu.

Bo to darmowa reklama.

I haruwa na prowizję gdy w oddziale pani/pan ma pensję. Itp. Itd.

Odradzam.

Re82 07.11.2016 *.public-gprs394923.centertel.pl

15

Najważniejsze to dobrze zbadać rynek.Ja nim otworzyłem multiagencję pod logo cuk to zrobiłem rozeznanie czy otwierać ten punkt w swojej miejscowści czy sąsiedniej. Pierwsze miesiące nie były łatwe, ale szybko zacząłem wychodzić na swoje. Teraz myślę żeby zatrudnić pracownika.

Hanna 08.12.2016 *.d223-87.icpnet.pl

12

Z tym się zgodzę, poza tym CUK pomaga w wyborze lokalizacji placówki.Dzięki temu czułam się pewniej wchodząc w biznes ubezpieczeniowy,o którym za dużo nie wiedziałam.

Tadd 05.06.2017 *.user-94-254-242-108.play-internet.pl

5

Mam pytanie odnośnie otwarcia placówki franczyzowej cuk - czy udało wam się zmieścić w 15 tysiącach ? Czy taki budżet wystarczy na rozkręcenie tej działalności?

Hanna 09.07.2017 *.d107-232.icpnet.pl

12

Spokojnie 15 tys. wystarczy na uruchomienie biura. I szybko możesz liczyć na to że inwestycja się zwróci.

kkasia 05.08.2017 *.public-gprs370665.centertel.pl

1

Witam. Chciałabym spróbować swoich sił w ubezpieczeniach. Dzwoniła do CUK i zaproponowali mi placówke. Przysłali umowy prowizje itp do przeglądu co i jak. Ale czytając na tym forum zastanawiam sie nad niezależnym doradcą. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć jaka jest różnica miedzy placówką a niezależnym doradcą? z góry dziekuje

Tadd 02.09.2017 *.user-94-254-246-50.play-internet.pl

5

Jeśli prowadzisz już multiagencję ubezpieczeniową to możesz zostać niezależnym doradcą cuk - po prostu poszerzasz działalność o dodatkowe towarzystwa ( w sumie 18 ). Jeśli zaczynasz sprzedaż ubezpieczeń to wtedy placówka franczyzowa jest opcją dla Ciebie.

Tadd 01.11.2017 *.user-94-254-244-125.play-internet.pl

5

Doradcy cuk korzystają z aplikacji smartCUK. Wystarczy zrobić zdjęcie kodu AZTEC z dowodu, aby informacje wczytały się do kalkulacji. Dzięki tej aplikacji można załadować zdjęcia do polisy. To duże usprawnienie.Korzystne jest także dla franczyzobiorców to że cuk prowadzi szeroko zakrojoną akcję reklamową w ogólonopolskich mediach.

Hanna 04.12.2017 *.d107-6.icpnet.pl

12

To prawda reklamy cuk są bardzo widoczne.Doradca może też liczyć na wsparcie menedżera regionalnego. To zwłaszcza na początku pracy jest bardzo pomocne.

Hanna 04.02.2018 *.d106-204.icpnet.pl

12

Wtedy otrzymuje się dostęp do oferty największych 18 Towarzystw Ubezpieczeniowych. A pracę ułatwia WebCUK - innowacyjny system obsługi klienta.

GM 02.08.2018 *.91.206.6.101

1
Hanna, Re82 a moglibyście w skrócie wyjaśnić jak wyglądają prowizje. Ile % za ubezpieczenia komunikacyjne, ile pozostałe?

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.