Forum: Fotodepilacja - z kim warto współpracować? - beauty i fitness 23

koval1278 03.10.2010 *.5adb7f06.bb.sky.com

1
Bardzo prosze o komentarze na temat seci Nomas Vello,franczyznodajcy,realnych kosztow.Dziekuje

denver666 04.10.2010 *.chello084010181148.chello.pl

37

Wpis usunięty na prośbę Autora.

Redakcja

denver666 05.10.2010 *.chello084010181148.chello.pl

37
Wpis usunięty na prośbę Autora.

Redakcja

ag_dub 05.10.2010 *.klient-89.171.163.232.dotnet.lublin.pl

5

Witam

No mas vello to niewątpliwie największa siec oferująca tego typu usługi, ale jak napisał denver666 wiąże się to z wysokimi kosztami. Wydaje mi się, że sieć głównie nastawia się na coraz to większą ilośc punktów - stąd byc może sytuacja z przedstawicielem z postu powyżej.  Fotodepilacja jest coraz popularnijesza i myślę że ma duże szanse powodzenia na rynku, co przejawia się w coraz większej ilości firm oferujących tego typu usługi. Dlatego jeśli byłbyś poważnie zaintersowany otworzeniem takiego punktu radziałabym poszukać innych firm zajmujących się fotodepilacją - mniej nastawionych na ilość punktów a raczej na współpracę z franczyzobiorcą. M.in. rusza teraz projekt firmy z Wrocławia, która posiada własne salony kosmetyczne z ofertą depilacji, a teraz buduje sytem franczyzowy punktów franczyzowych fotodepilacji. Koncpet na pewno nie ma rozmiarów sieci No mas vello;) ale jest godny polecenia.  

denver666 05.10.2010 *.178.182.178.170.nat.umts.dynamic.eranet.pl

37
Wpis usunięty na prośbę Autora.

Redakcja

miki69 25.10.2010 *.apn-95-41-164-184.dynamic.gprs.plus.pl

1
Jestem tak jak moj poprzednik franczyzobiorcą nomasvell. Osobiscie po wgladzie w bussinesplany oraz umowy sytuacja jest jasna i klarowna. Jak rowniez fakt iz o każdy biznes trzeba dbać nawet franczyza sama się nie poprowandzi! moj salon znajduje sie w mmiescie 150 tyś i w takich miejscowosciach poczta pantoflowa to nalepsza promocja nie trzeba na nią wydawać fortuny. Ulotkowanie i banery według mnie mogą jedynie wzmocnić pozycję salonu w danym mieście aby wyeliminować konkurencję. Podczas szkolenia w siedzibie firmy udało mi się poznac kilku innych franczyzobiorców z warszawy z którymi jestem w stałym kontakcie i tak jak ja potwierdzają dobre kontakty z firmą. Więc drogi franczyzobiorco może warto zapoznać się z warunkami innych franczyz i ich obietnicami... jest takie powiedzenie że kiepskiej baletnicy przeszkadza rąbek od spódnicy. Osobiście proponuję własną analizę rynku i zapotrzebowania na tego typu usługę w danym mieście. Ważne jest aby wspólpraca z daną firmą o której myslisz układała się pomyślnie i aby kontakt z innymi franczyzobiorcami ukladał się pomyślnie. Osobiscie odradzam zakupu maszyny na własną rękę, dobry serwis i jakośc urządzenia tak naprawdę są głównym narzędziem niezbednym do ciągłości funkcjonowania salonu.

piogor0022 29.11.2010 *.user-46-113-226-115.play-internet.pl

1

z nmv mam do czynienia od ponad pół roku w dużym mieście jako franczyzobiorca, jestem zadowolony z rozpoznawalności marki i popularności u klientów

 popularność ta wywołana atrakcyjną dla konsumeta ceną wywoałuje ,ze  klienci czasem odwołują usługę, ale jest to rekompensowane duzo iloscia wizyt w salonie 

po za tym dobry stosunek przychody/ cena wejscia   

antek 14.03.2011 *.user-46-113-128-96.play-internet.pl

4
Witam Czy macie Państwo opinie dobre lub złe na temat franczyzodawcy No+vello?Bardzo mi na tych opiniach zależy.Dziękuję.

antek 14.03.2011 *.user-46-113-128-96.play-internet.pl

4

Witam

właśnie jestem na etapie podjęcia decyzji o tej franczyzie.jaka lokalizacja jest optymalna i koszt wynajmu lokalu.Czy lokale nie są zbyt skromnie wyposażone ?Jakieś takie ubogie mi się wydają. A może to nie jest tak istotne?

pozdrawiam 

Rosiczka 20.03.2011 *.host-89-228-36-91.elk.mm.pl

1

Wiatm,

Myśle o otwraciu NMV  w mniejszym miescie  (około 60tyś. mieszkańców)na Mazurach. Jak myślicie czy jest sens otwieranie punktów w biedniejszych regionach kraju? i czy warto otwierać w mniejszych miastach? Nieustannie o tym myślę.  

kubzeg72 12.04.2011 *.77-253-74-92.adsl.inetia.pl

3

Witam, 

interesowałem się tym tematem dosyć mocno jakiś czas temu i oferta Nomasvello wypada dosyć słabo w porównaniu z ofertą Yasumi Epil. Począwszy od słabszego technicznie urządzenia, przez dużo węższą ofertę zabiegową i kończąc na wyższej cenie i wyższych opłatach stałych. Znajomy ma już salon Yasumi Epil i jest (z tego co mówi) bardzo zadowolony. W mieście jest także salon No+vello i ponoć "przepływ Klientów jest we właściwą stronę:)". 

Ja zastanawiałem się swego czasu nad większą niż Ełk miejscowością. Ciężko powiedzieć czy 60tys mieszkańców wystarczy. Myślę, że zależy to bardziej od zamożności i nastawienia mieszkańców do tego typu usług.  

Jest jeszcze zawsze najtańsza opcja otworzenia gabinetu samodzielnie, ale osobiście bym tego rozwiązania nie wybrał.

Proponuję kontakt z obiema firmami.  

kubzeg72 20.04.2011 *.dwacztery-szesc7.echostar.pl

3

Dosyć ciekawą ofertę ma jeszcze www.adolesense.pl 

Z tą firmą jeszcze nie rozmawiałem, ale z tego co widzę inwestycja jest najmniejsza (50 tys.) ale i skład pakietu franczyzowego uboższy niż w przypadku YE i No+  

Ktoś coś wie na temat tej firmy? 

Pody 10.06.2011 *.77-255-14-213.adsl.inetia.pl

18
My postawiliśmy na Beautifulskin. Mają najnowsze urządzenia IPL + RF, a oferta zabiegów nie kończy się tylko na fotoepilacji. Sieć Beautifulskin rozwija się, a franczyzodawca nie ogranicza nas franczozobiorców jedynie do zabiegów IPL. W naszej ofercie są inne ciekawe zabiegi, których na próżno szukać w gabinetach innych sieci. Do tego mamy w ofercie różnorodne kosmetyki znanej hiszpańskiej firmy Insitute BCN.
Gabinety mające w swojej ofercie tylko IPL, tak jak np. No Vello moim zdaniem zdane są na duże kłopoty, szczególnie w sezonie letnim, kiedy zabiegi światłem nie powinny być wykonywane /patrz przeciwskazanie do wykonywania zabiegów światłem IPL/
My polecamy sieć Beautifulskin, bo sami jesteśmy ich franczyzobiorcami i wiemy, jak ważne jest mieć szeroki wachlarz usług kosmetycznych. Wiemy też i cenimy wolność, którą daje nam franczyzodawa. Każda propozycja przyjęcia nowej usługi jest rozpatrywana, a co najważniejsze możemy robić rozeznanie rynku i w zależności od zapotrzebowania wprowadzamy tę usługę, lub też nie. 
Każdy kto chce założyć dochodowy interes powinien pomyśleć o Salonie fotoepilacji i estetyki Beautifulskin. Mówię to z własnego doświadczenia. Powiem krótko - można wyżyć i to całkiem nieźle. 
Pozdrawiam wszystkich franczyzobiorców 

antek 14.06.2011 *.user-46-112-209-100.play-internet.pl

4
Właśnie No+vello wprowadziło ofertę Sun&Safe ,która pozwala na depilację również latem.

Pody 14.06.2011 *.81.219.162.146

18

Bezpośrednio przed i bezpośrednio po fotoepilacji w żadnym wypadku nie można opalać tych części ciała, które były lub będą poddane zabiegom fotoepilacji IPL. Jeśli ktoś tego nie przestrzega /czyli nie zastosuje specjalnych filtrów, co najmniej 50+, proszę pamiętać, że filtr w kremie daje max. 2 godziny ochrony/, to naraża się na nieodwracalne zmiany na skórze takie jak np. nieodwracalne przebarwienia? Ta "metoda" o której głośno mówi Nomasvello, to chwyt marketingowy, żeby gabinety franczyzowe nie zbankrutowały i nic więcej. Proszę zapytać pierwszego lepszego dermatologa, jaki ma wpływ rozroszone i/lub skupione światło lasera na opaloną skórę.

Pozdrawiam wszystkich opalonych słńcem bezpośrednio po laserze i współczuję poparzeń. 

kubzeg72 05.07.2011 *.111-114.echostar.pl

3

Witam,

z Beautiful Skin też się kontaktowałem i sprawili wrażenie "bajerantów". Najbardziej mnie rozbiawł skopiowany z N+V banerek z ilością gabinetów na świecie...hehe, łatwe do zauważenie oczywiste oszustwo. Dodatkowo wszystkie gabinety, które niby są w budowie są tak naprawdę wirtualne (otwierają się już od roku- wiem bo parę razy sprawdzałem). 

Także ja koniec końców zdecydowałem się na współprace z Yasumi...projekt Yasumi Slim w połącznieu z Yasumi Epil. Koszt takiej inwestycji to ok 150netto czyli trochę więcej niż w przypadku N+V, ale możliwości i bezpieczeństwo dużo większe. Współpraca z tą firmą też bardzo fajna.

Pozdrawiam,

Kuba Zega 

Pody 13.07.2011 *.77-254-82-238.adsl.inetia.pl

18

Do promocji własnej sieci trzeba mieć trochę zdolności.

Po pierwsze Yasumi za obydwa systemy pobiera opłatę wstępną w wysokości 99 tys. + 75 tys. to jest razem 174 tys. zł a nie 150 tys. zł. Do tego dodaj jeszcze 23% Vat, a to jest już sporo ponad 210 tys. zł. Do tego przystosowanie lokalu, co najmniej 500 zł netto na każdy metr kwadratowy powierzchni lokalu zo daje kwotę co najmniej 30 tys. zł netto. Do tego opłaty marketingowe i franczyzowe. Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że przychód zacznie się dopiero po co najmniej 6 miesiącach od otwarcia lokalu, to łatwo obliczyć, że na inwestycję z Yasumi potrzeba grubo ponad 300 tys. zł. Oblicz wszelkie koszty, a zobaczysz, że sukces z Yasumi jest bardzo drogi. Za połowę tej kwoty, masz dużo więcej z Beautifulskin.

A o oszustwach można mówić jak się ma na to dowody. Czasy Pana Ziobro już dawno minęły! 

porzeczka 14.07.2011 *.ip-93-154-159-215.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

7
A sam projekt Yasumi - epil? W czym jest lepsze nomaswello? A jaka jest róznica pomiędzy urządzeniami? Czy tak samo działają? 

TomaszHalicki 14.07.2011 *.89-73-128-104.dynamic.chello.pl

4
Obawiam się, że w małym mieście może być problem, szczególnie jeśli to mniej zamożna okolica...

porzeczka 14.07.2011 *.ip-93-154-159-215.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

7

Ale co oznacza hasło małe miasto? 60 ty mieszkańców i  w około wiele miast w promieniu kilkunastu km to mało?

Bardziej mnie interesuje dlaczego yasumi a nie nomaswello? Proszę o info na priwa jak ktoś nie chce tutaj pisać. Muszę niedługo sie zdecydować.

Interesuje mnie też jaki jest kontakt z franczyzodawcami i czy ich wyliczenia dotyczące rentowności są realne? 

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.