Forum: Jaką działalność otworzyć na wsi? Pomocy!!! 1475

tune 08.11.2010 *.aefm207.neoplus.adsl.tpnet.pl

2
Witam wszystkich od jakiegoś czasu męczy mnie temat jaką działalność można otworzyć na wsi może na początek powiem co już jest i ile mieszkańców liczy gmina wiec gmina liczy ok. 2 – 3 tyś mieszkańców hmm przez naszą gminę często przejeżdżają samochody do dużych miast we wsi u nas już są ze 4 sklepy spożywcze więc na pewno odpada ten pomysł na sklep spożywczy są 3 sklepy z artykułami budowlanymi jest kiosk są dwa sklepy z ciuchami jest sklep z artykułami chemicznymi i papierniczymi szkłem oraz sprzętem RTV i nie tylko itp. Są dwa sklepy mechaniczne z częściami jak na razie tylko do ciągników i maszyn przeważnie wyrobów polskich tj. ursus no może nawet do zetora można coś dostać dokładnie nie wiem jest CPN jest dyskoteka jest market z artykułami mięsnymi i nie tylko w sumie wszystko co spożywcze to tam można dostać są 3 salony fryzjerskie i solarium nawet to w sumie chyba było by na tyle tego co już ta miejscowość posiada pytanie co można by było jeszcze otworzyć nowego żeby to miało szanse wypalić jak myślicie ??

PiotrdrugiPiotr 08.11.2010 *.212.160.203.24

94

sklep z kotłami c.o. i art hydraulicznymi

z nastawieniem na kotły weglowe, pelet i drewno

do tego troche hydrauliki

prawie ze wszystkimi producentami  sas, defro, kostrzewa , krzaczek itd dogadasz się tak

że dadzą ci kilka kotłow bezpłatnie na wystawke

no i trzeba sie dogadac z instalatorami

marak1916 09.11.2010 *.095160097164.warszawa.vectranet.pl

69

Znam z autopsji mniejszą miejscowość. Bliżej granicy wsch. Wiele możliwości jest zamkniętych przez drugi obieg. Alkohol,papierosy, paliwo - z przemytu. Sklepy - tylko dwa. Praktycznie brak możliwości sprzedaży usług poza prasą czy kombajnem. Wg mnie pomysłem jest opał. Wegiel, miał. Jesli masz kawałek placu, po inwestycji w wagę i samochód (furgon z paką samowyładowczą), może to mieć sens. Biznes głównie sezonowy, ale ze zwzględu na bliską odległość może być konkurencyjny dla dotychczasowych dostawców.  Drugim pomysłem jaki mi przychodzi do głowy do skład drewna budowlanego - deski, kantówki, krokwie. listwy. łaty itp. Widzę, że to też jakoś funkcjonuje.

PiotrdrugiPiotr 09.11.2010 *.212.160.203.24

94

Marak

widze że nie znasz realiów biznesowych. Nie chodzi mi o wieś tylko ogólnie

żeby otworzyc skład opały (wegiel), trzeba naprawdę bardzo BARDZO duże pieniądze. plac utwardzenie , ogrodzenie, waga, samochody, sprzet załadunkowy, fadroma itd itd, do tego gigantyczne problemy z zaopatrzeniem. teraz trzeba miec conajmniej 2-3 duże amochody, które będą stały kilka dni pod kopalni,a. i druga sprawa . tu nie ma żadnych terminów. TYLKO Gotównka. a więc koszty rosną dalej

druga sprawa , skład drzewa. może i tak , ale tylko pod warunkiem, że sie ma własny tartak (a więc juz gigantyczne kozty) no i stały dostep do surowca. i to taniego surowca. w polsce takiego nie ma , trzeba importowac np z ukrainy. A więc dalej tylko gotówka i to bardzo duża. do tego akcyza, ciezki transport specjalistyczny itd itd

tak ze proponuje przed udzieleniem komus rady, najpierw to przemysleć

a nie pisac żeby pisać

pozdrawiam

ps. to nic osobistego, jesli ci przygro marak, to tylko realia i pieniądze

marak1916 09.11.2010 *.095160097164.warszawa.vectranet.pl

69

Nie jest mi przykro.

Nie znam realiów biznesowych.

Ale kupuje miał weglowy od kilku lat 6 km od tej wsi.

A skład drewna budowlanego prowadzi wuj mojej żony. We wsi obok. I nie ma tartaku.

marak1916 09.11.2010 *.095160097164.warszawa.vectranet.pl

69

Nie jest mi przykro.

Nie znam realiów biznesowych. Piszę dla samego pisania.

Ale kupuję miał węglowy od kilku lat 6 km od tej wsi. Facet sobie radzi bez fadromy i jednym sstarym furgonem. Jakoś nie zbankrutował.

A skład drewna budowlanego prowadzi wuj mojej żony. We wsi obok. I nie ma tartaku. Drewno mu przywożą, już przetarte.

juventinio2603 09.11.2010 *.apn-77-114-25-13.dynamic.gprs.plus.pl

59
Bardzo ciekawy temat, grunt lub budynek można wynająć na wsi za śmieszne pieniądze w porównaniu z miastem. Co do składu opału to można zacząć z samym drzewem i pelletem (dowożą) do tego jakieś piece wstawić od producenta w komis. Mogą być też drobne materiały budowlane deski, cement pustaki (wszystko w komis) więc nie trzeba dużego kapitału. A jesli chcesz węgiel to wystarczy dostawczak na bliźniaczych kołach z wywrotką za 20tys, kupić stary ciągnik i do niego zamątować łyżkę do ładowania węgla (w mojej miejscowości tak ma facet zrobione, stary żuk+ciągnik z łyzką i funkcjonuje dobrze)

tune 09.11.2010 *.aefm207.neoplus.adsl.tpnet.pl

2

no właśnie zapomniałem dodać że punkty zaopatrzeniowe w opał i materiały drewniane też są i nie daleko nawet tartak jest

 

marak1916 10.11.2010 *.095160097164.warszawa.vectranet.pl

69

O sprzedaży gazu w butlach pewnie nie ma co pisać. U mnie w co trzeciej chałupie. Jest tu jeszcze facet, który wypożycza rusztowania budowlane, ale on to ma przy okazji swojej usługi (ocieplenia, okna, malowanie, tynki). Poza tym wulkanizacja jeszcze działa w pobliżu. Problemem takiego miejsca jest to, że rynek jest słaby, ludzie wydają kasę naprawdę na  rzeczy, które muszą kupić. Nawet spożywka cienko przędzie, bo fajki i alkohol odpadają, 10 km. dalej jest miasto z marketami i pojawiła sie kupa obwoxnych sprzedawców. Pomyśl nad tym, jak ściągnąć ludzi z kasą. Może to jakieś fajne miejsce na agroturystykę lub coś w tym rodzaju.

PiotrdrugiPiotr 10.11.2010 *.212.160.203.24

94

ludzie z kasą nie przyjadą w takie miejsce

chociaz duzy szacun dla maraka

czapki z głów - wie co mówi

wracając do rzeczy

to naprawde bardzo trudny temat

a tak powaznie

ja bym na twoim miejscu poszedł do gminy , do słuzby rolnej, i sie dowiedział jakie teraz maja programy unijne i dotowane.

sądze że na koniec roku jest z tym marnie, ale oni już wiedzą jakie progaramy będą wchodzić w przyszłym roku.

może to bedzie jakiś przyczynek i pomysł na biznes i dodatkowo super żródła finansowania

marak1916 10.11.2010 *.095160097164.warszawa.vectranet.pl

69

Moim zdaniem ludzie z kasa przyjadą wszędzie. Jeśli dostana ofertę, ale to niestety są potężne nakłady. Ja już różne scenariusze rozpatrywałem: od pensjonatu dla koni (dzisiaj jest tu hodowla kilkunastu sztuk), poprzez dom weselny aż po miejsce na szkolenia dla małych grup firmowych. Niestety, nijak to mi się nie spina, jeśli chodzi o nakład/zyski. Jeśli chodzi o dofinansowania to ja przymierzałem się do dwóch: na tworzenie nowych miejsc pracy (ale tutaj praktycznie cała kasa zostałaby zjedzona przez ZUS, pensje, podatki zatrudnionych pracowników przy konieczności prowadzenia działalności przez kilka lat) oraz do dofinasowania z programu unijnego w zakresie agroturystyki. Ale tutaj z kolei jest jak dla mnie inny problem. Mogę uzyskać 50% zwrotu poniesionych kosztów inwestycji. Ale muszę najpierw wydać te kasę i na wszystko mieć kwity. A to podnosi zdecydowanie w górę ceny materiałów (część mam) oraz robocizny (zakładana własna).

Wychodzi na to, że lepiej brać dopłaty dzisiaj i się nie napinać :-( 

janosik 58 19.11.2010 *.afsg64.neoplus.adsl.tpnet.pl

2

A MOŻE PRZEWÓZ OSÓB USŁUGI TRANSOORTOWE. TEŻ MAM TEN DYLEMAT.

iks 19.11.2010 *.dnn112.neoplus.adsl.tpnet.pl

172
Moim skromnym zdaniem, janosik, tego typu usługa (przewóz osób) w małych miejscowościach ma rację bytu - chyba że masz już tam dużą konkurencję. Jeżeli jednak nie masz takiej , to może być strzał w "10".

janosik 58 20.11.2010 *.afsa164.neoplus.adsl.tpnet.pl

2

CHYBA WEJDĘ W TO-MAM OSOBOWEGO MERC.124 I MERC CIĘŻAROWY I MOZE JESZCZE DOKUPIĆ VW 8 OSOB. KONKURENCJA NA RAZIE ŻADNA. MUSZĘ ZAŁOZYĆ FIRMĘ ALE RACZEJ ZACZĄĆ TRZEBA PO NOW. ROKU. MAM TEŻ DOBRE WARUNKI NA AGROTURYSTYKĘ-RZEKA DOM DZIAŁKA I BIEBRZAŃSKI PARK NARODOWY JAK BY TO POŁĄCZYĆ.CO O TYM SĄDZISZ ?.   IKS.  DZIĘKI ZA OPINIĘ. POZDRAWIAM TEŻ INNYCH  NA FORUM.

kostek.29 18.01.2012 *.user-46-112-227-187.play-internet.pl

1

 Witam wszystkich . Jeśli jest ktoś zainteresowany otworzeniem składu węglowego proszę pisać udzielę wszystkich informacji odnośnie funkcjonowania takiego składu . Sam prowadzę taki skład . Jeśli chodzi o założenie samego składu to wcale nie wyglądaw rzeczywistości  tak groźnie jak mogło by się wydawać... Jeśli ktoś potrzebuje porady proszę pisać . Pozdrawiam .

Margotka 10.02.2012 *.public125881.cdma.centertel.pl

2

Witam

chciałabym podnieść temat.

Mieszkam na wsi, ok. 70 domów. Prawie 13 km do miasta  70 tys. mieszkańców. 60 km jest miasto wojewódzkie, Polska zachodnia, do granicy 80 km.Szukam pomysłu na biznes, mam plac 5 tys m2, na terenie hala.

Zaznaczam, że skład węgla odpada;) Rozważana była agro turystyka ale na dzień dobry jest potrzebna duza kasa a takowej nie posiadam. Dotacja na działalnośc (20 tys. )  nie wystarczy, nawet jak dozuce swoje srodki.

Prosze o radę, może jakieś pomysły?

Miroslawa 12.02.2012 *.apn-95-40-49-132.dynamic.gprs.plus.pl

2

Witam , ja rowniez mieszkam na wsi ,15 km od miasta i ok 90 od granicy zach.Dwa lata tamu kupilismy z mezem \"ranczo\" z 1 h ziemi , budowe domu juz skonczylismy i teraz zastanawiamy sie \"w co sie bawic\"?Mamy do dyspozycji jeszcze ok 100 tys zl na luzie , ktore chcemy w cos zaiwestowac, ale tak szczerze to brak nam koncepcji. Myslelismy o hodowli koz na mieso , myslelismy tez o slimakach ale  nie jestesmy do niczego przekonani  tak na 100% , moze ktos ma tez jakies pomysly.

Jesli bedzie ciekawy chetnie sie zrewanzuje. Pozdarwiam

Małaa 14.02.2012 *.host-46-151-186-1.interduo.pl

1

Witam.. ostatnio wpadłam na pomysł by zająć sie rozwozem świerzych warzyw do okolicznych lokali restauraci,barów, jak równiez na wesela. Moi rodzice maja ziemię na ktorej uprawiają wrzywa i sprzedają dlatego z towarem nie miałabym problemu. tylko nie wiem czy było by to opłacalne i czy było by zainteresowanie...prosze o podpowiedz

GAJA 15.02.2012 *.aaau35.neoplus.adsl.tpnet.pl

15

Jeżeli podejdziesz do tego biznesowo, to co możesz stracić przy takiej inwestycji?

domino78 23.02.2012 *.87-239-178-68.rev.inds.pl

1

Zastanawiam się poważnie nad składem węgla/opału.Chętnie porozmawiałbym z kostek29 ale coś nie tak z mailem. Mój gg 38662160 będe wdzięczny za kontakt.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.