Forum: Planeta sieć sklepów monopolowych - art. spożywcze i przemysłowe 131

G&J 19.05.2011 *.iw38.internetdsl.tpnet.pl

9

Panie Jacku te bzdury spowodowało że kilkanaście osób zgłosił się do mnie na priv że ma podobne problemy z Planetę, te bzdury doprowadziły do spotkanie tych osób które zawierzyły Panu Marcinowi i straciły sporo własnego majątku, te bzdury o promocjach jestem w stanie udowodnić przedstawiając cała korespondencję z Panem Grzegorzem, z której jasno wynika jakie są zasady promocji i ile do niej trzeba dołożyć.

Wszyscy zainteresowani dostali ode mnie numer telefonu mogli się ze mną spotkać, wiedzą jaką placówkę prowadziłam- skoro jest Pan taki zadowolony dlaczego nie pisze Pan który punkt przynosi takie kokosy na pewno dostawcy z chęciom zmonitorują Pana wypłacalność bo z tego co zauważyłam i oni na forach się wypowiadają.

Nie wiem jakie teraz działania prowadzi Pan Marcin opisane przeze mnie sytuacje rozgrywały się na przestrzeni pierwszego półrocza 2010 roku – wtedy Pana w sieci nie było więc nie może mieć Pan wiedzy na temat tych działań tym samy też podstaw do twierdzenia że to nie prawda.

Jeśli Panu dobrze idzie gratuluje, jest Pan jednak w gronie nielicznych którzy mogą powiedzieć to samo.

W przeciwieństwie do Pana nie cechuje mnie wrodzone lenistwo poświeciłam sporo czasu i energii na ten sklep i współpracę i zamierzam odzyskać swoje pieniądze na drodze sądowej – pewnie nie ja jedna.

Wracając jeszcze do tych bzdur, ciekawi mnie czy Podobne zdanie ma właściciel sklepu z Westerplatte który wiele lat prowadził sklep monopolowy, skuszony obietnicami pana Marcina przystąpił do sieci – dzisiaj lokal już nie ma szyldu Planeta a jedynie napis „do wynajęcia” na pewno z powodu takich kokosów że właścicielowi z wrodzonego lenistwa nie chciało się już tej lukratywnej inwestycji prowadzić.

 Co do szalonego rozwoju sieci – fakt liczba punktów imponująca ale nieaktualna nikt nie pokusił się o usuwanie ze strony www punktów już nie działających, wiem że niektóre są zamykane i czekają na nowych, chętnych, ale są i takie które od 2 lat nie działają przykład lokal z Wysłouchów – już od dawna jest tam inna działalność jakoś nikt z zapracowanych pracowników Planety, do których tak trudno się dodzwonić (tu moja rada proszę nie zapłacić jednej opłaty na rzecz Planety dzień po upływu terminu kontakt ze strony sieci gwarantowany)  nie miał czasu zaktualizować.

Wojciech77 22.05.2011 *.dedi1.proxnetwork.com

5
Niestety każda negatywna opinia napisana pod adresem firmy Planeta jest prawdziwa. W swoim życiu zajmowałem się kilkoma biznesami i nigdy wcześniej nie spotkałem osoby tak niekompetentnej, lub wręcz tak nieuczciwej jak pan W. To jest zwykłe oszustwo i wyłudzanie pieniędzy. Prowadziłem sklep Planeta, ponieważ spodobała mi się koncepcja sieci sklepów, skutkująca wg obietnic niskimi cenami zakupu towarów. Rzeczywistość okazała się zupełnie odwrotna. Wbrew jakiejkolwiek idei franczyzy, towar który otrzymywałem od poszczególnych dostawców, był DROŻSZY niż mogłem uzyskać otwierając pojedynczą budkę z alkoholem. Fenomen ten bierze się stąd, że Planeta otrzymuje kolosalne prowizję od dostawców za każdy towar sprzedany na sklepy, a co za tym idzie, towar ten musi być droższy w zakupie. Tak więc wszystkie obietnice pana W. były zwyczajnymi kłamstwami i świadomym wprowadzaniem ludzi w błąd. Swojego sklepu już nie prowadzę, ponieważ skończyły mi się pieniądze które przez ponad pół roku do niego dokładałem. Odniosę się do pierwszego wpisu i kilku zawartych w nim wypowiedzi. Pomoc i wsparcie- nie ma o czym mówić, gdyż żadna pomoc ze strony Planety nie następowała ani w trakcie otwierania sklepu, ani też gdy sklep już działał. Pan W. nawet jeden raz nie zainteresował się przygotowaniem placówki. Przed podpisaniem umowy obiecywał natomiast, że Planeta będzie na bieżąco pilotowała całość procesu przygotowywania lokalu i uzyskiwania koncesji. Nikt w tej kwestii palcem nie kiwnął. Wyposażenie jest narzucane przez Planetę, a produkuje je zaprzyjaźniona firma należąca do kolegi pana W. Cena mebli jest zawyżona o dobre 30%- specjalnie poprosiłem obcego stolarza o kalkulację (przy czym meble od Planety są marnej jakości). Cena reklam tworzonych przez firmą współpracującą, przekracza 3x cenę rynkową- różnicę bierze Planeta. Przy pierwszym zatowarowaniu otrzymałem od Planety towar na ok 4000zł. Jak się okazało, były to odrzuty z ich własnych sklepów, sprzedane mi powyżej ceny hurtowej. Podobnie jak poprzednicy, również byłem informowany o tym, że sieć oferuje niskie ceny artykułów dla klientów, ponieważ ma wynegocjowane wyjątkowo korzystne rabaty przy zakupie. Było to bardzo realne i właściwie logiczne, jeśli sieć liczy kilkadziesiąt sklepów. Jest to najzwyklejsze kłamstwo. Ceny na półkach są korzystne, jednak bierze się to z bardzo niskich marży, lecz tak jak wspomniałem, ceny zakupu towarów franczyzobiorcy mieli wyższe niż dowolny sklep działający na własna rękę. Ten absurdalny fakt jest zaprzeczeniem całej logiki skupienia się w sieci i działania pod jej marką. Komu potrzebna taka franczyza, która nie daje żadnych korzyści, a jedynie wyłudza ogromne pieniądze? Kolejnym absurdem są odgórne zamówienia towarów zdarzające się co jakiś czas. Jak się okazuje, Planeta pobiera opłaty od dostawców za możliwość ulokowania dużej partii towaru w kilkudziesięciu sklepach na raz. To czy towar się sprzedaje nikogo nie interesuje, Planeta ma umowę, towar trzeba odebrać i w końcu za niego zapłacić, a reszta nikogo nie obchodzi. Podsumowując, należy przestrzec wszystkich zainteresowanych przed współpracą z tą siecią. Zresztą nazywanie tego współpracą jest ogromnym nadużyciem, ponieważ współpraca polega na obustronnych korzyściach- tutaj korzyści są jednostronne. Powszechne jest narzekanie właścicieli sklepów na działanie Planety i potwierdzi to każdy przedstawiciel jeżdżący po sklepach. Większość sklepów ma długi, a ich sytuacja finansowa jest zła. Już po moim odejściu z sieci dowiedziałem się, że pan W. oddał wszystkie własne sklepy pod franczyzę. Wynikało to wyłącznie z tego, że sklepy te nie otrzymywały już towarów od dostawców, ponieważ Planeta nie regulowała swoich zobowiązań. Firma ta jest zadłużona chyba w każdej większej hurtowni i nikt nie chce z nią współpracować, w związku z czym konieczne stało się natychmiastowe pozbycie się placówek. Oddanie swoich sklepów pod franczyzę jest tylko aktem rozpaczy. Jednak sklepy franczyzowe coraz częściej są zadłużone, przez co pojawiły się problemy z zatowarowaniem nowych placówek- dostawcy nie chcą już dawać towaru bez pieniędzy, mając świadomość jak wygląda współpraca z Planetą. Wg mojej wiedzy Planeta szuka nowego dostawcy, który będzie dawał alkohol na kredyt, dzięki czemu otwarcia sklepów zostaną wznowione- są osoby które czekają z gotowym lokalem od zeszłego roku. Co ciekawe, sklepy Planety zaczęły stanowić konkurencję same dla siebie. Są miejsca, gdzie jeden sklep jest oddalony 300m od drugiego, co powoduje, że obydwie placówki ledwo funkcjonują i wzajemnie się wyniszczają. Nie chcę spekulować jak potoczy się dalszy los Planety, ale sądząc po narastającej spirali zadłużenia i procesów sądowych, można się domyślić, że raczej marnie się to skończy. Pan W. skutecznie udawał wielkiego znawcę rynku i cwaniaka, podczas gdy jego wieczne zaniechania, kłamstwa i trwonienie cudzych pieniędzy zaczęły ciągnąć tą firmę na dno. Dlatego też warto wycofać się ze współpracy z Planetą i odstąpić od umowy, póki jeszcze nie zaczęło się działać i nie utopiło większych środków. Prowadzenie sklepu monopolowego może być opłacalne, ale robienie tego we współpracy z Planetą jest stratą nerwów i pieniędzy.

Wojciech77 22.05.2011 *.dedi1.proxnetwork.com

5
Przepraszam za małą przejrzystość mojej wypowiedzi, ale cały tekst się \"zburzył\" w momencie publikacji.

ANIA- 03.06.2011 *.ip-1-247.gemini.net.pl

1

Tak zgadzam się z ostatnim postem to wszystko prawda zamiast "zarabiaj z Planetą" powinno być "bankrutuj z Planeta" , powiem Państwu jedno Planeta to już jest na dnie tylko nikt o tym w biurze nie mówi , ale najlepse jest to że sama nazwa Planeta i jej sklepy bedą istnieć bo jak każdemu wioadomo Jest jeszcze żona która też ma firme pod tą samą nazwą wiec nic się nie zmieni a szkoda tylko bo najbardziej ucierpimy my .......

monia 03.06.2011 *.178-37-111-126.adsl.inetia.pl

2

Aniu, firma Planeta  Monika W to nie jest podmiot z ktorym podpisalas umowe, niech nikt nie podpisuje ankesu do umowy jesli Gertruda do was przyjdzie, niech nikt nic nie podpisuje, nie maja prawa zadac podpisu do aneksu!!!!!

nie dawajcie im pieniedzy za czyns jesli beda chcieli, oni juz sa na dnie i chca jak najwiecej uzyskac od nas. trzeba przeczekac az pojda na dno i oby tego skur... zamkneli jak najszybciej.

monia 03.06.2011 *.178-37-111-126.adsl.inetia.pl

2

Ma takie długi ze sie nigdy z tego nie podniesie, nikt nie moze zmienic umowy na inna osobe. niech sprzeda swoje BMW, Audi zony i niech splaci czesc długow i wyplaci pracownikom ktorym nie placi juz 2 m-ce. jest bezczelny i nie mysli o innych ludziach. nie mozna sie tak dac traktowac!!! musimy poloczyc sily i wyjsc z tego jakos. wszyscy Franczyzobiorcy apeluje do was, nie dajcie sie szantazowac, on jest na dnie i chce jak najwiecej ugrac dla siebie!!!

dostaliscie maila o zmianie konta?? nie placcie na nie, macie inne na fakturach, niech przynajmniej czesco dostawców odzyska pieniadze.

nie odbierajcie od niego telefonów, to znaczy od jego piesków ktorym nie wiem jak nie jest wsytd tak dzwonic??

macie progarm za ktory zaplaciliscie na nie dziala tak jak powinien?? to jest jeden wielki oszust i trzeba z nimi ostro. batko to gbur ktory nie umiem interesów załatwiac, a wincencik to wielki kłamca, 

jesli wam sie to jakos kreci to trzeba doprowadzic do tego zeby tego zlodzieja zamkneli albo niech lepeiej ucieka z karaju jesli mu zycie mile!!!!!!

alepuje do was nic nie podpisujcie i nic mu nie placicie!!!!!!!

prawda 18.06.2011 *.anna3568.net.autocom.pl

1

Witam.

Na tym forum wypowiadam się po raz pierwszy.Miałam wielką ochotę przystąpić do sieci.Dzięki temu forum uważam,że miałam wielkie szczęście w życiu,dzięki Państwu moje pieniądze zostały w moim portfelu,a nie w kieszeni Pana W.Podziwiam Państwa,ze do tej pory,tak na prawdę nikt nic nie zrobił z tą sytuacją.Uważam,że na każdego jest jakis sposób,nie wierze,że ten Pan jest nietykalny i bezkarny.Tyle osób zostało oszukanych i wykorzystanych.Uważam,że szybkim i korzystnym rozwiązaniem Państwa problemów jest poinformowanie telewizji  a konkretnie programu "Uwaga"  gdyż nasza telewizja jest głodna takich sensacji.Po emisji takiego programu napewno nikt nie da się naciągnąć,a wierzcie mi,że to działa i to z piorunującym efektem.

                                                    Pozdrawiam:)

cZYTELNIK 01.07.2011 *.ip-1-247.gemini.net.pl

1
Witam Miałem Pana W za uczciwego faceta ale juz widze myliłem się i to bardzo a szkoda, jego zachowanie powoduje że sieć która naprawde mogła istnieć i rozwijać się pełną para zniknie i nawet przekształcenie się w spółke nic im nie da. On jest mściwy i to spowoduje że na nim samym się to odbije, pamiętajcie daleko od Planety bo wchodzac do sieci skazujecie się na porażke życiową. Przekaz dla Pana W - pamiętaj że znajdzie się ktoś taki że będziesz żałował tego co robisz

eSka 12.07.2011 *.69.12.nat.oswirus.krakow.pl

1
Witam,mam podpisaną umowe z firmą Planeta,ale po tym co tu przeczytałam chciałabym ją rozwiazać i odzyskać swoje pieniądze.Proszę o informacje czy ktoś z Państwa  zrezygnował jeszcze przed otwarciem sklepu?Jakie kroki należy poczynić?Pozdrawiam

sts 17.07.2011 *.ip181-54.ghnet.pl

2

 Witam. Czy to nie lepiej dla Was że sieć Planeta padnie?

 Będziecie mogli prowadzić sklep pod własnym szyldem. Przecież koncesja wydawana jest na was, umowę najmu lokalu pewnie łatwo będzie przepisać na siebie.

Trzeba być dobrej myśli . Trzymam za Was kciuki. Pozdrawiam

PawelZaba 25.07.2011 *.89-73-128-104.dynamic.chello.pl

25
Własnie na tym polega problem z takimi biznesami jak sprzedaż alkocholu. Podobno ludzie zawsze będą pić, ale zawsze też będzie na tej scenie ogromny tłok. Tak to jest z najpopularniejszymi branżami, duże ciasto, ale też duża ilość ludzi, i każdy z nich chce po kawałku.

wspolpraca 01.09.2011 *.kep014.multi-play.net.pl

1
tez zastanawialem nad wspolprace z planeta, ale po tych wypowiedziach raczej sie nie zdecyduje. Bede chcial otworzyc sam taki sklep pod swoim szyldem. NIe mam doswiadczenia w tej branzy, dlatego zaluje ze nie bede mogl skorzystac z rad franczyzodawcow, moze ktos z PAnstwa moze mi powiedziec gdzie moge znalesc informacje na temat rozkrecenia biznesu, ewntualnie moglbym z kims otworzyc taki biznes... pozdrawiam

sts 12.09.2011 *.ip181-54.ghnet.pl

2
Witam Cię współpraca odezwij się.

berta 09.11.2011 *.gt.geofizyka.pl

1

Witam tez mam podpisaną umowę z planetą i mam pytanie jak sie z tego wycofać i odzyskać pieniądze?

janiktinny 31.05.2012 *.253.busko.bajtbusko.com.pl

1

Witam

Chętnie odkupię wyposażenie sklepu PLANETA (meble, lady, pleksy). Jeś;li ktoś z państwa zlikwidował sklep i ma gdzieś w piwnicy wyposażenie proszę o kontakt 666102 466

wyłudzenia 06.06.2012 *.agfq211.neoplus.adsl.tpnet.pl

4

Witam

A może ktoś ma ochote odkupic ode mnie dług Pana W. Chętnie się go pozbędę !!!!!!

andru 19.09.2012 *.aesd217.neoplus.adsl.tpnet.pl

2

Witam

Pozwolę sobie odświeżyć opinie o sieci Planeta z kilku powodów;
Zapytania moich przedmówców
Opinie , które jako obecny klient uważam za nieprawdziwe

Jestem klientem sieci Planeta od kilku miesięcy, jednakże znam tą sieć od kilku lat ponieważ mieszkam na terenie Krakowa.
Długo zastanawiałem się nad przystąpieniem do tej sieci- złe opinie w internecie przede wszystkim

Po dłuższych rozważaniach i rozmowie w siedzibie Planety postanowiłem udać się na spotkania z kilkoma  klientami tej sieci.

I co się okazało ku mojemu zdumieniu;
JEST TROCHĘ INACZEJ NIŻ PISZĄ O TYM W INTERNECIE
Jednak nadal się zastanawiałem , poszedłem  na jeszcze jedną rozmowę do siedziby
Postanowiłem spróbować... zaryzykować. A raz kozie śmierć - kto nie ryzykuje ten nie traci..

Na tą chwilę nie żałuje , jest tak jak opisano mi to na pierwszym spotkaniu w Planecie.
Mało tego dowiedziałem się jeszcze wielu innych ciekawych rzeczy..

Będąc pod logiem Planety mam od nich  wsparcie, pomoc może nie zawsze na czas ale widać że się starają i widać też duże zmiany( to wiem od innych klientów z dłuższym stażem  - poczta pantoflowa)

Nie płacę żadnych opłat

Wymyślam sobie promocje Planeta mi rekompensuje obniżenie ceny- to widać na stronie internetowej ilu klientów z tego korzysta

Sprawdzałem ceny,  są najniższe- wcześniej podobno było inaczej. Sam już taniej nie kupię a w dodatku cały czas się obniżają.

Dostaję retro po czasie od dostawców 1,5%  - to dużo bo moja marża to 14%
itd.......


Ogólnie jestem zadowolony i widzę zmiany w Planecie . Inni klienci z którymi się komunikuje też mają podobne zdanie.

Nie ukrywam jednak ,że pracy wkładam  dużo i bardzo się angażuje.

NAjpierw trzeba trochę popracować ,żeby póżniej mieć z tego kożyśći- to słowa któregoś przedmówcy- popieram je.

Przykro się czyta opinie , które nie do końca pokrywają się ze stanem faktycznym.

Rozmawiałem z klientami w tej sieci i oni chętnie też by sie wypowiedzieli, jednak jak to jeden kolega powiedział--\"  RAZ NAPISAŁEM DOBRĄ OPINIĘ TO OD RAZU POSYPAŁ SIĘ 10 NEGATYWNYCH.JAKBY KTOŚ TYLKO CZEKAŁ NA TO ŻEBY DOWALIĆ PLANECIE I TUSZOWAĆ DOBRE OPINIE ZŁYMI.

Pozdrawiam, Andru




killer 20.09.2012 *.aabo37.neoplus.adsl.tpnet.pl

3

iDodam jeszcze zapytania odnośnie dostawców- zapytanie kilku forumowiczów

Handluje z kim chce
Planeta i tak ma wszędzie umowy podpisane.
Od dostawców dostajemy kasę- retro
Ceny faktycznie najniższe- też sprawdzałem

Jeszce jedna bardzo ważna kwestia;
Sami nie dostaniecie towaru na termin z takimi cenami, w Planecie macie to bez problemu

Mam nadzieję że rozwiałem wszelkie watpliwosci co do dostawców i niech nikt tego nie podważa bo za mną stoi jeszcze paru innych klientów ,którzy głośno to potwierdzą.

killer 20.09.2012 *.aabo37.neoplus.adsl.tpnet.pl

3

Witam, też się  wypowiem i dziwie się że jeszcze nikt nie wrzucił miliona negatywnych opini do twojej andru........

Krótko, zwiężle i na temat;

Mam dwa sklepy w Planecie

Jestem od trzech lat w tej sieci.

Pomysł pana W.- super

Początki-  okropne

Nowi klienci nie widzą już tego co było przedtem.

Obserwacje pozwalają mi jasno stwierdzić - poprawa znacząca

Obecnie - nie powiem że super- jest ok - odkułem się trochę , dobrze zarobię , rozmawiam na temet otwarcia trzeciego sklepu.

Na forum dużo prawdzić informacji ale te czasy naszczęście już mamy za sobą.

Nic na siłę.

Widać ,że pana W. musiały zaboleć te opinie- poprawa ogromna- stara się chłopina

Wymyślij też kolejny pomysł- nowe sklepy  ale już nichce oddać do franczyzy , podobno odrazu są dochodowe

Sory za szczerość ale chyba oto tu chodzi

Reasumując  sieć godna uwagi.

obiektywny komentator 20.09.2012 *.wimax2-252.telbeskid.com.pl

354

Killer dziwisz się? Może dlatego że Andru i Ty to ta sama osoba :) popatrz na hosta ... jak ja lubię takie firmy, które w taki sposób samodzielnie budują sobie PR ... tylko to jest tak żałosne. 

Mała podpowiedź na przyszlość: jak będziecie sami siebie chwalic popracujcie nad językiem, choćby takie stwierdzenie jak \"inni klienci\" wiadomo, że Wasi partnerzy to Wasi klienci i takiej terminologii używacie, ale gdyby to faktycznie pisał prawdziwy partner sieci użył by zwyczajnie sformułowania \"inni partnerzy\" :) Większej analizy nie będe robił bo po co Wam ułatwiać pracę. Zastanawiam się tylko jak można z taką premedytacją wkręcać ludzi ehhhh 

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.