Forum o artykule: Meritum Banków będzie więcej 103

msman 14.03.2011 *.212.160.172.70

2

Nie jestem przekonany, że tak się stanie. bank chce więcej, zapewne głównie po to, żeby fundusz będący właścicielem mógł drożej sprzedać ten biznes. Jednak są już pewne oznaki odwrotu - z informacji na stronie wynika, że 2 placówki w województwie pomorskim są już zamknięte (nieczynne od poniedziałku do piątku z powodów technicznych).

Bank z jednej strony deklaruje, że będzie się rozwijał głównie przez franczyzę, z drugiej strony oferta dostępna w placówkach partnerskich jest diametralnie różna od tego, co jest w oddziałach własnych banku, zarówno pod względem wyboru usług jak i ich ceny. Tutaj partnerom bliżej do pośredników niż oddziałów - kredyt gotówkowy u partnera jest oprocentowany jest często na 17,9% a nawet na ponad 20%. Nie wiem, czy wielu partnerów skusi się na kiosk z niesprzedawalnymi, bo kwaśnymi, lizakami.

DZSP 17.03.2011 *.91.213.162.139

1

Bank zdecydowanie reagował i w dalszym ciagu będzie reagował na wszelkie nieprawidłowości wynikające z niewałściwego zarządzania Placówką przez Partnera. Placówki zostały zawieszone decyzją Banku, bez możliwości zastępczej obsługi personalnej. Obecnie, z uwagi na bardzo szybkie pojawienie sie nowego inwestora Bank wydał decyzję o wznowieniu działalności Placówki w Wejherowie. W najbliższych dniach również dzięki zmianie właściciela wznowi działalność Placówka w Pruszczu Gdańskim.

Jeśli chodzi o porówanie ofert cenowych dostępnych w Placówkach Partnerskich i u Pośredników, to proszę pamiętać, że oprocentowanie kredytu zależy od indywidualnej oceny Klienta, a zatem nie można posługiwać się uogólnieniem. Porównując natomiast oferty dla poszczególnych Klientów, tzn dla konkretnych przypadków, stwierdzamy prawidłowe pozycjonowanie cenowe produktów w kanałach sprzedaży, czyli korzystniejsze cenowo pozycjonowanie Sieci Partnerskiej, zwizualizowanej logo Banku.

credo 18.03.2011 *.188.147.72.80.nat.umts.dynamic.eranet.pl

76
A co się stało w Wejcherowie i Pryszczu?

fido123 19.03.2011 *.aam73.neoplus.adsl.tpnet.pl

6

Ciekawe co w takim razie stało się w pozostałych placówkach partnerskich, które również na portalach wystawiły na sprzedaż swoje placówki partnerskie ? A w rozmowach z tymi partnerami można usłyszeć konkretne daty i powody wychodzenia z biznesu i zamykania placówek.

To oczywiste,że bank nie przyzna się do tego, że partnerzy rozstają się z siecią. Tylko przedstawi to w sposób jasno wskazujący na partnera. Żaden system nie popełni samobójstwa, mówiąc,że dzieje się źle.

Poza tym w ubiegłym roku bank zadeklarował,że do końca 2010 r. otworzy 50 placówek. Kończy się I kwartał roku 2011 a nie zrealizowałi jeszcze planu otwarć z 2010 r. Produkty dla klienta są obecnie najdroższe na rynku. Po porównaniu oferty produktowej dla klienta wprowadzonego w placówce partnerskiej (o ile to kupi, chyba,że bez ubezpieczenia) i oferty dla tego samego klienta wprowadzonej u pośrednika, znacznie korzystniej wygląda to u pośrednika.

msman 20.04.2011 *.212.160.172.70

2
Wpis usunięty przez Administratora.

CROSOL 20.04.2011 *.178.252.23.64.internetia.net.pl

4
Zgadzam się z przedmówcą, usłyszałem podobne rzeczy na temat tego systemu jaki i stystemu BPH. Jedno wielkie g....... tym bardziej ,że obiecują różne rzeczy inaczej wygląda to w praktyce. Przykro się tylko patrzy na upadek kiedyś WIELKICH AGENTÓW! Franshising powinien usunąć w/w systemy z katalogu!

credo 21.04.2011 *.46.205.15.216.nat.umts.dynamic.eranet.pl

76

List do zarządu? Ha ha ha.

Myslicie, że zarząd nie wie co robią jego pracownicy z partnerami? Wolne żarty. Polityka banku wobec partnerów jest ustalana na poziomie zarządu, a nie pracowników departamentu.

tedted 24.04.2011 *.aml2.rev.netart.pl

11
credo - uważam podobnie. Zarząd musi o wszystkim wiedzieć. Tym bardziej, że ten bank to maleństwo w stosunku do BZ, Euro i Aliora. W internecie jest kilka placówek na sprzedaż, niektóre chyba od kilku miesięcy nie mogą się sprzedać. Ja się nie dziwię że ludzie łapią się każdego sposobu by walczyć o swoje

credo 25.04.2011 *.178.181.104.71.nat.umts.dynamic.eranet.pl

76

Takim listem już inni partnerzy próbowali zmienić swoją sytuację w "swoim" Banku.

Zarząd wyraził zainteresowanie losem partnerów, zapewnił o woli dalszego rozwijania wspólnego biznesu, a nawet obiecał pomoc w "przejściowych trudnościach". Jednocześnie bank przypomniał o konieczności zapewnienia pełnej obsady pracowniczej w placówkach (2do 3 pracowników na etacie), terminowym regulowaniu należnosci wobec ZUS i US, opłat miesięcznych za franczyzę, niedopuszczalności przetrzymywania pieniędzy klientów pochdzących z wpłat klientów, obowiązkowym udziale w szkoleniach itp. Dla partnerów, którzy nie utrudzili się czytaniem umowy bank przypomniał o mozliwości nałożenia kary umownej 100.000 zł.

Po takim "wyjaśnieniu" miażdżąca większość partnerów z nowymi siłami i nieudawanym entuzjazmem wzięła się ostro do roboty, czyli dokładania następnej kasy do interesu.

Nie wątpię, że partnerzy MB przemyślą jeszcze raz sprawę i właściwie ocenią zaszyt jakiego dostąpili, tym bardziej że nie ma w naszym kraju instytucji, którą zainteresowałby ich los.

tedted 26.04.2011 *.srv1.proxyboost.nl

11
Byłem kiedyś biorcą w systemie gdzie przez prawie rok ledwo interes się zamykał na zero. Z tym, że 4 miesiące były tragiczne. Inna branża ale mniejsza o to. Biorcy byli mocno zdenerwowani i różne pomysły im do głowy przychodiły. Wiem zatem że list otwarty to nie jest wcale szczyt możliwości nacisku na franczyzodawcę. A czy skuteczny? Niekoniecznie. Wprowadzi sporo zamiszania. MB chyba nie jest specjalnie rozwiniętym bankiem. Jeśli to prawda i chcą się rozwijać za pieniądze biorców, to musieliby liczyć się z brakiem nowych chętnych przez jakieś pół roku. Później nowe leszcze się znajdą. Kary umowne to głównie straszak. Nie twierdzę że tak jest w MB, ale nie znam systemu gdzie każda ze stron wywiązywałaby się w 100% z umowy.

tedted 26.06.2011 *.virtual117.webair.com

11
Powrocilem do tematu i co widze? Usunietych zostalo kilka negatywnych wpisow o Meritum Banku. Rozmawialem ostatnio z biorca. Listu do Zarzadu jednak nie opublikowali. Sprzedaz zas ciagle mizerna. Jedynie kilka placowek w sieci wychodzi na +. Reszcie nie zawsze starcza na pokrycie oplat licencyjnych. Dodatkowo w prasie mozna bylo ostatnio przeczytac o planach stworzenia przez Meritum Bank posrednika finansowego. Nikt z nimi o tym nie rozmawial. Odbieraja to jako nacisk z centrali - jestescie slabi. Biorcy pozostana z placowkami i niesprzedajacymi sie kredytami a bank stworzy wlasna siec, w ktorej sprzedawac bedzie swoje i obce produkty. Ktory biznes bedzie bardziej rentowny jest chyba jasne.

kiewus 14.09.2011 *.ns.cnow.pl

2
bzdury. Powodzenie franczyzy bankowej zależy od sposobu zarządzania. Jako osoba zarządzająca franczyzą m.in. MB wiem, że zwrot kosztów w pod tym logo można osiągnąć już w pierwszym półroczu. Nie piszcie proszę bzdur, jak nie macie z tym do czynienia. Podobna sytuacja jest w innych bankach. Wiem, że po latach 2000 - 2008 wszyscy chcą wychodzić na jednej placówce kilkadziesiąt koła na plus miesięcznie, ale aby osiągnąć taki wynik teraz trzeba się znać na biznesie. Nie mówię, że się znam, ale na plus wychodzę.

YUGO 20.09.2011 *.178.252.23.64.internetia.net.pl

11

Co ty człowieku opowiadasz....jeżeli szczytem twojej możliwości jest sprzedawanie produktów kredytowych ,które charakteryzują się bardzo dużymi kosztami udzielenia kredytu i robienia ludzi w przysłojowe jajo za 2% prowizji to jest z Ciebie super biznesmen. Chyba ,że nie boisz się ,że odbiorą tobie kurę znoszącą złote jajka ponieważ klientów w MB przpuszczasz przez operatora FINES gdzie za taki kredyt otrzymasz około 9% prowizji. TO NA PEWNO WYJDZIESZ NA PLUS.

Dla sprotowania to MB płaci bardzo niskie prowizje za sprzedaż produktów bankowych Partnerom ,którzy otworzyli placówki partnerskie prowizja  rozpoczyna się od  0,5% :( Natomiast Agenci ,którzy podpisali umowę np. z FINES za sprzedaż takiego samego produktu otrzymują znacznie większe wynagrodzenie bez ponoszenia wysokich kosztówa adaptacji lokalu i kupowania mebli i komputerów od podstawionych dostawców. Zatem proszę o obiektywne podejście do tematu i nie koloryzowanie ,że jest super. 

tedted 23.09.2011 *.174.140.172.144

11
Kilka miesiecy minelo i nie jestem w temacie. Ale Meritum sie zaczal reklamowac. Malenczuk z kontem, dobre lokaty. Przeciez na tym tez mozna zarobic jesli kredyty nie ida. Nie mam racji?

credo 25.09.2011 *.188.147.55.122.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

76

Walkę o prawa partnerów ułatwi poseł w szeregach partnerów Meritum:

http://www.spin.siedlce.pl/2011/08/26/siedlecko-ostrolecka-lista-pjn-bez-elzbiety-jakubiak/

Nabity 25.09.2011 *.67.159.36.26

8
Hahaha w Meritum na depozytach i kontach nie zarobisz nawet na ZUS. Im tylko zalezy na nowych otwarciach a prawda jest taka ze 3/4 dzialajacych placowek nie pokrywa kosztow kilkanascie zarabia i kilka wychodzi na zero. Jak spytasz regionalnego jak sprzedawac bo nikt do placowki nie zaglada to ci poradzi dzialania na pograniczu prawa. Kilka placowek sie zamknelo, kilkanascie jest na sprzedaz. Reszta sie jeszcze boi walczyc o swoje. Zreszta mowi sie ze sam bank jest na sprzedaz. W takich warunkach nie da sie prowadzic rentownego biznesu.

YUGO 26.09.2011 *.user-46-112-228-223.play-internet.pl

11

To jest jeden wielki shit. Ale z takim Partnerem to na pewno będzie z górki. Pan Grzegorz A. jest bardzo znaną osobą w BPH  i Meritum. Natomiast co do rentowności placówek to uważam post kolegi i nicku \"nabity\" jako uzasadniowny i wiarygodny. Placówki partnerskie MB to duże kioski kredytowe wzorowane na marce \"KREDYTY CHROBRY\"  ,które później przekształciły się w  \"DOBRY KREDYT\". Uważam osobiście ,że Partnerzy z MB mają trudną sytuację ponieważ obiecali im złote góry a w chwili obecnej jest to najbardziej nie dopracowana franczyza na rynku polskim. Mam nadzieję ,że w najbliższym czasie Pani Prezes rozumie co lub kto jest powodem takiem niskiej oceny PP MB i zdecydowanie i sumiennie podejdzie do tematu. Ogólnie MB - odradzam i trzymam w kciuki za wytrwałych...

credo 26.09.2011 *.178.181.92.174.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

76

Yugo: 1 Z czego jest znany pan Grzegorz A? Oprócz ambicji politycznych, oczywiście:)

2 Pani prezes znalazła rozwiązanie problemu partnerów. Nowym partnerem MB, z dedykowanymi produktami, jest... Tesco. Teraz kredyt do 200 tys weżmiesz pomiędzy beczką kapusty i workiem ziemniaków w promocji.

YUGO 04.10.2011 *.178.252.23.64.internetia.net.pl

11

Czy ktoś już wie kiedy będą wystawiane placówki do sprzedaży? Słyszałem ,że już na Dolnym Śląsku są dwie do kupienia? Dlaczego to wszystko się tak sypie?

credo 10.10.2011 *.188.146.85.5.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

76

Z tym wejściem do Sejmu panu Grzegorzowi nie wyszło- będzie musiał radzić sobie bez immunitetu. A immunitet niejednemu by się przydał.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.