Forum: Czy ktoś współpracuje z Północ Nieruchomości? - nieruchomości 20

groochola 12.04.2011 *.89-77-195-123.dynamic.chello.pl

8
współpracuje ktos z "północ nieruchomości" ?  prosze o jakiekolwiek info na priva

Wiesiek-warszawa 31.05.2012 *.iec90.internetdsl.tpnet.pl

2

po co pytać
można sprawdzić kto zarządza oddziałem na stronach internetowych każdej sieci i zadzwonić do dyrektora,
większość dyrektorów to właściciele oddziałów
tylko musisz pamiętać, że nikt nie będzie chciał dodatkowej konkurencji w tym samum mieście więc dzwoń do innych miast o porównywalnej wielkości

franczysa 31.03.2014 *.host94231140.microchip.net.pl

3

Czy ktoś jest w stanie doradzić wybór odpowiedniej franczyzy biura nieruchomości ? Temat nakierowałem odrobinę, bo interesują mnie systemy podobne właśnie do tego jaki oferuje Północ Nieruchomości. Nie jest to jednak obligatoryjne, szukam raczej jakiś alternatyw, ale zdecydowanie w formie conajmniej tak profesjonalnej jak u nich. Jeżeli ktoś zna jakieś systemy (mogą być zagraniczne) i ma ewentualnie jakieś spostrzeżenia, będę wdzięczny za info.

coinmaster 08.04.2014 *.rev-178-16-27-134.deac.net

14

północ, jedna z solidniejszych franczyz (długo na rynku), nie wiem czy w tej branży nie jest to nawet pierwsza polska franczyza biura nieruchomości. Zależy co Cię interesuje, jak jesteś poukładany w branży, czy masz swój kapitał, lokal...jakiś pomysł na ten biznes.

franczysa 08.04.2014 *.host94231140.microchip.net.pl

3

Dzięki za odpowiedź, właściwie to jestem po szkole (nieruchomości i zarządzanie) odbytych kilka staży po biurach, własnego kapitału kilkanaście tysięcy i opcjonalnie - dotka z Unii plus jakieś kredytowanie zewnętrzne. Rynek lokalny znam bardzo dobrze, gorzej może z kontaktami, chociaż jakiś namiar na wynajmujących i developerów mam. Pewną wizję mam i mniej więcej widzę jak miało by to wyglądać.

adamella 09.04.2014 *.154.127.56.235

13

Ciekawy temat, podbijam temat odnosnie polnocy. Czy Pan juz zdecydowal sie na wspolprace, czy jest nadal na etapie poszukiwan ? Czytalam ciekawy artykul o deregulacji ostatnio, w ktorym wypowiadal sie ktos od nich, co mnie troche przyciagnello do tej opcji. Czy jest mozliwosc wejscia w uklad, ale bez znajomosci branzy ? Tj. chcialabym operowac na rynku nieruchomosci, powiedzmy jako wlasciciel takiej franczyzy z zatrudnionymi pracownikami. Co o tym sadzicie ?

bytomski 09.04.2014 *.119.81.39.47-static.reverse.softlayer.com

9
@adamella według mnie bardzo ryzykowne posunięcie, nawet jeżeli północ daje właściwie wyprawkę i poza lokalizacją nie potrzebujesz nic, to jednak rozpoczęcie z pierwszego jako dyrektor może się nie sprawdzić.

grażka 10.04.2014 *.129-82-137-41.hidemyass.com

12

dlaczego uważasz, że to jest ryzykowne posunięcie ?

bytomski 30.04.2014 *.host94231140.microchip.net.pl

9

Ryzyko nie pochodzi z franczyzodawcy, którą w tym przypadku jest północ nieruchomości, a samego niedoświadczenia i zajęcia od razu wysokiego c. Według mnie najlepiej jest jednak przejść wszystkie szczeble.

grażka 02.05.2014 *.178.180.110.1.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

12

Tak, w ten sposób rozumiem, ale od tego są systemy franczyzowe, żeby kompleksowo przygotowywać przyszłego najemcę do prowadzenia biznesu. Jak mają know-how to zrobią z szeca pośrednika, oczywiście trzeba tylko chcieć i mieć pewne predyspozycje.

bytomski 03.05.2014 *.79.141.170.7

9

Zgadzam się, jeżeli system jest przygotowany profesjonalnie i funkcjonuje prawidłowo, a tego można oczekiwać od franczyzodawcy, który ma kilkadziesiąt punktów to na pewno są wypracowane standardy pozwalające na rozwój franczyzobiorcy, czy jego stałe szkolenie itd. Odniosłem się do tego, że zawsze lepiej przejsc wszystkei szczzeble zarządzanej firmy, żeby potrafić mieć ogląd i pojęcie co się dzieje wewnątrz, a przynajmniej mieć orientacje. Czytałem program franczyzowy polnoc.pl/franchising i wygląda to na solidny system, natomiast z tej strony franczyzobiorcy, uważam, że powinien być to jednak rózwój od sprzedawcy - do kierownika.

franczysa 05.05.2014 *.host94231140.microchip.net.pl

3

Dobrze, a w przypadku takim jak mój ? Czy rekomendujecie wejście w system franczyzowy taki jak północ bez twardego obycia w rynku, tj. własnej działalności ? Z jednej strony się waham, ale przemawia do mnei wsparcie, plus znam osobę, która prowadzi biuro w ich systemie bez specjalnej wiedzy, ale jest dobrym managerem i potrafi prowadzić zespół. Proszę o opinię.

coinmaster 06.05.2014 *.95.141.28.126

14

Tak jak pisałem Panu wcześniej. Kluczowym jest znalezienie lokalu jak również jest to największy koszt. Tylko tyle i aż tyle, bo dalej będzie Cię uposażać franczyzodawca. Jeżeli czuje się Pan na siłach, żeby wystartować i ma Pan kapitał albo jakies poręczenie to dlaczego nie. Pozostaje pytanie, czy franczyzodawca zgodzi się, jeżeli nie jest Pan "doświadczonym" pośrednikiem.

adamella 15.05.2014 *.95.141.31.7

13

Przed przystąpieniem do dobrej franczyzy, a taką jest północ (nie wiem czy to nie jest pierwszy program franczyzowy z tej branży w PL?) na pewno robią wywiad i analizę dla rynku. Ważnym jest, czy akurat jest taka potrzeba na punkt franczyzowy w danej lokalizacji i to zarówno dla Ciebie jak i franczyzodawcy.

Januszek 16.05.2014 *.119.81.84.252-static.reverse.softlayer.com

8

Północ ma mocną pozycję jako grupa biur bo działają na zasadzie wymiany i wsparcia między sobą plus wsparcie matki - centrali. Mając jakieś prawne dylematy zwracasz sie o consulting i to jest realne wsparcie. Sczególnie teraz, po zmianach w licencjonowaniu pośredników, a w praktyce jego braku jest to ogromny plus.

xonix 10.06.2014 *.ns3368341.ovh.net

2

Polecam Północ szczególnie jak ktoś ma duży rynek, albo region. Pozornie własnie w tych dużych regionach marka się sprawdza najlepiej, bo się wyróżnia.

coinmaster 17.06.2014 *.host94231140.microchip.net.pl

14

Z tego co wiem, akurat jest to jeden z nielicznych systemów, który się stale rozrasta co jest chyba najlepsza rekomendacją. Reszta to już indywidualne potrzeby.

Termos 19.06.2014 *.188.147.92.184.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl

10

Mają teraz w ofercie zwolnienie z opłaty franczyzowej na pół roku. Jeżeli podpiszesz na 24 miesiące, to masz taniej na poziomie 25%. To robi już różnice.

adamella 22.06.2014 *.78.110.172.100.ip.alrwaq.net

13

Na pewno jest jakiś bonus w postaci wyłączności na lokalizacje. To jest chyba najlepszy moment żeby zaczynać po deregulacji rynku, bo za chwilę w zawodzie pojawi się dużo chętnych. Nie odstrasza już licencja ministerialna, więc można oczekiwać boom`u. Najbliższy rok-dwa pokażą.

Termos 23.06.2014 *.95.141.27.44

10

Tak, jest kilka bardzo mocnych punktów w ich franczyzie. Może właśnie warto ten moment wykorzystać, gdzie akurat oferują zwolnienie z opłat.

Pozostałe kategorie

PROFIT system informuje, że nie ponosi odpowiedzialności i nie ingeruje w treść wypowiedzi umieszczanych przez użytkowników na forum. Usuwane będą wypowiedzi o treści reklamowej lub rażąco sprzecznej z zasadami dobrego wychowania.

Wypowiedzi mogą zamieszczać tylko zarejestrowani użytkownicy. Adres IP osoby zamieszczającej wypowiedź jest prezentowany wszystkim użytkownikom. Konta użytkowników będą blokowane w przypadku zamieszczania wypowiedzi reklamowych, niekulturalnych lub naruszających czyjeś dobre imię. W przypadku zauważenia nadużyć prosimy o kontakt: redakcja@franchising.pl.

Administrator forum porządkuje forum łącząc wątki o podobnej tematyce oraz poprawia nazwy tematów.

Redakcja zastrzega sobie prawo do wykorzystywania całości lub części wypowiedzi zamieszczonych na forum portalu Franchising.pl w artykułach publikowanych na portalu Franchising.pl i w miesięczniku Własny Biznes FRANCHISING.